• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Arapça Türkçe Hikayeler, Kasasun Nebiyyin

   Fiyat:
   60,00 TL
   İndirimli Fiyat (%53,3) :
   28,00 TL
   Kazancınız 32,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap           Kolay Arapça Öğrenimi için Arapça Türkçe Hikayeler Kasasun Nebiyyin

   Yazar          Ebul Hasen Ali En Nedvi
   Derleyen    Necmeddin Salihoğlu

   Yayınevi      Ravza Yayınevi
   Kağıt Cilt     2.Hamur , Karton Cilt
   Sayfa Ebat  248 Sayfa,  14x19,5 cm.
   Yayın Yılı     2019     Ravza Yayınları Arapça Türkçe Hikayeler Kasasun Nebiyyin kitabını incelemektesiniz.
   Kolay Arapça Öğrenimi için Arapça Türkçe Hikayeler Kasasun Nebiyyin kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   Araştırmacı ve Davetçi Üstad Seyyid Kutub'un Sunuşu

   Bu kitabın yazan es-Seyyid Ebu'l-Hasan en-Nedvi'nin hem şahsiyetini, hem de kalemini tanıdım. İmanlı bir kalbe ve teslim olmuş bir akla sahiptir. Yine onu, İslâm'ı en güzel bir şekilde anlayan ve yaşayan biri olarak tanıdım.
   Bu, Allah için yerine getirmem gereken bir şehadettir.

   "Çocuklar İçin Peygamber Kıssaları" adlı bu kitap, -kü­çük olmasına rağmen- İslâm ve İslama davet alanında Sey­yid Ebu'l-Hasen’nin ve fazilet sahibi kardeşlerinin amellerini artıracak büyük bir çalışmadır. En temiz şekliyle İslâm, sa­dece büyüklere anlaşılması gereken bir din değildir. Küçükle­rin kalbi bu gıdaya daha çok muhtaçtır. Nefislerinde imanın tadını, kalplerinde nurunu ve ruhlarında da onun tebessü­münü tadarak yetişmeleri için buna daha da çok ihtiyaçları vardı. Kıssalar, bu küçük ve temiz kalplerin kapılarını sonuna kadar açtığı ilk unsurlardır.

   Bu kitabı -küçükler için yazılmış olsa da- birçok yetişki­nin de okumaya ihtiyacı olduğuna inanıyorum. Birçok kişi, bu kitapta sunulduğu şekilde, Kur'an-ı Kerim'in kıssalarını öğrenmeye, onun derin manaların anlamaya ve etkili bir iman yapısına ulaşmaya -sömürgecilerin ve misyonerlerin hakim olduğu eğitim sistemi nedeniyle- fırsat bulamamıştır.

   Çocuklar için yazılmış birçok kitap okudum. Bunlar içer­sinde peygamberlerin (salat ve selam üzerlerine olsun) haya­tıyla ilgili olanları da vardı. Hatta Mısırda, Kur'an-ı Kerim'den seçilerek hazırlanan "Çocuklar İçin Dini Hikayeler" adlı ki­tapların yazılmasına bizzat iştirak ettim. Hal böyleyken hiç abartmadan ifade ediyorum ki; Ebu'l-Haseninin bu çalışması, diğerlerine göre daha mükemmel olmuştur. Onun mükem­melliği, ince yönlendirmelere, kıssanın maksadını ve konu­munu açıklayan izahlara ve önemli imani gerçeklere küçük büyük herkesin kalbinde yer edinceye kadar kıssa içersinde yer vermesinden kaynaklanmaktadır.

   Allahu Teala, Seyyid Ebu'l Haseni hayırla mükafatlandırsın ve muvaffakiyetini artırsın. Allahu Teala, onun vesilesiyle, fırtınalara yakalanmış, yollarına dikenler saçılmış, etrafı ka­ranlıklarla çevrilmiş, hidayete, ışığa, korunmaya ve korunup gözetilmesinde de ihlas ve samimiyete muhtaç yeni yetişen nesilleri hidayete ulaştırsın.
   Başarı Allah'tandır.

    
   Önsöz

   Kıymetli yeğenim!

   Seni, kıssa ve hikaye okumaya karşı çok istekli olarak gö­rüyorum. Esasen senin yaşındaki her çocuk da böyledir. Bu kıssaları büyük bir merak ve büyük bir istekle dinlediğini ve okuduğunu görüyorum. Fakat ben, senin elinde kedi, köpek, aslan, kurt, maymun ve ayı hikayeleri görüyorum ve üzülü­yorum. Bu husustaki sorumluluk da bize aittir. Çünkü sen, kitap olarak ancak onları bulabiliyorsun.

   Arapça öğrenmeye başladın. Çünkü o, Kur'an dili, pey­gamber dili ve din dilidir. Sende onu öğrenme hususunda aşın bir istek var. Fakat ben, senin yaşına uygun hayvan hi­kayeleri ve uydurma masallar dışında bir şey bulamamandan dolayı utanıyorum.

   Bu sebepten dolayı senin için ve senin yaşındaki Müs­lüman çocuklar için kolay ve sürükleyici bir üslupla Nebile­rin ve Resullerin (Salat ve selamı üzerlerine olsun) hayat hi­kayelerini yazmayı düşündüm ve bunu gerçekleştirdim. İşte bu, "Çocuklar İçin Peygamber Kıssaları" serisinin ilk kitabı­dır. Bunu sana hediye ediyorum.

    
   Bu kitapta çocukların anlayışına uygun bir üslub kullan­dım. Dolayısıyla kelime ve cümle tekrarına başvurdum, anla­şılır ve kolay kelimeleri seçtim. Hikayeleri basitleştirdim.
   Dilerim ki bu küçük kitap, çocukların, okullarında oku­duğu ilk arapça kitap olur.

   İnşaallah, sana, peygamberlere ait kıssaları, çekici, fay­dalı, açık, kolay, basit ve güzel bir şekilde armağan edeceğim. Sonra orada hiçbir yalan söz de bulunmayacak.

   Ey Muhammedi Allah, seninle, ebeveynine (anne ve ba­bana), amcana ve İslam ümmetine göz aydınlığı versin. Se­ninle, bu eve ve bütün Müslümanlara babalarının zamanın­daki bereketleri iade etsin.

   Ali el-Haseni


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054818402
   MarkaRavza Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786054818402

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.