• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Peygamberler Tarihi, 10 Cilt

   Fiyat:
   1.100,00 TL
   İndirimli Fiyat (%45,5) :
   600,00 TL
   Kazancınız 500,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   2.Hamur , 4 Cilt, 1.634 Sayfa
   233,60 TL
   KDV Dahil 100,50 TL
   %57
   Sarı Şamua, Ciltli, 560 sayfa
   125,00 TL
   KDV Dahil 70,00 TL
   %44
   2.Hamur , 23 cilt, 4.226 sayfa
   500,00 TL
   KDV Dahil 225,00 TL
   %55

   Kitap               Peygamberler Tarihi 
   Yazar              Ahmet Cemil Akıncı
   Yayınevi          Bahar Yayıncılık
   Kağıt - Cilt      1.Hamur  - Ciltli, 10 Cilt, özel kutulu
   Sayfa - Ebat   4.896 sayfa - 17x24 cm
   Yayın Yılı        2013 son baskı

    

   Bahar yayınları, Ahmet Cemil Akıncı tarafından yazılan Peygamberler Tarihi adlı kitabı incelemektesiniz. ,
   10 Cilt
   Peygamberler Tarihi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

    
   Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
    

         HZ. ADEM’DEN SON PEYGAMBER’E  PEYGAMBERLER TARİHİ

   1. CİLT Hz. Adem, Hz. Şit, Hz. İdris, Hz. Nuh Peygamber.
   2. CİLT Hz. Hud, Hz. Salih,Hz. İbrahim, Hz. Lut peygamber.
   3. CİLT Hz.ismail, Hz. İshak, hz. Yakup, hz. Yusuf Peygamber
   4. CİLT Hz. Eyyüb, Hz. Bişr, Hz. Şuayb, Hz. Musa, Hz. Harun Peygamber
   5. CİLT Hz. Yuşa, Hz. Davut, Hz. Süleyman, Hz. İlyas, Hz. Elyase Peygamber.
   6. CİLT Hz. Yunus, Hz. Şa’ya, Hz. Zekeriyya, Hz. Yahya,Hz. İsa Peygamber.
   7.8.9.10. CİLT Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav.)

   Ahmet Cemil Akıncı, sürükleyici bir roman kurgusu içinde, duygulu bir anlatım ile okuyucuyu peygamberlerin yaşadığı atmosfere çekebilmeyi başarmış ve bu şekilde eserine yediden yetmişe herkesin okuyabileceği bir özellik kazandırmasını bilmiştir.

   Bu eser, “ Kısası Enbiya ” ( Peygamberler Tarihi ) edebi türünün en güzel örneklerinden biri ve bir yorumudur. Eserin temel kaynaklarını, Kur’an- Kerim, tefsirler, hadis kitapları ve hadis şerhlerinin yanında Kısas-ı Enbiya edebiyatı oluşturmaktadır.


    Kitap Özellikler


   Hz. Adem ‘den Son Peygambere Peygamberler Tarihi   Ahmet Cemil Akıncı
    
    
   1. Hz. Adem

   2. Hz. Şit

   3. Hz.İdris

   4. Hz. Nuh

   5. Hz. Hud

   6. Hz. Salih

   7. Hz. İbrahim

   8. Hz. İsmail

   9. Hz. İshak

   10. Hz. Yakup

   11. Hz. Yusuf

   12. Hz. Eyyüb

   13. Hz. Bişr ( Zülkif )

   14. Hz. Şuayp

   15. Hz. Musa

   16. Hz. Harun

   17. Hz. Yuşa

   18. Hz. Davud

   19. Hz. Süleyman

   20. Hz. İlyas

   21. Hz. Elyesa

   22. Hz. Yunus

   23. Hz. Şa’ya

   24. Hz. Zekeriya

   25. Hz. Yahya

   26. Hz. İsa

   27. Hz. Muhammed ( sav )    PEYGAMBERLER TARİHİ SERİSİNİ SUNARKEN


   Ahmet Cemil Akıncı’nın Peygamberler Tarihi adlı bu kitabı 27 peygamberin hayatı ve tevhit mücadelesinin incelendiği “Kabe’ye Doğru” serisi ile ( ilk altı cild ), Hz. Muhammed’in (sa) hayatının incelediğini “Sevgili Peygamberimiz: Kabe’den Yükselen Nur” adlı seriden (son dört cild) oluşan büyük bir eserdir.
    
