• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Nahiv, Arapça Dilbilgisi, Dr. Mustafa Meral Çörtü

   Fiyat:
   80,00 TL
   İndirimli Fiyat (%38,1) :
   49,50 TL
   Kazancınız 30,50 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap                 Arapça Dilbilgisi Nahiv Arapça Dilbilgisi
   Yazar                Dr. Mustafa Meral Çörtü
   Yayınevi            Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayınları
   Kağıt - Cilt         2.Hamur kağıt, karton kapak
   Sayfa - Ebat      453 sayfa - 16x23.5 cm
   Yayın Yılı           2014, Son baskı,  On Yedinci Baskı, 17.baskı


    

   Dr. Mustafa Meral Çörtü tarafından yazılan Nahiv Arapça Dilbilgisi adlı kitabı incelemektesiniz.
   Nahiv Arapça Dilbilgisi kitabı hakkında yorumları okuyup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları ve bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

    

    
        Arapça Dilbilgisi Nahiv Arapça Dilbilgisi Mustafa Meral Çörtü


   Arapça Dilbilgisini oluşturan Sarf, Nahiv, Edatlar, Arapça-Türkçe Lügat, Arapçada Cümle Kuruluşu ve Tercüme Teknikleri ni içine alan bir seri planlamıştık, bu seriden Arapça Dilbilgisi, Sarf ve Arapça da Cümle Kuruluşu ve Tercüme Teknikleri yoğun bir ilgi görmüş ve kısa zamanda ilaveli ikinci baskıları yapılmıştır.

   Bu defa söz konusu serinin üçüncü kitabı olan Arapça Dilbilgisi-Nahiv i, ülkemizde Arapça öğretimi yapan kişi ve kuruluşların hizmetine sunuyoruz. Kitap Arapça öğretimindeki seviyeler göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Önce önemli kaideler basit bir şekilde anlatılmış, daha sonra detaylara geçilmiştir. Konular, Türkçe ve yabancı dillerle karşılaştırılmış; ayrıca, her konunun sonunda o konuya ait kelime, terkip ve cümlelerin Arapça  i râbı yapılmıştır.


              ÖNSÖZ

   Daha önce neşredilen Arapça Dilbilgisi-Sarf'ın önsözünde de belirttiğimiz gibi, Arapça Dilbilgisini oluşturan Sarf, Nahiv, Edatlar, Arapça-Türkçe Lügat, Arapça'da Cümle Kuruluşu ve Tercüme Tekniklerini içine alan bir seri çalışma planlamıştık.

   Bu seriden Arapça Dilbilgisi-Sarf ve Arapça'da Cümle Kuruluşu ve Tercüme Teknikleri yoğun bir ilgi görmüş ve kısa zamanda ilâveli ikinci baskıları yapılmıştır. Bu defa söz konusu serinin üçüncü kitabı olan Arapça Dilbilgisi-Nahiv'i ülkemizde arapça öğretimi yapan kişi ve kuruluşların hizmetine sunuyoruz.
    
   Kitap Arapça öğretimindeki seviyeler göz önüne alınarak hazırlanmıştır. Önce temel kâideler basit şekilde anlatılmış, daha sonra detaylara geçilmiştir. Konular, Türkçe ve yabancı dillerle karşılaştırılmış, ayrıca, her konunun sonunda o konuya ait kelime, tertip ve cümlelerin Arapça i'rabı yapılmıştır.

   Sarf ve Cümle Kuruluşunda olduğu gibi önemli hususlar ve kaynaklar dipnotla verilmiş, bibliyografya listesinde XIX. asırdan önce yaşamış müelliflerin meşhur isimleri, künyeleri, tam isimleri, nisbeleri ve ölüm tarihleri; muâsır müelliflerin ise, soyadları ve isimleri zikredildikten sonra, kitapların tam isimleri, varsa kaç cilt oldukları, nerede ve ne zaman basıldıkları belirtilmiştir.

   Çalışmalanmda beni teşvik eden, yardım ve fikirlerinden istifade ettiğim hocalarım ve meslekdaşlarıma, kitabın dizgisini yapan T. Can Çöğen'e basıma karar veren M.Ü. İlâhiyat Fakültesi Vakfı Mütevelli Heyeti'ne ve Yayın işletmesi Yetkililerine teşekkürlerimi sunarım. Nahiv Arapça Dilbilgisi , Dr. Mustafa Meral Çörtü , Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayınları , arapça öğrenme kitapları, nahiv ifav yayınevi )

    
   Dr. Mustafa Meral ÇÖRTÜ
   İstanbul 2004
   Dr. Mustafa Meral Çörtü tarafından yazılan Nahiv Arapça Dilbilgisi adlı kitabı incele diniz.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789755481166
   MarkaM. Ü. İlahiyat Fakültesi Vakfı Yayınları İFAV
   Stok DurumuVar
   9789755481166

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.