• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Medinei Münevvere Tarihi Vefaül Vefa bi Ahbari Daril Mustafa

   Fiyat:
   420,00 TL
   İndirimli Fiyat (%34) :
   277,00 TL
   Kazancınız 143,00 TL
   92,33 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Kitap          Medinei Münevvere Tarihi Vefaül Vefa bi Ahbari Daril Mustafa
   Yazar         
   el Hasani es Semhudi eş Şafii, -  Ebû-Hasen Nûrûddin Ali b.Abdillah

   Çeviren      İbrahim Barca
   Yayınevi     Siyer Yayınları
   Kağıt Cilt       Ivory Kağıt  - 3 Cilt Takım, Kalın Cilt

   Sayfa Ebat    1.500 Sayfa - 16,5x24 cm Büyük Boy
   Yayın Yılı    2022

                     


   Medinei Münevvere Tarihi Vefaül Vefa bi Ahbari Daril Mustafa kitap seti ni ncelemektesiniz.
   Siyer Yayınevi Medinei Münevvere Tarihi Vefaül Vefa bi Ahbari Daril Mustafa adlı 
   kitap serisi hakkında yorumları oku yup kitabın konusuözetifiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   Es Semhûdî'nin Medine’nin doğal, tarihî ve dinî yapılarına yoğunlaşmış Vefaü’l vefa bi ahbari dari’l Mustafa adlı kitabı ile Medine tarih yazıcılığı yöntem, içerik ve sistem bakımından klasik dönemin deyim yerindeyse zirve noktasına ulaşmıştır.

   Çünkü Vefâ’dan sonra Medine tarihine dair telif edilen eserler, birçok yönden es Semhûdî’nin Vefâ’ sını örnek almış ve ondan önemli bir kaynak olarak yararlanmıştır. Memlükler devletinin son devirlerinde Medine’de yaşayıp orada yıllarca fetva veren, medreselerde hocalık ve yöneticilik yapan ve zamanla Medine ileri gelenlerinden birisi haline gelen es- Semhûdî, Medine şehri ile ilgili her olaya ve planlamaya bizzat katılıp bu şehrin ve ahâlisinin durumunun iyileştirilmesi için gayret göstermiş, şehrin görüntüsünü veya huzurunu bozan olaylara değişik şekillerde ve vesilelerle müdahale etmiştir.

   Bu yüzden zaman zaman birçok sıkıntı da çekmiş olan es-Semhûdî'nin bu gibi özellikleri, tamamen Medine şehrine yoğunlaşabilmesini, dolayısıyla da eserinde geçmiş dönemlerdeki ve kendi dönemindeki Medine’ye dair önemli ve yoğun malumatın yer almasını sağlamıştır. Böylesi önemli bir klasik İslâm eserinin Türkçe’ye doğru bir şekilde çevirisi için gücümüz yettiği kadar ahlakî, sanatsal ve ilmî bağlanmayı gerçekleştirmeye çalıştık.

   Tercüme ön sözünde bu husus genişçe açıklanmıştır. Tercüme metinde yaptıklarımız bir yana dipnotlar aracılığıyla da bu gayeye yönelik olarak birçok açıklamada bulunduk. Türkçe okuyan ve düşünen okuyucuların istifadesine sunduğumuz bu eserin gelecekte yapılacak kaynak eser tercümelerine de katkı sunmasını ummaktayız    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786258015249
   MarkaSiyer Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786258015249

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.