• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Allahın İsimlerinin Sırları, Esmaül Hüsnanın Keşfi

   Fiyat:
   29,00 TL
   İndirimli Fiyat (%31) :
   20,00 TL
   Kazancınız 9,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Karton Kapak, 2.Hamur, 570 Sayfa
   60,00 TL
   KDV Dahil 38,00 TL
   %36,7
   Ciltli, 2.Hamur, 570 Sayfa
   130,00 TL
   KDV Dahil 82,00 TL
   %36,9
   Ciltli, Sarı Şamua, 570 Sayfa
   150,00 TL
   KDV Dahil 95,00 TL
   %36,7
         Stoktan Kargo
   
   Kitap                Allah’ın İsimlerinin Sırları - Esmaül Hüsna’nın Keşfi
   Yazar                Dr. Arif Arslan 
   Yayınevi           Sena Yayınları
   Etiket Fiyatı     29 TL 
   Kağıt - Cilt        2.Hamur Kağıt - Karton Kapak Ciltli
   Sayfa - Ebat     448 Sayfa - 13.5x21 cm
   Yayın Yılı          2015  Son Baskı
   ISBN                 9786056326608
   
   
   
   Arif Arslan tarafından yazılan Allah’ın İsimlerinin Sırları  - Esmaül Hüsna’nın Keşfi  adlı kitabı incelemektesiniz.
   Sena Yayınları Allah’ın İsimlerinin Sırları Esmaül Hüsna’nın Keşfi kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satışı hakkında bilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku !  O, insanı " alak " dan yarattı. Oku! Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2
     
                         
               ALLAH’IN İSİMLERİNİN SIRLARI  -  Allahın isimlerinin sırları 
                                     Esmaül Hüsnanın keşfi

                                          
    Allah’ı sevmenin ve O’na giden aydınlık yolda ilerlemenin ipuçlarından biri de, O’nun muhteşem sıfatları ve tüm varlığını kuşatan isimlerini anlamaktır.

   ‘Allah’ın İsimlerinin Sırları’, kendi alanında yazılmış Havas âlimlerinin eserlerindeki seçmelerden oluşurken, Allah’ın güzel isimlerinin anlamlarını, ebced değerlerini, zikir saatlerini, manevi hayatımıza bakan yönlerini ve faydalarını gözler önüne seriyor.

   Esmaü’l Hüsna’yı keşfederkenşimdiye kadar görmediğiniz manevi tad ve lezzetlerle tanışacaksınız.

   Bu sonsuz okyanusta yol almaya hazır mısınız?

     
                      ÖNSÖZ

   Allah’ın varlığı ve birliği bizim idrakimizin üstünde de olsa, anlaşılmayacak kadar zor ve içinden çıkılmaz değil. Zira yüce Allah herkese ayrı bir şekilde tecelli eder ve iman nurunu isteyenlerin içinde yakar, tabi isteğin karşılıklı olması önemlidir. Demek istediğimiz Allah’ın da sizin iman ve hidayetinizi istemesi lazım. Bu son cümleye takılanlar olacaktır. Şöyle ki; madem Allah’ın istediği kişiler iman ediyor, o halde iman etmeyenler de yine onun dilediği kimseler.

   Biz öyle demek istemiyoruz. Ancak şurası bir gerçektir ki, kişi aklı, kalbi ve iradesi ile Allaha yönelip inanmak için maddi manevi bir dilekçe de vermezse, Allahın kimsenin imanına da ibadetine de ihtiyacı yoktur. Zaten Allah cc ihtiyaçtan münezzeh ve mukaddestir. İnsan ise, baştan sona zaaflar, istekler ve ihtiyaçlarla doludur. Bu nedenle imana ve ibadete onun ihtiyacı vardır. Evrende, insanın ve insan gibi hayatı bir takım sebeplere bağlı olan diğer varlıkların ise, istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak zaaflarına cevap verecek tek merci, yine onu yaratan ve yaşaması için çevresini gerekli şartlar ve nimetlerle donatandır. 

   Öyleyse, “biz nelere muhtacız ve bu ihtiyaçlarımızı nereden, nasıl karşılayacağız sorusu gündeme gelecek ve bunun cevabını arayacağız. 
   Maddi ihtiyaçlarımızın bir kısmını belki kendi aklımızla ve bilgimizle görebilecek durumdayız. Çünkü bunun için akıl ve bilinç (şuur) verilmiş. Bu özelliklerimizi harekete geçirdiğimiz takdirde çalışır, çabalar, vucudumuzun yaşamasını ve bedenimizin ihtiyaçlarını  temin edebiliriz. Ama nereye kadar?

