• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Bu Dünya Bir Gölgeye Benzer

   Fiyat:
   100,00 TL
   İndirimli Fiyat (%41) :
   59,00 TL
   Kazancınız 41,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   1.Hamur, 5 Cilt, 3.732 Sayfa
   900,00 TL
   KDV Dahil 445,00 TL
   %50,6
   Şamua, Lüks Bez Cilt, 672 Sayfa
   140,00 TL
   KDV Dahil 73,00 TL
   %47,9
   2.Hamur, 2 Cilt Set, 736 Sayfa
   195,00 TL
   KDV Dahil 125,00 TL
   %35,9
    
     Kitap             Bu Dünya Bir Gölgeye Benzer
     Yazar             Sıddık Naci Eren
     Yayınevi        Şelale Yayıncılık
     Kağıt - Cilt     1.Hamur, Ciltli
     Sayfa - Ebat 432 sayfa,  17x24 cm
     Yayın Yılı       2013 
     ISBN              9789757715382

   Şelale Yayınevi, Sıddık Naci Eren in yazdığı Bu Dünya Bir Gölgeye Benzer kitabını incelemektesiniz.
   Bu Dünya Bir Gölgeye Benzer Aldatır İnsanları kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku .O, insanı "alak" dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
    
    
     Bu Dünya Bir Gölgeye Benzer Aldatır İnsanları
    
         TAKDİM
    
   Sevgili arkadaşlar; Efendi Hazretleri’nin hazırladığı yeni kitapla yine sizinleyiz. Şüphesiz ki, ibadet ve taat yalnız Allah’adır. O’nun dışında birilerine ibadet ve taat yapmaya kalkışmak insanı hüsrana götürür.

   İbadet, Allah (c.c.)’ın emrettiği şekilde yapılmalıdır. İhlasla namaz, gönül doluluğu içinde oruç, sadakatla verilecek sadaka, riyadan arınmış hac, usanmaksızın zikir; ibadetin güzelidir. Bundan sonra da kişi Cenab-ı Hak’kın her takdirine rıza ve sabır göstermelidir.
    
   Rıza ve sabır insanın olmazsa olmaz teslimiyeti olmalıdır. Çünkü, semada ne olacağı, yerde ne olacağı, mahlukatın rızkı nasıl verileceği, bir kurdun ağzına yiyeceğin nasıl konulacağı, kuşun kanadının nasıl çırpacağı, adamın adımını nasıl atacağı, ne yiyip ne içeceği, başına ne geleceği vs. hepsi takdir edilmiştir. Bunun idraki içinde insan olayları değerlendirmeli.
    
   Rivayet olunur ki; Nuşirevan avdan dönerken bir bahçeye uğrar. Oradaki çocuğa, “Bana bir nar verir misin” der. Aldığı narı zevkle yiyerek susuzluğunun giderir. Hoşuna gidince, nar bahçesini sahibinden almayı gönlünden geçirir ve çocuktan bir nar daha ister. Bu defa nar kupkuru olur.

   Nuşirevan, sebebini çocuğa sorar:
   -Her halde melik, bir zulme azmetti. Kalbi katılaştı ve nar kurudu, diye cevap verir çocuk.
   Nuşirevan hemen tevbe etti ve bir nar daha istedi. Bu seferki nar birinciden de daha sulu idi. İkazdan hemen dönen Nuşirevan bir daha zulmetmeme azmiyle ismini hep adaletle yad ettirdi.
    
   Bu konuda Hz. Mevlana da:
    “Nisan yağmurları yağdığında, ağzını açarak tek bir yağmur damlacığının yakalayan istiridye, o damlayı alarak suyun derinliklerine iner. Bu süre sonra o damlacık, istiridyenin karnında inci tanesine dönüşür. Aynı yağmur tanesinin bekleyen yılan, damlayı ağzına alır ve o damla yılanın ağzında en kuvvetli zehire dönüşür.

