• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Sahabe Ajandası, Ciltli

   Fiyat:
   45,00 TL
   İndirimli Fiyat (%42,2) :
   26,00 TL
   Kazancınız 19,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap           Sahabe Ajandası, Ciltli
   Yazar          Cüheyman Aydın
   Yayınevi      Siyer Yayınları 
   Kağıt Cilt     1.Hamur - Kalın Ciltli
   Sayfa Ebat   224 sayfa, 13.5x21 cm
   Yayın Yılı     2018   Ciltli Sahabe Ajandası kitabı nı incelemektesiniz.  
   Siyer yayınevi Sahabe Ajandası kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

     TAKDİM

   Âlemlerin Rabbi olan Allah'a (cc) hamd, âlemlere rahmet olarak gön­derilen ve üsve-i hasane / en güzel örnek olan Resûlullah Efendimize salât ve selam, o en güzel örneğin mübarek ellerinde yetişip, insanlığa en güzel ör­nekler olarak takdim edilen sahabe nesline selam, aradaki zaman ve mekan farklarına aldırmadan en güzel örnekleri hayatlarına taşımaya çalışan tüm mii'min ve mu minelere selam olsun.

   Siyer Vakfı, her Hicrî yılda mühim bir konuyu esas almakta ve bu min­valde çalışmalarını yürütmektedir. Önceki yıllarda Kuran, Siyer ve Akaid Yılı kapsamında mühim projeler yürütülmüş, Hicrî 1440 senesi de "Sahabe Yılı" ilan edilmiştir. Böylesine mühim bir konuyu serlevhasına alan Siyer Vakfı; Hicrî 1440 yılı içerisindeki tüm çalışmalarını bu serlevha üzerinden yürütecektir.

   Siyer Yayınları olarak bizler de "Sahâbe Yılı" hatırasına özel bir eser çı­karmak istedik ama bu eser sadece bu yıla özgü olmamalı tüm zamanlarda sahâbeyi anlatabilecek bir nitelikte olmalıydı. Çalışmalarımızın sonucunda Sahâbe Ajandası fikri ortaya çıktı. Malumunuz bir yıl 52 haftadır. Her hafta bir sahâbîyi ve böylece bir yılda 52 sahâbeyi tanıtmak amacıyla oluşturdu­ğumuz bu esere bir "Zinciri Kırma!" tablosu yerleştirdik. Bu tabloya riayet eden okuyucular, her hafta tablolarına bir "X" işareti koyacak ve bir yılın sonuna gelindiğinde günümüzden Asr-ı Saâdet'e uzanan bir zincirin sahibi olmuş olacaktır.

   Bu eserde sahâbe efendilerimiz anlatılırken Râşid Halifeler, Aşere-i Mübeşşere ve diğer büyük sahâbîler sırası gözetilmiştir. Her sahâbe için 4 sayfanın ayrıldığı eserde; bir sahâbîyi tanırken öncelikle onun hakkında uygun görülen, adeta o sahâbîyi yansıtan bir sembol ile karşılaşacaksınız. Sahâbîlerin künyesi hakkında bilgi sahibi olabilecek ve kısa biyografilerini okuyabileceksiniz. Bu sayfanın sağ üst köşesindeki karekod uygulamasını kullanarak Muhammed Emin Yıldırım Hocanın "82 İl 82 Sahâbî" proje­sinde yapmış olduğu derslerini rahatça izleyebilecek ve böylece bu sahâbî hakkında daha geniş bilgiye sahip olabileceksiniz. Bu tanıtım sayfasından sonra sizi karşılayan not alabileceğiniz üç sayfanın üst bölümünde bu sahâbî efendimizin bir sözü; yahut Resûlullah'ın (sas), diğer sahâbîlerin ve âlimleri­mizin o sahâbî hakkında söylediği bir sözü bulunmaktadır. Böylece; okuyu­cuya, o sahâbîyi bir de Resûlullah (sas) ve diğer sahâbîlerin gözünden tanıma fırsatı sunulmuştur. Bu not sayfalarına karekod uygulaması sayesinde ulaşa­cağınız Muhammed Emin Yıldırım Hocanın "82 İl 82 Sahâbî" derslerinden edindiğiniz bilgileri not alabilir, farklı kaynaklardan edindiğiniz bilgileri ya­zabilir ve kendinize bir sahâbe ajandası oluşturabilirsiniz.

   "Sahâbe Ajandası'nın içeriği hazırlanınca kapak konusunun ne olması gerektiği sorusu gündemimize geldi. İçeriğe bu kadar emek verince sahâbe efendilerimizi yansıtacak güzel bir görsel ile eseri taçlandırmak istedik ve bunun için bir tema arayışına girdik. Tema için sahâbeyi çok iyi anlatan "Ruhbânu'l-Leyl, Fursânu'n-Nehâr/Gecenin Âbidi, Gündüzün Mücahidi" sözünü seçtik. Bu söz gerçekten de sahâbe efendilerimizi çok güzel yansıtır. Yermûk Savaşında orduların karşılıklı olarak savaşın başlamasını bekledik­leri bir anda Rumlar, İslâm ordusunun içine Müslümanların halinden ha­ber getirmesi için bir casus göndermiştir. Casus, İslâm ordusunun içerisine dalıp, bazı bilgileri toplamış ve Rum tarafına dönmüştür. Rum İmparatoru Heraklius sormuştur: "Anlat bakalım Müslümanlar nasıl insanlardır? Neler yaparlar?" Casus, Müslümanlara hayran olmuştur. Gerçekten de Müslü­manlar, o dönemde tanındıkça sevilen, hayran olunan ve yürekler fetheden insanlardır. Bu hayranlığını gizleyemeyen casus, Herakliusa şöyle demiştir: "Onların hepsi geceleyin ibadet ediyor. Gündüzleri ise hepsi askerlik yapı­yorlar. Yani gece rahip, gündüz asker... Hakkı yerine getirmek için hırsızlık edenler kumandanlarının oğlu olsa bile elini kesiyorlar. Her an ve zeminde hakkın arkasında yer alıyorlar." Casus hayran hayran gördüklerini ve duy­duklarını işte böyle anlatıyordu.

   Evet, gerçekten Allah Resûlunün ashâbı: "Ruhbânul-Leyl, Fursâ-nü'n-Nehâr'dı." Yani onlar gecenin ruhbânı, âbidi; gündüzün fursânı/mü-cahidi idi. Gece âbid olanın gündüz mücahitliğinin bir anlamı olabilirdi. Çünkü gecesini ihya edemeyenler, gündüzlerini inşa edemezlerdi. İşte bizler de sahâbeyi anlatan bu veciz sözü "Sahâbe Ajandası'nın kapağında görmek istedik.

   Rabbimizden çalışmalarımızın hayırlara vesile olmasını, hasret kaldı­ğımız sahâbe hasbîliğindeki Müslümanların sayısını arttırmasını niyaz edi­yoruz.

   Çaba ve gayret bizden, netice ise Rabbimizdendir.

   Siyer Yayınları Genel Koordinatörü
   Cüheyman Taha AYDIN
   11 Eylül 2018 / 1 Muharrem 1440
    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786057558022
   MarkaSiyer Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786057558022

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.