• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor Serisi, 7 Cilt Set

   Fiyat:
   420,00 TL
   İndirimli Fiyat (%41,2) :
   247,00 TL
   Kazancınız 173,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Karton Cilt, 2.Hamur, 450 Sayfa
   65,00 TL
   KDV Dahil 34,00 TL
   %47,7
   Karton Kapak Cilt, 2.Hamur Kağıt, 450 Sayfa
   65,00 TL
   KDV Dahil 34,00 TL
   %47,7
   Karton Kapak, 1.Hamur , 478 Sayfa
   130,00 TL
   KDV Dahil 80,00 TL
   %38,5

   Kitap                 Risalei Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor Serisi 7 Kitap
   Yazar                Ömer Özcan
   Yayınevi            Nesil Yayınları
   Kağıt - Cilt         2.Hamur  - 7 Cilt takım, Karton kapak cilt
   Sayfa - Ebat      2.768 sayfa - 13.5x19.5 cm
   Yayın Yılı           2006, 2008, 2009, 2010, 2011, 2014, 2018


                                    
   Nesil yayınları, Ömer Özcan tarafından yazılan Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor kitap serisi ni incelemektesiniz.
   7 Cilt Ömer Özcan Risalei Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları ve bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

    
    
    Ağabeyler Anlatıyor 1.Kitabın Önsözü
    
   HATIRA YAZMAK, gördüklerimi ve dinlediklerimi fotoğraflarla ve kasetlerle kaydedip muhafaza etmek ahvali, bende fıtrî bir meşrep haline gelmiş. Fıtratımdaki bu meyelânı, Allah'ın izniyle, hayra tebdil etmeye çalıştım.
    
   Bilhassa Aziz Üstad'ımız Bediüzzaman Said Nursî Hazretleriyle alâ­kalı dinlediğim en küçük bir hatırayı dahi kaçırmadan kaydedebilmek telâş ve heyecanını içimde hep taşıdım. Bu ateş içimde hep yanmaya devam etti. Onu dinleyen ve gören mübarek ağabeyleri her gördüğüm­de, onların hal ve konuşmalarını yazı, ses ve görüntü olarak kaydedebil­mek telâşesi her zaman içimde kabarıp taştı. Kaçırdığım her fırsat, bir hazineyi kaybetmişim gibi bana müthiş bir hüzün verdi. Fakat maalesef kaçırdıklarım, yakaladıklarımın yanında vagonlar doluşudur. Yakalayabildiklerim ise belki birkaç sepet dolusu kadar...
    
   1968'den beri, sayfalarca hatıra, yüzlerce orijinal resim, onlarca ka­set, arşivimde birikmiş. Bunları kendim ve yakın çevrem için yapmış­tım. Ancak bazı teşviklerle bunların hususî olmayan kısımlarını daha düzenli olarak yazıya döktüm. Zaten dolaplarda, raflarda unutulup git­melerine de gönlüm razı olmuyordu. Belki ileride tarihe ışık tutar, yeni çalışmalara bir kaynak olur diye mülâhaza ettim. Bir kelimeyle bile olsa Üstad Bediüzzaman'ın ve davasının anlaşılmasına katkım olursa Al­lah'a şükrederim.
    
   Kaydettiğim hatıralardan bazıları daha evvel muhtelif kitaplarda ya­yınlanmış olabilir, bunun farkındayım; ama onların aynı veya değişik kişilerle ve kelimelerle hem teyidinin, hem de tashihinin yapılması ba­kımından da bir hizmet olacağı kanaatini taşıyorum.
    
   Peygamber Efendimiz (a.s.m.), "Size iki şey bırakıyorum. Onlara temessük etseniz necat bulursunuz. Biri Kitabullah, biri Âl-i Beytim" bu­yuruyor. Çünkü "sünnet-i seniyenin menbaı ve muhafızı ve her cihetle iltizam etmesiyle mükellef olan, Âl-i Beyttir." (Lem'alar, 21) Şu hizmet-i Kur'aniye yolunda vâris-i Peygamberi olan Hz. Üstad'ın da, onun sün­netine ittibaen bize kitaplarını ve "evlâd-ı maneviyelerim" dediği ağa­beyleri bıraktığına inanıyorum.
    
