• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Ruhul Beyandan Seçme Sureler

   Fiyat:
   240,00 TL
   İndirimli Fiyat (%40,4) :
   143,00 TL
   Kazancınız 97,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   2.Hamur, İnce Ciltli, 416 sayfa
   65,00 TL
   KDV Dahil 38,00 TL
   %41,5
   2 Cilt Takım, 1.242 Sayfa, Şamua
   300,00 TL
   KDV Dahil 171,00 TL
   %43
   Ciltli, 1.Hamur Şamua, 180 Sayfa
   60,00 TL
   KDV Dahil 35,00 TL
   %41,7

   Kitap          Ruhul Beyandan Seçme Sureler
   Yazar          İsmail Hakkı Bursevi
   Tercüme     Recep Tutar
   Yayınevi      Kitap Kalbi Yayıncılık  
   Kağıt Cilt     Sarı Şamua kağıt,  Kalın Ciltli , 3 Cilt Takım
   Sayfa Ebat  2.000 sayfa
   Yayın Yılı     2018 

        


   Kitapkalbi Yayınları Ruhul Beyandan Seçme Sureler kitabını incelemektesiniz.    
   Ruhul Beyandan Seçme Sureler kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.   TEFSİR OKUMAK NİÇİN GEREKLİDİR?

   İmam-ı Rabbani'nin (Kuddise Sirruhu) tabiriyle "Allah-u Teâlâ ebedi hayatın muamelesini bu dünya hayatına bağlamıştır." Yani ebedi hayat olan ahiret bu dünyadan kazanılacaktır. Bu ise Allah'ın emirlerini yapmak ve yasaklarından kaçınmakla mümkündür. Allah-u Teâlâ'nın emir ve yasaklarını bize haber veren ise ayet-i kerimeler ve hadis-i şeriflerdir. Dolayısıyla Allah'ın kendisinden ne istediğini bilmek isteyen kimse ayet-i kerimelerin manalarını öğrenmek zorundadır. Nitekim Nebe Suresinin tefsirinde İsmail Hakkı Bursevi (Kuddise Sirruhu) şöyle demiştir: "Bu sureleri ezberleyen kim­senin aynı şekilde manalarını da öğrenmesi lazımdır. Çünkü maksat ancak manalarını öğrenmekle meydana gelir."

   Çünkü Allah-u Teâlâ'nın kendisinden ne istediğini bilmeyen insan nasıl ahireti kazanabilecektir?
   Ayet-i kerimeler ise tam manasıyla ancak hadis-i şeriflerin ve nüzul sebeplerinin ışığında bilinebilir. Bu ise tefsir ile mümkündür.

   Ancak tefsir muhakkak ki ehl-i sünnet bir âlim tarafından kaleme alın­mış olmalıdır. Bu son derece önemlidir.

   İSMAİL HAKKI BURSEVÎ (1063-1137)

   Rûhul Beyan tefsirinin yazan olan İsmail Hakkı Bursevî (Kuddise Sirruhu) Hicrî 1063 senesinde Aydos'ta dünyaya gelmiştir. Babasının ismi Mustafa'dır. İsmail Hakkı Bursevî'nin (Kuddise Sirruhu) babası İstanbul'un Aksaray semtinde oturmaktaydı. Burada çıkan büyük bir yangın neticesinde Aydos'a gidip yerleşti. İşte İsmail Hakkı Bursevî (Kuddise Sirruhu) orada dünyaya geldi.

   İlk ilim tahsilini on iki yaşında Edirne'de Abdülbakî Efendinden yap­mıştır. Daha Sonra İstanbul'a gelmiş ve Şeyh Osman Efendiye intisap etmiş­tir. Uzun süre Bursa'da kaldığı için kendisine Bursevî denilmiştir.
   Hicrî 1137 senesinde vefat etmiştir. Kabri şerifler Bursa'dadır.

   RÛHU'L-BEYAN TEFSİRİ HAKKINDA

   İsmail Hakkı Bursevî (Kuddise Sirruhu) Rûhul Beyan tefsirini 23 senede yazmıştır. Tefsirinde Kâdı beyzâvî ve Ebu's-Suûd gibi tefsirlerden alıntılar yapmıştır. Tefsirinde tasavvufî manalara da yer vermiştir. Rûhul beyan tefsiri aynı zamanda bir vaaz kitabıdır.

   Aynı zamanda tefsirinde pek farklı ve son derece güzel bilgiler de var­dır. Örneğin Kevser suresinin tefsirinde Hz. Aişe'den (Radıyallahu Anhâ) naklettiği söz bunlardan bir tanesidir. Nitekim naklettiğine ettiğine göre Hz. Aişe (Radıyallahu Anhâ) şöyle demiştir: "Kevserin sesini/şarıltısını işitmek isteyen kimse, parmaklarını kulaklarına girdirsin."

   Bu bakımdan Rûhul Beyan tefsiri son derece değerli bir tefsirdir.

   NOT: İsmail Hakkı Bursevî'nin (Kuddise Sirruhu) kısa öz geçmişi ve Rûhul Beyan tefsir hakkındaki bilgi Ömer Nasûhi Bilmen'nin "Büyük Tefsir Tarihi" isimli eserinden faydalanılarak hazırlanmıştır.

    
   TERCEME ESNASINDA TAKİP EDİLEN USUL

   Tercüme esnasında Rûhul Beyann Arapça metnine sadık kalınmış hiçbir kelime atlanılmamış ve her bir kelimenin hakkı verilmeye çalışılmış­tır.

   Elinizdeki esere hem ayet-i kerimeler koyulmuş hem ayetlerin toplu manası verilmiştir. Hem de ayet-i kerimelerin kelime anlamı yapılmıştır. Rûhul-Beyan tefsirinin harekeli metni koyulmuş; metnin hem toplu tercü­mesi hem de kırık manası yapılmıştır.

   Böylelikle;

   İsteyen ayet-i kerimenin toplu manasını okuyabilecektir.

   İsteyen ayet-i kerimenin kelime anlamını öğrenebilecektir.

   İsteyen kimse eserin harekeli metnine ulaşabilecektir.

   İsteyen kimse Rûhul Beyan tefsirinin toplu tercümesini okuyabile­cektir.

   İsteyen kimse de Rûhul-Beyan tefsirinin kelime anlamını okuya­bilecektir.

   Ruhul Beyanın metni kırık mana yapılırken soru edatları da koyulmuştur ki; bu Arapçasını ilerletmek isteyenlere de fayda sağlayacaktır.

   Bazı yerler hem malum hem de meçhul okumaya elverişlidir ki; ehli bu konuda bilgi sahibidir.

   Farsça ibarelerin harekelendirme işlemi de yapılmıştır.

   Gerekli yerlere; İmam-ı Rabbânî'nin (Kuddise Sirruhu) "Mektûbât" adlı eserinden dipnotlar ilave edilmiş veya da Mektûbât'taki mektup numarası gösterilmiştir. Çünkü Rûhul Beyan tefsiri, aynı zamanda tasavvufî bir tef­sirdir. Tasavvufu en güzel anlatan kitaplardan bir tanesi de Mektûbât'tır.
   Tercüme de dört ciltlik taş baskı esas alınmıştır.


    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786052056264
   MarkaKitap Kalbi Yayıncılık
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786052056264

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.