• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Esrarengiz Dualar ve Gizli İlimler Celcelutiye Duası

   Fiyat:
   25,00 TL
   İndirimli Fiyat (%52) :
   12,00 TL
   Kazancınız 13,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   2.Hamur , Roman boy, 400 Sayfa
   60,00 TL
   KDV Dahil 27,00 TL
   %55
   2.Hamur, Karton Cilt, 400 sayfa
   60,00 TL
   KDV Dahil 32,00 TL
   %46,7
   2.Hamur, Ciltli, 495 sayfa
   110,00 TL
   KDV Dahil 60,00 TL
   %45,5
              Stoktan Kargo
    
   Kitap              Esrarengiz Dualar ve Gizli İlimler Celcelutiye Duası
   Yazar             Abdullah Eymen
   Yayınevi         Ebabil Yayıncılık
   Kağıt  Cilt       1.Hamur,  Karton kapak cilt
   Sayfa  Ebat    384 sayfa, 13,5x19,5 cm
   Yayın Yılı        2016
   Stok Kodu       Ebab Esr Dua   
         


   Esrarengiz Dualar ve Gizli İlimler Celcelutiye Duası kitabı nı incelemektesiniz.
   Ebabil Yayınları Esrarengiz Dualar ve Gizli İlimler Celcelutiye Duası kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
    
      esrarengiz dualar ve gizli ilimler celcelutiye duası
    

      ÖNSÖZ
    

   Dua kelime olarak, çağırmak, seslenmek, istemek, yardım ta­lep etmek manalarına gelir. Dinimizde ise dua, Allah'ın yüceliği karşısında kulun aczini itiraf etmesini, sevgi ve tazim duyguları içinde lütuf ve yardımını dilemesini ifade eder.

   Dua, sınırlı ve aciz olan insanoğlunun; sınırsız ve sonsuz kud­ret sahibi Allah ile kurduğu diyalog ve köprüdür. Bu sebeple insan tarihin hiçbir döneminde duadan uzak kalmamıştır. Dua aynı za­manda zikirdir, ibadettir, peygamber Efendimiz (s.a.v): "Dua iba­detin özüdür" buyurmuştur.
    
   Başımız darda iken duaya sarıldığımız gibi nimete kavuşunca, sağlık ve rahat hallerimizde de ibadet ve duaya sarılmamız, Rabbimizi hep hatırda tutmamız kulluğumuzun gereğidir. Bunun içindir ki Kur'an'da: "Duanız olmasa Rabbim size ne diye değer versin?" buyrulmaktadır. Yine birçok ayette canlı cansız bütün varlıkların Allah'ı teşbih ettiği bildirilmiştir. İnsandaki dini temayül ve Allah'a yöneliş de fıtridir yani yaradılışında vardır.
    
   İnsanla Allah arasında ki mesafe ve duanın kabulü Resulullah (sav)'e sorulduğunda Bakara suresi 186. ayet inmiştir. Ayet­te Rabbimiz: "Ben yakınım, biri benden bir şey istediğinde onun duasına karşılık veririm" buyurmuştur. Efendimiz (sav) de: "Dua edene istediği şey ya bu dünyada hemen verilir veya ahirete bıra­kılır yahut ta üzerinden istediği iyilik kadar bir kötülük giderilir" bu­yurmuşlardır. Yine duaya devam edilmesini tavsiye ederek, Allah'ı güzel isimleriyle anan, dua ve tevbe eden kimsenin günahlarının deniz köpükleri kadar çok olsa bile affedileceğini bildirmişlerdir."
    
   Dua ederken mümkün mertebe kıbleye yönelmek, elleri se­maya kaldırmak, tabii bir şekilde durmak duanın adabındandır. Oruçlu iken, farz namazlardan sonra, mübarek gün ve gecelerde, seher vakitlerinde dua etmenin fazileti büyüktür. Peygamber Efen­dimiz (sav) dua ederken bazen ellerini koltuk altları gözükecek kadar yukarı kaldırır, hamd ve teşbih sözlerini sayılara takılma­dan "yaratıklar adedince, arşın ağırlığınca" gibi ifadelerle yapar, duadan önce Allah'a hamd ve Resulüne salat-ü selam getirmeyi tavsiye ederdi.
    