   Yine inanıyorum ki, biz Nur talebeleri, ihlâsı, sadakati, fedakârlığı vb. hizmet düsturlarını, Risale-i Nurlardan okuyarak öğrendik, tatbikatım da muhtelif meşrepteki ağabeylerden gördük; hususan "vârisim", "mut­lak vekilim" dediği ağabeylerden... Üstad Hazretleri, Emirdağ Lâhikası'nda, "Ben yanımdaki vasiyetnamemdeki evlât kabul ettiğim küçük evlâtları tevkil ediyorum. Onlarla konuşanı, benimle konuşmuş gibi ka­bul ediyorum" (Emirdağ Lâhikası-II, 227) diyor. Biz de onlarla konuş­tuk. Onlarla konuştuklarımızı veya onların konuştuklarını yazdık. Oriji­nal fotoğraflarla destekledik.
    
   Madem mübarek ve muazzez Üstad'ımız saff-ı evvel talebelerini ki­taplarında ismen zikretmiş, bizim de o mübarek ağabeyleri tanımamız bir vefa borcudur diye inanıyorum.
    
   Bir sohbette Mustafa Sungur Ağabeyimizin, "Yeniler dünyayı fethetseler de, eskileri tanımıyor ve onları arayıp hürmet ve istişare etmiyor­larsa nakıs kalır. Eskilere hürmet, edep ve saygıda kusur edilmemeli­dir" şeklindeki sözleri bu çalışmalarım için bana müthiş bir hız ve gay­ret vermiştir.
    
   Bu çalışmaların mühim bir sebebi ve meyvesi de, şimdi baharını ya­şadığımız bu "iman-Kur'an" hizmetinin bugünlere nasıl geldiğini anlatmasıdır. Hatıraları yazarken hata yapmamaya gayret ettim. Bunun ma­nevî mes'uliyetinin farkındayım. Ölçü olarak daima Risale-i Nurları al­dım. Şüpheli veya tereddüt ettiğim konularla menfî ve ihtilaflı konuları yazmadım. Buna rağmen bilmeyerek, yazılmaması gereken hususî bazı ahvali de yazmışsam kusurumun affını diliyorum. Çalışmada yaptığım alıntılarda, Envar Neşriyat'ın İstanbul-1994 baskılı Risale-i Nur Külliyatı'nı esas aldım. İstifadeye medar olması duasıyla...
    
   Ömer Özcan
   2005, İzmir
    
    
   Risale-i Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 1
    
   Peygamber Efendimiz (a.s.m.) "Size iki şey bırakıyorum. Onlara temessük etseniz necat bulursunuz. Biri Kitabullah, biri Âl-i Beytim" buyuruyor. Şu hizmet-i Kur"aniye yolunda vârisi Peygamberî olan Hz. Üstad"ın da, onun sünnetine ittibaen bize kitaplarını ve "evlâdı maneviyelerim" dediği ağabeyleri bıraktığı aşikârdır. Yine aşikârdır ki, Nur talebeleri, ihlâsı, sadakati, fedakârlığı vb. hizmet düsturlarını, Risale-i Nurlardan okuyarak öğrendiler, tatbikatını da muhtelif meşrepteki ağabeylerden gördüler; hususan "vârisim", "mutlak vekilim" dediği ağabeylerden" Üstad hazretleri, Emirdağ Lâhikası"nda, " Ben yanımdaki vasiyetnamemdeki evlât kabul ettiğim küçük evlâtları tevkil ediyorum" (Emirdağ Lâhikası-II,227) diyor. İşte bu eser, 1968"den beri, onlarla konuşularak hazırlanmış, sayfalarca hatıra, yüzlerce orijinal resim, onlarca kasetin ürünüdür.