   Yağan yağmur aynı yağmurdur. Birinde inci, diğerinde zehir olmuştur. İşte Allah’ın ayetleri de böyledir. Onlar sadece rahmettir. Mü’minlere şifa olan bu ayetler, zalimler için sıkıntı ve hüsrandır.”
    
   Sonra Mevlana devamla:
   “Ey insan! Kur’an’dan bir şey anlamıyorsan, anlayamıyorsan suç onda değil sendedir. Çünkü sen gülistana girip de gül kokusunun duyamayan insan, hatayı gülistanda değil, gönlünde ve burnunda arasın!..”

   Evet muhterem arkadaşlar! Bu ibretle anlatılanlardan gerekli ders alıp, bu kıymetli eserlerden istifade etmeye çalışmalıyız.
   İmam Azam Efendimiz, “Bildiğim bir konuyu binlerce defa tekrar  tekrar dinlesem bıkmadan usanmadan tekrar tekrar dinlemekten haz alırım” diyor. Biz de bizler için hazırlanan bu kitaplardan istifade etmek için elimizden gelen gayreti sarfedelim.
    
   Elinizdeki bu kitap, gerek sizin, gerek aile efradınızın, gerekse dostlarınızın çok yararlanacağı konuları ihtiva etmektedir. O nedenle konuları tane tane, ağır ağır okumanızı tavsiye ediyor, sizi eserle baş başa bırakırken, hoşgörü ve anlayışın bollaşacağı güzel mekanların oluşması dileklerimle sizleri Allah’a emanet ediyorum.
    
   Hasan BAYRAKTAR
    
                  ÖNSÖZ
    
   Ey nur-i irfana talib olan kişi!.. Bütün hamd ve şükürler şanı yüce Allahu Teala Hazretleri’ne mahsustur. Olgun salat  kamil selam mahlukatın en hayırlısı, Peygamberler zincirinin en son, fakat en büyük halkası hidayet yolunun büyük önderi ve rehberi Muhammet Mustafa (s.a.v.)’e ve O’nun ehl-i beyti ve ashabına selam olsun.
    
    Bu eserde, Allah celle celalühü hazretlerinin hakiki dostları olan Kutb’ul Aktab, Gavs’ul A’zam ve Evliyayı Kiram’ın bir kısmının kemalat ve kerametinden ve kendilerinden tabi olan ihvanını, Allahu Teala’ya ve Rasulü olan Cenab-ı Peygamber’e, vasıl olmaları için harcadıkları emek ve çektikleri zahmetleri anlatmaya titizlikle gayret gösterilmiştir.
    
   Yine Allahu Teala Hazretleri’ne sayısız hamdü sena olsun ki; şu eseri nice kıymetli eserlerden en güzel, faydalı ve cazibeli mevzuları müteala ederek derleyip hazırladık. Hak yolcuları olan aşık ve sadıkları okudukça kalblerine ilahi ve nurani feyizlerin tekamül etmesine inşallah vesile-i sebep olacaktır.
    
   İşte İslamiyetin nurlu yolunu gösteren, ashab-ı kiram ve cümle piran ve Evliyaullahın ve sair halk üzerine bir üstünlüğü vardır. Bu üstünlüğü onların Muhabbetullah zevkine ve Ma’rifetullah sırrına erişmelerinden zuhura gelmiştir.
    
   Hakk’ın bahtiyar ve seçkin kulları, Tevhid meselesinde itikad ve amellerini en sağlam temeller üzerine kurmuşlardır. Kalbleri esrar-ı tecelliyeye hazinedir, gönülleri envar-ı ilahiyeye, nur-u Muhammediyeye aynadır. Onlar Hak ile beraberdirler ehadiyet penceresinden tecelli eden nice hakikatları müşanede edebilecek yüce mertebelere vasıl olmuşlardır.
    
