• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Açıklamalı Delailül Hayrat Salavatı Şerifeler, Semerkand

   Fiyat:
   75,00 TL
   İndirimli Fiyat (%37,3) :
   47,00 TL
   Kazancınız 28,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap             Açıklamalı Delailül Hayrat Salavatı Şerifeler     
   Yazar            Süleyman el Cezuli (k.s)
   Yayınevi        Semerkand Yayınları
   Tercüme        İbrahim Tozlu
   Kağıt  Cilt      Sarı şamua, Ciltli
   Sayfa  Ebat   240 sayfa, 14x24 cm
   Yayın Yılı       2015   Semerkand Yayınları Açıklamalı Delailül Hayrat Salavatı Şerifeler kitabını incelemektesiniz.
   Süleyman Cezuli Delailül Hayrat Salavatı Şerifeler kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

    
    Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
    
   açıklamalı delailül hayrat salavatı şerifeler
   süleyman el cezuli

    
   "Dua, namaz, Allah'ın rahmeti, bereketi" gibi anlamlara gelen salavat kelimesi, salâtın çoğuludur. Kur'ân-ı Kerîm'de Allah'ın nebîsi Hz. Muhammed'e [sallallahu aleyhi vesellem] salavat getirmek müminlere şu ilâhî hitapla emredilmektedir:
    
   "Allah ve melekleri, Peygamber'e salavat getirirler. Ey müminler! Siz de ona salavat getirin ve tam bir teslimiyetle selâm verin" (Ahzâb 33/56).
    
   Salavat kelimesi Allah Teâlâ'ya nisbet edi­lince "rahmet", melekler için kullanıldığında "istiğfar", müminler için kullanıldığında ise "dua, sevgi, övgü" anlamlarına gelir.
    
   Âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed'e [sallallahu aleyhi vesellem] olan sevginin ve bağlılığın bir bakıma ifadelere bü­rünmüş şeklidir salavat. Zira kişi sevdiğini anmak için her fırsatı bir ganimet bilir. Her daim onun adını anmak ister. Sevgilinin adı anılınca gözleri ışıl ışıl parlar. Bütün keder ve sıkıntılar yerini sevinç ve neşeye bırakır.
   Onun sünnetine tâbi olduktan sonra ona en yakın olmanın yolu çokça salavat getirmekle mümkün olur. İki cihan güneşi Hz. Peygamber [sallallahu aleyhi vesellem], "Kıyamet gününde bana en yakın olacak kişi, bana en çok salât ve selâm getirendir" buyuruyor (ibn Mâce, ikâme, 25).
    
   Bir müminin, Hz. Muhammed'e [sallallahu aleyhi vesellem] hayatında bir defa salavat getirme­si farzdır. Fakat ism-i şerifleri anılınca sa­lavat okumanın vacip olduğu konusunda âlimlerin ittifakı vardır.
    
   Âlimlerden bazıları Peygamber Efendimiz'in [sallallahu aleyhi vesellem] mübarek ism-i şerifleri­nin her anılışında salavat getirmenin vacip olduğunu söylemişlerdir. Bazı âlimler ise bir mecliste ism-i şerifleri kaç defa geçer se geçsin sadece bir defa salavat getirme­nin yeterli olacağı görüşündedir. Ne var ki
   Resulullah'in [sallallahu aleyhi vesellem] mübarek isimleri her anıldığında salavat getirmek, fa­zilet bakımından en güzel davranıştır.
    
   Peygamber Efendimiz'den [sallallahu aleyhi vesellem]  bize pek çok salavat çeşidi öğretilmiştir. Âlimlerimiz bu salavatları kitaplarında derle­yip ümmet-i Muhammed'in istifadesine sun­muşlardır. Bu salavat derlemelerinden biri de Şâzelî yolunun büyük velilerinden olan Cezûlî hazretlerinin [kuddise sırruhû] Delâilü'l-Hayrât isimli kitabıdır. Cezûlî [kuddise sırruhû] bu eserinde hadis kitaplarında geçen salavatlarla pek çok velinin dualarını bir araya getirmiştir.
   Kitabın orijinal ismi Delâilü'l-Hayrât ve Şevâriku 'l-Envâr fî Zikri's-Salât ale 'n-Nebiyyi'l-Muhtâr'dır. (Seçilmiş Peygamber'e salât ko­nusunda nurların kaynağına ulaştıran salât ve selâmlar).
    
   Bütün veliler Delâilü'l-Hayrât isimli kitabın­dan dolayı Cezûlî hazretlerini [kuddise sırruhû] takdir etmişler ve yıllar boyu bu eserini oku­muş, okutmuş ve tavsiye etmişlerdir.
    