    
   1. Abdullah Yeğin
   2. Abdurrahman Cerrahoğlu
   3. Ahmet Feyzi Kul
   4. Ahmet Fuat
   5. Ahmet Vehbi Ünlü
   6. Ali İhsan Tola
   7. Ali Sarıbıçak
   8. Bahri Çağlar
   9. Bayram Yüksel
   10. Bekir Berk
   11. Dursun Özçelik
   12. Emin Tekinalp
   13. Gülcü Hüseyin
   14. Hasan Ergünal
   15. Hasan Kurt
   16. Hulusi Yahyagil
   17. Hüseyin Bülbül
   18. Hüseyin Çağdır
   19. Hüsnü Bayram
   20. Şeyh Mehmet Celali’nin Torunu: İbrahim Barış
   21. İbrahim Tütüncü
   22. Kamil Acar
   23.  Mehmet Ali Taşlıca
   24. Mehmet Batmazoğlu
   25. Mehmet Fevzi Pamukçu
   26. Mehmet Gülırmak
   27. Mehmet İnce
   28. Muslihittin Sönmez
   29. Mustafa Birlik
   30. Mustafa Cahit Türkmenoğlu
   31. Mustafa Gül
   32. Mustafa Oruç (Ramazanoğlu)
   33. Mustafa Sungur
   34. Muzaffer Erdem
   35. Nail Papatya
   36. Nusret Kocabay
   37. Rafet Barutçu
   38. Sabri Halıcı
   39. Sadık Çalışkan
   40. Said Ezener
   41. Said Gündüz
   42. Said Özdemir
   43. Salih Gündüz
   44. Salih Özcan
   45. Selahattin Akyıl
   46. Süleyman Aslan
   47. Şaban Akdağ
   48. Tahiri Mutlu
   49. Tahsin Tola
   50. Tevfik Gül
   51. Zübeyir Gündüzalp
    
   Risalei Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 2
    
   Bediüzzaman Said Nursi çilelerle dolu hayat yaşadı. Ancak en büyük gayesi çevresinde toplanan Nur pervanelerini iman nurunun aydınlığına ulaştırmaktı. Aynı gaye ve gayret Nur'un ilk halkalarında da kendisini gösterdi. Risale-i Nur'daki hakikatleri onlar da etraflarına yaymak için var güçleriyle çalıştılar. İman ve Kur'an kahramanı olmaya liyakat kazandılar. Bu kitap, "Ağabeyler Anlatıyor Serisinin 2. Kitabı dır.

    
   1. Abdurrahman Topraklı
   2. Abdulkadir Badıllı
   3. Abdülkadir Zeyrek
   4. Ahmet Emin Sağbaş
   5. Ahmet Nazif Çelebi
   6. Ali İhsan Tola
   7. Ali Osman Öztop
   8. Av. Gültekin Sarıgül
   9. Bircan Çelik
   10. Hafız Ali Mülayim
   11. Hafız Mehmet Gül
   12. Hüseyin Beşli
   13. İbrahim Fakazlı
   14. İbrahim Okur
   15. İdris Kahveci
   16. Kadir İnci
   17. Kemal Özkan
   18. Kemalettin Ceviz
   19. Mehmed Çalışkan
   20. Mehmet Hamid Güven
   21. Mehmed Kırkıncı
   22. Mehmet Metin
   23. Molla Hamid Ekinci
   24. Musa Yukarı
   25. Mustafa Osman
   26. Mustafa Öztürk
   27. Muzaffer Arslan
   28. Nazım Akkurt
   29. Orhan Aysal
   30. Rasin Tekeli
   31. Recep Unaz
   32. Raşit Övet
   33. Saffet Solak
   34. Said Gül
   35. Saim Köseoğlu
   36. Selahaddin Durdu
   37. Vahyeddin Küfrevi
   38. Yusuf Demir
   39. Ziya Dilek
     
   Risalei Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 3
    
   Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor serisinin üçüncüsü olan bu kitap -öncekilerde olduğu gibi- istikbaldeki tarihçilere sağlam ve güvenilir bir kaynak ve mazideki Nur talebeleriyle atidekiler arasında küçük bir köprü olabilecek nitelikte bir çalışma oldu. Nesil Yayınları yazarı olan Ömer Özcan, sayıları parmakla sayılabilecek kadar azalan, Üstad'ı görmüş, ziyaretinde bulunmuş ağabeyleri, Türkiye'nin her köşesini arayarak buluyor ve onlarla Üstad Bediüzzaman Said Nursî'yi ve Nur hizmetinin safahatını konuşuyor. Bin bir meşakkatle elde ettiği kayıtları okuyucularıyla paylaşıyor.