   Allahu Azimüşşan’a kulluk vazifelerinde tam bir edep üzeredirler, ledün ilmine mazhar olmakla Cenab-ı Peygamber’in gerçek varisleridir.
   Allah Teala Hazretleri ol veli kullarından razı olmuştur. Onlar yaptıkları amellere asla güvenemezler.
   Elinizdeki bu kitap değerli Tasavvuf rehberlerinin bizlere ihsan edip saçtığı pırıltılardan birkaç kıvılcım misalidir.
    
   Ey hakikat yolcusu! Bu kitap, O; Allah velilerinin bütün güzel ahlaklarını ve vasıflarını kemalat ve kerametlerinin yeni nesillere tanıtmak gayesi ile yazılmıştır.
   Ey Aşık!sen ümmeti Muhammeddensin. Ümmet-i Muhammed’in evliyasına tabi ıl. Dışını şeriatla, içini hakikat nuru ile süslü. Esrar-ı ehlullaha, dil uzatma, tac-ı olmayan şah ara.  Allahu Teala’nın boyasıyla boyanmış gönül ara, aşk caddesinde ulu orta kendi kendine gidilmez, imdatçı (bir rehber) lazımdır.
    
   Ey Aşık! Sakın zamanını kaybetme, faniyi baki ile değişmenin çaresine bak, aşık ol, aşk ateşi öyle bir ateştir ki, kalbindeki bütün putları yakar, masiva harmanı yanmadıkça huzur ve huşu bulamazsın.

   Nazargah-ı İlahi olan kalbinin iyice temizlersen oraya öyle bir nur gelir ki, o aşkını Cennet bile kıskanır. Bu kalbini nasıl temizleyeceğini öğrenmek istersen, var bir Mürşid’i Kamil ara bul.
    
   Cenab-ı Hak buyuruyor ki:
   “Kim ki, velilerime ikramda bulunursa onu kendime yapılmış sayarım.”
   “Kim ki, velilerime buğz ederse (yani kalblerinin kırarsa) bana ilan-ı harp açmış gibi olur.”
   “Velilerim kubbemin altındadır, onları benden başka kimse bilmez.”
    
   Allahu Teala Hazretleri, Davud (a.s.)’a vahy yolu ile bildirmiştir ki:
   -Ya Davud! Benim kullarımdan yeryüzünde nice veli kullarım vardır ki onlar benim dostlarımdır, ben de onların dostuyum. Onlar beni özler, ben de onları özlerim. Onlar beni anarlar, ben de onları anarım. Garibler evlerini arzu ettikleri gibi onlar da geceyi arzu ederler. Ve kuşların yuvaya dönüşleriyle sevindikleri gibi onlar da gecenin gelişiyle sevinirler.
    
   Resul-ü Ekrem (s.a.v.) Efendimiz hazretleri buyurmuşlardır ki:
   “Ümmetimin velilerinin görenler Cenab-ı Hakk’ı anarlar. Çünkü; Velilerin yüzlerine müşerref olanın kalbinde Allah adı bulunur.
    
   Muhakkak benim ümmetimde öyle erkekler vardır ki, onlar halktan ayrıdır. Halk onlara hayretle bakar ve onları deli zanneder; onlar da haklı deli olarak görür. Şunu muhakkak biliniz ki, onlar abdaldır (yani veliler zümresindendir).”  (
   bu dünya bir gölgeye benzer kitabı, sıddık naci eren bu dünya bir gölgeye benzer , tercümesi , bu dünya bir gölgeye benzer aldatır insanları , şelale yayınları , sıddık naci eren kitapları  )
    
    
   EVLİYAYA MUHABBET SAFADIR
    
   Evliyaya kıl muhabbet safadır 
   Terki edep onlara hep hatadır  
   Evliyanın gönlü yüce güneşten  
   Münkirin kalbi bulanık karadır     
    
   Sevmez münafıklar evliyayı
   Hakikatı görmez gözleri amadır 
   Evliyanın ahlakı benzer Resule 
   Onların yardımcısı zat-ı Mevla’dır
    
   Ehlullahın kalbleridir Beytullah
   Nazargah-ı ilahi nur-u Hüdadır
   Mevlam lütfeyle Sıddık kuluna  
   Evliyaya muhabbet zevk-ü safadır
    
