• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Ağabeyler Anlatıyor 6, Risalei Nur Hizmetkarları

   Fiyat:
   60,00 TL
   İndirimli Fiyat (%35) :
   39,00 TL
   Kazancınız 21,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap             Risalei Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 6
   Yazar             Ömer Özcan
   Yayınevi         Nesil Yayınları
   Kağıt  Cilt       2.Hamur - karton cilt
   Sayfa  Ebat    397 sayfa - 13.5x19.5 cm
   Yayın Yılı        2014   Nesil yayınları, Ömer Özcan tarafından yazılan Cilt 6 Ağabeyler Anlatıyor adlı kitabı incelemektesiniz.
   Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor 6 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları ve bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2   Risale i Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 6

   "Kağıda geçmeyen her ilim zayi olmuştur" derler. Hatıralar da öyle...
   Bulunduğu asra damgasını vurmuş olan Bediüzzaman Said Nursi'nin hatıralarının zayi olmaması ve gelecek nesillere ulaştırılabilmesi için Ömer Özcan bir nefer gibi azimle ve canla başla çalışmıştır. Bu kıymetli çalışmaları sonucunda altı kitaptan müteşekkil Ağabeyler Anlatıyor serisi meydana gelmiştir. 

   Ömer Özcan bu çalışmaları esnasında daha önce duyulmamış ve tanınmamış pek çok ağabeyi bulmuş; bu ağabeylerin Üstad Bediüzzaman'la ilgili oldukça orijinal hatıralarına ulaşmıştır. 


   Ağabeyler Anlatıyor serisinin 6. kitabında yer alan hatıralardan bazıları şöyle:

   "...Nahiye Müdürü diyor ki "Kardeşim siz delirdiniz mi, kafanızı mı kaybettiniz siz? Yasak olduğunu biliyor musunuz siz?" "Biliyoruz da biz sizden rica ediyoruz." Adamın gözleri yaşarmış, "Ben size Kur'an'ı okutmayın diyemem, Allah'tan korkarım. Fakat okutun da diyemem. Devlet sizden evvel benim cezamı verir. Siz benim hayatıma sebep mi olmak istiyorsunuz?..."

   "...Zübeyir: "Bir müjdeci gelse 'sen Risale-i Nur talebeliğine kaydedildin' dese yedi kat semalara bağıracağım..."   1. Ali Çakmak
   2. Ali Demirsoy
   3. Ali Tayyar
   4. Av. Necdet Doğanata
   5. Dursun Kutlu
   6. Ekrem Köker
   7. Enver Galip Ceylan
   8. Fahri Türkmen
   9. Fikret Yörük
   10. Galip Gigin
   11. Hasan Atıf Egmen
   12. Hasan Feyzi Yüreğil
   13. Hasan Yeğin
   14. Haydar Morgül
   15. İhsan Ertem
   16. İsmail Dolu
   17. İsmail Fakazlı
   18. Mazlum Akay
   19. Mehmed Ali Çakıcı
   20. Mehmed Mandal
   21. Memiş Orhan
   22. Mustafa Ekmekçi
   23. Mustafa Karapınar
   24. Nadir Baysal
   25. Nuri Karakaya
   26. Osman Bozkurt
   27. Ömer Kuş
   28. Refik Ağır
   29. Rıdvan (Erdoğan) Utangaç
   30. Süleyman Kaya (Gaye)
   31. Şemseddin Tuğrul
   32. Şükran Ünlükul
   33. Veli Işık Kalyoncu
   34. Yuvalı Hatip Hoca (Mehmet Ali Bilgili)

     Ömer Özcan

   1950 yılında Milas’ta doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 1968 senesinde lise ikinci sınıfta iken Risale-i Nur’u ve bu eşsiz eserlerin müellifi Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerini tanımakla şereflendi. 1969’da ‘Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulu’na (Bugünkü adıyla: Teknik Eğitim Fakültesi) kaydoldu…


   Ankara’da beş seneye yakın Bayram Yüksel Ağabeyin nezaretinde muhtelif Dersane-i Nûriyelerde kaldı. 1973 senesinde öğretmen olarak mezun oldu. 1973’den 1984’e kadar 11 sene Zonguldak’ta lise öğretmenliği yaptı. Sonra İzmir’e, mezun olduğu liseye öğretmen olarak atandı. 2000 senesinde aynı okuldan emekli oldu. Ömer Özcan evli ve iki kız babasıdır. Şimdi İzmir’de ikamet ediyor. Bütün mesaisini iman ve Kur’an hizmetlerine harcamaya çalışmaktadır.

   Ömer Özcan’ın Bediüzzaman Said Nursi ve talebeleri hakkında hatırı sayılır bir arşivi vardır. Kendisinde, Hz. Üstad’la görüşen veya görüşmeyen kadim ağabeylerden fotoğraf, ses, video veya yazılı olarak yaptığı kayıtlar mevcudtur. Ayrıca Risale-i Nur’un teksir veya matbaa olarak ilk baskılarının tamamına yakını Ömer Özcan’ın arşivinde bulunmaktadır. El yazılı orijinaller de vardır.


   Ömer Özcan, Üstad Said Nursi Hazretleriyle hatıraları olan Ağabeylerle yaptığı röportajların bir kısmını kitaplaştırmıştır. “ Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor ” adıyla seri olarak yayınlanmış altı kitabı bulunmaktadır. Yeni kitap hazırlıkları ve araştırma çalışmaları devam etmektedir.


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786051621708
   MarkaNesil Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786051621708

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.