   Dua yaparken anne, baba, akraba, arkadaş, mümin kardeşle­rimizi, cennet vatanımızı aziz milletimizi, Peygamberimizin övgü­süne mazhar olan şehitlerimizi, gazilerimizi asla unutmayalım ki; bizim başkalarına yaptığımız dua daha da kabule şayandır. Hz. Ömer (r.a) anlatıyor: Peygamberimizden umre için izin istedim. İzin verdi ve buyurdu ki "Kardeşim bizi de duada unutma, bizi de duana ortak kıl." Hz. Ömer "Bu söze dünyayı verseler değişmez­dim" buyuruyor. Hayatımıza yön verecek bir hadisle hutbemi bitiri­yorum: "Üç dua vardır ki kabul olunmasında şüphe yoktur. Bunlar, mazlumun duası, misafirin duası, anne babanın evladına duala­rıdır."
    
    
     Psikolojik ve ruhsal yönden dua
    
   Duanın çok yönlü psikolojik etkileri, gerek teorik gerekse tec-rübi gözlemler seviyesinde açıklığa kavuşmuştur. Samimi inanç sürdüğü sürece, kişi üzerinde duanın etkisi kesin ve mutlaktır. Duanın gerçek etkisi dua fiiliyle teselli bulmadadır. Dua ile insan iradesi Allah'ın iradesine uyar ve ona tabi olur.
    
   Dua, kişide iradi bir canlanmaya yol açarak her şeyden önce sıkıntıyı ortadan kaldırır. Durumlar ve olaylar üzerine büyük bir estetik güç ve etkiye sahip kılar. Dua sayesinde eşyanın anlamı gittikçe artan bir şekilde keşfedilir. Dua, kişide zihni, manevi ve ah­laki güçlerin daha iyi kullanılmasına, yücelip güçlenmesine, ümit ve inancın canlanmasına, endişe, sıkıntı ve korkunun yatışmasına ve kişiliğin en üst derecede bütünleşmesine imkan sağlayan bir etki gücüne sahiptir.
    
   Hatırdan hiç çıkarmamak gerekir ki, ruhun da beden gibi birçok ihtiyaçları vardır. Tatmin edilmemiş sonsuz istek ve arzularımız şuur altına atılarak, bizde umulmayan zamanlarda çeşitli buh­ranlara, çeşitli iç sıkıntılara yol açar. Dua ile en gizli, en mahrem duygularımızı dile getirir, içimizi boşaltır, ümidimizi kuvvetlendirir, korkularımızı hafifletiriz, içimize eşsiz bir rahatlık verir, gerginlik­leri gideririz. Dua ile kendimizi Allah'a daha yakın hissederiz. Dua ile benlik davranışlarını aşabiliriz. Çünkü dua; engel ve uzaklıklar tanımaz, zaman ve mekanlar ona engel olamaz. Dua ile sonsuz aczimizi yüce Allah'ın sonsuz kudretine bağlama saadetine ereriz. Dua ile ruh gücünü kanatlandırırız.
    
    
   Sağlık açısından dua
    
   Tarih boyunca duanın bedensel ve ruhsal hastalıklar üzerinde çok büyük tesiri olduğu bilinmektedir. Bir çok din psikologu, duanın mükemmel bir tedavi vasıtası olduğunu belirlemiş bulunmaktadır.
    
   Bedensel rahatsızlıkların tedavisinde de duanın, şifa ile sonuç­lanan olumlu etkileri meydana getirdiği, bilimsel gözlemlere dayalı olarak ileri sürülmektedir. Esasen, her türlü hastalığın tedavisinde, gerek hasta, gerekse hekim açısından önem taşıyan hususların başında, şüphesiz ki; "hastanın maneviyatını güçlendirme ve mo­ralini yükseltme" gelmektedir.
    
