• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Müminin Silahı Dua

   Fiyat:
   45,00 TL
   İndirimli Fiyat (%42,2) :
   26,00 TL
   Kazancınız 19,00 TL
   Aynı Gün Kargo


   Kitap            Müminin Silahı Dua
   Yazar           İmam Zehebi
   Tercüme      Ersan Urcan
   Yayınevi       Siyer Yayınları 
   Kağıt Cilt      2.Hamur - Karton Cilt
   Sayfa Ebat   440 sayfa, 13.5x21 cm
   Yayın Yılı      2016


    

   İmam Zehebi Yıldırım Müminin Silahı Dua kitabı nı incelemektesiniz.  
   Siyer Yayınevi Müminin Silahı Dua kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   MÜTERCİMİN ÖNSÖZÜ

   Hamd, âlemlerin Rabbi olan Allah (cc)'a; Salât-u Selam da O'nun kulu ve peygamberi olan Hz. Muhammed (sas)'e, âl ve ashâbına olsun.

   İmam Zehebî'ye ait olan 'Müminin Silahı' adlı eser, ala­nında yazılmış en kapsandı ve sahih bilgileri ihtiva eden eserlerden biridir.

   İmam Zehebî'nin 'Hadis ve Rical' alanın­daki otoriterliği konusunda âlimler görüşbirliği içindedirler. Acizane şahsımın da hayran olduğu bu büyük âlimin dua­larla alâkalı kitabım muhtasar olarak çevirme imkânı veren Allah (cc)'a hamdü senâ olsun.


   Eserin tercümesinde izlediğimiz yöntem şöyledir:


   Eserin elyazma nüshası Dâru'l-Kutubi'l-Mısriyye'de 1619 numaralı başlık altında kayıtlıdır. Bu eser
   ter­cüme edilirken Seyyid Yusuf Ahmed'in bu esere yapmış olduğu tahkikten de istifade edilmiştir.

   Okuyucunun kolay ulaşabilmesi için âyet ve hadis­lerin dipnotları verilmiştir.  Müminin Silahı Du

   Eserde birbirine benzer rivayetlerden en sahih olan­ları alınarak zayıf ve birbirine çok yakın rivayedlerin bazıları tercüme edilmemiştir.

   Eser 21 bölümden oluşmakta olup tercüme edilir­ken de bu bablar ayrı ayrı başlıklar altında toplana­rak tercüme edilmiştir


   Eser tercüme edilirken ortaya çıkabilecek noksan­lıklar bizden, muvaffakiyet ise Allah (cc)'tandır.

   Ersan URCAN
   Şehitkâmil / Gaziantep Nisan 2015


   "Ey kullarım! Zulmetmeyi kendime haram kıldığımı gibi, sizin de birbirinize zulmetmenizi haram kıldım. Bu nedenle birbirinize zulmetmeyiniz.

   Ey kullarım! Benim doğru yolu gösterdiklerimden başka hepiniz yanlış yoldasınız. Benden hidayet isteyiniz ki, size doğru yolu göstereyim.

   Ey kullarım! Benim duyurduklarımdan başka hepiniz açsınız, Benden rızık isteyiniz ki, sizi doyurayım.

   Ey kullarım! Benim giydirdiklerimden başka hepiniz açıksınız, Benden giydirmemi isteyiniz ki, sizi giydireyim.

   Ey kullarım! Gece-gündüz günah işliyorsunuz. Ben bütün günahları bağışlıyorum, bana tevbe ediniz ki, günahlarınızı bağışlayayım.

   Ey kullarım! Bana zarar vermeye gücünüz yetmez ki, bana bir zarar verebilesiniz. Bana fayda vermek elinizden gelmez ki, Bana bir faydanız ulaşabilsin.

   Ey kullarım! Sizden önce gelmiş olanlar ve sizden sonra gelecekler. Bütün insan ve cinler, Allah'tan en çok korkan bir adamın kalbindeki gibi duygu taşısalar yine de mülkümde bir artış olmaz.

   Ey kullarım! Sizden önce gelmiş olanlar ve sizden sonra gelecekler bir yerde toplanıp benden dilekte bulunsalar, Ben de herkesin dileğini yerine getirsem, bu durum Benim mülkümden, denize daldırılan iğnenin denizden eksilttiği su kadar azaltır (yani hiç azaltmaz).

   Ey kullarım! Sizin için amellerinizi saklar, sonra o amellerinizin karşılığını tastamam (eksiksiz) veririm. İyiliğe kavuşanlar, Allah'a
   şükretsinler, bir kötülükle karşılaşanlar da kendilerinden başka kimseyi suçlamasınlar..."


   Müslim


   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786059283052
   MarkaSiyer Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786059283052

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.