   Bu kitapta yer alan hatırlar, birinci ağızdan alınarak kaydedilmiştir. Alınan kayıtlar, hassasiyetle düzenlenmiş ve baskıdan önce sahiplerine okutulmuştur. Bu konuda azami titizlik gösteren yazarımız Ömer Özcan, "Hatıraları, sahiplerini defalarca rahatsız etme pahasına da olsa tashih ve teyit ettiriyoruz" diyor. Bu çalışmalarla, bir asra yaklaşan bereketli bir ömründe, binler hadiselere hedef olmuş Bediüzzaman Hazretleri'nin davasının ve şahsiyetinin, daha geniş manada anlaşılma ve yarınlara aktarılma imkânı elde edilmiştir.

   Muazzam bir gayretle çalışmalarına devam eden Ömer Özcan "Üstad Bediüzzaman Said Nursî Hazretleri ve talebeleriyle alakalı orijinal, teyitli, tashihli çalışmalarımız devam edecek" diyor ve "Bu araştırmalara hızla, hatta aceleyle devam edilmesi gerektiğine inanıyoruz. Zira onu gören gözler, dinleyen kulaklar sayılabilecek kadar azaldı. Hepsinin yaşı yetmişlerin, seksenlerin üzerinde... Yedi-sekiz sene sonra kaç tane kalacak, Allah bilir. Bir devir, saff-ı evvel devri yavaş yavaş kapanıyor. Allah'tan hepsine hayırlı, sağlıklı uzun ömürler niyaz ediyoruz" diye ekliyor.
    
   Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor 3 kitabı nda hatıraları bulunan isimler şunlar:

    
   1. Abdülvahid Tabakcı,
   2. Ahmet Aytimur,
   3. Binbaşı Hayri Tanju,
   4. Cafer Sadık Çim,
   5. Gülcemal Soylu,
   6. Hafız Ahmet Lütfi Sönmez,
   7. Hafız Ali Ergün,
   8. Hafız Ali Yağcı,
   9. Halil Yürür,
   10. Hamid Kuralkan,
   11. Hasan Eminç,
   12. Hüseyin Filiz,
   13. İhsan Barutçu,
   14. İlhan Yüce,
   15. İrfan Haspolatlı,
   16. Mahmut Aydın,
   17. Mehmet Ali Şeflek,
   18. Mehmet Büker,
   19. Mehmet Kayalar,
   20. Mehmet Oğuz,
   21. Mehmet Uslu,
   22. Osman ve Orhan Kara,
   23. Selami Özer ve Tarık Aktekin.
    
   Risalei Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 4
    
   Bediüzzaman Said Nursî çilelerle dolu hayat yaşadı. En büyük gayesi, çevresinde toplanan Nur pervanelerini iman nurunun aydınlığına ulaştırmaktı. Aynı gaye ve gayret Nur'un ilk halkalarında da kendisini gösterdi. Ri­sale-i Nur'daki hakikatleri onlar da etraflarına yaymak için var güçleriyle çalıştılar. İman ve Kur'an kahramanı olmaya liyakat kazandılar.
    
   Ağabeyler Anlatıyor serisi, bu mümtaz hizmet ve dava erlerinin doğru­dan birinci ağızdan hatırlarını aktarmaya devam ediyor. Ayrıca bu seri, yakın tarihimize aynalık yaptığı gibi, gelecek nesillere bir miras ve bel­ge olma özelliğine sahip. Uzun ve yorucu çalışmaların neticesinde tespit edilen hatıralar tamamen orijinal, teyitli ve tashihlidir. Tamamına yakını geniş kitleler tara­fından daha önce ya duyulmamış veya hiç neşredilmemiş bilgi ve belgeleri ihtiva ediyor... İşte bize ve gelecek nesillere Nur'un ilk kahramanları ve onların dilinden Nur'lu hatıralar...