    
   Duanın Kabulü ve İnsan Hayatına Etkisi
    
   Dua; mü'minin kendini Allah'a yaklaştırmak için yaptığı bir çaba, psikolojik bir rahatlık, huzur ve mutluluk kaynağıdır.
    
   Dua; mü'minin Rabbi ile irtibatını sağlar, Allah'a olan inancını ve güvenini pekiştirir, sıkıntılı ve darlık zamanlarında bir ümit ve sığınak olur, insani yalnızlık hissinden kurtarır.
    
   Dua; maddî hastalıklara zemin hazırlayan stres, sıkıntı ve dertleri yok eder, psikolojik ve ruhsal hastalıklara ilaç olur, maddî hastalıkların iyileşmesini hız­landırır.
    
   Dua; insani görünür görünmez kaza, bela ve musibetlerden korur, insanin hayır ve hasenat yapmasına vesile olur, alçak gönüllü olmasını sağlar, insana kulluğu hatırlatır ve onu yüce Allah'ın gazabından korur.
    
   Dua; insanin yalnızlığını giderir, insana dert ortağı olur. İnsan ancak gücü­nün yettiği isleri yapabilir ve sıkıntıların üstesinden gelebilir, fakat gücünü asan konularda zorlanır. Bu zorluk insana aczi yetini, kulluğunu ve Rabbini hatırlatır, O'ndan yardim istemeye yöneltir.
    
   Zorlukları yenme ve islerde basarili olmanın yolu duadan geçer. Pek çok insanin basarisinin arkasında ağzı dualı insanların / anne-babanın hayır duası vardır. Birçok sıkıntı ve basarisizliğin arkasında zulüm ve mazlumun bedduası vardır.
    
   Dünya nüfusunun yoğunluğuna rağmen birçok insan, yalnızlıktan şikayet eder. Fertler arasındaki iletişim zayıflığı, sevgi yetersizliği, komşuluk ve arka­daşlık bağlarının kaybolması sebebiyle insanlar, birbirlerine yabancılaşmıştır. "Ferdîleşme" olarak adlandırılan bu olgu, bireylerin hayata bakışlarını olumsuz etkiler. Böylece insan, kalabalıklar içinde yalnızlık çeken bir varlık konumuna düşer. Bu nedenlerle stres, gerilim, sıkıntı ve yalnızlığın sonucu "depresif" has­ta şayisi her geçen gün artmaktadır.
    
   Endişe, güvensizlik, trafik sıkışıklığı, ulaşım zorluğu, is hayatındaki rekabet, gelecek hakkındaki belirsizlik ve geçimsizlik gibi olgu ve kaygılar, kişinin ruh hâlini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu tür bunalım ve çıkmaza giren bir kısım insanlar, olumsuz eylem ve davranışlara, sakinleştirici ve uyuşturucu maddelere yönelmektedir. İşte bu gibi durumlarda insandaki Allah ve ahiret inancı ön plana çıkar; sabır, irade, azim, çalışma, te­vekkül ve dua gibi dinî değerler, insanları zorluklara karşı motive eder, psikolo­jik rahatlama sağlar, yalnızlık hissini ortadan kaldırır, manevî güç verir.
    
   Dua; mü'minler için manevî bir sığınaktır, yardim, moral ve güç tazeleme kapısıdır. Bu itibarla dua, müslümanın hayatinin ayrılmaz bir parçasıdır, gece­sinde ve gündüzünde, evinde ve is yerinde gönlü ve dili hep duadadır müslü­manın. Duası kabul olan kullar arasına girebilirse insan.dünya ve ahiret mutlu­luğuna ermiş demektir.
    
