• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   7 Hadis İmamının İttifak Ettikleri Hadisler 2.EL

   Fiyat:
   240,00 TL
   İndirimli Fiyat (%64,6) :
   85,00 TL
   Kazancınız 155,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Şamua, Ciltli, 760 Sayfa
   190,00 TL
   KDV Dahil 89,00 TL
   %53,2
   Sarı Şamua, Büyük Boy, 1.216 Sayfa
   275,00 TL
   KDV Dahil 117,00 TL
   %57,5
   Ciltli, Şamua , 448 Sayfa
   170,00 TL
   KDV Dahil 79,00 TL
   %53,5

   Kitap            7 Hadis İmamının İttifak Ettikleri Hadisler, 2.EL
   Yazar           İbrahim El Hazimi
   Tercüme      Hanifi Akın
   Yayınevi       Polen Yayınları
   Kağıt  Cilt     Sarı şamua, Ciltli
   Sayfa  Ebat  979 Sayfa - 17x24 cm
   Yayın Yılı      2013   Resimdeki nin Aynısı Gönderilecektir. Orta Kondisyonlu, Eksiği Çiziği Yok, Cilt kenarında Hafif Ezikler var. 0535 224 37 24 whatsapp hattından resim atabiliriz. Resim Talebi İsteyiniz.

   Not: Sadece bu ÇOK ÇOK UCUZ KELEPİR kategorisindeki kitaplar 2. El kitaptır. Diğer bölümlerdeki kitaplar sıfır ve yeni ürünlerdir.


    
   Polen Yayınları, İbrahim El Hazimi tarafından yazılan 7 Hadis İmamının İttifak Ettiği Hadisler adlı hadis kitabı nı incelemektesiniz.
   7 Hadis İmamının İttifak Ettiği Hadisler kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartlarıbilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla  oku .  O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2
    
     
     7 Hadis İmamının İttifak Ettikleri Hadisler

    
    
         YAZARIN ÖNSÖZÜ
     
   Hamd, Allah'a mahsustur, O'na hamd ederiz, O'ndan yardım dileriz, O'nunla doğru yolu buluruz. Nefislerimizin şerlerinden ve amellerimizin kötülüklerinden O'na sığınırız. O kimi hidayete erdirirse onu hiç kimse saptıramaz. Kimi de saptırırsa onu da hiç kimse hidayete erdiremez.
    
   Şehadet ederim ki, Allah'tan başka ilah yoktur, tektir, ortağı da yoktur. Yine şehadet ederim ki, Muhammed (s.a.v), O'nun kulu ve resulüdür.
    
   Bu girişten sonra, hadis ilmi, ilimlerin en şereflisi ve en değerlisidir. Nasıl ol­masın ki! İnsanların komutanı ve önderi, Muhammed (s.a.v)'dir.
    
   Yüce Allah, "(Kıyamet) günü bütün insanları önderleriyle çağıracağız" (İsrâ': 17/71) buyurmaktadır.
    
    
   Allah'ın benim üzerime olan nimetlerinden birisi de; küçüklüğümden itibaren (devamlı bir surette) nebevi sünneti sevmem ve onunla meşgul olmamdır. Hamd ve cömertlik, Allah'a mahsustur... Allah, şöyle diyen Emîr  San'âniye rahmet eylesin: "Selamım, hadisçilerin üzerine olsun.
    
   Çünkü ben, doğru yolu gösterme mahiyetinde olan hadisleri sevmeye bağlı­yım."
   Cenab-ı Allah, ister tahkik ve isterse te'lif konusunda olsun hadis ilmi ve nebevi sünnet alanında bir çok kitap yazma hususunda beni başarıya ulaştırdı.
    
   Bu kitaplarla ancak Allah'ın rızasını ve ahiret hayatını arzulamaktayım. Belki de bu kitapların en önemlisi, İmam Beğâvî'nin "Zılâlu'l-cenneti fî'l-muhtasari's-sahîhi min şerhi's-Sünne"sidir. Allah bu kitabı tamamlamayı (bana) kolaylaştırsın.
   Elinizdeki bu kitabı, "Husnu's-sınâati fî beyâni'r-ruvâtillezîne ehrace hadî-sehumu'l-cemâat" adlı kitabı yazarken hicri 1414/1993 yılında te'lif ettim.
    
   (Elinizdeki) bu kitap, tür ve teknik açıdan bir ilki oluşturmaktadır... Çünkü bu konuda basılmış ya da el yazması bir kitap olduğunu bilmiyorum.
    
   Bu kitap üzerinde yaklaşık beş yıl ya da daha fazla çalıştım, günlerce uğraştım. Bu kitap üzerine çalışmayı, "İmam Muhammed b. Suûd el-İslâmiyye üniversitesinin "Usûlu'd-Din Fakültesinde iken başladım.
    