   Belli bir yaştan itibaren yaşlanıp yine dünyaya ilk geldiğimiz günlerin durumuna geri dönünceye kadar. . 

   Peki ya ruhumuz? Ruhumuzun istek ve ihtiyaçları ne olacak? Onlara nasıl cevap vereceğiz?  İşte burada iman devreye giriyor. Ruhumuzun ve ruhumuza bağlı birçok fonksiyonların beslenme kaynağı iman ve ibadetlerimizdir. Zikirler ve dualar da bu işin lezzetini arttıran hususlardır. İşte bizim yapmak istediğimiz ve sunmak istediğimiz hizmet de bu!

   Bu konuda insanımıza, özellikle inananlara bu manevi gıdaların bir kısmını sunabilir ve faydalı olabilirsek ne mutlu!
   Bunu yapabilmek için karşılıklı bir etkileşim olması lazım. Bu da yine okumak ve okurken derin düşünüp okuduğumuz şeyi anlamakla mümkün olacaktır şüphesiz.

   Bu nedenle önce neye inandığımızı çok iyi bilmemiz lazım. Kafamızdaki Allah cc nasıl bir şey? 
   Tuttuğuna ceza kesen, hapse atan yada sürekli tehdit eden, bir zabıta memuru veya bir polis şefi gibi bir şey mi?
   Yoksa bir devlet başkanı yada bir başbakan gibi herkesin işine koşan ve emrine itaat bekleyen, itaat edilmezse insanların iflahını söken yada hemen ilgisini kesen bir şey mi?

   Yada evreni yaratıp kendi haline bırakıveren, insanlarında dünyanın da gelişip değişmesinde hiçbir rolü olmayan, aciz bir şey mi?
   Bunların hiçbiri değil elbette. Ama olayı böyle basit görüp değerlendirenlerde var. Oysa yanlış . Çünkü Allah cc, ne bu bahsettiğimiz kalıplara sığacak kadar basit ve küçüktür ne de insanlarla sürekli sürtüşüp didişen, onları hasmı kabul eden, ve emirlerini ve yarattığı varlıkları ateşlerde yakıp kavurma, zindanlarda hapsedip çürütmeye hevesli biri. Kısaca inandığımız Allah’ı tanımlayacak olursak belki şöyle diyebiliriz:
      
   Allah insanları duyup düşündükleri hayallerinde kurup şekillendirdikleri, zaafların tamamından münezzeh ve mukaddes. Her türlü gücün, kuvvetin, kudretin ve iktidarın üstünde güç, kuvvet ve iktidar sahibi..  alabildiğine sevgi dolu, mahlukatı bu yüzden yaratıp yaşatan, engin rahmet, merhamet ve şefkat sahibi; affedici, bağışlayıcı ve bir o kadar da azabı, intikamı şiddetli; ancak güç ve kuvvetini inanıp iman edenlere değil, varlığını yoksayıp inkar edenlerle, bunu çeşitli yollarla yaygınlaştırıp, kendisine düşmanlık edenlerle , kullarından inanıp iman etmek isteyenlerin önünü kesenlere ve kendisine düşmanlık edenlere karşı kullanan. İnkarı kendisinde kalanlara karşı bile sadece acıyıp ahretlerini berbat ettiler, bari dünyalarını yaşasınlar diye,onlara bile bu dünya da istedikleri kadar nimet ve rızık verip mülkünde diledikleri gibi yaşamalarına fırsat verip gerekli şartları sağlayan…

   Kendisine hesap soracak bir güç ve iktidar olmadığı halde mutlak adil olan ve her şeyde dengeyi sağlayan; evreni ve içindeki canlıların tamamını müthiş bir ilim ve hikmetle yaratıp yöneten, baş döndürücü bir ilim ve hikmete sahip olandır…

   Dünyadaki gelmiş, geçmiş ve gelecek olan bütün güzelleri ve güzellikleri yaratan olarak, gözlerin bakmaya ve ihita etmeye gücü yetmeyecek kadar güzel ve bir o kadar da zevk-i selim sahibi, dengeyi, düzeni, temizliyi ve ve halim (yumuşak huylu) olmayı tercih eden, acele karar vermeyen, ama ince hesaplar yapıp, herkesin ne yaptığını kesin kaydını tutan ve yaptıklarının hesabını sorarken dahi kimseye zerre kadar bile zülmetmeyendir…

