• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Sahife-i Seccadiye ve Türkçe Açıklaması

   Fiyat:
   145,00 TL
   İndirimli Fiyat (%34,5) :
   95,00 TL
   Kazancınız 50,00 TL
   31,67 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda
    
   Kitap               Sahife-i Seccadiye ve Türkçe Açıklaması  
   Yazar              Prof. Dr. Abdülaziz Hatip
   Tercüme          Abdülaziz Hatip
   Yayınevi          Nesil Yayınları
   Kağıt - Cilt       Sarı şamua - Ciltli 
   Sayfa - Ebat     512 sayfa - 14x20 cm

    

   Nesil yayınları, Prof. Dr. Abdülaziz Hatip tarafından yazılan Sahife-i Seccadiye ve Türkçe Açıklaması  adlı kitabı incelemektesiniz. Sahife-i Seccadiye ve Türkçe Açıklaması  kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2
    

        Sahife-i Seccadiye ve Türkçe Açıklaması 

    
   Sahife-i Seccadiye ” adıyla tanınan bu eser, bir duâ kitabı dır. Ancak, aynı zamanda İmam Ali Zeynelabidin‘in, hayatın maddî ve manevî her cephesiyle ilgili görüş ve kanaatlerine ilişkin bilgiler ihtiva etmektedir. Yüce Allah ve sıfatları hakkında bilgi, Allah‘a karşı hamd ve şükür görevinin yerine getirilmesi, dünyanın mahiyeti, dünya malı ve zenginlik, ibadet hayatı, anne baba ve çocuklara karşı görevler, şeytana karşı alınacak tavır, günah ve tövbe, hayat ve ölüm, Cennet ve Cehennem, amel defteri ve hesap, kul hakkı, güzel ve kötü ahlak vs. ile ilgili görüşlerini güzelce yansıtmaktadır.

   Eserin lafızlarının güzelliği, mânâlarının etkinliği, içeriğinin yüceliği, Allah‘a karşı türlü ifadelerle tezellülün dile getirilişi, medh ü senada bulunulması, af ve kereminin dilenmesi, yalvarılıp yakarılması vs. onun gerçek kaynağına en güzel işarettir. Bu yönleriyle Ehl-i Beyt ilminin en özlü ve kapsamlı kaynağıdır. Bu inci ancak o deryadan, bu cevher o madenden ve bu meyve o bahçeden çıkabilirdi.

   Dualarda sık aralıklarla Hz. Peygamber (a.s.m.) ve Ehl-i Beyt‘ine salavat getirilir; yani rahmet okunur. Bunun hikmeti, Hz. Peygamber‘in (a.s.m.) duayı, teşek­kürü fazlasıyla hak etmesi hasebiyle salâvâtın makbul bir dua olması, dola­yısıyla ardından yapılan diğer duaların da kabulüne vesile olmasıdır. ( Sahife-i Seccadiye ve Türkçe Açıklaması, Prof. Dr. Abdülaziz Hatip, Abdülaziz Hatip, Nesil Yayınları )


   Nesil yayınları, Prof. Dr. Abdülaziz Hatip tarafından yazılan Sahifei Seccadiye ve Türkçe Açıklaması  adlı kitabı incele diniz.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789752697005
   MarkaNesil Yayınları
   Stok DurumuVar

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.