• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Peygamberler Tarihi, Diyanet

   Fiyat:
   110,00 TL
   İndirimli Fiyat (%45,5) :
   60,00 TL
   Kazancınız 50,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap              Peygamberler Tarihi
   Yazar             M. Asım Köksal
   Yayınevi         Diyanet Vakfı yayınları
   Kağıt  Cilt       1.Hamur beyaz - Ciltli
   Sayfa  Ebat     690 sayfa - 17x24 cm
   Yayın Yılı        2016 baskı, Sabah Gazetesi Baskısı


   Not. Sabah Gazetesi baskısıdır, Diyanet Vakfı yayınevi baskısı ile tamamen aynıdır. Üretim fazlası olduğu için satışa sunulmuştur.


    
   Diyanet vakfı yayınları, Sabah Gazete Baskısı, M. Asım Köksal tarafından yazılan Peygamberler Tarihi adlı kitabı incelemektesiniz.
   Peygamberler Tarihi kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

     
          Peygamberler Tarihi
    
   Bu eserde, peygamberlerin soyları, hayat ve şahsiyetleri, üstün kişilikleri, gönderildikleri kavimlere neler tebliğ ettikleri, nasıl karşılandıkları kavimlerinin tutum ve davranışlarına göre ne gibi akıbetlere uğradıkları kaynaklara dayanılarak açıklanmıştır.
    
               
           ÖNSÖZ

    
   Bizi ve her şeyi yaratan, bitmez tükenmez nimetleri içinde yaşatan Yüce Al­lah'a, hamd'ü sena eder; sevgili Peygamberimiz, dünya ve Âhirette en büyük Reh­ber ve Önderimiz Hz. Muhammed Efendimizi ve Kendisinden önce gelip geçmiş olan bütün Peygamberleri, Peygamberimizin Ev halkını ve soyundan gelenleri, Kendisiyle sohbet ve İslâm dâvasına hizmet edenleri sevgi ve saygı ile selamlarım.
    
   Peygamberimiz Aleyhisselâm'in hayatına dâir yazmış olduğumuz ( İslâm Tarihi Hz. Muhammed Aleyhisselâm ve İslâmiyet ) isimli kitabın Medine Devri'nin on bi­rinci cildinin sonundaki açıklama 'mızda: Bir cildlik muhtasar Mekke Devrini, Me­dine Devri tarzında yeniden ve genişçe yazdıktan sonra, Âdem Aleyhisselâm­dan, Peygamberimiz Aleyhisselâm'a kadar gelip geçmiş olan malum ve meşhur Peygamberlerin hayatlarını da, yazacağımızı va'd etmiş ve bu va'dimizden birin­cisini, 6-7 cildlik yeni Mekke Devri ile yerine getirmiş, ikincisini de, yazmağa giri­şerek, bu gün, Yüce Allah'ın yardımı ile ikmal etmiş bulunuyoruz.
    
   Kitaplarımızda titizlikle izlediğimiz ve uyguladığımız usûl, okuyucularımızca belli bulunduğundan, bu hususta bir açıklama yapmağa gerek görmüyoruz.

   Bilindiği gibi, Kur'ân-ı Kerim 'in bir çok sûre ve âyetlerinde, Peygamberimiz Mu­hammed Aleyhisselâmdan önceki Peygamberlerden bazılarının kıssaları -ders ve ibret alınmak üzere- kısaca veya uzunca anılmaktadır.
    
   Bunun için ( Peygamberler Tarihi ) nde; Peygamberlerin (Salât'ü Selâm olsun onlara) Soyları, hayat ve Şahsiyetleri, Üstün kişilikleri, gönderildikleri kavimlere, neler tebliği ettikleri, nasıl karşılandıkları, kavimlerinin, tutum ve davranışlarına göre, ne gibi akıbetlere uğradıkları... Kaynaklarımıza dayanılarak açıklanmış; şu kadar ki, kitabımızın konusu bakımından, bilinmesi yararlı bazı hususlara önce­likle, temas edilmesi gerekli görülmüştür.
    
   Tevfîk ve inayet, ancak, Allah 'dandır.
    