   Sadık Naci EREN
    
   İÇİNDEKİLER
   Takdim
   Önsöz
   Yüce Velilerin Vasıfları, Alametleri, Kemalat ve Güzel Ahlakları
   Allahu Teala’nın Veli Kullarını Sena Edişi
   Fahri Alem Efendimiz’e Tabi Olmanın Adabı
   Aleyhissalatü Vesselam Efendimiz’e Salavat-ı şerife getirmenin adabı
   Resul-ü Ekrem (s.a.v.) buyurmuşlar ki
   Salavat-ı şerife getirmenin fazileti
   Allah dostlarının güzel amelleri
   Kendilerini nafile ibadetlere ehil görmezlerdi
   Edebli olmak kişi Allahu Teala’ya ulaştırır
   Takvaları çok olduğu halde kendilerini takvalı görmezler, Allah ve resulü’nü çok severlerdi
   Allahın resulünden nakildir
   Şakik ile hatem (k.s.) Hazretlerinin ilim hakkında konuşmaları
   Ey Mü’min oku ve amel eyle!
   Az konuşmanı faydaları, çok konuşmanın zararları
   Lisanını koruma ve sükut etmenin faydaları
   Allah yolunda müridin seyr-ü suluku
   Sırrı devran
   Cümle tarikat-ı Aliyelerde halaka-i Zikrullah
   Derviş olanın vazifeleri
   Ehl-i beyt’den bahsolunur
   Resul-ü Ekrem (s.a.v) Efendimiz’in ehl-i beytine sadakanın haram olması
   Resül-ü Ekrem (s.a.v.)’in ehl-i beytinin sevmenin farz kılınması
   Kevser suresinde Fatımatü’z-zehra ve çocukları
   Al-i aba kimlerdir? Ehl-i beyt-i ali resul sevmenin faziletleri
   Resul-ü Ekrem (s.a.v.) efendimiz’in hutbe okuması
   Hazret-i Fatıma-i Zehra’nın çocukluk çağı
   Hazret-i Ali şöyle anlatır
   Fatıma-i Zehra validemizin Arap hatunlarıyla görüşmesi
   Hazret-i Resul-i Ekrem buyurdu ki
   Hasan ve Hüseyin Cennet gençlerinin seyididir
   Hasan ve Hüseyin (r.a.) dedesine benzer
   Hasan ve Hüseyin (r.a.)’ın mahzun olmaları
   İmam-ı Ali (r.a.) Efendimiz’in Resul-ü Ekrem (s.a.v.)’i davet etmesi
   Ashab-ı Kiram’dan bahs olunur
   Ashabım, Sema’daki yıldızlar gibidir
   Resul-ü Ekrem (s.a.v.)’in Ashab-ı Kiram’ı Sena Eylemesi
   Ümmet-i Muhammed’in Fazileti
   Resul-ü Ekrem (s.a.v.)’in Vahiy Gelişi
   Resül-ü Ekrem (s.a.v.)’in Ümmetine Şefaati
   Allah-u Teala Hz. Adem (a.s.)’a buyurur ki
   Hak Teala Hazretleri Resul-ü Ekrem’e buyurur ki
   Ehlullah’ın en yüksek mertebede olanları derece itibarı ile
   En yüksek kutublardan bahs olunur
   Nüceba
   Ebdal (büdela)
   Evtad
   İmameyn
   Gavs’ül A’zam
   Ümena
   Nükeba
   Meczup
   Hayattan  sonra tasarruf eden veliler
   Tevhidin aslı nedir?
   Mübarek besmele-i Şerife’nin faziletleri
   Allahu Teala’ya canı gönülden tövbe etmenin faziletleri
   Ebu Said-i Hudri’nin (r.a.) bildirdiği sahih bir hadis
   Allahümme salli ala seyyidina muhammedin ve ala ali Muhammed demenin fazileti
   Kelime-i tevhidin faziletleri
   Hz. İbrahim’in elinden Mekke’yi müşriklerin almaları,
   Mekke ve Beytin tekrar geri alınması
   Allah, Allah, Ya Allah demenin faziletleri