   Sahabeden Hz. Enes'in bildirdiğine göre; "Dua eden mü'minin en az üç kazanımı olur: İstediği hemen verilir veya günahı ba­ğışlanır veya sevabı ahirete bırakılır." (Abdürrazzâk, Dua, a/o. 19649)

   Peygamberimiz (s.a.v.) de söyle buyurmuştur:
   "Dua eden bir mü'minin; günah olan bir şeyi istemedikçe veya akrabalık ilişkisini kesmek için dua etmedikçe, Allah ya onun duasını kabul eder veya ondan duası nispetinde bir kötülüğü uzaklaştırır veya onun duası kadar günahlarını siler." (Abdürrazzâk, Dua, 18650)
    
   Ne Zaman Dua Etmeliyiz?
    

   İnsan her zaman ve her yerde dua etmelidir, insan sadece sıkıntılı ve zor anlarında değil, sevinçli ve huzurlu anlarında dua etmelidir.
   Yani bu hallerini Allah'la paylaşmalı ve şükretmelidir.

   Çünkü biliyoruz ki Allah sevinçli anını kendisiyle paylaşanın, sıkıntılı anların­da onun yardımcısı ve tecellisi olmuştur.
    
   Yani aklımızın her estiği zaman, içimizden geldiği her zaman dua etmeliyiz.
   Allah Teâlâ bir ayet-i kerimede sıkıntı ve ihtiyaç içinde olanın duasını kabul ettiğini haber veriyor.
    
   "Yoksa kendisine dua ettiği zaman, sıkıntı içinde katana icabet eden ve kötülüğü açıp gideren ve sizi yerde hüküm­darlar kılan mı (hayırlıdır?) Allah ile beraber bir ilâh mı var­dır? SİZ pek az düşünüyorsunuz." (Nemi Suresi;27/62)
    
   Evet ne zaman dua edileceğinden sonra şimdi de nasıl dua edeceğimize bir daha bakalım.
    
    
   İÇİNDEKİLER
    
   Önsöz
   Psikolojik ve Ruhsal Yönden Dua          
   Sağlık Açısından Dua       
   Duanın Kabulü ve İnsan Hayatına Etkisi
   Ne Zaman Dua Etmeliyiz?
   isteyen; Zayıf, Güçsüz, Aciz Bir Kul       
   Veren; Sonsuz Güç Ve Kudret Sahibi   
   Duanın Önemi        
   Dua, İlahi Bir Emirdir          
   Dua, Bir ibadettir     
   Dua, Allah Katında Çok Değerlidir          
   Dua, Rahmet Kapılarını Açan Bir Anahtardır.
   Allah, Dua Etmeyene Kızar          
   Dua, Mü'minin Manevi Silahıdır  
    
   Müsebbiyat-ı Aşere Dualar    
   Müsebbiyat-ı Aşere     
   Mucir Duası    
   Sekine Duası 
   Sekine Duasının Türkçe Okunuşu    
   Sekine Duasının Türkçe Meali (Anlamı)         
   Nur Duası        
   Hazreti Ali Kerrreme Allahu Veçhenin Celcelutiye Kasidesi
   Celcelutiye Duasının Bazı Faziletleri 
   Celcelutiye Duasının Meali     
   Şahmeran Duası          
   Şahmeran Duası Türkçe Okunuşu   
   Şahmeran Duasının Türkçe Meali (Anlamı) 
   Miftah'ul Cennet Duası             
   Miftah'ul Cennet Duasının Önemi      
   Kenzül Arş Duası         
   Kenzül Arş Duasının Okunuşu            
   Kenzül Arş Duasının Anlamı 
   Büyük Hacet Duası     
   Ferec Duası    
   Ferec Duasının Anlamı     
   Cevşenü'l Kebir      
   Cevşenü'l Kebir Hatim Duası       
   Dua-ı İsm-i Azam    
   Dua-i Tercüman-ı İsm-i Azam      
   Evrad-ı Kudsiye      
   Kur'an-ı Kerim Okumaya Başlarken Okunacak Dua   
   Kur'an-ı Kerim'de Dua Ayetleri    
   Meleklerin Duaları  
   Peygamberlerin Yaptığı Dualar   
   Mü'minlerin Duaları
   Çeşitli Kişi Ve Toplulukların Duaları       
   Ebu Bekir (r.a)'ın Münacatı          
   Surelerin Fazileti    
   Kabul Olan Dualar 
   Duası Kabul Olanlar          
   Belirli Zamanlarda Yapılan Dualar         
   Belirli Mekanlarda Yapılan Dualar          
   Kabul Olmayan Dualar      
   Duanın Usûl Ve Adabı      
    
