• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   İslamda Evlilik ve Mahremiyetleri

   Fiyat:
   30,00 TL
   İndirimli Fiyat (%23,3) :
   23,00 TL
   Kazancınız 7,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Mühürlü, Ahmed Husrev Hattı, Şamua, 2 Renk
   100,00 TL
   KDV Dahil 64,00 TL
   %36
   6 Cilt, 1.Hamur, 3.520 Sayfa
   450,00 TL
   KDV Dahil 267,00 TL
   %40,7
   17x24 cm. Büyük Boy, Termo Cilt, Şamua, 783 Sayfa
   120,00 TL
   KDV Dahil 87,00 TL
   %27,5
          Stoktan Kargo 

   Kitap             İslamda Evlilik ve Mahremiyetleri
   Yazar            Osman Karabulut
   Yayınevi        İslami Neşriyat
   Etiket Fiyatı   30 TL
   Kağıt  Cilt      1.Hamur kağıt - Ciltli
   Sayfa  Ebat   375 sayfa - 14x20 cm
   Yayın Yılı      2015 - Yeni baskı
    ISBN            9786058646445
    
   İslami Neşriyat , Osman Karabulut tarafından yazılan İslamda Evlilik ve Mahremiyetleri adlı kitabı incelemektesiniz.
   Evlilik ve Mahremiyetleri kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satışı hakkında bilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
    

    
              ÖNSÖZ
    
   Hepimizce malumdur ki, İslam dininin esası ve dayanağı hiç şüphesiz Allah (c.c) kelamı ve ilahi kanun olan Kur"an-ı Kerim ile, şanı yüce Peygamber Efendimiz (s.a.v)'in hadis-i şeriflerinden ibarettir.
    
   Bu muazzam ve evrensel İslam dini, cihana örnek olan ilahı nurunu insanların en mühim ihtiyacı olan İTİKAD, AMEL ve AHLAK gibi üç büyük şubede parlatmıştır. Bu üç büyük şubeye sarılmak sayesinde ehli İslam her yerde ve her zaman bütün kuvvet ve kudretini, saadet ve selametini uğur ve bereketini, feyiz ve hayatını temin ve muhafaza ederek, ferdi ve toplumsal sahada, hakiki medeniyetin zirvesine ulaşmıştır.
    
   Ne yazık ki, bazan Müslümanlar bu üç şubeden bir veya ikisini ve bazan da üçünü 'birden ihmal ettikleri için dünya ve ahirette perişan olmuşlardır Bilhassa zamanımız insanlarından pek çoğu bu gün, bütün faaliyetlerini ümit ve emellerini, gayret ve himmet (Emek-İstek)'lerini sırf maddi ve hissi ihtiyaçlara daha çok kıymet ve önem vererek sarf ede geldiklerinden, esas kendilerine lazım olan ruhi ve manevi ihtiyaçları ihmal ve terk ederek, İslam'ın yüce emirlerini bırakıp ahlak sahasından, Peygamber Efendimizin (s.a.v.) sünnetlerinden, bizden evvel geçen İslam büyüklerinin güzel adet ve törelerinden uzaklaşarak, yabancı milletlerin çirkin modasına, ahlak ve adetlerine uyarak bir takım hurafelere çok büyük tehlikeli bid'atlere kapılıyorlar ve bu sebeple de, ahlak dini olan   yüce dinimize çok büyük zararlar ve fenalıklar yapmaktadırlar.
    
   Buna sebep de, İslam cemiyetinin temelini teşkil eden ailelerde Müslüman anne ve babaların cehaletleridir. Dünya'ya getirdikleri yavrularına gereği kadar dini ve ahlaki bilgi ve terbiyeyi verememekte, çocuklar ise yabancı ağaçlar gibi alakasız, kendi kendilerine yetişmekte, ferdi içtimai ve ailevi vazifelerini iyice öğrenmeden hayata atılmakta dini duygulara İslami esaslara kıymet ve ehemmiyet vermiyerek nefsinin esiri, heva ve hevesinin (boş şeylerin) kurbanı, şeytanın kulu ve kölesi olarak başıboş hayvanlar gibi bir hayat içerisinde, sefahat yerlerinde, batakhanelerde ve mikrop yuvalarında dolaşmaktadırlar.
    
   Aile yuvası kuranlar ise cahilane, gafilane, ağır külfetler içerisinde kurdukları yuvada evlenmekteki gaye nedir, aile mes'uliyeti, karşılıklı vazifeler nelerdir, nasıl geçim yapılır, saadet nasıl bozulur, nikah nedir, nikah bağı nasıl ve neden kopar bilmemekte, bunlara dair İslamı adet ve esasları da ehlinden sormaya utanarak öğrenmemekte, kendisi bilmediği için de ailesine ve dünyaya getirdiği yavrusuna iyi bir İslam terbiyesi verememektedir.
    
   Okuyarak öğrenmeleri için bugünün ihtiyacına cevap verecek, geniş malumatlı İslâm'da Evlilik ve Mahremiyetleri'ne dair bir eser de olmadığından bir takım ahlak dışı gazete, mecmua, dergi ve romanları ve buna benzer İslami ahlak, adet ve törelerine tamamen zıt ve kökünden baltalayan eserleri okumakta ve kendilerini yirminci asrın çirkin modasına kaptırarak alabildiğine hayat sürüp gitmektedirler. Bu hayatın gidişatına maalesef alimimiz, cahilimiz, zenginimiz, fakirimiz, amirimiz, memurumuz, büyüğümüz, küçüğümüz, kadınımız, erkeğimiz, gencimiz ve ihtiyarımız birbirine baka baka ayak uydurmakta, İslâm adab ve töresinden uzaklaşmaktadırlar. Bu sebeple de İslam ahlakında geniş bir boşluk ve muazzam bir yıkım meydana gelmekte, günden güne de bu boşluk artmakta ve daha da genişlemektedir.
     