   Ömrünün önemli bir kısmını dini ve milli alanda tarihi roman yazmaya vakfeden Akıncı, bu eseriyle bize “kısas-ı enbiya” ebedi türünün en güzel örneklerinden birini ve çağdaş bir yorumunu sunmuştur. Eserin temel kaynaklarını, Kur’an-ı Kerim, tefsirler ve hadis şerhlerinin yanında İslam tarihi ve kısas-ı enbiya literatürü oluşmuştur.
    
    
   Yayınevimiz eserin yeni baskısını hazırlarken, ilahiyatçı ve İslam tarihçisi akademisyenlerden bir heyetle çalışmıştır. Bu heyet eseri birçok bakımdan da mükemmel hale getirmek için gayret etmiş ve özellikle kitaptaki bilgi ve rivayetlerin İslam kültürüne mal olmuş kaynaklarda mevcut olmasına önem vermiştir. Bu doğrultuda eserde anlatılan kıssa ve rivayetler, tarih kaynaklarında tespit edilmiş ve gerek görüldüğü durumlarda bu kaynaklara atıf yapılmıştır. Ancak şu unutulmamalıdır ki önceki peygamberlerle ilgili Kur’an’da ve sahih hadislerde bildirilenin dışında, diğer kaynaklarda anlatılanlar bazı durumlarda sadece birer rivayetten ibrettir. Hz. Peygamberin hayatı ile ilgili bilgilerimiz ise çok büyük oranda kesin tarihi verilerden oluşmaktadır. Hz. Peygamber’in hayatı İslam tarihi kaynaklarında önceki peygamberlerle mukayese edilmeyecek ölçüde genişçe ele alınmıştır.
    
   Bu eserin son 4 cildini oluşturan “Sevgili Peygamberimiz, Kabe’den Yükselen Nur” serisi Ahmet Cemil Akıncı’nın en son kaleme aldığı eserlerden biridir. Bu eser on beş ayrı bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm “Genel Bilgiler” adını taşımakta olup seri için bir başvuru kısmıdır. İkinci bölüm, Hz. Peygamber hakkındaki müjdeler, üçüncü bölüm, Hz. Muhammed’in (s.a.) gençlik yılları, 4. ve 5. bölümler ise İslamiyet’in Mekke dönemi konularını ele alır. Sonraki her bölüm Medine döneminin bir yılını inceler. 15. ve son bölüm ise hicretin onuncu ve 11. yılını ele almakta ve Hz. Peygamber’in hayatı bu şekilde tamamlanmaktadır.

   Akıncı’nın temel hedeflerinden biri, peygamberlerin hayatını roman ve hikaye tarzında yazarak konuları ilgi ve heyecanla okunacak bir hale getirmektir. Bu şekilde, sürükleyici bir roman kurgusu, duygulu anlatımı ve akıcı Türkçesi ile oku yucuyu o dönemin atmosferine çekmeyi başarmış ve eserine zevkle okunacak bir özellik kazandırmıştır.
    
   Yayınevimizin, dini-tarihi roman alanında eser veren yazarlarımızın öncüsü olan Akıncı’nın bütün külliyatı yayına aynı titizlikle hazırladığı müjdesiyle, sizlere bu duygulu ve samimi eserle baş başa bırakıyoruz.
    
   Selam ve sevgilerle .
    
    Bahar Yayınları
    

       YAZARIN “KABE’YE DOĞRU” KISMI İÇİN SUNUŞU

    
   Yüce Allah’a hamd ve sena ederim. Şükrümü ifadeden acizim.
    
   Eskiden beri, insanın yaratılmasıyla beraber, Yüce Allah’ın ona, doğru yolu gösterecek peygamberlerinin hayatı ve yaptıkları üzerinde durmaktaydım. Bu ilgim esnasında gördüm ki Kuran’da ibret almamız için kıssaları anlatılan veya isimleri zikredilen peygamberlerin bu hayat ve kıssaları Türkçede geniş manada ve derli toplu bir şekilde yazılmamıştır. Elbette yüzlerce eser içinde vardılar. Fakat hem az, hem de dağınıktılar.
    
