• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Hizbü Envaril Hakaikın Nuriye, Termo, Büyük

   Fiyat:
   144,00 TL
   İndirimli Fiyat (%41) :
   85,00 TL
   Kazancınız 59,00 TL
   28,33 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo
   Kitap             Hizbü Envâril Hakâikın Nuriye,  Arapça, Termo Deri
   Yazar            Bediüzzaman Said Nursi
   Yayınevi        RNK Neşriyat
   Kağıt  Cilt      Sarı şamua - Lüks Termo Deri Cilt - 4 renk
   Sayfa  Ebat   242 Sayfa - 14x20 cm, Çanta Boy,, Hamit Aytaç Hattı
   Yayın Yılı       2019 - Arapça ,  Ürün kodu :  01458,   Türkçesiz Arapça
    

   RNK Yayınları, Bediüzzaman Said Nursi tarafından derlenen Büyük Cevşen adlı kitabı incelemektesiniz.
   Hizbü Envâril Hakâikın Nuriye Türkçesiz kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

    

   Büyük Cevşen Hizbül Envaril Hakaikın Nuriye Celcelutiye ilaveli 
    

   BÜYÜK CEVŞEN 


     TAKDİM

    
   Cenab-ı Allah, Kur'ân-ı Kerim'de, "Ba­na dua edin, size cevap vereyim" (Mü'min, 60) ve "De ki: Duanız olmazsa Rabb'im katında ne ehemmiyetiniz var?" (Furkan, 77) buyurmaktadır.
    
   Dua bir ibadettir. Kulun Yaratıcı'yla olan münasebeti, O'na olan bağlılığıdır. Dua kulluğun ruhudur ve halis bir ima­nın neticesidir. Dua yalvarmadır, yakar­madır, niyazdır, ilticadır, münacattır.
    
   "Duanın en güzel, en lâtîf, en leziz, en hazır meyvesi, neticesi şudur ki: Dua eden adam bilir ki, Birisi var ki onun se­sini dinler, derdine derman yetiştirir, ona merhamet eder. Onun kudret eli her şeye yetişir. Bu büyük dünya ha­nında o yalnız değil; bir Kerîm Zat var, ona bakar, ünsiyet verir. Hem onun hadsiz ihtiyâcâtını yerine getirebilir ve onun hadsiz düşmanlarını def edebilir bir Zât'ın huzurunda kendini tasavvur ederek bir ferah, bir inşirah duyup, dün­ya kadar ağır bir yükü üzerinden atıp Elhamdü lillâhi Rabbi'l-Âlemîn der."
    
   Bediüzzaman Said Nursinin, Ahmed Ziyâeddin Gümüşhanevfnin Mecmua-tü'l-Ahzâb'ından ve Risale-i Nurdaki hakikatlerden derleyerek bir araya ge­tirdiği Hizb-ü Envâri'l-Hakâikı'n-Nûriye isimli bu eserde, en güzel ve en faziletli dua ve salavatlar yer almaktadır.
    
   Sûreler: İlk bölümde, Kur'an'ın en fa­ziletli sûrelerinden olan Yasin, Fetih, Rahman, Mülk ve Nebe süreleriyle bir­likte namazlardan sonra okunmasında pek çok sevap olan "Lâ yestevî" ve "Âmene'rresûlü" aşirieri bulunmaktadır.
    
   Cevşenü'l-Kebîr: Bu bölümde, Pey­gamber Efendimize (a.s.m.), Cebrail va­sıtasıyla gelen Cevşenü'l-Kebîr isimli dua yer almaktadır. Şüphesiz ki en mü­kemmel kulluğu Peygamber Efendimiz (a.s.m.) yapmıştır. Ve Rabb'ine en güzel şekilde o yakarmış, o dua etmiştir.
    
   İşte Cevşenü'l-Kebir de onun en güzel ve en büyük dualarından birisidir.
    
   Rivayete göre, Peygamber Efendimiz (a.s.m.) zırhını giymiş, Uhud Dağı'na gi­diyordu. Hava çok sıcaktı. Bir ara başını kaldırıp gökyüzüne baktı ve Allah'a dua etti. Birden, açılmış gök kapılarından Cebrail'i (a.s.) gördü. Hz. Cebrail nurla­ra bürünmüştü. Resulullah'a, "Cenab-ı Hak'tan sana selam, tahiyye ve ikram getirdim" dedi. Peygamberimiz (a.s.m.) selamını aldıktan sonra, Cebrail (a.s.) getirdiği duayı takdim etti ve şöyle dedi:

   "Üzerinden zırhını çıkar ve bu duayı oku. Bu duayı üzerinde taşır ve okursan zırhtan daha büyüktesin vardır."
    
