• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Marifet Deryasından İnciler

   Fiyat:
   88,00 TL
   İndirimli Fiyat (%31,8) :
   60,00 TL
   Kazancınız 28,00 TL
    
     Kitap            Marifet Deryasından İnciler

     Yazar            Şeyh Abdullah Dihlevi
     Derleyen      Rauf Ahmed Müceddidi
     Yayınevi       Semerkand Yayınları
     Kağıt  Cilt     2. Hamur Kitap kağıdı, Kalın Ciltli
     Sayfa  Ebat  404 sayfa - 17x24 cm
     Yayın Yılı      2017   Semerkand  Yayınları Marifet Deryasından İnciler kitabı nı incelemektesiniz.
   Ciltli Marifet Deryasından İnciler hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku. O, insanı " alak "dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   Mütercimin Önsözü

   İnsan için gerçek varlık kazanmanın amacı insan-ı kâmil olmaktır. İn­san doğmak Allah'ın lutfu, insan olmak ise görevimizdir. Allah Teâlâ bizi Kur'ân-ı Kerîm'de bildirdiği gibi ahsen-i takvim üzere, eşref-i mahlûkat olarak yaratmıştır.

   İnsan mümkinâtı kendisinde toplayandır, yani kâinatta bulunan her şey yalnız insanda vardır. İnsan olarak doğmuşsak, hakikatimizin sırrına vâkıf olmalıyız ve Rabbü'l-âlemîn'in bize verdiği değeri bilerek yaşama­lıyız. Şeyh Galib aşağıdaki mısralarla bu hususu ne güzel dile getirmiştir:

   Hoşça bak zâtına kim zübde-i âlemsin sen Merdüm-i dîde-i ekvân olan âdemsin sen[1]
   Sahip olduğumuz insanî değerler zamanla erozyona uğramış ve mâ-sivaya olan ilgi bizleri cezbederek dünyevîleşme yoluna sürmüştür. İnsan, ünsiyet çerçevesinde, su gibi bulunduğu kabın şekini alır. Temiz ortamda saf kalır, kirli yerde pislenerek rengini kaybeder. Bu minvalde insan,   "Ey iman edenler! Allah'tan korkun ve sadıklarla beraber olun" (Tev-be 9/119) âyet-i kerimesi üzere Hak Teâlâ'nın sevdiği zevatla sırat-ı müs­takimde ilerlemelidir.

   İnsanın kendini keşfetmesinde ve bulunduğu ahvali tanımasında ayna görevi gören tasavvuf yolu, İslâm ahlâkıyla ahlâklanma çizgisini en doğru şekilde yansıtır. Bu hususta birçok Allah dostu sayısız kitap yazmış, soh­betler yapmış, Ehl-i sünnet yolunu merkez alıp iyiliği emredip kötülüğü nehyetmiştir.

   Elinizdeki bu eser de 18. yüzyılın sonlarında Nakşibendiyye yolunda iz bırakmış, örnek ahlâkı ve edebiyle günümüze kadar yaşamış Abdullah-ı Dihlevî'nin [kuddise sırruhû] nurefşân sohbetleridir. Halifesi Ahmed Rauf Mü-ceddidî tarafından gün gün derlenen ve üslubu Şeyh Sa'dî-i Şîrâzî hazret­lerinin [kuddise sırruhû] Gülistân adlı eserini andıran bu kıymetli eser, tasav­vuf yolunun inceliklerini anlatmakta, anlaşılması güç konuları örneklerle akla uygun hale getirerek bizlere sunmaktadır. Sade bir üslupla hazırlanan eserde âyet-i kerimeler ve hadis-i şerifler ile ilgili konulara deliller geti­rilmiş, satırların arasına mutasavvıf şairlerden Farsça, Arapça ve Urduca mısralar serpiştirilerek bu münevver kitaba ayrı bir lezzet katılmıştır.

   Çalışmasını yaptığımız Dürrü'l-Maârif adlı bu eserin İslâm dünyasına hayırlar getirmesini diliyor ve Nakşibendiyye yolunda büyüklerin dilleri­ne peleseng olmuş, teveccühlerde sûfîlerin canlarına can katmış Sa'dî-i Şîrâzî hazretlerinin [kuddise sırruhû] şu şiirini deteberrüken kitabımızın önsö­zünde yazıyoruz:
   Ey kerîmi ki ez hezâne-i gayb
   Gebr u tersâ vazife hor dâri
   Dûstân râ kucâ kunî mahrum
   Tû ki bâ düşmen în nazar darı


   [Ey Rabbim, Sen ki gayb hazinenden Mecûsî'ye de hıristiyana da rı-zıklar veriyorsun. Dostlarını hiç mahrum eder misin? Sen düşmanına bile nazar edensin.2]
   Hak Teâlâ hepsinin makamını yüceltsin, ruhlarını şâdeylesin.
   Tevfik Allah Teâlâ'dandır.
   İstanbul 2013

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786051591339
   MarkaSemerkand Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786051591339

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.