• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Ebu Ubeyde b. Cerrah (r.a)

   Fiyat:
   25,00 TL
   İndirimli Fiyat (%38) :
   15,50 TL
   Kazancınız 9,50 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap             Ümmetin Emini Ebu Ubeyde b. Cerrah (r.a)

   Yazar            Muhammed Emin Yıldırım
   Yayınevi        Siyer Yayınları
   Kağıt  Cilt      1.Hamur , Karton Kapak Cilt
   Sayfa  Ebat   158 Sayfa - 11.5x19 cm
   Yayın Yılı       2019   Muhammed Emin Yıldırım Ebu Ubeyde b. Cerrah (ra) adlı kitabı incelemektesiniz.
   Siyer Yayınları Ebu Ubeyde bin Cerrah adlı kitap hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   Onlar Müslümanlığımızın aynalarıdır. Vahyin oluşturmak istediği ideal insan modelinin hayal ve ütopya olmayan gerekçeleridir. Allah Resulü'nün mübarek ellerinde yetişmiş yeryüzünün en nasipli insanlarıdır.

   Onlar tarihin belli bir zaman diliminde yaşamış, belli bir mekanda varlık göstermiş ama zaman ve mekana hapsolunmadan her çağa ve zamana seslenme kudretinde olan seçkin insanlardır. Onlar hakiki müminler, Allah'tan razı olmuş ve O'nu razı etmiş, takvayı hayatının eksenine yerleştirmiş örnek bir nesildir.
    


   Muhammed Emin Yıldırım hocamızın kaleme aldığı sahabe iklimi serisinden cennetle müjdelenen on kişiden biri olan Ebû Ubeyde'nin hayatını çok farklı bir dil ve üslup ile bize aktaran, adeta satırlar arasında okuyucuyu saâdet asrına götüren kıymetli eserlerimizdendir.

   Takdim ve giriş kısmı dışında beş bölümden oluşan kitap, Ebû Ubeyde b. Cerrah hakkında bilinmesi gereken tüm bilgileri ihtiva etmektedir. Doğumu, ailesi, çocukluğu, gençlik yılları, iman ile tanışması, Habeşistan ve Mekke yılları, Medine hayatı, cihadı ve arkasından gelen vefatı çok güzel anlatılmaktadır.

   Serinin diğer kitaplarında olduğu gibi arka tarafta kimlik tablosu, soy kütüğü, aile tablosu ve kabrinden resimler yer almaktadır.


   Eminül Ümme Ebû Ubeyde b. Cerrah, ideal manada bir mü'minin haya­tında emniyet ve teslimiyet nasıl gerçekleşir, bu iki önemli hususiyet nasıl hayata taşınır ve nasıl hayatta temsil edilir bunun en güzel örneğidir.
   O da, ilklerden, öncülerden, önden giden atlılardandır. Çok yol almasına rağmen bir çiçeği dahi ezmeyenlerden, geriye takip edilmesi için çok güzel bir örneklik miras ola­rak bırakanlardan...

   O da, daha dünyada iken sesine ve nefesine kurban ol­duğumuz Efendimiz (sas) tarafından cennetle müjdele-nenlerden, Allah ve Resulü uğruna neyi varsa feda eden­lerden, verilen her görevi yerine en güzel şekliyle yerine getirenlerden...

   O da, diğerleri gibi iman davasına ilk gün nasıl başladı ise, hayatını öyle bitirenlerden; ilk günün heyecanını, şevkini, aşkını ve tabi ki imanını son güne kadar devam ettiren­lerden...

   Hepsinden öte o, Allah Resulü'nün (sas): "Her ümmetin bir emini vardır, benim ümmetimin emini de Ebû Ubeyde b. Cerrah'dır."diye müjdelediği bir yiğittir.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054620111
   MarkaSiyer Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786054620111

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.