   Abdest Duaları              
   Allah'a Sığınma Duaları           
   Allah'ın İcabet Ettiği Dua          
   Allah'ın Razı Olduğu Dua       
   Belalardan Korunma Duası   
   Belayı Uğrayanı Görünce Okunabilecek Dua             
   Bereket Duası
   Bir Milyon Günahı Bir Milyon Sevaba Çeviren Dua
   Borcu Ödeyen Dua    
   Borçlar Ve Geçim Sıkıntısı Çekenler İçin Dua            
   Boş Konuşmalara Karşı Dua
   Bütün Hastalıklara Şifa Olacak Bir Dua          
   Camiye Girip Çıkarken              
   Cenaze Namazında   
   Evden Çıkarken Okunabilecek Dua 
   Eve Girerken Okunabilecek Dua        
   Evlilik ile İlgili Dualar    
   Nikah Duası    
   Gelin Uğurlama Duası              
   Hastanın Okuyacağı Dua       
   Hastalara Okunacak Dua       
   Hastanın Şifa Bulması İçin Yapılacak Dua   
   Hatim Duası    
   Hayati Öneme Haiz Teşbih Ve Dua 
   Hayırlı Evlat Ve Nesil İsteme Duası   
   Hayra Ulaştıran Dua  
   Helal Rızık / Kazanç Duası    
   Hizmetçinin İşini Gören Dua  
   İftar (Oruç Açma) Duası           
   İki Eli Hayırla Dolduran Dua  
   Mevlid Duası  
   Musibetlerden Korunmak için Yapılacak Dua             
   Namazda Okunan Dualar      
   Kunut Duaları 
   Namazda Okunan Sureler     
   Namaz Sonrası Yapılacak Dualar     
   Namazdan Sonra Okunacak Dua     
   Namazdan Sonra Peygamberimizin Okuduğu Dualar
   Nazar Ayeti      
   Nazar Değmesine Karşı Yapılacak Dua        
    
   Nimete Kavuşunca Yapılacak Dua   
   Öfkelenince Okunacak Dua  
   Ölüler İçin Okunacak Dua      
   Ölüm Ve Cenaze Duaları        
   Ölüm Haberi Duyunca Okunacak Dua           
   Ölü Yıkanıp Kefenlenirken Okunacak Dua   
   Cenazeyle Yürürken Okunacak Dua
   Cenaze Görüldüğünde Ve Defin Merasiminde Okunacak Dua..
   Ölüyü Mezara Koyarken Okunacak Dua       
   Cenazeyi Definden Sonra Okunacak Dua   
   Ölümün Ve Hayatın Hayırlısını İsteyen Dua
   Peygamberimiz (sav)'ın Her Akşam Yaptığı Dua     
   Peygamberimiz (sav)'ın Ve Ashabının Yaptığı Dualar           
   Esma'ül Hüsna    
        ( esrarengiz dualar, celcelutiye duası, ebabil yayıncılık, dua kitabı, esarengiz dualar ve gizli ilimler celcelutiye duası kitabı, ebabil yayınları, esrarengiz dualar, şifa ayetleri, şifa duaları, sıkıntı duaları )
    
    
    
   Ebabil Yayınları Esrarengiz Dualar ve Gizli İlimler Celcelutiye Duası kitabı nı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok KoduEbab Esr Dua
   MarkaEbabil Yayıncılık
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   Ebab Esr Dua

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.