• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Örnekleriyle Arapça da Bağlaçlar ve Yapılar, Dağarcık

   Fiyat:
   60,00 TL
   İndirimli Fiyat (%25) :
   45,00 TL
   Kazancınız 15,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Karton Kapak, 2.Hamur, 380 Sayfa
   100,00 TL
   KDV Dahil 59,00 TL
   %41
   Ciltli, Ivory Kağıt, 1.055 Sayfa
   150,00 TL
   KDV Dahil 115,00 TL
   %23,3
   Sarı Şamua, Cep Boy, Plastik Cilt, 1024 Sayfa
   80,00 TL
   KDV Dahil 55,00 TL
   %31,3

   Kitap              Örnekleriyle Arapça da Bağlaçlar ve Yapılar
   Yazar             Dr. Hüseyin yazıcı
   Yayınevi         Dağarcık Yayınları
   Kağıt - Cilt      1.Hamur, Karton Kapak Cilt
   Sayfa - Ebat   452 sayfa – 13.5x19.5 cm,  Roman Boy
   Yayın Yılı        2013 

    
    
   Dağarcık Yayınları Örnekleriyle Arapça da Bağlaçlar ve Yapılar adlı kitabı incelemektesiniz.
   Hüseyin Yazıcı Örnekleriyle Arapça da Bağlaçlar ve Yapılar hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

    
    
      Örnekleriyle Arapça da Bağlaçlar ve Yapılar
    
    
        Önsöz
    
   Bir dili kavrayabilmenin en önemli unsurlarından biri de o dilin bağlaçlarının doğru olarak kullanılabilmesidir. Dünyanın en önemli dilleri arasında yer alan Arapça'da, bağlaçlarla ilgili yazılmış eserler zengin olsa da, ne yazık ki, arzu edilen biçimde değildir. Ancak ülkemizde, bu alanda özellikle son yıllarda yararlı çalışmalar yapılmış ve önemli sayılabilecek adımlar atılmıştır. Her şeye karşın, bu alanda, daha katedilecek uzun bir yolun olduğunu belirtmek gerekir.
    
   Esasen bir yabancı dilin her yönüyle öğretilebilmesi, son derece çetin ve emek isteyen bir iştir. Ülkemizde yüz yıllara dayanan bir Arap dili eğitiminin var olduğu gerçektir. Fakat, bu eğitimin değişen şartlar da göz önüne alınarak günümüz öğrencisinin daha iyi kavrayabilmesi için zenginleştirilmesi gerektiği kanaatindeyiz. Bu çalışma, söz konusu zenginliğe bir katkı olsun diye okuyucuların istifadesine sunulmuştur.
   Elinizdeki bu kitap, ülkemizde Arapça öğrenenlerin en çok sıkıntı çektikleri noktalar dikkate alınarak hazırlanmıştır. Değişik metotlarla hazırlanmış benzeri eserler bulunmakla beraber, bu eser, metot bakımından tarzının ilki olmalıdır. Kitabın en önemli özelliği, bağlaç ya da başka bir yapının hemen hemen tüm farklı anlamlarının bir arada toplanması ve bu anlamlan karşılayan örneklerin çevirileriyle verilmesidir. Eserde mevcut olan örnekler, daha çok modern Arap literatüründen, sözlük ve gramer kitaplarından tarama yapılarak bir araya getirilmiştir.
    
   Bu çalışmada, Arap leksikografisinin en yaygın tarzı olan kök tertibine tâbi olunmuştur. Aranan bağlaç ya da yapı, "daha özel" kelimenin kökü altında bulunacaktır.
    
   Bu arada kitaptan yararlanmak isteyenlere kolaylık sağlamak için, çalışmanın sonuna edatlar indeksi ve Türkçe indeks eklenmiştir.
    
   Elinizdeki çalışmanın sayfa düzeninde göstermiş olduğu yakın ilgisi ve titizliği dolayısıyla filolog Serdar Mutçalı 'ya, eserin tashihinde yardımcı olan değerli meslektaşlarım Dr. Mehmet Yavuz, Dr. Ali Güzelyüz ve filolog Halil İbrahim Çay'a teşekkürü bir borç biliyorum. (
   dağarcık yayınları , Örnekleriyle Arapça da Bağlaçlar Yapılar , arapça dil eğitimi , arapça kitaplar , serdar mutçalı , arapça bağlaçlar yapılar , hüseyin yazıcı , arapça öğrenme , ucuz arapça kitap )
    
   İstanbul 1998
   Dr. Hüseyin YAZICI

    
    
    
   Dağarcık Yayınları Örnekleriyle Arapça da Bağlaçlar ve Yapılar adlı kitabı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789759501181
   MarkaDağarcık Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789759501181

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.