• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Şemaili Şerif Hadislerle Peygamberimiz (s.a.v) in Güzel Ahlakı

   Fiyat:
   70,00 TL
   İndirimli Fiyat (%52,9) :
   33,00 TL
   Kazancınız 37,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Sarı Şamua, 4 Cilt Takım, Bez Cilt
   500,00 TL
   KDV Dahil 238,00 TL
   %52,4
   Sarı Şamua, 9 Cilt, 5,167 Sayfa
   1.800,00 TL
   KDV Dahil 785,00 TL
   %56,4
   Ciltli, 2.Hamur, 701 Sayfa
   130,00 TL
   KDV Dahil 55,00 TL
   %57,7
    
   Kitap             Şemail Şerif Hadislerle Peygamberimiz (s.a.v)'in Güzel Ahlakı
   Yazar             İmam Tirmizi
   Tercüme        Mehmet Raif Efendi
   Yayınevi        Hisar Yayınevi
   Hazırlayan     Mevlüt Karaca
   Kağıt - Cilt     2.Hamur, Sert Ciltli
   Sayfa - Ebat  432 sayfa,  17x24 cm, büyük boy
   Yayın Yılı       2016
   Not:                Mavi beyaz renk olanı gönderilecektir. Son baskı budur. 


    
   İmam Tirmizi Şemaili Şerif kitabını incelemektesiniz.
   Şemaili Şerif hadislerle peygamberimizin (sav) in Güzel Ahlakı kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

    
    
       Şemail Şerif Hadislerle Peygamberimiz (s.a.v)'in Güzel Ahlakı

    
       Aziz Okuyucu,

       Cenab-ı Hakk (c.c)’ın kainata örnek olsun diye seçip elçi olarak bütün insanlığa gönderdiği yüce Resulü Hz. Muhammed (s.a.v), bir ahlak numunesidir, çünkü onun ahlakı bizatihi Kur’an’dır.

       Onun hayatını öğrenip, ahlakı ile ahlaklanmak her müslümanın asli görevidir. İki cihan saadeti ancak bununla mümkündür.

       Bu güzellikleri halkımıza anlatmak için Hz. Muhammed (s.a.v) Efendimizin hal, hareket ve güzel ahlakını muhtasar bir şekilde derleyen bu kitabı arz ediyoruz.

       Diğer taraftan bir peygamber aşığı olan Hoca Raif Efendi, bu güzide eseri tercüme ederek okuyucuya kazandırmıştır, ancak ağır bir Osmanlıca olarak yapılan bu tercüme, okuyucuya daha faydalı olması için anlaşılır bir Türkçe ile sadeleştirilmiştir. Bu sadeleştirme yapılırken, Efendimiz için kullanılan ifadeler anlaşılır şekle getirilmiştir. Yine Hoca Raif Efendinin şiirleri, asılları bozulmadan dipnotlarla açıklanmıştır.

       Resullulah (s.a.v)’ı gereği gibi tanıyıp onun gibi yaşamaya çalışarak yaradanımızdan huzuruna en güzel şekilde gitmeyi Allah bizlere nasip etsin.  

       Onun güzel ahlakını ve şemailini derleyen bu kitabı da neşretmeyi bizlere nasip eden Allah Teala Hazretlerine sonsuz hamd eder, bu türlü nimetlerinin devamını niyaz ederiz.

       Tevfik Allah’tandır.

   Mevlüt Karaca

    
                        ÖNSÖZ
     
   Âcizane kaleme alınan bu kitabımız, « Şemâil-i Şerif » ismiyle bilinen kitaptan kısaltma yoluyla tercüme edilerek; 1. Bölümde yaratılmışların en güzeli Peygamber (S.A.V.) Efendimizin şekil ve suretlerinde ve mü­barek yüzlerinde ne derecede güzellik bulunduğu, vücud organları ara­sında nasıl bir uygunluk olduğu anlatılıp açıklanmıştır.
    
   Diğer bölümlerde de. Peygamberlerin sonuncusu Efendimiz Hazretlerinin peygamberlik mü­hürleri, saçlarının anber kokusu, sürme kullanmalarıyla giyindikleri terte­miz elbiseleri ve yaşantı denilen hayatın çeşit çeşit ihtiyaçları arasın­da sabır ve kanaati seçerek âhiret işlerini, dünyâ işleri üzerine tercih etmeleri gibi her türlü hayatı, hal ve durumları, netice olarak âhirete in­tikal ettikleri dakikaya kadar, zamanlarının nasıl geçtiği ve ne gibi, güzel amel ve işlerin Peygamber Efendimiz tarafından işlendiği ve İslâm dînini, gerek harblerde ve gerek diğer çalışmalarıyla nasıl meydana getirdiği ortaya konulup açıklandığından bu özetlenmiş Şemâil-i Şerifi okuyup tedkik eden kimsenin Allah (C.C.)'ın sevgilisi ve Cenâb-ı Hakkın âşık olduğu yüce Peygamberimize karşı sevgisi artacak ve hattâ Peygamber efendimizi bu güzel kitapta izah edilen vasıflarına uygun olarak rüyâda görerek gönül ferahlığına ulaşacaktır.
    
   Zîra; Kur'an okuyup ona tâbi olan­lar, Allah'ın yakın dostları hadîs okuyup ona tâbi olanlar. Peygamber (S.A.V.)'in yakın dostlarıdır. Bu bakımdan; inancı tam ve doğru olan mü'minlerden herkesin; bu güzel kitabın birer nüshasını bulup hürmetle ve hâlis  bir niyetle okuyup tedkik etmesinin lüzumunu anlatmaya gerek yoktur.  (  şemaili şerif kitabı , imam tirmizi efendimizin şemaili , peygamberimizin şemaili , peygamberimizin güzel ahlakı , şemail-i şerif , tercümesi , hisar yayınları , peygamberimizin hayatı )
             
   Mehmed Râif
   Efendi NAZM
    
    
     
   İmam Tirmizi Şemaili Şerif Peygamberimiz efendimizin güzel ahlakı kitabı nı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789757422747
   MarkaHisar Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789757422747

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.