• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   İslam İlim Geleneğinde İmam Buhari Hayatı ve Eserleri

   Fiyat:
   45,00 TL
   İndirimli Fiyat (%42,2) :
   26,00 TL
   Kazancınız 19,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap           İslam İlim Geleneğinde İmam Buhari Hayatı ve Eserleri

   Yazar          Kollektif
   Yayınevi      Siyer Yayınları 
   Kağıt Cilt     2.Hamur - İnce Karton Cilt

   Sayfa Ebat  396 sayfa, 13.5x21 cm
   Yayın Yılı     2021   İslam İlim Geleneğinde İmam Buhari Hayatı ve Eserleri kitabı nı incelemektesiniz.  
   Siyer
   İmam Buhari Hayatı ve Eserleri kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   İslam İlim Geleneğinde İmam Buhari Hayatı ve Eserleri
   Siyer Yayınları

   İslâm Medeniyeti, tarihin her döneminde farklı alanlarda örnek ve önder şahsiyetler yetiştirmiştir. Peygamber yolunun şaşmaz takipçisi, hadis ve sünnetin (mu)hafızı, hadisçilerin önderi, fakihlerin efendisi olarak nitelenen İmam Buhari de; hadis, fıkıh, tarih, tefsir gibi birçok alanda kendisini yetiştirmiş çok yönlü bir âlim, aynı zamanda ilmiyle âmil, âbid, zâhid ve örnek bir şahsiyettir.

   Küçük yaşlarda ilim öğrenmeye başlayan, ilim meclislerinde üstün zekası ve güçlü hafızasıyla hocalarının beğenisini kazanan, henüz gençlik yıllarında ismi farklı ilim merkezlerinde şöhret bulan ve hepsinin ötesinde Hz. Peygamber'in (sas) sünnetine adadığı hayatı neticesinde ortaya koyduğu muazzam eseriyle adını unutulmayanlar listesine yazdıran Buhara'nın batmayan güneşinin hayatı ve İslâm ilim geleneğindeki yeri incelenmektedir bu naçiz eserde.

   Hadis denilince bugün pek çok kişinin aklına gelen ilk isim olan İmam Buhari, daha çok Kur'ân-ı Kerim'den sonra en sahih kitap kabul edilen el-Câmiü's-sahîh adlı eseriyle tanınmıştır. Ancak o hem bu eşsiz eseri hem de diğer çalışmalarıyla İslâmî ilimlerin farklı dallarına katkılar sağlamıştır.

   Bu çalışmada, onun yoğun gayretinin neticesi olarak sunduğu bu hizmetin bir fotoğrafı sunulmaktadır.


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257274920
   MarkaSiyer Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257274920

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.