• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Bir İnkılaptır Namaz

   Fiyat:
   35,00 TL
   İndirimli Fiyat (%37,1) :
   22,00 TL
   Kazancınız 13,00 TL
   Aynı Gün Kargo


   Kitap            Bir İnkılaptır Namaz
   Yazar           İhsan Şenocak  
   Yayınevi       Hüküm Kitap
   Kağıt Cilt      2.Hamur, Karton kapak cilt  
   Sayfa Ebat   192 sayfa, 13x21 cm
   Yayın Yılı      2019   İhsan Şenocak Bir İnkılaptır Namaz kitabı nı incelemektesiniz.   
   Hüküm Yayınları Bir İnkılaptır Namaz kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   TAKDİM

   Su bedenimizi, namaz da ruhumuzu temizler. İnsan hayatında su ne kadar kadîmse, namaz da o kadar kadîmdir. Su gibi candır, su gibi dosttur namaz. Su toprağa, namaz yüreğe düşer.

   Su gibi namazın da alternatifi yoktur. Ya kirle yaşa­yacak ya suyla temizlenecek, ya namazla arınacak ya da bir krizden diğerine savrulacak insan. Ya bir ezan sesiyle dirilip camiye gidecek ya da rûhî acılar içinde ölümün şafağını sayacak.

   Suyla namazın insanın madde ve manasındaki te­mizliğini ifade noktasında Allah Rasûlü £| şöyle bu­yurur: "Sizden birinin evinin önünden bir nehir aksa

   ve günde beş defa o nehirde yıkansa, bu yıkanma onun üzerinde kirden bir eser bırakır mı? (Çevresinde bulu­nan sahabe) 'Bırakmaz yâ Rasûlallah.' dedi. Buyurdu­lar ki: 'İşte beş vakit namaz da bunun gibidir. Ne kadar günahınız varsa Allah Teâlâ namazla onları siler.'..."'

   Namaz umuttur. Günahkârlara, günaha dalanlara, "Yusufü (a.s.) kuyudan, Yunusü(a.s.) balığın karnın­dan çıkaran Allah'a dayan, saye sarıl, namaza râm ol, ölüden diriyi, diriden ölüyü çıkaran Allah Azze ve Celle senin yolunu da açacaktır." der.

   Namaz bir kardeşlik ikrarıdır; Siyah, beyaz ayrımı yapmaz; boya, soya bakmaz; Kureyşli'yi Acem'den, Türk'ü Arap'tan ayrı tutmaz. Herkese "gel" der. İblisin kamplara ayırıp dağıttığı insanı aynı safta cem' eder.

   "Allah-u Ekber/Büyük olan Allah'tır!" hakikati­ni dilinden önce yüreğiyle söyleyen herkesi temizler namaz. İşte, aşta kirlenen el, ayak, çene, parmak gibi; çarşıda, pazarda kirlenen ruh da namazla arınır. Ruh­taki kirleri psikiyatristler değil, namaz çözer. Asırlık kirleri şehirlerden namaz söküp atar. Namaz; Mek­ke'yi Ümmü'l-Kurâ, Yesrib'i Medine yapmıştı. Hatta-boğlu Ömer'i, "İslâm'ın oğlu Ömer" yapan da namaz­dı. Namazı tanımadan önce ahlaksızlığın her nevisine misal olacak bir hayat yaşayanları, insanlık ehramının zirve noktasına namaz çıkardı, kalabalıklar namazla sahabe oldu.

   Modern zamanın gözlere çektiği hayasızlık perde­sini de namaz parçalayacak. Çünkü Kuranın diliyle fuhşiyyâtı ve münkerâtı söküp atan en müessir güç namazdır. Eğlenen, kendinden geçen insanlığın mer­kezine hesabı, mahşeri namaz koyar.

   Yorulan, daralan, yalnız kalan, çâre arayan, Cen­net diyen, Cemalullah'ı arzulayan kulların sığınağıdır namaz. Allah Rasûlü daraldı, kalktı, namaz kıldı. Güneş tutuldu, ay tutuldu namaz kıldı. Ekinler kuru­du, hayvanlar telef oldu, bedevi "Çâre!" dedi; Allah Rasûlü namaz kıldı, yağmur için ellerini kaldırdı.

   Göklerin kapısını namaz açtı.

   Rabbi!

   Yolunu kaybeden, Cehennem güzergâhını Cennet yolu gibi görenler için de namazı göz aydınlığı kıl!

   Namaz kılarken daralanlara, daraldıklarında na­mazla rahatlama şuurunu ihsan et!

   Sahâbenin huşûsundan bizi de nasibdâr eyle! Eyle ki namaz, çağdaş Nemrutlara karşı yüreklerimize İb­rahim! diriliş, İsmailî teslimiyet aşılasın!

   Yazıdan ve fehimden her ne hata sâdır olduysa bize, doğrular ise İslâm'a aittir.
   Allah'ın selamı üzerinize olsun.

   İhsan ŞENOCAK


   1 Buhârî, Mevâkît, 6.
    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056753619
   MarkaHüküm Kitap
   Stok DurumuVar
   9786056753619

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.