• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Riyazüs Salihinden Hadis Sohbetleri

   Fiyat:
   48,60 TL
   İndirimli Fiyat (%52,7) :
   23,00 TL
   Kazancınız 25,60 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   2 Cilt Takım, Sarı Şamua, 1.300 Sayfa
   140,00 TL
   KDV Dahil 81,00 TL
   %42,1
   60 gr. Holmen Kağıt, Karton Kapak, 512 Sayfa, 15x21 Cm, 2 Cilt Takım
   100,00 TL
   KDV Dahil 65,00 TL
   %35
   Mühürlü, Ahmed Husrev Hattı, Şamua, 2 Renk
   100,00 TL
   KDV Dahil 64,00 TL
   %36
           Stoktan kargo 

   Kitap              Riyazüs Salihinden Hadis Sohbetleri
   Yazar             İmam Nevevi
   Tercüme        Seyit Avcı
   Yayınevi         Serhat Kitabevi
   Etiket Fiyatı    48,60 TL  
   Kağıt - Cilt      1.Hamur  - Ciltli
   Sayfa - Ebat   1.004  sayfa -  17x24
   Yayın Yılı        2011
   ISBN               9789756213247


    
   Serhat yayınları, İmam Nevevi tarafından yazılan Riyazüs Salihinden Hadis Sohbetleri adlı kitabı incelemektesiniz.
   Riyazüs Salihinden Hadis Sohbetleri kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.


    Yaratan Rabbinin adıyla oku !  O, insanı " alak " dan yarattı. Oku ! Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2
    

               ÖNSÖZ


   Rahman ve Rahim Allah'ın adı ile...

   Allah Teala Hazretlerine hamd, Resul-i Ekrem Efendimize, onun al ve ashabına salatü selam olsun.

   İmam Nevevi'nin Riyazü's Salihin'i memleketimizde öncelikli olarak okunan hadis kitablarının başında gelir. Zengin muhtevası ve güzel ter­tibi ile dikkat çeken bu değerli eser, daima güncelliğini koruya gelmiştir. Eser çeşitli seviyedeki ilim mensuplarının sürekli istifade ettiği bir kay­nak olmasının yanında bilhassa vaaz ve irşad faaliyetlerinin de vaz ge­çilmez el kitabı hüviyetiyle geniş bir kullanım alanına sahip olmuştur.


   Ülkemizde özellikle din hizmeti verenlerin, cemaatlarını aydınlat­makta kendisinden güvenle faydalanacakları bir şerh çalışmasına ihtiyaç vardı. Yakın zamanda böyle bir şerh çalışması usta kalemler ve ehil eller tarafından hazırlandı ve güzel bir neşirle ilim ehlinin istifadesine sunul­du. Zamanıyla yüksek lisans öğrencisi olmakla iftihar ettiğim M.Ü ilahi­yat Fakültesinin üç değerli ilim adamı muhterem Prof. Dr. M. Yaşar Kandemir, Prof. Dr. İsmail Lütfi Çakan ve Prof. Dr. Raşit Küçük hocala­rıma bu üstün ve takdire şayan hizmetlerinden dolayı şükranlarımı su­nar, kendilerine Yüce Mevla'dan hayırlı ömürler dilerim.

    

   Riyazus salihin üzerinde yapılan Türkçe çalışmalar içinde bu eserin güzel bir çalışma olduğunda şüphe yoktur. Bu şekildeki güzel çalışmala­rın bundan sonra da devam ettirilmesi, hadis ilmi açısından yeni açılım­lara vesile olacaktır. Hazırlanan her yeni eserin kendine özgü bir takım özellikleri olacağı gibi, okuyucuların istifade edecekleri pek çok yönü de bulunacaktır. Bu bakımdan yeni ve farklı eserlerin telif edilmesinde bü­yük yarar vardır. Bu yeni eserlerin her zaman baştan sona orijinal bir te­lif olması da şart değildir. Önemli olan insanların faydalanabilecekleri nitelikte olmasıdır. Böyle olunca çalışmaların bazen telif, bazen şerh ba­zen de ihtisar şeklinde olması kaçınılmazdır. Şimdiye kadar hadisleri tek tek ele alınan Riyaz'ın bir bütün halinde ele alınmasının, özellikle din hizmeti gören ve hadis ilmine ilgi duyan müslümanların güvenle oku­yabilecekleri sohbet tarzında bir hadis kitabı hazırlanmasının faydalı olacağı düşünüldü.

   Bunun için yeni bir eser telif etmektense yukarıdaki çalışmanın ilgili kısımlarının özetlenmesine ve gerekli bilgilerin esere ilave edilmesine karar verildi. Hazırlanan bu esere Efendimizin konuşmalarını hatırlata­cak şekilde Hadis Sohbetleri adı verildi.

   Bu ihtisar çalışmasında metod olarak ayetler ve hadisler birer birer değil de bir bütün halinde sohbet şekline getirilerek işlendi. Öncelikli olarak ilgili ayetler zikredilirken, aynı konudaki hadisler bazen metin olarak, bazen de muhteva olarak verildi. Ayetler ve hadisler dışındaki alıntıların mana olarak nakledilmesi tercih edilirken, konuların detaya boğulmaması için fazla isim zikrinden kaçınıldı. Daha çok hadislerin vermek istediği mesajlar üzerinde durularak okuyucunun hadislerle baş başa kalması sağlandı. Konu bütünlüğünü sağlamak amacıyla hadislerin kaynakları dipnotlara alınarak gösterildi. İfadenin düzgün ve akıcı ol­masına özen gösterilirken, ibarelerin de sade görünümlü olmasına dik­kat edildi.

   Çalışmanın amacı, müslüman halkımızın hadis konusunda aydınla­tılmasına katkıda bulunmak, Efendimizin hidayet dolu sözleriyle kendi­lerini baş başa bırakmaktır. Eğer eser bu amacın gerçekleşmesine vesile olabilirse müellif kendini bahtiyar hissedecek, sünnetin ihyasına katkıda bulunabilirse bunu bir şükran sebebi bilecektir. Bu eseri neşre hazırla­mayı bizlere lütfeden Cenab-ı Hakk'a sonsuz hamdü sena eder, daha ni­ce hayırlı eserleri neşre muvaffak kılmasını da yine ondan niyaz ederim. ( Riyazüs salihinden hadis sohbetleri kitap, hadis sohbet kitabı, serhat kitabevi, imam nevevi hadis kitap, riyazüs salihin sohbetleri , seyit avcı )

   Doç. Dr. Seyit AVCI
   ŞIRNAK  12. 04.2011    Serhat yayınları, İmam Nevevi tarafından yazılan Riyazüs Salihinden Hadis Sohbetleri adlı kitabı incele diniz.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789756213247
   MarkaSerhat Kitabevi
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789756213247

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.