• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Hitabet ve İrşad

   Fiyat:
   65,00 TL
   İndirimli Fiyat (%40) :
   39,00 TL
   Kazancınız 26,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap              Hitabet ve İrşad Din Hizmetlerinde İletişim ve Güzel Konuşma 
   Yazar             Prof. Dr. Abdurrahman Çetin   
   Yayınevi         Emin Yayınları     
   Kağıt  Cilt       2.Hamur kağıt, Karton kapak ciltli
   Sayfa Ebat     500 sayfa - 15x21 cm.
   Yayın Yılı        2017


    
   Abdurrahman Çetin Hitabet ve İrşad Din Hizmetlerinde İletişim ve Güzel Konuşma kitabını incelemektesiniz.    
   Emin yayınları Hitabet ve İrşad Din Hizmetlerinde İletişim ve Güzel Konuşma Kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

    
    
      ÖNSÖZ

    
   İnsanı diğer canlılardan ayıran en önemli özelliklerden birisi, onun düşünme ve düşündüklerini ifade edebilme, yani konuşma yeteneğinin bulunmasıdır. Toplumsal bir varlık olan insanın, hem­cinsleriyle iletişim kurmasında başlıca araç söz ve yazıdır. Bilhassa din görevlileri, öğretmenler, politikacı ve yöneticiler için etkili ve güzel konuşmanın büyük önemi vardır.
    
   Hitabet, yani güzel söz söylemek bir sanattır. İnsan, bu alanda­ki yeteneğini geliştirdikçe, çevresiyle daha iyi ilişkiler kurabilir, maddî ve manevî kazançlarını arttırabilir. Ayrıca güzel konuşan, hoşsohbet insanların, her yerde aranan kimseler oldukları da bili­nen bir gerçektir. Ancak bunu gerçekleştirmek için bilgi, yetenek, tecrübe, samimiyet, cesaret ve sesi iyi kullanmak... gibi hususların yerine getirilmesi lâzımdır.
    
   Öte yandan irşad; insanlara doğru yolu göstermek, onları uyarmak ve manen aydınlatmak demektir. Bu yolda başarılı ola­bilmenin de bir takım şartları ve kuralları vardır. Bunları bilmeden, irşad tekniklerini öğrenmeden yola çıkmak, başarısızlığı önceden kabullenmek demektir.

   İşte bu kitapta, hitabet ve irşad esasları hem bir ilim ve sanat olması yönünden incelenmiş hem de bu konularla ilgili Kur'ân ve Sünnette yer alan prensipler ve örnekler tespit edilmeye çalışılmış­tır.
    
   Konular ana hatlarıyla ve sade bir ifadeyle ele alınmış; uzun yorumlarda bulunmak yerine, "az, öz, işe yarar söz" esası benim­senmiş; ilgili materyaller verilerek, değerlendirme okuyucuya bıra­kılmıştır.
    
   Eser, dört bölümden meydana gelmiştir:
    
   Birinci Bölümde; hitabet, hitabet ve hatipliğin tarihçesi, hitabet çeşitleri, hitabet teknikleri ana başlıkları altında, söz konusu husus­larla ilgili bilgiler verilmiştir.
    
   İkinci Bölümde; dini hitabet çeşitleri üzerinde kısaca durulduk­tan sonra, toplum hayatımızda önemli bir yeri olan hutbe ve vaaz konuları bütün yönleriyle ele alınmaya çalışılmıştır.
    
   Üçüncü Bölümde; önce tebliğ ve irşadın önemi üzerinde du­rulmuş, daha sonra da Kur'ân ve Sünnette hitabet, tebliğ ve irşad esasları âyet ve hadislerden derlenmiş örneklerle ayrıntılı olarak incelenmiştir.
    
   Dördüncü Bölümde; dînî hayatta önemli bir yeri bulunan, mübarek aylar, günler ve geceler ile dînî-içtimâî törenlerimizden bahsedilmiş ve lâzım olabilecek bazı dualara yer verilmiştir.
    
   Bölümler içinde ve sonunda ise, hem eserde bahsedilen konu­lara ışık tutması hem de hitabet çalışmalarında örnek parçalar ola­rak okunması, tâlim ve temrin yapılması düşüncesiyle seçilmiş hutbeler, vaazlar, şiirler, nesirler, atasözleri ve vecizelere yer veril­miştir.
    
   İlahiyat Fakültemiz ve İlahiyat Meslek Yüksekokulumuzdaki Hitabet derslerinde takip ettiğimiz bu eserimiz, diğer bazı İlahiyat Fakülteleriyle din görevlileri tarafından da rağbet görmüştür.
    
   İlk baskısı 1998'de yapılmış olan eserimiz, ikinci ve üçüncü baskısında da yeniden gözden geçirilmiş, bazı düzeltme ve ilaveler­le hem öğrencilerimize hem de konuya ilgili duyan okuyucularımı­za daha verimli hale getirilmeye çalışılmıştır.
    
   Eserin her safhasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, İlâhî rı­zaya vesile olmasını diliyorum.
    
   Abdurrahman Çetin    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789944404303
   MarkaEmin Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789944404303

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.