• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Kurandan Mesajlar

   Fiyat:
   65,00 TL
   İndirimli Fiyat (%33,1) :
   43,50 TL
   Kazancınız 21,50 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   1. Hamur, 2 Cilt Takım, 1.340 Sayfa
   280,00 TL
   KDV Dahil 185,00 TL
   %33,9
   Ciltli, 1.Hamur, 690 Sayfa
   110,00 TL
   KDV Dahil 60,00 TL
   %45,5
   2.Hamur, Karton Cilt, 380 Sayfa
   75,00 TL
   KDV Dahil 50,00 TL
   %33,3

   Kitap             Kurandan Mesajlar  
   Yazar            Doç. Dr. İsmail Karagöz
   Yayınevi        Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları
   Kağıt  Cilt       2.Hamur, Citli, Kalın Cilt
   Sayfa  Ebat    560 Sayfa - 17x24
   Yayın Yılı        2014   Diyanet Vakfı Yayınları Kurandan Mesajlar kitabını incelemektesiniz.
   Doç. Dr. İsmail Karagöz Kuran'dan Mesajlar kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.


   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı.Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   ÖNSÖZ

   Yüce Allah; yerleri, gökleri, yerde ve göklerde bulunan bütün varlık­ları yarattıktan sonra, yeryüzünde halife olmak üzere ilk insan Âdem'i ve eşi Havva'yı yaratmış, bu ikisinin evlilikleri ile insan cinsinin devamını sağlamıştır.

   İnsanları, varlıkların en değerlisi, en itibarlısı ve en üstünü yapmış, yerde ve göklerde ve bu ikisi içinde bulunan her şeyi onların hizmetine sunmuştur. Bu üstün varlığa akıl, muhakeme, düşünme, okuma, yazma, anlama gibi birçok yetenek vermiş, peygamber ve kitaplar ile ona reh­berlik etmiştir. Buna mukabil imtihan etmek üzere onu irade sahibi yapmış böylece ona; iradesini hayır veya şer, iyi veya kötü, doğru veya yanlış, hak veya batıl yönde kullanabilme imkânı sağlamıştır. Bu özgür­lük içinde aklını ve iradesini iyi veya kötü yönde kullanarak, iman ve güzel ameller veya inkâr ve isyan ile yaşam ve ölüm sınavını kazananlar da kaybedenler de olmuştur ve bundan sonra da olacaktır.

   Dünya sınavında başarı veya başarısızlık, insanın ancak aklını iyi yolda kullanmasına, Kur'ân ve Sünnete uyabilmesine bağlıdır. İnsan, aklını kullanmadan Kur'ân'ın rehberliğinden yararlanamaz. Hz. Pey­gamberin Sünnetine müracaat etmeden de Kur'ân'ı tam anlayıp uygulayamaya koyamaz. Bu itibarla İslam'ın bu iki temel kaynağını iyi an­lamak ve hükümlerini uygulamaya koymak gerekir. Yüce Allah, Kur'ân'ın iyi anlaşılmasını, kendisine ve Peygamberine itaat edilmesini istemektedir.

   Her biri Diyanet Aylık veya Avrupa Aylık Dergide yayınlanmış 52 makaleden oluşan elinizdeki eser; dünya sınavını kazanabilmek için bize rehber olarak gönderilen Allah kelâmı Kur'ân'ı anlamaya yönelik bir gayretin sonucu ortaya çıkmıştır.

   Kur'ân, insanlara gönderilmiştir, onu anlayacak ve hükümlerini uy­gulayacak olanlar da insanlardır. Kur'ân'ı anlamanın ön şartı aklı kul­lanmak, Kur'ân'ın Allah sözü olduğunu, anlaşılsın, öğüt alınsın ve hü­kümleri uygulansın diye gönderildiğini kabul etmek ve Hz. Peygamberin Kur'ân'ı "açıklama"sından yararlanmak ve bu konuda gereken çabayı göstermek gerekir. Biz de böyle yapmaya çalıştık.

   Konular işlenirken ayetin ayet ve hadisle yorumuna öncelik verdik. Kur'ân'ı anlama ve anlatma çabasının birer ürünü olan tefsir kitapların­dan yararlandık. Yararlandığımız tefsirlerin başında Taberî'nin, el-Câmiu'l-Beyân An Te'vîli Âyi'l-Kur'ân; Kurtubî'nin, el-Câmi' Li Ahkâm'il-Kur'ân; Beydâvî'nin Envâru't-Tenzîl ve Esrâru't-Te'vîl; Hâzin'in, Lübâbü't-Te'vîl fî Meânî't-Tenzîl; Nesefî'nin Medâriku't-Tenzîl ve Hakâiku't-Te'vîl; Hamdi Yazır'ın, Hak Dîni Kur'ân Dili gelmektedir. Ha­disler çoğunlukla Buhâri ve Müslim'in el-Câmiu's-Sahîh, Ebû Davûd, Tirmizî, Nesâî ve İbn Mâce'nin es-Sünen adlı eserlerinden alınmıştır.
   Başarı, ancak Allah'ın yardımı ile mümkündür.


   Doç. Dr. İsmail KARAGÖZ
   12.12.2011 Etlik-ANKARA    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789753897471
   MarkaDiyanet Vakfı Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789753897471

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.