• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Medaricus Salikin, Muhtasar

   Fiyat:
   275,00 TL
   İndirimli Fiyat (%59,3) :
   112,00 TL
   Kazancınız 163,00 TL
   37,33 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Kitap           Medaricus Salikin, Muhtasar
   Yazar           İbn Kayyım El Cevziyye
   Tercüme    
   Yayınevi      Polen Karınca Yayınları
   Kağıt Cilt     Sarı şamua - Kalın Ciltli
   Sayfa Ebat  984 sayfa -  17x24 cm , Büyük Boy
   Yayın Yılı     2021


   Polen Yayınevi Muhtasar Medaricus Salikin adlı kitabı incelemektesiniz.
   Medaricus Salikin kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


       GİRİŞ

   Bütün övgüler âlemlerin rabbi olan Allah'a aittir. Düşmanlık ancak had­dini aşan zalimlere yapılır. Ben Allah'tan başka ilâh olmadığına şahitlik eder, O'nun âlemlerin rabbi ve peygamberler gönderen zat olduğuna imân ede­rim. Gökleri ve yerleri ayakta tutan O'dur. Yine Muhammed'in O'nun kulu ve kitap ile gönderdiği peygamberi olduğuna şahitlik ederim. Bu öyle bir kitap ki hak ile batılı, delâleti ve doğruyu, şüphe ile gerçeği çok net bir şekilde bir­birinden ayırmaktadır. Bu kitabı; tedebbür ile okumamız, içindekilerden ibret almamız, emir ve yasaklarını yerine getirmemiz, faydalı ilminden istifade et­memiz ve bizi Allah'a ulaştırsın diye ona tutunmamız için göndermiştir...

   Bu kitap Allah'ı tanımak isteyenlere O'nu tanıtan bir eserdir. O'nun gös­termiş olduğu yolda, rabbe yürüyenleri Allah'a ulaştıran bir kitaptır. Bu kita­bın nuru ve ışığı bütün karanlıkları aydınlatmıştır. Bu kitap O yüce zatın, ken­disi ile bütün mahlûkatı düzene soktuğu bir eseridir. Bu kitap, kulu doğrudan rabbine ulaştıran vesile ve huzuruna varmak için en büyük kapı konumun­dadır. Bütün kapılar kapansa bile bu kapı asla kapanmaz. Bu kitap doğru yolun ta kendisidir. Bu yola girenler sağa ve sola kaymazlar. Bu kitap hikmet dolu hatırlatmalardan ibaret olduğu için ona tutunan sendelemez ve yanlış yola kaymaz. Cömert olan zatın kelâmı olduğu için âlimler onu okumak­tan doymaz. Bu kitabın harikaları ve güzellikleri bitmez, bereketli yağmuru dinmez, âyet ve mucizeleri sona ermez, farklı anlamları tükenmez! İnsan, üzerinde ne kadar düşünse ve ibret almaya çalışsa hidâyeti ve basireti o de­rece artar.

   1 Ahkâf: 31
    

   Kaynağını eştikçe hikmetli suyu daha fazla fışkırır. Bu kitap basîret nûrudur, gönüllere şifadır, kalplere hayattır, ruh için lezzettir... Orada sabah akşam şöyle nida edilir: "Ey kavmimiz! Allah'ın davetçisine uyun. Ona imân edin ki Allah da sizin günahlarınızı kısmen bağışlasın ve sizi acı bir azaptan korusun. 'n

   İnsan ancak faydalı ilim ve sâlih amel ile kemâle erer. Bu ikisi hidâyet ve hak dindir. Bundan dolayı Allah kitabında şöyle der: uAsra yemin ederim ki insan gerçekten ziyan içindedir. Bundan sadece imân edip iyi ameller işleyen­ler, birbirlerine hakkı tavsiye edenler ve sabrı tavsiye edenler müstesnadır."[1]

   Görüldüğü gibi rabbimiz yeminle imân eden ve sâlih amel üretenler dı­şında herkesin kaybettiğini söylemektedir. Evet, ilmi gücünü imânla, ameli gücünü de sâlih amellerle takviye etmeyenler bir de başkalarına hakkı ve sabrı tavsiye etmeyenler kaybetmişlerdir. Hak ise imân ve amelin bizzat kendisidir. Bu ikisi ile ilgili sabır ve metanet gösterilmezse ve başkalarına bu önemli iki şey tavsiye edilmezse imân ve amel kemâle ermez.


   İnsanın yapması gereken şey ömrünü belki de nefesini böylesi büyük hedefleri tutturmaya çalışmakla geçirmesidir. Böyle yapmakla kendini ebe­di zarar ve kayıptan kurtarabilir. Bunu sağlamanın yolu Kur'ân'a yönelmek, onu anlamaya çalışmak, üzerinde düşünüp içindeki hikmetleri almak ve kalbi tamamen ona yönlendirmektir. Çünkü Kur'ân, kulların hem dünyasına hem de ahiretlerine kefildir. Yine onları doğru yola ve gerçek hedefe ulaştırmaya yeterli gelen tek kitaptır.

   Biz, Allah'ın izni ile bütün bunlara Ümmü'l-Kur'ân olan Fâtiha sûresi ve âyetlerinin içerdiği anlamlarla işaret edeceğiz. Çünkü bu sûrenin âyetleri delâlet ve bid'at fırkalarına gerekli cevabı verdiği gibi, hak yolda giden âriflerin ve diğer yolcuların makam ve duraklarına, neyin vesile neyin hedef olduğuna işaret etmektedir. Fâtiha'dan başka bir sûre bunlara değinmemiştir. Zaten bu yüzden Allah Tevrat, İncil ve Kur'ân'da Fâtiha'nın benzeri bir sûre indirmemiştir.

   Yardım ancak Allah'tan istenir ve ancak O'na güvenilir. Güç ve kuvvetin kaynağı ve tek merkezi yüce ve büyük olan Allah'tır.


    

   [1]    Asr: 1-3    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786257948623
   MarkaKarınca Polen Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786257948623

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.