• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Ruhul Beyan Kuran Meali ve Tefsiri 19.Cilt

   Fiyat:
   130,00 TL
   İndirimli Fiyat (%31,5) :
   89,00 TL
   Kazancınız 41,00 TL
   29,67 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Kitap                Ruhul Beyan Kuran Meali ve Tefsiri 19.Cilt  
   Yazar                İsmail Hakkı Bursevi
   Tercüme          Heyet
   Yayınevi          Erkam Yayınları      
   Kağıt  Cilt        1.Hamur Beyaz  - Lüks Şömizli Bez Cilt
   Sayfa  Ebat      632 sayfa, 17x24 cm
   Yayın Yılı          2018    Câsiye 1-3, Ahkaf 1-35, Muhammed 1-38, Fetih 1-29, Hucurât 1-18 ve Kaf 1-45 Ayetlerinin Tefsirini Kapsamaktadır.


   Tercüme Heyeti
   :  Ahmet Alim, Bahaddin Ergül, Muhammed Okumuş, Yrd. Doç. Dr. Halil Baltacı (Farsça)


   Redaksiyon : Prof. Dr. H.Kamil Yılmaz, Mustafa Eriş, Prof.Dr.Mehmet Bulut, Prof.Dr. Ömer Çelik, Prof.Dr.Ramazan Muslu Abdullah Sert, Doç. Dr. Ömer Çelik   Erkam Yayınları İsmail Hakkı Bursevi
   Ruhul Beyan Tefsir 19.Cilt adlı tefsir kitabı nı incelemektesiniz.

   19.Cilt Ruhul Beyan Tefsiri hakkında yorumları oku yup tefsir kitabının konusu, özeti, fiyatı, satış şartları ve bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı "alak" dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.Alak 1-2                 RUHUL BEYAN KURAN MEALİ VE TEFSİRİ
                       ruhul beyan kuran meali ve tefsiri
    
   Ruhul Beyan fi Tefsiri'l Kuran ; Yüce Kitabın özünü anlamak ve gereğini yaşamak için ilmek ilmek dokunmuş müstesna bir tefsir... Çünkü onu, İsmail Hakkı Bursevî Hazretleri Ulu Camii kürsüsünde verdiği vaazlarla oluşturdu. Onu, tefsirler içinde müstesna mevkie taşıyan husûsiyeti; satırlara yazılmadan evvel, kürsüden mü'min gönüllere arz edilmiş olmasındadır. Ki onda rivayet ve dirayet metodları; gönül sultanlarının ruhlara hayat bahşeden işari/tasavvufî yorumlarıyla zenginleştirildi. Ve Ruhul Beyan bu özelliğiyle sahasında temayüz etti. Tefsirler içinde her zaman hususi bir mevkii oldu. Aksiyonerliği ve riyazata önem veren kişiliğiyle gönülller mimarı nitelemesini hak eden İsmail Hakkı Bursevi'nin bu kıymetli eseri; 23 yıl gibi bir zamanda vucûda getirdi. Âyet-i kerimeleri ayetlerle ve hadîs-i şeriflerle açıkladı. Allah dostlarının ibretli menâkıbıyla ve şiirlerle süsledi.

   Oku
   yup tetkik ettiği rivayet tefsirlerinden bir kuyumcu titizliğiyle tercihlerde bulundu. O sureyi, o ayeti Muhammed Ümmeti layıkınca anlasın, gereğince amel etmenin sevdası içine doğsun diye gayret etti. Kur'ân-ı Kerim'e severek sahiplenmenin yolunu adım adım işledi. Eserleri asırlarca okunan söz ustalarının dirayet metodunda ortaya koyduklarını inceledi. Bütün bunları Mü'min gönülleri ihya edecek evliya menakıbıyla besledi. Şiirin doyumsuz akışında gizli özün özü kelimelerle tezyin etti.


   Ve böylece sahasında yektâ olan Ruhul Beyan'ı inşa etti. Hazretin Arapça olarak kaleme aldığı bu nadide tefsir külliyatı bu güne kadar ancak alimlerimiz okuyup anlayabiliyordu. Onu okuyup gönlünü manevi dirilişlere açmak isteyen gönül erbabı, Ruhu'l Beyan'ın diriltici soluğu ile buluşmaktan mahrumdu. Her seviyeden, her meslekten insanımız onu okumalı, açıp evinde bir bölümünü oku tmalıydı oysa. Maddî olanın etrafımızı çepeçevre kuşattığı bu günde en çok da buna ihtiyacı vardı. Erkam Yayınları bu inançla bir ekip çalışması başlattı.

   En başta Yüce Kitabımız'a sonra Hazret'in 23 yılda ikmal ettiği emeğine layık bir metin ortaya koymaya azami gayret etti. Bunun için maddî-manevî hiç bir fedakarlıktan kaçınmadı. İnsanımız, Yüce Kitabın ayetlerini kolayca anlayabilsin istedik çünkü. Ruhlara gıda, gönüllere şifa olacak bu kıymetli tefsiri eksiksiz olarak dilimize aktardık. Çalışmamız esnasında genel okurun ilgisini çekmeyecek (harekeleme ve ibareye dair) teknik ayrıntıları ana metinde verilmedi.

   Hadis-i şeriflerin tahriçleri yapıldı. Farsça şiirler tercüme edildi. Okuyucuya kolaylık olsun diye konu birliği olan ayetlere başlıklar verildi. Üslûpta sade ve fakat Ruhul Beyan 'ın heybetini yansıtan sade bir anlatım tercih edildi. Bütün bunların sonunda mizanpajınının rahatlığı da eklenince severek okuyacağınız ve herkesin kolayca anlayıp istifade edebileceği bir kitap meydana geldi. Bu kitabın adı; Ruhul-Beyan fi Tefsiril Kur'an. Muhterem müellifi, İsmail Hakkı Bursevi Hazretleri gibi bir gönül mimarı. Erkam Yayınları bu kıymetli tefsiri istifadelerinize sunmakla bahtiyardır.    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789944836450
   MarkaErkam Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789944836450

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.