• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Ağabeyler Anlatıyor 4, Risalei Nur Hizmetkarları

   Fiyat:
   50,00 TL
   İndirimli Fiyat (%42) :
   29,00 TL
   Kazancınız 21,00 TL
   Aynı Gün Kargo
    
   Kitap             Risalei Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 4
   Yazar            Ömer Özcan
   Yayınevi        Nesil Yayınları
   Kağıt  Cilt      2.Hamur  - Karton İnce Cilt
   Sayfa  Ebat   320 sayfa - 13.5x19.5 cm
   Yayın Yılı       2010   Ömer Özcan Risalei Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 4 kitabı nı incelemektesiniz. 
   Nesil yayınları Ağabeyler Anlatıyor 4 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları ve bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

    

   Risalei Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 4

   Bediüzzaman Said Nursî çilelerle dolu hayat yaşadı. En büyük gayesi, çevresinde toplanan Nur pervanelerini iman nurunun aydınlığına ulaştırmaktı. Aynı gaye ve gayret Nur'un ilk halkalarında da kendisini gösterdi. Ri­sale-i Nur'daki hakikatleri onlar da etraflarına yaymak için var güçleriyle çalıştılar. İman ve Kur'an kahramanı olmaya liyakat kazandılar.

   Ağabeyler Anlatıyor serisi, bu mümtaz hizmet ve dava erlerinin doğru­dan birinci ağızdan hatırlarını aktarmaya devam ediyor. Ayrıca bu seri, yakın tarihimize aynalık yaptığı gibi, gelecek nesillere bir miras ve bel­ge olma özelliğine sahip. Uzun ve yorucu çalışmaların neticesinde tespit edilen hatıralar tamamen orijinal, teyitli ve tashihlidir. Tamamına yakını geniş kitleler tara­fından daha önce ya duyulmamış veya hiç neşredilmemiş bilgi ve belgeleri ihtiva ediyor... İşte bize ve gelecek nesillere Nur'un ilk kahramanları ve onların dilinden Nur'lu hatıralar...
   1. Abdullah Çavuşlar
   2. Abdullah Çavuş (Kula)
   3. Abdullah Çavuş (Sualp)
   4. Abdullah Çavuş (Yavaşer)
   5. Ahmet Ural
   6. Atıf Ural
   7. Avukat Hüsameddin Akmumcu
   8. Cahid Ünsal
   9. Hafız Namık Şenel
   10. Hafız Nebi Çoban
   11. Hasan Can
   12. Hasan Okur
   13. İbrahim Canan
   14. Kemal Ural
   15. Mehmet Özsevim
   16. Mustafa İmamlık
   17. Mustafa Köklükaya
   18. Nuh Polatoğlu
   19. Nuri Güleşer
   20. Rahmi Erdem
   21. Servet Armağan
   22. Süleyman Özbilek
   23. Süleyman Taşkıran
   24. Şahide Yüksel
   25. Şükrü Kazak
   26. Teğmen Mehmet Hulusi Erol
   27. Yakup Cemal
   28. Yusuf Ziya Arun
   29. Ziya Nur
   Risalei Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 4

   Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor serisinin dördüncüsü olan bu kitap -öncekilerde olduğu gibi- istikbaldeki tarihçilere sağlam ve güvenilir bir kaynak ve mazideki Nur talebeleriyle atidekiler arasında küçük bir köprü olabilecek nitelikte bir çalışma oldu. Nesil Yayınları yazarı olan Ömer Özcan, sayıları parmakla sayılabilecek kadar azalan, Üstad'ı görmüş, ziyaretinde bulunmuş ağabeyleri, Türkiye'nin her köşesini arayarak buluyor ve onlarla Üstad Bediüzzaman Said Nursî'yi ve Nur hizmetinin safahatını konuşuyor. Bin bir meşakkatle elde ettiği kayıtları okuyucularıyla paylaşıyor.

   Bu kitapta yer alan hatırlar, birinci ağızdan alınarak kaydedilmiştir. Alınan kayıtlar, hassasiyetle düzenlenmiş ve baskıdan önce sahiplerine okutulmuştur. Bu konuda azami titizlik gösteren yazarımız Ömer Özcan, "Hatıraları, sahiplerini defalarca rahatsız etme pahasına da olsa tashih ve teyit ettiriyoruz" diyor. Bu çalışmalarla, bir asra yaklaşan bereketli bir ömründe, binler hadiselere hedef olmuş Bediüzzaman Hazretleri'nin davasının ve şahsiyetinin, daha geniş manada anlaşılma ve yarınlara aktarılma imkânı elde edilmiştir.

   Muazzam bir gayretle çalışmalarına devam eden Ömer Özcan "Üstad Bediüzzaman Said Nursî Hazretleri ve talebeleriyle alakalı orijinal, teyitli, tashihli çalışmalarımız devam edecek" diyor ve "Bu araştırmalara hızla, hatta aceleyle devam edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Zira onu gören gözler, dinleyen kulaklar sayılabilecek kadar azaldı. Hepsinin yaşı yetmişlerin, seksenlerin üzerinde... Yedi-sekiz sene sonra kaç tane kalacak, Allah bilir. Bir devir, saff-ı evvel devri yavaş yavaş kapanıyor. Allah'tan hepsine hayırlı, sağlıklı uzun ömürler niyaz ediyoruz" diye ekliyor.     
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752698734
   MarkaNesil Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789752698734

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.