    Bizim için de belki de en önemlisi sayacağımız özelliği ile, kullarına karşı bir anne şefkati ile muamele edip,ne hata yaparsak yapalım, ne kadar büyük günahlara batarsak batalım, çamur çirkef içinde bile olsak kapısına gidip boynumuzu bükerek; “ben geldim ey rabbim…!” diye, seslendiğimiz zaman, (temsilde hata olmasın) hemen yüzü gülen ve kucağını açıp sarılmamızı bekleyen şefkat ve merhametle dolu, sevgiyle bizi karşılayandır…

    Bunları uzatabilir… ancak onu dahi iyi tanımanın en güzel yolu, “beni buralarda tanıyın, işte bun buyum” der gibi, bize bildirdiği “ esmaül Hüsna: en güzel isimler” ile olacaktır..

   Sözü daha fazla uzatmadan sizi, onun isimleri ile baş başa bırakıyoruz ve adeta cennet bahçesi gibi, 99 meyve çeşidi bulunan bu güze bahçede gezintiye davet ediyoruz.. (
   Allahın isimlerinin sırları , kitap arif arslan, Allahın isimleri kitap arif arslan , arif arslan kitabı , esmaül hüsnanın keşfi , Sena Yayınları , esmaül Hüsna kitap fiyatı )
    
          
   ARİF ARSLAN
   BEYOĞLU - 2013


                                TAKDİM
    
    Şimdiye kadar bu tür kitaplardan belki de birkaçını alıp okudunuz belki de hiç görmediniz ve okumadınız. Bu kitabı şöyle bir karıştırdığınız zaman eminim alıp okumuş ya da görmüş olduklarınızla aralarındaki farkı, fark edip anlayacak ve göreceksiniz.. Hiçbir iddiamız yok. Ancak, şu da bir gerçektir ki, bu konuda bir ilki ger­çekleştirdiğimize inanıyoruz. Çünkü şimdiye kadar yazı­lanları gözden geçirdik ve emsaline rastlamadık...
    
   Bu güne kadar 21 baskı yapan ve yaklaşık 35 bin okuyucuya ulaşan bu mütevazı çalışmamızı yeniden ele aldık ve güncelledik. Çoğu yerlerinde göze çarpan eksik­likleri tamamladık ve daha geniş olmasını, daha anlaşılır olmasını sağlamaya çalıştık. Yeni baskı ve yeni yayınevi için bunu gerekli gördüğümüz için böyle yaptık. Peki, biz bu kitapta eski ve yeni neler yaptık?
    
   Bizim yaptığımız, Allah'ın Güzel İsimlerinin anlam­larını, Ebcet değerlerini ve zikir saatlerini, zikir miktarla­rını vermek oldu. Bunların yanı sıra, Allah'ın bu güzel isimlerin, manevi hayatımıza bakan yönlerini ve faydala­rını da derleyip topladık ve bir demet halinde size sun­duk...
    
   Esmâü'l-Hüsna'yı okuyup esmalar arasında gezinti yaparken, şimdiye kadar hiç görmediğiniz rengârenk bir gül bahçesinde gezinir gibi, hoş ve güzel kokular hissede­cek veya eşsiz tatları ve lezzetleri ile size adeta gülümse­yip göz kırpan, el edip çağıran bir meyve bahçesinde gezinir gibi manevi lezzetler alacaksınız...
    
   Bu kitap, ayet ve hadislerle gerekli zenginliğe ulaştı­rıldığı halde, bu konuda yazılmış kitapların ötesinde, "Havas" âlimlerinin eserlerinden de seçmeler derlenerek size sunuldu. Her zaman yaptığımız gibi, esas kaynağımız daima Kuran ve Sünnet oldu ve isimlerin anlam ve özel­liklerine bakarken yine bu açıdan baktık ve abartıdan, okuyucuya faydası olmayacak bilgilerden uzak durmaya özen gösterdik, önceki baskılarında gözden kaçan hatala­rı bu yeni baskıda düzelttik ve tekrarından sakındık, in­şallah başarmışızdır.
    
   Şüphesiz bu kitap birçok yönüyle bir ilk değil ve bir son da olmayacaktır. Ancak biz, havas özellikleri ve Es­maların hesaplanmış ebcedi değerleri, okuma günleri ve saatleri ile farklı bir kitap hazırlayıp sunduğumuzu düşü­nüyoruz. Şu ana kadar aldığımız olumlu tepkiler de bu­nun delilidir. Sizlerden o kadar çok geri dönüş oldu ki bizi daha çok yazmaya ve daha derin araştırmalar yap­maya mecbur etti. Yeni tanıştığımız ve tanışacağımız okurlarımız da okuyunca farklı bir şeyler bulduklarını eminim anlayacaklar ve itiraf edeceklerdir. Şayet eksikler ve hatalar varsa, bunları da bilerek yapmadık... Tek hata­sız kitap Allah'ın kitabıdır şüphesiz. Bizimkiler her za­man eksik ve hatalı olacaktır. Buna sizin de inanmanızı istiyor, karşınıza çıkabilecek mevcut hatalarımız için şimdiden Rabbimizin affına sizin de hoşgörünüze sığını­yoruz...
    
