• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Riyazüs Salihin Tercümesi ve Kelime Anlamı

   Fiyat:
   750,00 TL
   İndirimli Fiyat (%53,3) :
   350,00 TL
   Kazancınız 400,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Sarı Şamua - Kalın Ciltli, 728 sayfa - 17x24 cm.
   180,00 TL
   KDV Dahil 87,00 TL
   %51,7
   Bez Cilt, 1.Hamur, 629 Sayfa
   190,00 TL
   KDV Dahil 85,00 TL
   %55,3
   Şamua , 4 Lüks cilt, 2.449 sayfa
   650,00 TL
   KDV Dahil 315,00 TL
   %51,5


   Kitap             Riyazüs Salihin Tercümesi ve Kelime Anlamı
   Yazar            İmam Nevevi
   Tercüme        Ali Kaya
   Yayınevi        Yasin Yayınları
   Kağıt  Cilt      Sarı şamua -  5 Lüks Ciltli
   Sayfa  Ebat   3.072 sayfa - 17x24 cm
   Yayın Yılı      2019 

    


   İmam Nevevi Kelime Anlamlı Riyazüs salihin adlı kitabı incelemektesiniz.
   5 Cilt Kelime Anlamlı Riyazüs Salihin Tercümesi ve Kelime Anlamı kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satışı hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla  oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

        ÖNSÖZ

   Yüce zâtının zikrini müminler için cennet bahçeleri kılan, huzu­runda boyun büküp niyazda bulunmayı ârifler için izzet ve şeref sayan yüce Allah'a zâtına layık hamd ile hamd ederiz ve O'na senada bulu­nuruz.

   Bizleri ümmeti olmakla şereflendirdiği, uyulacak en güzel örnek olarak gösterdiği Resûl-i Ekrem sallallâhu aleyhi ve sellem'e, âline, ashâbına ve onun kutlu yolunu takip edenlere kıyamete kadar en gü­zel salâtlar ve mükemmel selamlar olsun.

   Sünnet, güzel dinimizin iki temel kaynağından birini oluşturur, islâm'ı bir şahsa benzetecek olursak, Kur'ân-ı Kerîm onun ruhunu Resûlullah'ın sünneti ise o şahsın ete kemiğe bürünmüş bedenini oluşturur. Bu manada sünnet islâm'ın hayata dönük, gözle görülebilir, tarif edilebilir yüzünü temsil eder. İlahi mesaj olan Kur'ân-ı Kerîm'in onu gönderenin emrine ve muradına uygun olarak, onu insanlara teb­liğ etmekle görevli zat tarafından yaşanmış uygulamalı örneğidir sün­net. Yani dinimizin nasıl yaşanacağını, hangi hallerde ne şekilde uy­gulanacağını bizlere gösterir. Bu yüzden, Resûl-i Ekrem sallallâhu aleyhi ve sellemi seçerek bütün insanlığa peygamber olarak gönde­ren Cenâb-ı Hak onu, kendisine kavuşmayı arzulayan, ahirete iman eden ve zikrini bolca yapan müminler için uyulacak en güzel örnek olarak tarif edilmiştir.

   İşte İmâm Nevevî hazretlerinin Riyâzus-Sâlihin isimli bu eseri, hadis konusunda hazırlanmış çok kıymetli bir derlemedir. Eser, muh­tevasının zenginliği tertibinin çok mükemmel oluşu sebebiyle İslâm âleminde en ziyade yaygınlık kazanan ve rağbet gören hadis kitapları arasında yerini almıştır. Vaaz ve irşad ehli hocaların yanında dinini öğrenip hayata geçirmek isteyen her mümin için de vazgeçilmez en­gin bir kaynak hüviyetindedir.

   Böylesine önemli ve kıymetli bir eserin tercümesi ve kelime an­lamını değerli okuyuculara sunduğumuz için büyük bir mutluluk duy­maktayız. Yüce Rabbimize bu nimeti bize bahşettiğinden dolayı hamd eder, engin hazinesinden bizlere olan ikram ve ihsanlarını arttırarak devam ettirmesini dileriz.

   Riyazus Sâlihîn Tercümesi ve Kelime Anlamı'nı hazırlarken ya­pılan çalışmaları şu şekilde sayabiliriz:
   1. Konu başlıkları Arapça asıllarıyla birlikte verilmiş ve tamamı harekelenmiştir.
   2. Konu başlıkları tercüme edilirken, özellikle uzun olan konu baş­lıklarında kısa başlıklara yer verilmiş, ayrıca konu başlığının ta­mamı farklı puntolarla tercüme edilmiştir.
   3. Konu başlıkları ve bazı hadis-i şeriflerden sonra İmâm Nevevî hazretlerinin yapmış olduğu açıklamaların hem Arapça metni verilmiş hem de harekelenmiştir.
   4. Konuların başında zikredilen ayet-i kerimelerin metin ve tercü-meleriyle birlikte kelime anlamları da verilmiştir.
   5. Hadis-i şeriflerin geniş bir tahrici yapılmıştır. Kütüb-i Sitte olarak bilinen altı hadis kitabının dışındaki kaynaklar da tahricde kulla­nılmıştır. İmâm Nevevî hazretlerinin metinde belirttiği kaynakla­rın dışındaki kaynaklara ayrıca işaret edilmiştir.
   6. Bazı hadisler birden fazla yerde geçmektedir. Bu hadislere işa­ret edilmiş ve bunların geçtiği yerlerde "bakınız ... numaralı ha­dis" şeklinde göndermeler yapılmıştır.

   Böylesine değerli bir eser elbette her türlü emek ve gayreti hak etmektedir. İslâm'a ait değerlerin zayıfladığı, sünnete aykırı görüşlerin yayılmaya çalışıldığı günümüzde, islâm ahlakı ve Resûl-i Ekrem'in sünnetinin canlanmasına katkıda bulunmasını ümit ettiğimiz böyle bir eseri neşretmek bizler için ayrıca bir şükür ve sevinç vesilesidir.

   Ali KAYA
   Halkalı
   Cemâziyelâhir 1430 - Haziran 2009


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786055719283
   MarkaYasin Yayınevi
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786055719283

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.