   Allah Teâlâ bütün salavatların bereketinden istifade etmeyi cümlemize nasip eylesin.
   Efendiler Efendisi'ne binlerce salât ve selâm olsun.
    
    
   DELÂİLÜ'l-HAYRÂT'I KİMLER OKUYABİLİR?
    
    
   Kur'ân-ı Kerîm okumak, salavat-ı şerife getirmek, lafza-i celâl ve tevhid söylemek, bunların hepsi zikirdir.
    
   Devamlı olduğunda, belli bir sayıda ve va­kitte ise virddir. Ara sıra olan virde girmez.
   Nakşibendî tarikatı âdabına göre mürşide bağlı olanlar, zikir yapmak için kendi şey­hinden izin alması gerekir.
    
   Kalp zikri lafza-i celâldir. Nakşibendî tarika­tında en az 5000 kalp zikri yapmayan Nakşi­bendî sayılmaz.
    
   Bunun için Delailül Hayrat ile birlikte diğer zikirlerini de yapmaya devam etmelidir.
   Günlük virdini aksatmayacaksa, vakti var ise ve Delâilül Hayrât aksatmadan okuyabilecekse ders alabilir.
    
    
   DELAİLÜL HAYRÂT'I OKUMAYA DAİR TASAVVUF EHLİNİN TAVSİYELERİ
    
    
   Diğer zikirler gibi Delâilül Hayrât okumak da kişinin isteğine bağlıdır. Nakşibendî tari­katı âdabına göre Delâilü'l-Hayrât, mürşid den izin alınarak okunmalıdır.
    
   Delâilü'l-Hayrât'ı abdestli bir şekilde oku­malıdır. Eğer abdestli okunmazsa sevap alı­namaz.
    
   Kitapta yer alan istiğfar, niyet, iftitah ve ha­tim duaları ile esmâ-i hüsnâ ve esmâ-i nebî bölümleri Delâilü'l-Hayrât'a dahil değildir. Okunmaması âdapsızlık sayılmaz. Eğer bun­ları okursa ayrıca sevap alır, okumazsa sevap alamaz.
    
   Delâilü'l-Hayrât okumaya haftanın herhangi bir günü başlanabilir. İllâ ki pazartesi günü başlanması gerekmez. Delâilü'l-Hayrâtı okuma iznini alan kişi için dersin vakti ak­şam namazından sonra başlar, ertesi günün akşam namazı vaktinin girmesi ile sona erer.
    
   Her gün, o güne ait dersi okuyarak haftada bir hatim edilir. Pazartesi gününe gelindi­ğinde pazar gününün sonundaki pazartesi gününden başlanır, baş taraftaki pazartesi günü bölümü de okunarak tamamlanır.
    
   Mazeretleri sebebiyle okuyamadığı bir gü­nün dersini ertesi günkü dersle birlikte oku­yarak kazâ edebilir. Bunu alışkanlık haline getirmemelidir.
    
   Bir günden fazla okuyamadığı ders olursa onlar kazâ edilmez, sadece içinde bulunu­lan günün dersi okunur.
    
   Delâilül Hayrâtı okuyan kimse cuma gün­kü bölümde (sayfa 151 'de) gösterilen birinci boşluğa kendi ismini, ikinci boşluğa babası­nın ismini yazar.
    
   Salât ve selâm en yüce Resûl'e ...
   Aleyhi's-salâtü ve's-selâm ...

   ( salavatı şerifeler, delailül hayrat, açıklamalı delailül hayrat kitabı, delaili hayrat tercümesi, süleyman el cezuli, semerkand yayınları, Süleyman cezuli salavatı şerifeler kitap, terkçe açıklamalı, mealli , delailül hayrat dua , peygamberimize dualı salavatı şerifeler )
    
    
   Delailül Hayrat Salavatı şerifeler kitabı nın içeriği
    
   Mukaddime 
   İstiğfar Duası 26
   Niyet Duası   27
   İftitah Duası  30
   Esmâü'l-Hüsnâ        33
   Tevfik Duası  37
   Pazartesi      51
   Salı     71
   Çarşamba     93
   Perşembe     114
   Cuma 136
   Cumartesi     163
   Pazar  187
   Pazartesi      209
   Hatim Duası  220

    
    

    
   Semerkand Yayınevi Açıklamalı Süleyman Cezuli Delailül Hayrat Salavatı Şerifeler kitabı nı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055455408
   MarkaSemerkand Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786055455408

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.