   Peygamberimiz (a.s.m.), "Bu duanın tesiri sadece bana mı mahsus, yoksa ümmetime de şamil mi?" diye sordu. Cebrail (a.s.) şu müjdeyi verdi:
    
   "Ya Resulallah! Bu dua, Cenab-ı Al­lah'ın sana ve ümmetine bir hediyesidir. Bunun sevabını Allah'tan başka kimse takdir edemez."
    
   İşte Cevşenü'l-Kebir böyle büyük bir duadır. Muhtevasının derinliği, ifadeleri­nin akıcılığı ve okunmasından elde edi­lecek dünyevî ve uhrevî mükafatlara dair rivayetler, onu, tüm Müslümanların elinden bırakamadığı dualar arasına katmıştır.

   Daha sonra sırayla şu bölümler gel­mektedir:
    
   Evrâd-ı Kudsiye: Bu evradı Şâh-Nakşibend Hazretleri tanzim etmiştir Bediüzzaman Said Nursî, Şâh-ı Nakşi-bend'in bu duayı Peygamber Efendimiz­den (a.s.m.) mana âleminde ders aldı­ğını ifade ederek, "Bu evradın yüz hasi­yeti ve faydası bulunmaktadır" demiştir.
    
   Delâili'n-Nur: Peygamber Efendimi­ze en mükemmel ve manaca en kap­samlı salavatların yer aldığı bu bölü­mün fazileti çok büyüktür. Efendimiz (a.s.m.), "Bana en yakın olanlar, üzeri­me en çok salavat getirenler olacaktır", "Sünnetimi ihya eden, üzerime salavat getiren, darda kalanlara yardımda bu­lunanlar kıyamet gününde arşın göl­gesinde olacaklardır" buyurmuştur.
    
   Sekîne: Aslı vahye dayanan yüksek, sırlı, tılsımlı, feyizli ve kuvvetli dualar­dan birisidir. Seksen yılı aşkın hayatı boyunca karşılaştığı dehşetli fitneler­den harika bir surette korunmuş olan Bediüzzaman Hazretlerinin, İmam-ı Gazalî yoluyla Hazret-i Ali'den (r.a.) ders aldığı bu duayı kendisine daimi bir vird edinerek okumuş olması, bize, her sıkıntı ve fitne anında sığınacağımız açık ve koruyucu bir kapı olduğunu göstermeye yeterlidir.
    
   Veysel Karanî'nin Münâcâtı: Veysel Karanî'nin Esmâ-i Hüsnâ ile Cenab-ı Hakk'a niyaz ve yakarışıdır. Kuvvetli bir duadır.
    
   Duâ-i Tercümân-ı İsm-i Âzam ve Duâ-î İsm-i Âzam: Bu iki dua da na­mazlardan sonra okunmasında büyük fazilet olan, Cenab-ı Hakk'a yüce isim­leriyle yakarış ve cehennem azabından kurtuluş niyazıdır.
    
   Münâcâtü'l-Kur'ân: Bu duayı Hz. Osman tanzim etmiştir. Bu münacattaki dua ifadeleri, doğrudan doğruya âyet­lerden alınmıştır. Bediüzzaman, "Bu münacat aynen Cevşen ve Celcelûtiye gibi gayet kudsîdir ve âyetlerin sarih la­fızlarını alması cihetiyle onlardan daha yüksektir" demiştir.
    
   Tahmîdiye: Cenab-ı Allah'a şükür ve hamdi de içeren bu evradın, pek çok maddî ve manevî hastalığa da şifa ol duğu belirtilmiş, okunmasında büyük faydalar olduğu ifade edilmiştir.
    
   Hülâsâtü'l-Hülâsa: Cenab-ı Allah'ın tevhit delillerini ve varlıkların şehadetle-rini içeren bu bölüm, Âyetü'l-Kübra risa­lesinin bir hülasasıdır. Bu bölümle ilgili Bediüzzaman, "Ara sıra bazı vakitlerde okunsa güzel olur, imana kuvvet verir" demektedir.
    
   Tazarrû ve Niyaz: Risale-i Nur'dan alınan bu bölüm, Yüce Yaratıcı'ya kap­samlı bir yakarış ve niyazdır.
    
   RNK Bediüzzaman Said Nursi tarafından derlenen Hizbü Envâril Hakâikın Nuriye adlı kitabı incele diniz.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054624232
   MarkaRNK Neşriyat
   Stok DurumuVar
   9786054624232

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.