   Mustafa Asım Köksal
    

   KURANI KERİMDE İSİMLERİ ANILAN VEYA KISSALARI ANLATILAN PEYGAMBERLER :
    
   1-) Adem Aleyhiselam
   2- ) İdris Aleyhiselam
   3-) Nuh Aleyhisselâm
   4-) Hûd Aleyhisselâm
   5-) Şâlih Aleyhisselâm
   6-) İbrahim Aleyhisselâm
   7-) İsmail Aleyhisselâm
   8-) İshak Aleyhisselâm
   9-) Lût Aleyhisselâm
   10-) Yâkub Aleyhisselâm  
    11-) Yûsuf Aleyhisselâm
   12-) Eyyub Aleyhisselâm
   13-) Zülkifl Aleyhisselâm
   14-) Şuayb Aleyhisselâm
   15-) Mûsâ Aleyhisselâm
   16-) Harun Aleyhisselâm
   17-) İlyas Aleyhisselâm
   18-) Elyesa' Aleyhisselâm
   19-) Yûnus Aleyhisselâm
   20-) Dâvud Aleyhisselâm
   21-) Süleyman Aleyhisselâm
   22-) Lukman Aleyhisselâm
   23-) Uzeyr Aleyhisselâm
   24-) Zülkarneyn Aleyhisselâm
   25-) Zekeriyya Aleyhisselâm
   26-) Yahya Aleyhisselâm
   27-) İsâ Aleyhisselâm
   28-) Muhammed Aleyhisselâm
    
   Bu Peygamberlerden, ilgili bahislerde görüleceği üzere, Lokman, Zülkarneyn, Aleyhisselamlar gibi bazılarının Peygamber mi, Veli mi? oldukları hakkında, bilginlerce görüş birliği sağlanamamıştır.
    
   PEYGAMBERLERİN ÜSTÜNLERİ VE EN ÜSTÜNÜ:
    
   Peygamberlerin hepsi aynı derecede ve meziyette olmayıp Yüce Allah, Onlar­dan kimine, kiminden üstün meziyetler vermiş, birisi ile söyleşmiş, birisini de, dere­celerle yükseltmiştir. (Bakara: 253)
    
   PEYGAMBERLERİN ÜLÜL'AZM OLANLARI VE ONLARIN SEYYİD'İ :
    
   Peygamberlerin Ulül'azmleri (Ahkaf:35), rivayete göre:

   1-)Nûh,
   2-) İbrahim,
   3-) Mûsâ,
   4-) İsâ,
   5-) Muhammed Aleyhisselâm olduğu gibi (Taberî-Tefsir c. 26, s. 37, Kurtubî-Tefsir c. 16, s. 220, Ebülfida-Tefsir c. 4, s. 172).
    
   Sahih bir Hadîs-i şerîfe göre de: Peygamberlerin Seyyidleri de, Nuh Aleyhisse­lâm, İbrahim Aleyhisselâm, Mûsâ Aleyhisselâm, İsâ Aleyhisselâm ve Muhammed Aleyhisselâm olmak üzere beştir.
    
   Muhammed Aleyhisselâm ise, bu Beş'in Seyyididir. (Hâkim-Müstedrekc. 2, s. 546).
   Kıyamet gününde de, Âdem oğullarının Seyyidi O'dur. (Ahmed b. Hanbei-Müsned c.l, s.5, Müslim-Sahih c.4, s.1782, Ebû Davud-Sünen c.4, s.218, Tirmizî-Sünen c.5, s.587, İbn.Mace-Sünen c.2, s.1440).
   Öncekilerin ve sonrakilerin (Tirmizî-Sünen, c.5, s.588, Dârimî-Sünen c.ı, s.30) en değer­lisi O, olduğu için (Tirmizî-Sünen c.5, s. 588, Dârimî-Sünen c.ı, s.30) Kıyamet gününde Hamd Sancağı, Ona verilecek (A.b.Hanbel-Müsned c.3, s.144, Tirmizî-Sünen c.5, s.587).
   O gün, Peygamberlerin İmamı, Hatîbi ve Şefaat Sahibi O olacak (A.b.H.-Müsned c.5, s.138, Tirmizî c.5,s.586. İbn Mace C.2.S.1443).
   Bütün Peygamberler, Onun Sancağı altında toplanacaktır, (Ahmed b.Hanbel-Müsned cl,s.281, Tirmizî-Sünen c.5, s.587, Dârimî-Sünen c.l,s.30)
    
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789753890375
   MarkaDiyanet Vakfı Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789753890375

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.