• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Özel Lugat, Ömer Sevinçgül, 25.000 Kelime

   Fiyat:
   80,00 TL
   İndirimli Fiyat (%43,8) :
   45,00 TL
   Kazancınız 35,00 TL
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

     Kitap             Özel Lugat
     Yazar            Ömer Sevinçgül
     Editör            Özkan Öze
     Yayınevi        Zafer Yayınları
     Kağıt - Cilt     1.Hamur - Bez cilt
     Sayfa - Ebat  758 sayfa - 14x20 cm.
     Yayın Yılı       2011 -  25.000 kelime


   Ömer Sevinçgül tarafından yazılan, Zafer yayınları, Özel Lugat adlı Lugat kitabı nı incelemektesiniz.
   Özel Lugat kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2
    

    
          ÖZEL LUGAT -  25.000 KELİME TERİM TERKİP
    
    Risalei Nurlarda kullanılan,
   Ama yeni nesillerce
   Bilinmeyen
   Kelime, terim ve terkipleri
   Tarif etmek için
   Hazırlandı
    
    
    
       ÖMER SEVİNÇGÜL
    
   İnsan..!  Yedisinde okuma yazma öğrendi, on beşinde “Ben yazar olmak istiyorum!” dedi. Sorduğu ilk soru neydi hatırlamıyorum. Seviyor yaşamayı… Ve demli çayı… Çekmecelerinden birinde, kim bilir nerde, bir mühendislik diploması duruyor. Bir yayınevinin konsept danışmanı… Elinde insanın son kitabı, daha insan olmak için okuyor… Nurun gölgesinde sürdürüyor ömrünü… Denemeler, incelemeler, hikayeler yazıyor… Sözü öncelikle kendine… Var oluşunu sorgulayan, ruhuna huzur, ölümüne çare arayanlarla paylaşıyor yazdıklarını…
    
                      
       ÖNSÖZ

    
   BİLENLER HATIRLAYACAKTIR, daha önce Küçük Lügat adlı bir kitap hazırlamıştım. Bu hacmi küçük sözlük, yaklaşık on iki yıldır büyük hizmetler ifa etti, halen de geliştirilmiş biçimiyle ellerde gezmeye devam ediyor.

   Küçük Lügat’ten istifade edenler, ağız birliği etmişçesine hep şunu söylüyorlardı: “ Bu kitap güzel ve faydalı, fakat başka bir kitaba daha ihtiyaç var. Hem terkiplere yer veren, hem de terimleri açıklayan bir lügat hazırlamalısınız.”

   Ben de bu sese kulak verdim. Yıllardır hazırlık yapıyor, notlar biriktiriyordum. Tamamlamak bu sene nasip oldu.
    
   Özel Lügat ’ı, temel kaynaklarımızda kullanılan, ama yeni nesillerce bilinmeyen kelime, terim terkipleri tarif etmek için hazırladım.
   Hedefe giderken, önce edebi, felsefi, dini temel kaynakları taradım, bilinen kelimeleri elemek suretiyle bilinmeyen kelime, terkip ve terimleri tespit ettim.

   Her kelime ve terkibin eserlerdeki yerlerini buldum, karşılıklarını siyak ve sibakına, yani öncesine ve sonrasına bakarak yazdım.
    
   Kaynak olarak öncelikle Risaleler’den faydalandım, ama gerekli hallerde güvenilir temel kaynaklara da müracaat ettim. İkinci derecedeki kaynaklarımdan bazıları şunlardır:

   Müfredat: Ragıb el İsfehani, Tarifat: Seyyid Şerif Cürcani, Kamus-ı Okyanus: Mecdüddin Firüz Abadı, Kamus-ı Türki: Şemseddin Sami Efendi…
    
   Ehemmiyetli kavram, terim ve terkipleri özlü bir şekilde izah ettim, ihtiyaç halinde örnekler verdim. Terkiplerin karşılıklarını yazarken, gerekli durumlarda, içinde geçen kelimeleri ayrıca açıkladım. Terkiplerde geçen kelimelere müstakil olarak de yer verdim.
   Kaynak kitaplarda bulunmayan ama günümüz düşünce dünyasında boy gösteren önemli kelimeleri de buraya aldım ve tanımladım.
   Kitabın hacminin kabarmaması ve kolayca kullanılabilir olması için, manaları veciz bir dille anlatmaya çalıştım.
   Aslında bir kelimenin telaffuzu ancak kulak yoluyla öğrenilebilir, fakat yerli yerinde kullanılan ‘aksan işaretinin de önemi inkar edilemez. Ben de, kelimenin doğru okunuşunu bir nebze de olsa gösterebilmek için ‘Aksan’ işaretini kullandım.
    
   Hem madde başlıklarını, hem de tanım ve açıklama cümlelerini küçük harfle başlattım.  Baskı teknikleri açısından böylesi daha faydalı olur diye düşündüm.

   Kitabı hazırlarken elimden geleni esir esirgemedim. Eski dilde kullanılan tamlamalara yer vermesi, kavramları yeteri kadar tanımlaması, içerik bakımından zengin olmakla birlikte hacminin kabarık olmaması gibi nitelikleriyle özgün bir kitap çıktı ortaya.  Özel Lügat’in, ruhları aydınlatan ışık pınarlarıyla hakikat aşıkları arasında bir köprü olmasını diliyorum. ( Özel Lugat kitap, ömer sevinçgül lugat, zafer yayınları özel lügat, özel lugat kitabı, online satın al, yayın, ucuz dini kitap, uygun fiyat, islami kitap satış, gonca kitabevi, islam, onlıne satış, kitabyurdu.net, aynı gün kargo, ucuz kitap, internetten satış, yazar, tercümesi, özel lugat fiyatı, lügat fiyat, Ömer Sevinçgül lugat )
    
   Ömer SEVİNÇGÜL
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789756836620
   MarkaZafer Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789756836620

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.