   Arif Arslan   Burada sizinle paylaşmak istediğimiz bir haber var… Evet, bir gazete haberi. Artık iş bu kadar gelişti ve gazetecilik boyut kazandı hatta boyut değiştirdi. Artık gazeteler böyle haberler de yapabiliyor. Bu tür haberleri yapan gazetelerimizi tebrik ediyoruz.
    
   Yıllardır “bir kısım” medya ve gazetelerin yaptığı ters ve anormal haberlere karşılık olarak bir de doğrularını yapanları görünce, haliyle gazeteciliğin artık boyut değiştirdiğini düşünüyoruz. Bu yazı çeşitli gazetelerden yapılan benzer birçok haberden biri ve bir röportajdan alınmıştır:
    
   Günlük hayatınızı aydınlatacak sırlar, işte bu esmaların içinde gizlidir.
    
   Çünkü Allah'ın 99 ismini zikretmek insanın gündelik hayatını değiştiriyor.
    
   Mesela sabırsız biri 'Ya Sabır' çekerek sabırlı olmayı başarabilir. Peki, hangi ismi, günde kaç kez ve hangi halimiz için zikretmemiz gerekiyor?
    
   İşte cevapları:
    
   Merhametsizlere: “er-Rahman”, “er Rahim”
    
   Aşırı sinirlilere: “el-Halim”
    
   Sevgi ve muhabbeti az olanlara: “el-Vedûd”
    
   Nereye gideceğini bilemeyenlere: “er-Reşîd”
    
   Sıkıntı içinde olanlara: “el-Vekil”
    
   Esmâü’l-Hüsna yani Allah'ın isim ve sıfatlarını günlük hayatta zikretmenin insana pratik yararları var. Bu konuda ilahiyatçılar da doktorlar da hemfikir. Esmâü’l Hüsna üzerinde araştırma yapan isimlerden Dr. Ender Saraç sinirli birinin “el-Halim” esmasını çekerek daha halim selim biri olabileceğine inanıyor. Tıpkı sabırsız birinin “Ya Sabır” çekerek sabırlı olmayı becerebilmesi, merhametsiz birinin “er-Rahman, er-Rahim” çekerek merhamet sahibi olmayı başardığı gibi.
    
   Sayın Süleyman Sargın, Esmâü’l-Hüsna bilgisinin Allah-âlem ilişkisine ışık tutması ve sonuçta Allah'ı tanıma açısından büyük önem taşıdığına vurgu yapıyor. Zira Kur'an'da da geçen bütün bu isim ve sıfatlar Allah'ı tanıtmaktadır.
    
   Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdülaziz Hatip'e göre Allah'ı, isim ve sıfatlarıyla tanımak, O'nu her an yanında hissetmek, insan için büyük bir emniyet ve saadet vesilesi. Kişi inandığı Allah'ın isimlerini ve manalarını bilmekle vasıtasız olarak Onunla bir nevi dostluk ve diyalog kurma imkânı bulmuş olur.
    
   Bu güzel isimlerin bir kısmı Cenab-ı Hakk'ın varlığını ispat eder. Allah'ın Hayy, Baki, Kayyum gibi sıfatları onun varlığını inkâr edenleri reddeder. Bazı sıfatları ise birliğini ispat eder. Vahid, Ehad, Samed, Ganiyy gibi. Güzel isimlerinin bir kısmı bütün varlıkların vücut bulmasında tek sebebin Cenab-ı Hak olduğunu ispat eder. Halik, Bari, Musavvir, Kavi gibi. İsimlerin bir kısmı da bütün âlemi tedbir ve idare edenin sadece Allah olduğunu gösterir. Bir kısmı da onun bütün noksan sıfatlardan uzak olduğunu, hiçbir varlığa benzemediğini ve kimseye muhtaç olmadığını ispat eder. Kuddûs, Muhît, Mecîd gibi...
    
