• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Sohbetler Gafletten Uyanış, Tenbihul Gafilin

   Fiyat:
   150,00 TL
   İndirimli Fiyat (%42,7) :
   86,00 TL
   Kazancınız 64,00 TL
   28,67 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Kitap              Sohbetler Gafletten Uyanış Tenbihul Gafilin
   Yazar              Ebul Leys Es-Semerkandi
   Tercüme         Muhammed Taha
   Yayınevi         Şifa Yayınevi
   Kağıt - Cilt      2.Hamur  - Ciltli
   Sayfa - Ebat   816 sayfa - 17.5x24 cm
   Yayın Yılı        2017 yeni baskı   Şifa Yayınları, Ebul Leys Es Semerkandi Sohbetler Gafletten Uyanış Tenbihul Gafilin adlı kitabı incelemektesiniz.
   Sohbetler Gafletten Uyanış Tenbihul Gafilin kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

                
              TAKDİM         
    
   Ebu’l-Leys  es-Semerkandi  (ra) ehli  sünnet  alimlerinin büyüklerinden olup Hanefi Mezhebi’nin imamlarındandır. İsmi, Nasr b.Muhammed b. Ahmed b. İbrahim es-Semerkandi olup , künyesi  Ebü’l-Leys’dir. Lakabı İmamü’l-Hüda ve Fakih’dir.

   Tefsir, hadis, kelam, tasavvuf, ahlak ve diğer ilimlerde yüksek derecelere sahip idi. 373/983 senesi  Cemaziyelahir  ayında  vefat etti.
   Ebul’l Leys  es Semerkandi,  Ebu Cafer Hinduvani ’nin talebesidir, İlim öğrenme icazet silsilesi, hocası yoluyla İmam Ebu Yusuf Hazretlerine ulaşır. Ebu’l Leys es Semerkandi hazretlerinin, çeşitli ilimler hakkında yazdığı çok değerli eserleri vardır.  En meşhur eseri tercümesini sunduğumuz Tenbihu’l Gafilin kitabıdır. Bu kitap vaaz ve nasihatle ilgili olup 94 bölümden meydana gelmiştir. 1040 tarihinde Katip Çelebi tarafından Türkçeye tercümesi yapılmıştır.
    
   Bu Ebul Leys Es Semerkandi tarafından yazılan Sohbetler Gafletten Uyanış Tenbihul Gafilin kitabının tamamı İslam ahlakını anlatmakta olup, ayet-i kerimeler ve hadis-i şerifler ile beraber,  nasihat ve hikmetli sözler ihtiva eden mükemmel bir ahlak kitabıdır. Kitap, ihlas konusuyla başlamaktadır. Daha sonra kabir azabı, kıyamet günü, tövbe, ana-baba hakkı, akraba ziyareti, komşu hakkı, dua gibi birçok ahlaki ve fikri konuları bölümler halinde ihtiva etmektedir.

   İşte, elinizdeki kitap Ebu’l-Leys’in en kıymetli eserlerinden biri olan Tenbihu’l –Gafilin’in tercümesidir. Eseri tercüme ederken günümüz Türkçesini en iyi şekilde kullanmaya çalıştık. Çoğu tercümelerde yapılan tercüme yanlışları ve özellikle sahabe ve tabiinden olan zatların isimlerinin yanlış verilmesi tercümemizde mümkün olduğunca doğru olarak verildi. 
    
   Kitabın tercümesinde, Mecdi Muhammed eş-Şehavi tarafından tahkik edilen Arslan b. Ramazan’ın H. 761 tarihli, yazma nüshası ile Yusuf Ali tarafından tahkik edilen H.761 tarihli Ahmed b.Yakub b.Ali’nin nüshasını esas aldık. Ayrıca kitapta geçen hadis ve asar tarzı haberleri tahric edip ayetlerin sure ve ayet numaralarını verdik. Hadislerin tahricinde sahabe dışındaki ravilere yer vermedik ve kütüb-i sitte sırasını gözettik. Böylece kitabı siz okuyucularımız için en güzel biçimde istifade edilebilir hale koymaya çalıştık.  Tüm okuyucularımız için hayırlara vesile olması temennisiyle . (  Sohbetler Gafletten Uyanış Tenbihul Gafilin , Ebul Leys Es-Semerkandi , Muhammed Taha , Şifa Yayınevi ,  tercümesi, gafletten uyanış kitabı, tenbihul gafilin gafletten uyanış )
    

   Muhammed TAHA
    

   Şifa Yayınları, Ebul Leys Es Semerkandi Sohbetler Gafletten Uyanış Tenbihul Gafilin adlı kitabı incele diniz. 

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056196324
   MarkaŞifa Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786056196324

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.