• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Arapça Türkçe Sözlük, Kadir Güneş

   Fiyat:
   140,00 TL
   İndirimli Fiyat (%35) :
   91,00 TL
   Kazancınız 49,00 TL
   30,33 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Kitap             Arapça Türkçe Sözlük
   Yazar            Kadir Güneş
   Yayınevi        Mektep yayınları
   Kağıt  Cilt      1.Hamur   - Lüks bez cilt
   Sayfa  Ebat   1.344 Sayfa - 15x20,50 cm
   Yayın Yılı       2021 Yeni Baskı

    
    
   Mektep Yayınları, Kadir Güneş tarafından yazılan Arapça Türkçe Sözlük adlı sözlük kitabı nı incelemektesiniz.
   Arapça Türkçe Sözlük kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2       Önsöz
    
   Dil öğrenimini bir bütün olarak kabul edersek sözlük kullanımını da bu bütünün bir parçası olarak kabul etmemiz kaçınılmazdır. Senelerdir belki de yüzyıllardır bu topraklarda genel olarak yabancı dil, özel olarak da Arapça öğretiminde bir başarıdan söz etmek mümkün değildir. Dolayısıyla dil öğreniminde önemli yeri bulunan kelime hazinesi ve buna bağlı olarak lügat kullanımı birkaç istisna dışında ihmal edilmiştir.
    
   Dinleme-anlama, okuma, yazma ve konuşma olarak ifade edilen dört temel dil becerisi temel alınarak, öğrenci merkezli aktif bir Arapça Öğreniminde hiç kuşkusuz sözlük kullanımı da ön plana çıkmaktadır. Kullanılacak sözlüğün, yabancı dil olarak Arapçayı öğrenen kişiler düşünülerek hazırlanması, deyim, kalıp ifade, bağlaç, atasözü gibi yabancı dil öğrenenlerin en çok zorlandıkları kısımları yeterince ifade etmesi, Arapçaya has olarak harfi cerli kullanımlar, çoğul kalıpları, müennes-müzekker üzerinde hassasiyetle durması ilk planda öne çıkan bazı özelliklerdir.
    
   Sözlüğün özellikleri kadar kullanım metodu da öğrenimi etkileyecek önemli faktörlerdendir. Öğrencinin bilgi dağarcığı geliştikçe kelimelerin Arapça manalarını vermeye alıştırmalı, kelimeler verilirken zıt ve eş anlamlarıyla cümle içinde kullanarak öğrenmeye/öğretmeye çalışılmalıdır.
    
   Yaklaşık olarak 35.000 kelime ve 20.000 deyim, kalıp ifade ve örnek cümleden oluşan bu sözlüğün Arapça öğrenimine katkı sağlamasını ve alanında bir eksikliği doldurmasını temenni ediyoruz.
    
   Kadir GÜNEŞ
    
                         
   GENEL
   ÖZELLİKLER
    

   Her madde Mazi, Muzari ve Masdar (lar)ın yazımı ile başlıyor.          


   İlk maddeler ve Fiillerle birlikte kullanılan harfi çerler kırmızı ile ayrılmıştır.  

   Her ana maddedeki mezid fiiller de Mazi, Muzari ve kıyasi masdarları ayrıca belirtilmiştir.

   Ana madde kök sırasına göre sülasi fiil (mazi, muzari, mastar olarak) daha sonra mezid fiiller (mazi, muzari, masdar olarak) sonra sık kullanımı esas alınarak sülasi ve mezid fiillerin masdarları, ismifail, sıfat, ismi tafdil.ismi tasgir, ismi meful, alet ismi, mimli masdar vb. şeklinde sıralanmıştır. (Genel olarak "al Mu'cem el Arabiyyil Esasi maddeleniş sırası esas alınmıştır.)  

   Okuyucunun istifadesi için göz alıcı kalın punto kullanılmıştır.  

   Sözlük modern ve klasik Arapçadaki önemli kelimeleri ve kalıp ifadeleri kapsadığı düşünülen;
    
    
            -al Mu 'cem el Arabiyyil Esasi
    
            -el muncidfil lugatil arabiyyetil muasıra
    
            -al Mawrid a modern Arabic-English dictionary  isimli sözlükler esas alınarak meydana getirilmiştir.
    
   Sülasi ve Mezid tüm fiillerin çeşitli alanlarda en çok kullanılan manaları verilmiş, harfi çerle veya kalıp halindeki kullanışlarına özellikle dikkat edilerek belirtilmiştir. Fasih Arapçada olmayan ve beldelere göre değişen kelimeler sık kullanılan birkaç istisna dışında alınmamıştır.

    
   Yabancı dil öğrenimindeki en büyük zorluklardan birisi olan deyimsel ve kalıplaşmış ifadeler özellikle ve bolca verilmiştir. Verilen örneklerin tümü tercüme edilmiştir.
    

   Genel olarak modern yüzyılda  kullanılan  manalara   öncelik verilmekle birlikte asıl manalarda ihmal edilmemiş, (Birkaç yer hariç şahit getirilmemekle birlikte) Kur 'an-ı Kerim 'de geçen manalar da belirtilmiştir.

   Ayrıca el Esmaul Husna ayrı madde olarak kısaca açıklanmıştır.Genel sözlüklerin çeşitli nedenlerde fazla yer vermediği ismi fail, ismi fail, ismi meful, mastar, sıfat vb. türevler harfi cer ve sıfat deyim tarzı kullanışları özellikle belirtilerek verilmiştir.  (  Arapça Türkçe Sözlük, Kadir Güneş, Mektep Yayınları, ucuz ARAPÇA SÖZLÜK, KADİR GÜNEŞ SÖZLÜK )   Mektep Yayınları, Kadir Güneş tarafından yazılan Arapça Türkçe Sözlük adlı kitabı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786058836204
   MarkaMektep Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786058836204

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.