• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Nefislerimizi Nasıl Değiştirebiliriz?

   Fiyat:
   27,00 TL
   İndirimli Fiyat (%55,6) :
   12,00 TL
   Kazancınız 15,00 TL
   Aynı Gün Kargo


   Kitap            Nefislerimizi Nasıl Değiştirebiliriz?
   Yazar           Dr. Mecdi El Hilali                      
   Yayınevi       Beka Yayınları
   Tercüme       İshak Doğan
   Kağıt Cilt      2.Hamur, Karton kapak cilt 
   Sayfa Ebat   176 sayfa - 13.5x21 cm. roman boy
   Yayın Yılı      2019   Beka Yayınları Nefislerimizi Nasıl Değiştirebiliriz kitabını incelemektesiniz.   
   Dr. Mecdi El Hilali Nefislerimizi Nasıl Değiştirebiliriz kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


     GİRİŞ

   Hamd, âlemlerin Rabbi olan Allah'adır. Davetçilerin önde­ri, peygamberlerin efendisi, Hz. Muhammed îH'e, onun Ehl-i Beyti'ne ve tüm ashabına salât ve selâm olsun.

   Zamanımızda, İslâm ümmetinin bedenine her yıl önceki yaralarına ilave olarak yeni bir yara açılmaktadır. Bir yıl Afganis­tan, bir yıl Çeçenistan, diğer bir yıl Irak... Filistin'e gelince; onun yarası, günler geçtikçe ısrarla yenileniyor ve gittikçe derinleşiyor.

   Bu yaralar, ümmetin neredeyse hiç kimsenin hissetmediği geçmişini anlatıyor. Bugün ise durum farklıdır. Uydu kanalları­nın ve iletişim araçlarının yayılmasıyla birlikte, her Müslümanın, gözyaşlarının akmasına, gözlerin gökyüzüne dikilmesine ve dil­lerin duaya tutunmasına neden olan, yeryüzünün dört bir ya­nındaki mazlum Müslüman kardeşlerinin başına gelen katliam, sürgün, aşağılanma ve haksızlıktan görmesi kolay hâle gelmiştir.

   Ümmet, Yüce Allah'tan, sıkıntıyı gidermesini, felaketi uzak­laştırmasını ve bekleyişi uzun süren yardımının inmesini istiyor. Ümmet, lisan-ı hâliyle şöyle diyor:
   "içinde bulunduğumuz bu durumun bir sonu var mı?"
   "Bu gecenin bir sonu var mı?"

    4-Bakara 2/32.

   "Allahım! Yardımın ne zaman gelecek?"

   Yüce Allah'a dua edilmesine, yalvarılmasına ve sığınılma­sına rağmen durum olduğu gibi devam ediyor hatta bazı böl­gelerde daha da kötüleşiyor. Bu durum da bazılarını şu sorulan sormaya sevk ediyor:

   Niçin Allah, bizi bu şekilde; alçakların sofrasında, yetimler­den daha fazla şey kaybetmiş bir halde bıraktı?
   Yüce Allah, niçin dualarımızı kabul etmiyor ve üzerimizdeki zilleti ve utancı kaldırmıyor?
   Dört bir yanda yakınlarını kaybeden ve mazlum durumda olan Müslümanların dualarının etkisi nerede?
   Allah, şimdi değilse, -o halde- ne zaman bu kâfirlerin zararlarını engelleyecek?

   Bu ve benzeri sorular, Yüce Allah'ın gündemimize giren ve bir anda bizi kaplayan şeyleri değiştirmeye gücünün yettiğine kesin olarak inanan ümmetin bireylerinden birçoğunun zihnin­de dolaşıp duruyor. O şöyle buyurmuyor mu? "Bir şey ya­ratmak istediği zaman O'nun yaptığı "Ol" demekten ibarettir. Hemen oluverir. "[1]

   Firavun ve ordusunu denizde boğan, Âd ve Semud'u helâk eden O değil mi? "Görmedin mi, Rabbin ne yaptı Ad kavmine, direkleri (yüksek binaları) olan, ülkelerde benzeri yaratılmamış İrem şehrine, o vadide kaya­ları yontan Semûd kavmine, kazıklar (çadırlar, or­dular) sahibi Firavun'a? Onların hepsi ülkelerinde azgınlık ettiler. Oralarda kötülüğü çoğalttılar. Bu yüzden Rabbin onların üstüne azap kamçısı indirdi. Çünkü Rabbin (her an) gözetlemededir."[2]

   Nuh aleyhisselâm'a yardımda bulunan, onun duasını kabul eden ve onu güçlü bir şekilde destekleyen Yüce Allah değil mi? "Biz de derhal nehir gibi devamlı akan bir su ile göğün kapılarını açtık. Yeryüzünde kaynaklar fışkırttık. (Her iki) su, takdir edilmiş bir işin olması için birleşmişti. Nuh'u da tahtalardan yapılmış, çivi­lerle çakılmış gemiye bindirdik. İnkâr edilmiş olana (Nuh'a) bir mükâfat olmak üzere gemi, gözlerimizin önünde akıp gidiyordu."[3]

   O halde, kendisine dua etmekten seslerimizin kısıldığı Yüce Allah niçin bize yardım etmiyor?
   Bugün kendisine son derece ihtiyaç duyduğumuz halde, ni­çin ilahî yardım gecikti?
   Eğer "Bu yardım, ancak onu hak eden kimseye gelir" deni­lirse, o zaman da şu sorular sorulur:
   "Bu yardımı hak etmemiz için bizden ne yapmamız iste­niyor?"
   "Yardım ve değişim yolunun başlangıcı neresi olacak? Nasıl başlayacağız?"
   Bunlara ve benzeri sorulara verilen cevaplar, ilerleyen say­falarda yer alacaktır.
   Başarıya ulaştıran Yüce Allah'tır. O, yolların en doğrusuna ulaştırır.

   "Seni noksan sıfatlardan tenzih ederiz. Senin bize öğrettiklerinden başka bizim bilgimiz yoktur. Şüphesiz Alım ve Hakim olan ancak sensin."[4]

   İslâm ümmetinin şu anda ulaşmış olduğu korkunç durum, onların Allah'tan ve Allah'ın hükmünden uzaklaşmalarının doğal bir sonucudur. Yüce Allah, göz açıp kapayacak kadar bir süre içinde başımıza gelmiş şeyleri değiştirebilir. Ancak O, bizler nefislerimizdekini değiştirmedikçe bunu yapmayacaktır.

   Zafer ve değişim için merkezde yer alan neden, Yüce Allah'a tam bir bağlılık, O'na samimi bir şekilde yönelmek ve O'nun için kulluk elbisesini giymektir. Bu da ancak nefislerdekini değiştirmekle gerçekleşecektir.

   Nefislerdekini değiştirmek; yanlış düşünce ve anlayışları değiştirmeyi, imanın kalbe hâkim olmasını, Yüce Allah'a karşı doğru ve samimi olma konusunda nefisle mücadelede bulunmayı ve O'nu razı etmeyi gerektirmektedir.

   [1]Yâsîn 36/82.
   [2]Fecr 89/6-14.
   [3]Kamer 54/11-14.
   [4]Yâsîn 36/82.

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786054486519
   MarkaBeka Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786054486519

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.