    
   1. Abdullah Çavuşlar
   2. Abdullah Çavuş (Kula)
   3. Abdullah Çavuş (Sualp)
   4. Abdullah Çavuş (Yavaşer)
   5. Ahmet Ural
   6. Atıf Ural
   7. Avukat Hüsameddin Akmumcu
   8. Cahid Ünsal
   9. Hafız Namık Şenel
   10. Hafız Nebi Çoban
   11. Hasan Can
   12. Hasan Okur
   13. İbrahim Canan
   14. Kemal Ural
   15. Mehmet Özsevim
   16. Mustafa İmamlık
   17. Mustafa Köklükaya
   18. Nuh Polatoğlu
   19. Nuri Güleşer
   20. Rahmi Erdem
   21. Servet Armağan
   22. Süleyman Özbilek
   23. Süleyman Taşkıran
   24. Şahide Yüksel
   25. Şükrü Kazak
   26. Teğmen Mehmet Hulusi Erol
   27. Yakup Cemal
   28. Yusuf Ziya Arun
   29. Ziya Nur
     
     Risalei Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 5
    
   Bediüzzaman Said Nursî çilelerle dolu hayat yaşadı. En büyük gayesi, çevresinde toplanan Nur pervanelerini iman nurunun aydınlığına ulaştırmaktı. Aynı gaye ve gayret Nur'un ilk halkalarında da kendisini gösterdi. Ri­sale-i Nur'daki hakikatleri onlar da etraflarına yaymak için var güçleriyle çalıştılar. İman ve Kur'an kahramanı olmaya liyakat kazandılar.
    
   Ağabeyler Anlatıyor serisi, bu mümtaz hizmet ve dava erlerinin doğru­dan birinci ağızdan hatırlarını aktarmaya devam ediyor. Ayrıca bu seri, yakın tarihimize aynalık yaptığı gibi, gelecek nesillere bir miras ve bel­ge olma özelliğine sahip. Uzun ve yorucu çalışmaların neticesinde tespit edilen hatıralar tamamen orijinal, teyitli ve tashihlidir. Tamamına yakını geniş kitleler tara­fından daha önce ya duyulmamış veya hiç neşredilmemiş bilgi ve belgeleri ihtiva ediyor... İşte bize ve gelecek nesillere Nur'un ilk kahramanları ve onların dilinden Nur'lu hatıralar... 

    
   1. Abdullah Gayretlioğlu
   2. Abdullah Tekin
   3. Abdülkadir Bilge
   4. Abdülkâfi Talu
   5. Âdil Çelik
   6. Ahmet Çobanözü
   7. Ahmet Atak
   8. Ali Demirel
   9. Ali Osman Karahan
   10. Ali Rıza Öztürk
   11. Aytekin Ebeperi
   12. Fahreddin Sayı
   13. Hafız Ömer Bilginoğlu
   14. Halil İbrahim Çöllüoğlu
   15. Hasan Hüseyin Ateş
   16. Hasan Kuru
   17. Hüseyin Tamer
   18. Hüsnü Altıntabak
   19. İbrahim Ethem Talas
   20. Mehmet Akif Usanmaz
   21. Mehmet Günay Tümer
   22. Mehmet Sarı
   23. Muallim Ahmet Galip Keskin
   24. Mustafa Arslan
   25. Müşir Zeki Paşa
   26. Necati Müftüoğlu
   27. Nevzat Müftüoğlu
   28. Sabri Karagöz
   29. Üzeyir Şenler
   30. Zehra Dülek
    
   Risale i Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 6
    
   "Kağıda geçmeyen her ilim zayi olmuştur" derler. Hatıralar da öyle...

   Bulunduğu asra damgasını vurmuş olan Bediüzzaman Said Nursi'nin hatıralarının zayi olmaması ve gelecek nesillere ulaştırılabilmesi için Ömer Özcan bir nefer gibi azimle ve canla başla çalışmıştır. Bu kıymetli çalışmaları sonucunda altı kitaptan müteşekkil Ağabeyler Anlatıyor serisi meydana gelmiştir. 

   Ömer Özcan bu çalışmaları esnasında daha önce duyulmamış ve tanınmamış pek çok ağabeyi bulmuş; bu ağabeylerin Üstad Bediüzzaman'la ilgili oldukça orijinal hatıralarına ulaşmıştır. 

   Ağabeyler Anlatıyor serisinin 6. kitabında yer alan hatıralardan bazıları şöyle:

   "...Nahiye Müdürü diyor ki "Kardeşim siz delirdiniz mi, kafanızı mı kaybettiniz siz? Yasak olduğunu biliyor musunuz siz?" "Biliyoruz da biz sizden rica ediyoruz." Adamın gözleri yaşarmış, "Ben size Kur'an'ı okutmayın diyemem, Allah'tan korkarım. Fakat okutun da diyemem. Devlet sizden evvel benim cezamı verir. Siz benim hayatıma sebep mi olmak istiyorsunuz?..."

