• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Doğadaki Sağlık, 50 Mucize Bitki 100 Mucize Kür

   Fiyat:
   28,00 TL
   İndirimli Fiyat (%14,3) :
   24,00 TL
   Kazancınız 4,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Karton Kapak, 1.Hamur , 478 Sayfa
   130,00 TL
   KDV Dahil 80,00 TL
   %38,5
   Karton Kapak, 1.Hamur, 430 Sayfa, Renkli Resimli
   95,00 TL
   KDV Dahil 58,00 TL
   %38,9
   Karton Kapak Cilt, 432 Sayfa, Renkli Resimli
   95,00 TL
   KDV Dahil 58,00 TL
   %38,9

   Kitap            Doğadaki Sağlık, 50 Mucize Bitki 100 Mucize Kür  
   Yazar           Ayhan Ercan 
   Yayınevi      Vestiyer Yayın Grubu   
   Kağıt Cilt     1.Hamur Renkli resimli, Karton Cilt
   Sayfa Ebat  425 sayfa,  15x21 cm.
   Yayın Yılı     2012   Ayhan Ercan Doğadaki Sağlık, 50 Mucize Bitki 100 Mucize Kür kitabını incelemektesiniz.    
   Doğadaki Sağlık kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   AYHAN ERCAN
   Bitki Uzmanı
   Türkiye Aktarlar ve Baharatçılar Derneği (TABDER) Başkanı
    

   Ayhan Ercan benim TRT1 ekranlarımdaki programımın, Gülben iri en kıymetli konuklarından biri... Aslinda konuk değil ev sahiplerinden biri demeliyim, o GÜLBEN'ailesinden biri... o Ailesinden devraldığı mesleki bilgisine, mesleğine yaklaşımına ve tutkusuna, bildiklerini paylaşmak için gösterdiği özene hep saygı duydum. Geçmiş, ve artık çok özlediğimiz zamanlardan kalma ağırbaşlı, gözü tok tavrı, bilgisini satmak değil paylaşmak hassasiyeti bana hep güven verdi.

   Doğanın bize sunduğu mucizelerden, doğal ve mutlu bir yaşam için bitkilerden, baharatlardan, doğal organik yaşam unsurlarından öyle bilgiler devşirir ki, önünden geçip gittiğiniz aktar dükkanlarına başka bir gözle bakarsınız. Kendini modern tıbbın yerine, ilaçların doktorların yerine koymadan, hayata değer katmak için uğraşan birinin emeği bu kitap...

   O Zencefil, Himalaya tuzu, karahindiba vs vs... Artık bizim için bir baharat olmaktan çok daha fazla 'bir şey' çünkü Ayhan Ercan sayesinde, bu baharatların hayatımıza ne katabileceğim biliyorum.o Anlattıklarına o kadar güvenirsiniz ki, hemen uygulamak istersiniz. Eminim bu
   kitaptaki bilgilerde başucu kaynağımız olacak...


   Gülben Ergen
    
   Teşekkür...

   Kitabımı sizlere ulaştırana kadar birçok büyüğümden sayısız öğreti ve des­tek almış bulunmaktayım. Bu eserde bu kişilerin en az benim kadar emeği olduğunu düşünüyorum. Benim için çok değerli bu kişileri siz sevgili oku­yucularımla paylaşmayı uygun gördüm. Öncelikle bana bu mesleği öğrete­rek aktar olmamı sağlayan, mesleğin etik kuralları konusunda hassasiyet sa­hibi olmamı sağlayan, en önemlisi de helal ve haram kavramını öğreten rah­metli babam Recep Ercan'a; bende çok fazla emeği olan ilk öğretmenim Emine Satıloğluna, eserleriyle büyüdüğüm, şifalı bitkiler kitabını okudu­ğumda bu meslekte olmam gerektiği inancının içimde olmasını sağlayan rahmetli Prof. Dr. Turhan Baytop'a; dernek çalışmaları ve kitabı kaleme al­ma sürecinde, iş yükümü üzerine alan Kimya Yüksek Mühendisi Ahu Tur­han'a; kitabımın yayınlanması için hiçbir desteği esirgemeyen Züleyha Bu­luta ve 2 senedir kendi televizyon programında düzenli olarak sizlere ulaş­ma imkanı sağladığı için Sayın Gülben Ergen ve program ekibine, kitabımı yazma çalışmalarım sırasında büyüleyici doğaya sahip Bolu-Aladağlar böl­gesini bana tavsiye eden, bu eşsiz belde ile tanışmamı sağlayan Ömer Uzunöze ve Gençlik ve Spor Kampüsü amir ve personellerine hepinizin huzu­runda ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum.

    
    
   Önsöz...