   Allah'ın her biri sonsuz sırlar taşıyan isimleri, aynı zamanda kullarının ona yöneldiği birer kapı mahiyetinde. Farklı ihtiyaçlar içindeki insanlar, o derdinin devası olan ilâhî ismi zikrederek Allah'a halini arz eder. Mesela hasta olan bir insan, “Rahîm ve Raûf” veya “Şâfî ve Muâfî” isimleriyle; ihtiyaç sahibi fakir bir insan “Rezzâk, Fettâh, Kerîm ve Vehhâb” isimleriyle; ilme ihtiyaç duyan bir insan “Allâmu'l-Guyûb” ismiyle; hidayete mazhar olmak isteyen bir insan “Hâdî ve Nûr” isimleriyle; sabırlı olmak isteyen bir insan da “Sabûr” ismiyle duada bulunur.
    
   Her İnsanda Bir İsmin Tecellisi mi var?
    
   Fahrettin Razi'nin açıklamasına göre Allah'ın isimlerinden her birisi belli bir manaya delalet eder. Hangi ruha o mana galip gelirse o ruhun o isimle daha sıkı münasebeti bulunur. Üstelik o ismi zikretmeye devam ederse süratle o isimden istifade eder. Ancak burada insanın aklına hemen “Hangi Esma'yı günde kaç kez zikretmeliyim?” sorusu geliyor. Uzmanlar, “İnsanlar hangi ismine ihtiyaç duyuyorlarsa bu ihtiyacı ölçüsünde Allah'ı anmalı” cevabını veriyor. Ama bizim aşağıda vereceğimiz rakamlar genelde ilgili ismin ebced hesabı yapılarak elde edilen rakamlar.
    
    
   ????????? ???????????? ?????????? ?????????? ????? ???????? ????????? ??????????? ??? ??????????????????????? ??? ??????? ???????????
    
   “En güzel isimler Allah'ındır, o halde bu isimlerle O'na dua edin. O'nun isimleri konusunda haktan sapanları terk edin. Onlar işlediklerinin cezasını çekeceklerdir.” (A’raf, 7: 180)
    
    
   ???????? ??? ?????? ?????? ???? ???? ???????????? ??????????
    
   “Allah, kendisinden başka hiçbir ilâh bulunmayandır. En güzel isimler O'nundur.” (Taha, 20: 8)
    
    
   İnsanoğlu Bu İsimlere Muhtaçtır
    
   İnsan Esmâ-i İlahiye ile devamlı bir münasebet içindedir. Onun Esmâ-i İlahiye'ye dayanarak, kendisinde hâkim olan ismi vird edinip her gün çekmesi, o insanın dualarının kabulüne ve manevi terakki adına ilerlemesine vesile olabilir. İnsan, Allah'ın sıfatlarını bildiren isimlere muhtaçtır. Kişi, çeşitli durumlarda vaziyetine en münasip olan bir ismiyle Rabbine niyazda bulunmak ister. Bu isimlerin olmaması halinde insanın Onunla irtibatı eksik kalır.
    
    
   Esmâü’l-Hüsna İle Tedavi

    
   Dr. İbrahim Kerim: “Esmâü’l-Hüsna'nın tüm hastalıklara şifa olduğunu keşfettim. Gözümle gördüğüm, şahit olduğum bir olayı anlatayım: Bir arkadaşımın gözleri iltihaplanmış, kıpkırmızı kesilmişti. İki elini gözlerinin üstüne koyarak 'YA NUR, YA HABİR, YA VEHHAB' esma-i şeriflerini okumaya devam etti ve bir süre sonra Allah'ın lütfuyla gözleri eski haline geldi” diyor.
    
   Tedavi Şekli Şöyledir:
    
   Esmâü’l-Hüsna okuma ile tedavi, ağrıyan yere elini koyarak, uygun esmayı okumaya devam etmek suretiyle yapılır.
    
   Hastalıklara karşı tedavi olmak, doktora gitmek, tahlil yaptırmak, hastalığı teşhis ettirmek ve maddi planda yani tıbbi bilgiler ve verilere göre gerekeni yapmak da dinin bir emridir. Ancak bundan fayda görmediysek veya ek bir tedavi olarak manevi yollarla tedavi olmak istersek, buna da bir mani yoktur. İşte Esmalarla tedavi de bu işin bir parçasıdır ve bazı esmalar bu konuya yardımcı olacaktır.

    
   KAYNAK:
    
   Dr. Arif ARSLAN
    
   “ALLAH’IN İSİMLERİNİN SIRLARI”   Arif Arslan Allah’ın İsimlerinin Sırları Esmaül Hüsna’nın Keşfi kitabı tanıtımı bitti.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056326608
   MarkaSena Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786056326608

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.