   "...Zübeyir: "Bir müjdeci gelse 'sen Risale-i Nur talebeliğine kaydedildin' dese yedi kat semalara bağıracağım..."

    
   1. Ali Çakmak
   2. Ali Demirsoy
   3. Ali Tayyar
   4. Av. Necdet Doğanata
   5. Dursun Kutlu
   6. Ekrem Köker
   7. Enver Galip Ceylan
   8. Fahri Türkmen
   9. Fikret Yörük
   10. Galip Gigin
   11. Hasan Atıf Egmen
   12. Hasan Feyzi Yüreğil
   13. Hasan Yeğin
   14. Haydar Morgül
   15. İhsan Ertem
   16. İsmail Dolu
   17. İsmail Fakazlı
   18. Mazlum Akay
   19. Mehmed Ali Çakıcı
   20. Mehmed Mandal
   21. Memiş Orhan
   22. Mustafa Ekmekçi
   23. Mustafa Karapınar
   24. Nadir Baysal
   25. Nuri Karakaya
   26. Osman Bozkurt
   27. Ömer Kuş
   28. Refik Ağır
   29. Rıdvan (Erdoğan) Utangaç
   30. Süleyman Kaya (Gaye)
   31. Şemseddin Tuğrul
   32. Şükran Ünlükul
   33. Veli Işık Kalyoncu
   34. Yuvalı Hatip Hoca (Mehmet Ali Bilgili)
    
   Risale i Nur Hizmetkarları Ağabeyler Anlatıyor 7

    
     Önsöz

   Risalei Nur'da İsmi Geçen veya muazzez Üstad'ımız Bediüzzaman Said Nursi hazretlerini gören ve onunla beraber olan ağabeylerimizi 1967 yılından itibaren arayıp, bulup, ko­nuşturup hatıralarını kitaplaştırmaya devam ediyoruz. Bir sarraf titizliği ile kılı kırk yararak hatıraları hatıra sahiplerine ve adı geçen hemen herkese -bir şekilde ulaşıp teyid ettiriyo­rum. Ulaşabildiğim belge ve fotoğraflarla da destekliyorum. Şüphesiz en temel kaynağımız Risale-i Nur'dur. Hatalarımız olmuyor değil, elbette oluyor. Yanlışları fark ettiğimizde ki­tapların yeni baskılarında derhal düzeltiyoruz. Bu yedinci kitabımızda daha fazla bilgi, belge ve fotoğrafa yer verdim. Anlatılanların Risale-i Nurdan yerlerini bularak nurlarla bü­tünleştirmeye çalıştım. Önceki altı adet ve bu yedinci kitabı­mızla beraber, 238 ağabeyimizin hizmet hatıraları yayınlan­mış oluyor. Dahası da var...

   Elinizdeki yedinci kitapta öncekilerde olduğu gibi birkaç istisna dışında, çoğu hayatta olan ağabeylerimizin hatıralarına
    
   RİSALE-İ NUR'DA İSMİ GEÇEN veya muazzez Üstad'ımız Bediüzzaman Said Nursi hazretlerini gören ve onunla beraber olan ağabeylerimizi 1967 yılından itibaren arayıp, bulup, ko­nuşturup hatıralarını kitaplaştırmaya devam ediyoruz. Bir sarraf titizliği ile kılı kırk yararak hatıraları hatıra sahiplerine ve adı geçen hemen herkese -bir şekilde ulaşıp- teyid ettiriyo­rum. Ulaşabildiğim belge ve fotoğraflarla da destekliyorum. Şüphesiz en temel kaynağımız Risale-i Nurdur. Hatalarımız olmuyor değil, elbette oluyor. Yanlışları fark ettiğimizde ki­tapların yeni baskılarında derhal düzeltiyoruz. Bu yedinci kitabımızda daha fazla bilgi, belge ve fotoğrafa yer verdim. Anlatılanların Risale-i Nur'dan yerlerini bularak nurlarla bü­tünleştirmeye çalıştım. Önceki altı adet ve bu yedinci kitabı­mızla beraber, 238 ağabeyimizin hizmet hatıraları yayınlan­mış oluyor. Dahası da var...