   İlk önce Kütübü Sitte'yi okudum, sonra İmam Ahmed (rh)'in "Müsned"ini okudum, ardından da Hafız el-Mizzî'nin "Tuhfetu'l-İşrâf" adlı kitabını oku­dum...
   Sonra da Hafız İbnü'l-Esîr'in "Câmiu'l-Usûl" adlı kitabını okudum ve bu­rada muhtelif rivayetlerle ilgili hadislerin en sağlamını gördüm. Çünkü burada hadisi rivayet eden tek ravi gösterilmiş. İşte ben de, bunu, bu kitapta uygu­ladım.

   Bu kitap üzerinde çalışırken sadece Cenab-ı Allah'ın bildiği zorluklarla ve sıkıntılarla karşılaştım.
    
   Kütübü Sitteile İmam Ahmed'in "Müsned"indeki hadisleri tahric ettim, mükerrerleri ise almadım.
    
   Kitapta geçen hadisler ve sahabe isimleri için bir fihrist hazırladım.
    
   Allah'ın, bu çalışmamı, (amel sahifelerinin) O'na sunulduğu günde iyi­liklerimizin (bulunduğu) terazinin içine koymasını; dinimize, akidemize hizmet etme hususunda bizi başarılı kılmasını ve cömertliğiyle, lütfuyla, rahmetiyle bizi kötülükler ile çirkin şeylerden uzaklaştırmasını diliyorum. Çünkü O, her şeyin sahibidir ve buna gücü yetendir...
    
   Allahım! Seni noksan sıfatlardan tenzih ederim! Sana hamdde bulunurum!

   Şehadet ederim ki, Senden başka ilah yoktur. Senden bağışlanma dileriz, Sana tevbe ederiz .

    
   İBRAHİM B. ABDULLAH EL - HAZİMİ
     
    

          YEDİ HADİS İMAMININ KISA BİYOGRAFİSİ

   1. BUHARİ: Ebû Abdullah Muhammed b. İsmâîl b. İbrâhîm ibnü'l-Muğîre b. Berdizbeh (belde yönünden), el-Buhârî (ki bu nispet, Buhara şehrine'dir), el-Cu'fî (ki bu, azadlık nispetidir), ezberleme zirvesi, alimlerin imamı. H. 194/809 yılında doğdu, H. 256/870 yılında ise öldü.
   2.MÜSLİM: Ebu'l-Hüseyin Müslim ibnü'l-Haccâc b. Müslim el-Kuşeyrî (kabilesine nispet yönünden) en-Nîsâbûrî (şehir yönünden). H. 204/819 yılında doğdu, H. 261/875 yılında öldü.
   3.EBU DAVUD: Süleyman ibnü'l-Eş'as b. İshâk b. Beşîr b. Şeddâd el-Ez-dî (Yemen'deki bir kabileye nispet yönünden) es-Sicistânî (şehir yönünden). H. 202/817 yılında doğdu, H. 275/888 yılında Basra'da öldü.
   4.TİRMİZİ: Ebû Isa Muhammed b. îsâ b. Sevre b. Mûsâ ibnu'd-Dahhâk es-Sülemî (Benû Süleym kabilesine nispet yönünden) et-Tirmizî (belde yö­nünden). H. 209/824 yılında doğdu, H. 279/892 yılında öldü.
   5.NESÂİ: Ebu Abdurrahman Ahmed b. Şuayb b. Alî b. Sinan b. Bahr en-Nesâî (Horasan şehirlerinden Nesâyâ nispet yönünden). H. 225/839 yılında doğdu, H. 303/915 yılında öldü.
   6.İBN MACE: Ebû Abdullah Muhammed b. Yezîd er-Rebe'î (ki bu, azadlıları olduğu Rebîa'ya nispettir), el-Kazvînî (Irak'ta meşhur bir şehir olan Kazvîn'e nispet yönünden). İbn Mâce el-Kazvînî adıyla meşhur oldu. H. 209/824 yılında doğdu, H. 273/886 yılında öldü.
   7.İMAM AHMED B. HANBEL EŞ-ŞEYBÂNÎ: Ehl-i Sünnet ve'l-cemaâtin imamı. H. 164/780 yılında doğdu, H. 241/855 yılında öldü.1

   Bu hadis imamlarının biyografileri için Hafız Zehebî'nin "Siyerü A'lâmi'n-nübelâ" ile Hafız Mizzî'nin "Tehzîbü'l-kemâl" adlı eserine bakabilirsiniz.  


   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789759066749
   MarkaKarınca Polen Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.