   Bunların, birincisinden itibaren toplanmaları, sırayla eksiksiz yazılması günümüzde bir ihtiyaçtı. Eserin diğer din mensupları yazılarında hikaye, şiir, roman vb. yollarda kendi dinlerinin tarihlerini yediden yetmişe herkese sunmakta ve heyecanla okunacak, sıkılmadan öğrenilecek üslupların kullanmaktadırlar.
    
   Bu eser, halkın okuyabileceğini, okuma alışkınlığı kazanmamış gençlerin okuma alışkınlığı elde edebileceği bir tarzda yazılmış olmakla birlikte, dini konulara ilgili öğrencisiyle hocasıyla herkes tarafından okunabilecek durumdadır.
    
   Bu seriyi kaleme alırken gerçekleştirmeyi düşündüğün arzularım şunlardı:
    
   Bir peygamber anlatırken, oku yan artık başka eserler karışmasın. İçinde istediği her şey olsun. Oku duklarına inansın. Peygamberin hayatının geçtiği yerleri haritalar yoluyla gözleriyle görsün. Gerektikçe başvuracağı toplu bir hayat süreci olsun. Sıkılmadan okuması için şiirlerle süslensin ve hikaye halinde yazılsın. Gerektikçe açıklamalar yapılsın. Peygambere ait, Kuranı Kerimde geçen bilgiler verilsin. Bu suretle okuyanda Hazreti Kuran’a eğilme zevk ve merakı uyansın. Eseri, okuma bilen herkes oku yabilsin. Onunla, insanlar tabaka , alimlere varana kadar ilgilensinler… ( Peygamberler Tarihi 10 Cilt , Ahmet Cemil Akıncı, Bahar Yayıncılık, 10 cilt peygamberler tarihi seti, BAHAR yayınları , peygamberlerin hayatı, kuranda geçen peygamberledin hayatı, 10 cilt, özel kutulu,  peygamberler tarihi takım )

   Bunları gerçekleştirmek için şöyle çalıştım:
    
    
   1.  Eserlerimde bir kısmını belirttiğim kaynaklar üzerinde uzun tetkikler yaptım. Fakat Kuran’ı temel kabul ettim ve ayetleri hem ayrı yazdım, hem eser içinde ilgili oldukları yerlere yerleştirdim. Peygamberler hakkında Kuran’ı Kerim’de ibret almak için açıklananları tefsiri bakımından farklar olduğundan, hepsini eserlerle anlattım.

          2- Okuyucunun olayları rahatlıkla takip edebilmesi için her eserde harita bulundurdum.
    
   1. 3- Her eserin başına o peygamberinHal tercümesini” yani kısaca hayatını hazırladım. Dileyenin, kitabı uzun karıştırıp, zaman kaybetmeden aradığını bulabilmesine imkan sağladım.
    
   1. 4- Yüce Allah tarafından peygamberlere ihsan buyrulan vasıflarını özetledim.
    
   1. 5-Sıkılmamayı temin için, eseri bir hikaye havası içinde kaleme aldım.
    
   1. 6- Yer şiirlerle süsledim. Bunlar kendim ilhamlarımdır.
    
   1. 7- Bazen açıklamalar icabetti. Bunlara kısa bilgiler şeklinde uygun kısımlarda yer verdim.
    

   Öyle ümit ediyorum ki, artık yirmi iki kitapta, ibret alacağımız peygamberleri ihtiva eden bu eserimiz yediden yetmişe, her insan için faydalı olacaktır.
    
   Böylesine kapsamlı bir çalışma içerisinde görülebilecek eksik ve hatalar için okuyucularımın hoşgörüsüne sığınıyorum.

   Ahmet Cemil Akıncı   Bahar yayınları, Ahmet Cemil Akıncı tarafından yazılan 10 Cilt Peygamberler Tarihi adlı kitabı incele diniz.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789754501057
   MarkaBahar Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789754501057

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.