   İşte bu boşluğu doldurabilmek, bir parça olsun yıkıntıyı tamir edebilmek düşüncesiyle mü'min kardeşlerime, bilhassa yeni yuva kuran ve kuracak olan genç kardeşlerime İSLÂM'DA EVLİLİK VE MAHREMİYETLERİ hususunda ve bugün en çok bilinmesi ihtiyaç olan evlilik hayatında karı kocanın aile yuvasındaki vazifeleri ile İslam'da Çocuk Terbiyesi'ne dair geniş bilgi edinmeleri hususunda bir hizmet gayesiyle ve yollarına bir ışık tutarak, doğru yolu göstermek, haramlardan, mekruhlardan, bid'atlerden ve hurafelerden sakınıp selamet sahiline çıkarak, hidayet ve saadet bulmalarını ümit ederek, Cenab-ı Hakkın tevfik ve inayetine, lütuf ve keremine sığınarak acizane şu küçük iki eseri muhtelif eserlerden toplamak suretiyle 1961 senesinde yazmaya başladım.
    
   Bu hususa dair son zamanlarda bir iki küçük eserler yazılmışsa da, tabiidir ki muhtasar (kısa) ve yetersizdir. Yazmış olduğum şu eser ise biraz daha tafsilatlı olup, tamamen ihtiyaca cevap verecek durumda değilse de, kısmen olsun okuyanları ve okuduğu ile amel edenleri tatmin eder zannındayım. Yalnız okuyucularımdan ve bilhassa ilim ve irfan sahibi büyüklerimden ricam şudur ki; "Kul kusursuz olmaz" hükmünce, vaki olan kusurlarımın affını ve tashihini rica ederim. Tevfik ve hidayet Allah'tandır.
    
   Osman KARABULUT
    
    
                          ESERE GİRİŞ

   Kudreti külliyesiyle alemleri yoktan var eden, kainatta her şeyi çift olarak halk edip, varlığını, birliğini, kudret ve kuvvetini, azametini onunla ispat eden, mahlukat içerisinde insan nev'ini en şerefli ve mükerrem, ilahi halifesi olarak yaratıp, akıl cevheriyle bezeyen, bizleri İslam nimetiyle müşerref kılan, hatemül enbiyaya ümmetlik şerefini bahşeden, ilahi bir nur, iksir, bir şifa ilacı ve ümmül-ulum ve ümmül-kitap (İlimlerin ve kitapların anası) ve kanun-u küllî'si olan, bütün kanunları içinde bulunduran Kur'an-ı Kerimi ihsan eden, sayılamıyacak derecede nimetler verip doğru yola hidayet eden, dilediğini aziz, istediğini zelil eden, günahları bağışlayıp rahmetine gark eden Allah'ü Teâlâ'ya hadsiz payansız hamdü sena ile şükürler ederim.
     
   Sonsuz Salât-ü Selam; O habibi lebib ve kalplere tabip olan, bütün hakikatlerin çekirdeği ve esası, varlığın kalbi ve ruhu, yaratılmışların ve bütün sevgi ve sevilmişlerin başı ve evveli, hilkatin fatihası, risaletin hatimesi, ilmi ledün ve ilmi vahdetin muallimi evveli, mana aleminin Mustafa'sı, enbiya kafilesinin seyyidi ve serdarı, Allah (c.c)'ın müntehab Resulü, yegane habibi "Sümme denâ fete dellâ" tahtının sultanı "Fekâne gabe gavseyni ev ednâ" sarayının mübarek ve hususi misafiri "Ma'evha.." mektebinin edip ve serveri, alemlere rahmet ve hidayet güneşi olan her hareketi ilahi vahye dayanan, hakkı haber verip, insanları dalaletten kurtarıp, doğru yola götüren, her hareketiyle bizlere örnek olan sevgili Peygamberimiz Ahmed-i Muhtar ve Resulü girdiğar Hazreti Muhammed Mustafa (s.a.v) üzerine olsun.
     
   Onun sünnetlerini adım adım takip edip izinde giden, İlahi Kelimetullah uğrunda canlarını feda ederek Şeriat-ı Ahmediyyeyi bizlere ulaştıran her birerleri hidayet yıldızları bulunan Al ve ashabına da selâtü selam olsun.

   Bilgi ve hikmet kaynağı ulu yaratıcının hazinesinin anahtarı; Besmele-i Şerifedir.
     
   Düşüncenin başı sözün sonu Allah (c.c.)'ın adıdır. Söze; Rahman ve Rahim olan Allah (c.c)'ın adıyla başlarım. ( 
   evlilik ve mahremiyetleri kitap , osman karabulut kitabı , islami neşyriyat yayınevi , islamda evlilik ve mahremiyetleri , osman karabulut evlilik kitabı, islamda evlilik ve mahremiyetleri, evlilik ve izdivaç, islamda evlilik cinsel hayat, evlilik ve aile eğitimi )
    
      
    
   İslami Neşriyat Yayıncılık Osman Karabulut islamda evlilik kitabı nı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786058646445
   Markaİslami Neşriyat Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786058646445

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.