   Elinizdeki yedinci kitapta öncekilerde olduğu gibi birkaç istisna dışında, çoğu hayatta olan ağabeylerimizin hatıralarına

   öncelik verdik. Bunun sebebi, tashihli hatıralarına herhangi bir itiraz vaki olursa, kendileri tarafından cevap verilsin veya varsa yanlışları düzeltsinler diyedir.

   Van'dan Bursa'ya; İnebolu'dan Erzincan'a; Antalya'dan, Antep'ten İstanbul'a; Isparta'ya, Konya'ya, Ankara'ya, Ağrı'ya, Denizli'ye, Kastamonu'ya kadar daha çok sayıda merkezlere turlarımız oldu... Bazen köyler dâhil nokta ziyaretlerimiz de gerçekleşti... Devam ediyoruz... Şimdiye kadar üç yüze yakın ağabeyle -çoğu birebir olmak üzere- görüşmek nasip oldu. Bu röportajların ekserisini video çekimleriyle, bir kısmını da ses kaydı ve yazılı metin olarak kaydettik. Bunların yanına on binleri geçen fotoğraf ve belgeleri de katarsak hatırı sayılır bir arşiv derlenmiş oldu. Bu çilekeş kahramanların büyük çoğun­luğu vefat etti, onlar artık yok bu dünyada. Tek bir kelime bi­le alınamaz artık onlardan. Bu noktada Ağabeyler Anlatıyor okuyucularından bir istirhamım var. Bulundukları bölgeler­de Risale-i Nur'da adı geçen veya Hz. Üstad'la görüşmüş olan ağabeylerimizden hayatta olanlar var ise lütfen bize haber ver­sinler. Gereğini beraberce yapmaya çalışalım inşallah... Araş­tırmalarımda yardımlarını esirgemeyen bütün ağabey ve kar­deşlerimize gönülden teşekkür ediyorum.

   Bir mesele hakkında bilhassa bilgilendirmek istiyorum. Şöyle ki: Ağabeylerden yapılan kayıtlar ile Ağabeyler Anlatı­yor' kitaplarında yayınlanan bilgiler arasında bir çelişki olur­sa, doğru olan taraf kitaplardaki bilgilerdir. Neden denilirse, tashih safhasında ağabeylerin yaptığı düzeltmeler sebebiyle­dir. Bir de hatıra sahibi ağabeylerimiz tashih sırasında çokça yeni ilaveler yapmaktadırlar. Kayıtlarımızda bulunup da ya­yınlamayan kısımlar ise ya hususidir veya mevzu ile alakası yoktur.

   Tarihçe-i Hayat kitabının başında şöyle diyor: "...Üstadın mesleğini, meşrebini ve hususî ahvalini, pek çok seciye ve has­letleri şahsında ve hizmetinde toplayan şahsiyetini tarif ede­medik. Onun yaşadığı müteaddit hayat safhalarını yakından gören ve içinde bulunan talebe ve hizmetkârlarını birer birer dinlemek ve görüşmek lâzımdır ki, tarihçe-i hayatı bir dere­ce mufassal hazırlanabilsin." (Tarihçe-i Hayat 22 - Hazırlayan­lar).

   Bu ifadelere rağmen, ağabeylerin Hz. Üstad'la olan hizmet hatıralarının kitaplaştırıp neşredilmesini doğru bulmayan kardeşlerimiz de oluyor. İşte bu saikla elinizdeki yedinci kita­bımda ilk defa bir tercih yaptım. Şöyle ki:

   Kadim ağabeylerimizden Abdullah Yeğin, Said Özdemir, Salih Özcan, Mehmed Fırıncı, Mehmed Kırkıncı, Nusred Kocabay, Gültekin Sarıgül, Abdulvahid Mutkan, İhsan Kasım ve -alfabetik sırayla- akademisyen ve yazarlardan Prof. Dr. Abdulkadir Özcan, Prof. Dr. Ahmed Akgündüz, Prof. Dr. Alaaddin Başar, Prof. Dr. Himmed Uç, Halid Ertuğrul, Necmeddin Şahiner, Ümit Şimşek gibi bu sahada eserler vermiş bilirkişile­re başvurdum. Onlardan Ağabeyler Anlatıyor kitapları hak­kında görüş, tavsiye, ihtar ve eleştiri talep ettim. Lütfedip be­yanda bulundular. Kıymetli tahlillerini hiç değiştirmeden bu kitabın sonuna ekledim. Kendilerine teşekkür ediyorum... Ay­rıca Mustafa Sungur ve Hüsnü Bayram ağabeylerimizden he­nüz bir görüş talep etme fırsatım olmadan, bilvesile kanaatle­rini öğrenmiş oldum. Onları da kitabın sonuna ilave ettim.