   Şeriatı olmayan şeyh ve müridler zarardadır
   Ümmetim yetmiş üç fırkaya ayrılacaktır
   Kıl muhabbet ehlüllaha
   Velilerden dokuz sıfatın bulunması şarttır
   Tarik-i Nefsaniyye nedir?
   Ey ehl-i İman, rehbersiz yol alınmaz
   Müridin şeyh’ine Teslimiyeti
   Süluku Tekmil eden salike beş şart vardır
   Şeyhim Bekir sıdkı visali Hazretlerinin talim buyurduğu
   Usulü seyr-e suluk
   Nefs-i emarede olan zakirler
   Nefs-i levvamedeki zakirler
   Nefs-i mülhimede olan kişilerin sıfatları
   Nefs-i mutmainnede olan zakirler
   Saliğin mutmaine makamından sonra; nefs-i raziyeye
   Kadem basmasını sıfatları
   Marziyede olan zatlar
   Safiyetle olan zatlar
   Zikrullah her dertlere şifadır
   Zikre devamın sonuçları, hal ve kemalat
   Devamlı zikir yapmanın üç mertebesi
   Dil zikrinin sonu ve belirtileri
   Zikr-i cehri, zikr-i hafi
   Zikir hakkındaki ayet-i kerime ve hadis-i şerifler
   Malik ibn-i Dinar hazretlerine tövbenin sebebinden sordular
   Müridin şeyhine karşı edeb ve adabı
   Aşk şarabı içen evliyullahın kemalat ve kerametleri
   Aşıkların Leyla ile mecnun
   Vecd, tevacüd, sema
   Resullullah’ın sema edişi
   Resulllah(s.a.v.) Buyurdular ki
   Cüneyd-i bağdadiye sorup dediler
   Evliyaullah ve Hz. Allah’ın Kutubları
   Hakiki rehber aramanın faydaları
   Dört ilim; Şeriat, tarikat, haktikat, marifetullah
   Resulullah (s.a.v.)’in Harka-i Şerifinin Veysel Karani Hazretlerine verişi
   Mübarek kelime-i tevhid cehennem ateşinden korur
   Kibar-ı evliyaullah bazılarının kemalatı ve mübarek kelamları
   Hasan basri (r.a.) ile Şem’un arasındaki ibret alınacak vakıa
   Şeyh hasan basri hazretleri şöyle buyurur
   Cenab-ı şeyh hasan basri (k.s.) Hazretleri’nin bazı hikmetli sözleri
   Beyazıd-ı Bistami Hazretleri’nin hikmetli sözleri ve kerametleri
   Cenab-ı Şeyh Beyazıd-ı Bestami Hazretleri’nin hikmetli sözleri
   Allah dostları gece namazına devam ederlerdi
   Hazret-i Ömer’in köleleri
   Ey insanlar! Dünya sevgisi helak edicidir
   Tanrılık davası süren firavun’un ahvali
   İmam-ı Gazali buyuruyor ki
   Hasan-ı Basri anlatıyor
   Şeytan ve firavun’un hamamda buluşmaları
   Ölüm halinde bir padişahın yakınlarına vasiyetleri
   Kabir ya cennet veya cehennem çukurudur
   Allah dostu Rabia el Adeviyye
   Zikrullah ve salavat-ı şerife getirmenin faziletleri
   Resulullah (s.a.v.)’e salat-u selam getirmenin fazileti
   Halakayı zikrullah cennet bahçelerinden bir bahçedir
   Dünyanın Allah’a yaklaşmaya engel olduğunun bildirir
   Allah (c.c.) insanın kalbine bakar
   Akıl sadık bir dosttur
   Tokluk hastalığın kaynağı, açlık ise ilacıdır
   Gece ibadetlerinin fazilet ve faydaları
   Ey aziz! Ehlullah demişler ki
   Allahu Teala hazretlerinin kullarına nasihatleri