   Sevgili Okuyucularım,

   Bir önceki kitabımdan farklı olarak hazırlamış olduğum bu kitapla 28 yıllık mesleki birikimimi sizlere aktarmayı amaçlıyorum. Bu kitap içerisinde yıllar­dır kullandığım ve kullanılmasını tavsiye ettiğim birçok bitki ve bitki karışı­mını bulacaksınız. Vermiş olduğum tarifleri evinizde kolayca hazırlayabile­ceğiniz şekilde ölçeklendirmeye çalıştım. Kitabımda yer alan bitkileri, özel­likle ülkemizde kolaylıkla bulunabilen bitkilerden titizlikle seçerek hazırla­dım. Bu kitapta hiçbir şekilde kendi ürettiğim ürünlerden bahsetmeyeceğim gibi, sizleri para kazanma hırsıyla gereksiz ürünlere de yönlendirmeyece­ğim. Ülkemizde maalesef ki; birçok tıp adamının bitkilerin tedavi edici gü­cünü senelerce reddetmelerinden ötürü sektör sahipsiz kalmıştır. Bunu fark eden "sözde bilim adamları" fırsattan istifade halkımıza ev ilaçları ve halk tababeti öğretiyormuş edasıyla resmen ve alenen halkımızı soymaya çalış­mışlardır. Unutmamak gerekir ki; hastalıkların teşhis ve tedavisi sadece he­kimlerin yetkisindedir. Ülkemizde doktor denildiğinde tıp doktoru (hekim) olarak algılanmaktadır. Oysa ki; matematikten fiziğe kadar akademik eğiti­mi olan her branşta, doktor unvanı kullanılmaktadır. Değerli halkımızın sağ­lıkla ilgili hizmetler konusunda tıp hekimleri haricinde hiçbir doktor, doçent veya profesör unvanına sahip kişileri tıp hekimi olarak algılamamaları ge­rekmektedir. Doktorculuk oynadığını zanneden bu kötü niyetli şahıslar, pa­ra kazanma hırsları ve egoları yüzünden, sizlerin sağlığı ile oynadığı gibi psi­kolojinizde de derin yaralar açabilirler. Sizleri aydınlatmak ve duyarlılığınız artırmak adına birkaç küçük örnek vermek istiyorum. Televizyon program­larında sıklıkla boy gösteren bu zatı muhteremlerden bir tanesinin bitkile­rin isimlerini değiştirdiğine ve bitkiye olması gerekenden fazla farmakolojik özellik yüklediğine birçok kez şahit oldum. Şahsın bunu yapmaktaki ama­cı; izleyicilerin, bitkiyi aktarlarda bulamayıp kendi internet sayfasına başvur­masını sağlamak ve bitkileri fahiş fiyatla satmaktır. Peki bu bitki neden ak­tarlarda bulunmuyor? sorusunu sorduğunuzu duyar gibiyim. Aslında bitki aktarlarda bulunmaktadır. Ancak adı geçen bitki, asıl bilinen ismi ile değil 
   de neredeyse hiç bilinmeyen mahalli ismiyle anlatıldığı için bulunamıyor. Bahsi geçen bitkinin aktarlardaki satış fiyatı 30 TL civarında, şahsın internet sitesinde 1033 TL. Evet yanlış okumadınız. 1000 TL üzerinde satılmaktadır. Soygunun boyutunu artık siz düşünün. Sadece bununla mı kalıyor? Hayır. Aslında buna benzer yüzlerce örnek verebilirim. Yine televizyonlarda sık sık yer alan bu şahıslardan bir başkası ölümsüzlüğün çaresini bulmuş edasıyla kanal kanal dolaşırken, bir hekim arkadaşımın 14 yaşındaki çocuğu tarafın­dan, el parmağındaki tırnak mantarı fark edilmiş ve bu 14 yaşındaki gencin yorumu "adam daha kendi tırnak mantarını iyileştiremezken insanlara na­sıl faydası olacak" şeklinde olmuştur. Tırnağını bile tedavi edemeyen bir in­sanın başka insanları tedavi etmesi acaba ne kadar mümkündür? Bu tür şa­hısların sadece ama sadece tek bir amacı vardır. Sizlerin bin bir zorlukla ka­zandığınız helal paraları ceplerine indirmekten öteye geçmemektedir. Bu tür örnekleri yazmaya kalksam inanın ki sadece bu konu bir kitap yazmaya ye­tebilir. Sizlerden ricam sağlığınızı sadece hekimlere emanet etmeniz, kendi cebini doldurmaya çalışan bu kişilere fırsat vermeden doğal ürünler ile sağ­lınızı korumanız, hastalıklarınız sırasında bitkilere destekleyici ürünler ola­rak bakmanızdır. Bugüne kadar bu tür kişileri deşifre ederek, sizlere yar­dımcı olmaya çalıştım ve çalışmaya devam edeceğim.

   Bu kitabın en büyük özelliklerinden bir tanesi de teknik terimler yerine, ba­sit, yalın ve herkesin anlayabileceği bir Türkçe ile kaleme alınmış olmasıdır. Sayfaların kuşe kağıda basılmasının amacı, bitki resimlerinin, hem doğada hem de aktardaki haliyle resmedilmiş olmasıdır. Bu sayede, iyi bir kaynak olacağı gibi aynı zamanda bitkilerin kullanıma hazır haldeki resimlerini içer­mesi sebebiyle alışveriş yaparken, kalite kılavuzunuz olacaktır. Kitapta sa­dece aktarlarda satılan malzemeler değil, aynı zamanda evinizde her zaman bulunabilen basit malzemelerle ev ilaçları ve ev kozmetikleri hazırlanabile­cek formüller yer almaktadır. Mesleki bilgi birikimimi aktardığım bu kitap­tan faydalanmanızı umarak, siz sevgili okurlarımın sağlığınıza yapacağım en ufak bir katkı bana en büyük manevi hazzı yaşatacaktır.

   Saygılarımla,
   Ayhan Ercan


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789756250143
   MarkaVestiyer Yayın Grubu 
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789756250143

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.