   Rabbim rızasına nail eylesin; her türlü riya, ucb, fahr ve menfaat marazından mahfuz buyursun. Âmin...

   ÖMER ÖZCAN
   İzmir, Aralık 2017

     

     Ömer Özcan

   1950 yılında Milas’ta doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. 1968 senesinde lise ikinci sınıfta iken Risale-i Nur’u ve bu eşsiz eserlerin müellifi Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerini tanımakla şereflendi. 1969’da ‘Ankara Erkek Teknik Yüksek Öğretmen Okulu’na (Bugünkü adıyla: Teknik Eğitim Fakültesi) kaydoldu…
    
   Ankara’da beş seneye yakın Bayram Yüksel Ağabeyin nezaretinde muhtelif Dersane-i Nûriyelerde kaldı. 1973 senesinde öğretmen olarak mezun oldu. 1973’den 1984’e kadar 11 sene Zonguldak’ta lise öğretmenliği yaptı. Sonra İzmir’e, mezun olduğu liseye öğretmen olarak atandı. 2000 senesinde aynı okuldan emekli oldu. Ömer Özcan evli ve iki kız babasıdır. Şimdi İzmir’de ikamet ediyor. Bütün mesaisini iman ve Kur’an hizmetlerine harcamaya çalışmaktadır.

   Ömer Özcan’ın Bediüzzaman Said Nursi ve talebeleri hakkında hatırı sayılır bir arşivi vardır. Kendisinde, Hz. Üstad’la görüşen veya görüşmeyen kadim ağabeylerden fotoğraf, ses, video veya yazılı olarak yaptığı kayıtlar mevcudtur. Ayrıca Risale-i Nur’un teksir veya matbaa olarak ilk baskılarının tamamına yakını Ömer Özcan’ın arşivinde bulunmaktadır. El yazılı orijinaller de vardır.

   Ömer Özcan, Üstad Said Nursi Hazretleriyle hatıraları olan Ağabeylerle yaptığı röportajların bir kısmını kitaplaştırmıştır. “ Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor ” adıyla seri olarak yayınlanmış altı kitabı bulunmaktadır. Yeni kitap hazırlıkları ve araştırma çalışmaları devam etmektedir. 


   ağabeyler anlatıyor 7

   Abdulmuhsin Alev          21
   Abdünnur Sezgin 61
   Ahmed Gümüş    70
   Ahmed Ramazan Canbek (Tuncer)    86
   Ahmed Urfalı        112
   Ali Özek (Prof. Dr.)          128
   Ertuğrul Kireç       136
   Feyzi Halıcı          145
   Hekimoğlu İsmail (Ömer Okçu) 149
   Hüseyin Abdulhadi         156
   İsmail Güven        160
   İsmail Hakkı Zeyrek        169
   İsmail Karaçam    193
   Mahmut Çalışkan            203
   Mehmed İman      232

   Musa Yoldaş        235
   Mustafa Ramazanoğlu  246
   Mustafa Fahri Üründül   257
   Münire Özdemir (Said Özdemir'in İkinci Annesi)      263
   Niyazi Özsoy        289
   Nuri Kul     292
   Osman Avni Yüksel        295
   Recep Uysal        301
   Refet Kavukçu     306
   Said Gecegezen 329
   Şükrü Altıntabak  342
   Tevfik Demirel      345
   Vahdettin Akyıl    352
   Yaşar (Said) Kul  357

   Zekeriya Kitapçı       361   7 Cilt Nesil yayınları Risale-i Nur Hizmetkârları Ağabeyler Anlatıyor Serisi kitap seti ni incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok KoduNes Ağab Anl TK
   MarkaNesil Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789752691773

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.