   Rıza ve kaza hakkında Hz. Peygamber (s.a.v.) buyurdu ki
   Müridin müridden sır ve fetih satın almaya gönderilmesi
   Tahammül edemeyen şeyhinden sır isteyen mürid
   Fakirlik üç nevidir
   Sallallahu (a.v.s.) buyuruyor ki; kişi sevdiği ile beraber haşr olur
   Haramlardan kaçmak, az yeme ve helal lokma yemek
   Melekler kıyamet gününde bazı müminlere sorarlar
   Kıyamet günü kitap ve amel defterleri
   Kıyamet gününde mizan
   Kıyamette insanların birbirlerinden kaçması
   Mahşer ve kıyamet günündeki diğer garip haller
   Allah Teala’nın meleklere hitabları
   Allah Teala Hazretlerinin günahkar kullarının mahşerde affetmesi
   Allah’ın Resulü Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) buyurur
   Resullullah’ın ashabından Cabir’i Ensari’nin sabrı
   Firavun’un hazinedarı ve hanımı Maşita hatunun sabrı
   Firavun’un ailesi asiye hanım’ın sabrı
   Hz. Eyyüb Aleyhisselam’ın sabrı
   Eyyüb Aleyhisselam buyurdular ki
   Cenab-ı Hak buyuruyor ki
   Sadaka vermenin fazileti
   Kıyamette hesapsız cennete girenler
   Küçük yaşta ölen çocukların şefaati
   Resul-i Ekrem (s.a.v.) anlatıyor
   Allah dostları erenlere hizmet etmek
   Ashab-ı Kiramdan Dıhyetü’l-Kelbi Hazretlerinin Müslüman oluşu
   Tövbe etmekte acele ediniz
   Allah Teala’nın Davud (a.s.’a Vahyi
   Tövbe edenlerden ol
   Kifil’in zinayı terk etmesi
   İyi dost, iyi arkadaş
   Şeyh Sadi-i Şirazi der ki
   Hazret-i Allah buyuruyor ki
   Duanın fayda ve faziletleri
   Duanın adabı ve nasıl edileceği
   Resulullah (s.a.v.) Hazretleri Buyuruyor ki
   Allah Teala Hazretleri rahmeti ile tövbe eden günahkar kullarının affı mağfiret eyler
   Ma’rifetullah Rabbini sevmek, onu tanımakla olur
   Lütfet Allah’ım lütfet
   Ey ihvar, arif ona derler ki
   Ey gönül ehl-i Allahu Teala’yı candan sevme adabının öğren
   Allah sevgisinin hakikatı
   Resul-i Ekrem (s.a.v.) kudsi bir hadisde buyurdu ki
   Kabirde sorulacak sualler
   Dünya ve ahret arzularının ancak Cenab-ı Hak ihsan eder
   Evladın ana-baba üzerindeki hakları  
   İbret alınacak önemli bir şey Malik’i Dinar hazretlerinin ağlaması
   En yüksek maka (Ma’rifetullah)
   Resullullah (s.a.v.) Efendimiz’in hadisleri
   Cennet ehlinin mertebe ve yüksek dereceleri
   Resullullah (s.a.v.)’in Cenab-ı Hakka münacatı
   Allah dostları ve aherit ehline gelince
   Resul-i Ekrem’in Allahü Teala’ya münacatı
   Allahu Teala’nın lutfundan bahsolunur
   Kudsi hadislerin manaları
   Muhabbet ağacının meyvesi olan hakiki aşk
   Cenab-ı Hak’ka yalvarış
   Münaca-tı kübra
    
    
    
   Şelale Yayınları Sıddık Naci Eren Bu Dünya Bir Gölgeye Benzer Aldatır İnsanları kitabını incele diniz.

   Diğer Özellikler
   Stok KoduŞel Bu Düny
   MarkaŞelale Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.