• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Son Şahitler 1

   Fiyat:
   65,00 TL
   İndirimli Fiyat (%47,7) :
   34,00 TL
   Kazancınız 31,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Karton Cilt, 2.Hamur, 450 Sayfa
   65,00 TL
   KDV Dahil 34,00 TL
   %47,7
   Karton Kapak Cilt, 2.Hamur Kağıt, 450 Sayfa
   65,00 TL
   KDV Dahil 34,00 TL
   %47,7
   Karton Kapak, 1.Hamur , 478 Sayfa
   130,00 TL
   KDV Dahil 80,00 TL
   %38,5
    
     Kitap              Son Şahitler 1
     Yazar             Necmettin Şahiner
     Yayınevi       Nesil Yayınları
     Kağıt - Cilt      2.Hamur - karton kapak cilt
     Sayfa - Ebat 440 sayfa - 16.5x23.5 cm
     Yayın Yılı        2011
    
    
   Nesil Yayınları Necmettin Şahiner , Son Şahitler Bediüzzaman Said Nursi yi Anlatıyor 1 adlı kitabı incelemektesiniz.
   Son Şahitler 1 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları ve bilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2
    

    
         Son Şahitler - 1

    
   Son Şahitler 1
   Necmeddin Şahiner
    
    
               TAKDİM
    
   Son Şahitler ’in ilk kitabı 1977’de yayınlandı. İkinci cildi 1981’de, üçüncü cildi 1986’da, dördüncü cildi 1988’de, beşinci cildi 1992’de, altıncı cildi 2007’de çıktı. Bu zamana kadar böylece 30 yıllık bir periyot takip etmiş oldu.
    
   Son Şahitler yerli ve yabancı araştırmacılar için ciddi bir ilmi kaynak oldu ve halen bu önemli fonksiyonunu devam ettiriyor. Öyle ki, Bediüzzaman Said Nursi, Risale-i Nur Külliyatı ve bir asrı kucaklayan Nurculuk ve Nur hizmeti hususunda araştırma yapan, bu konularla bilgi sahibi olmak isteyen herkez, Son Şahitler  serisini okumak mecburiyetinde kalacaktır.

   Çünkü bu seride yer alan şahıslar, Bediüzzaman’ı bizzat ziyaret etmiş, dersinde bulunmuş, yıllarca hizmetini deruhte etmiş, Bediüzzaman’la birlikte mahkemeye verilmiş, zindana atılmış, hapishaneye yatmış, seyehat etmiş; Risale-i Nurları elle yazarak çoğaltmış, teksir makinesiyle çoğaltmış, Nur külliyatının günümüze kadar gelmesi için çalışmış insanlardır. Bunların yanında Bediüzzaman’ı, jandarma olarak sürgüne götüren, polis olarak takip eden, müdür ve gardiyan olarak cezaevinde görev yapan kişilerin müşahedeleri ve anlattıkları da yer almaktadır.

   Bu serinin diğer önemli bir yönü de, konu ile ilgili olarak içinde yer alan önemli vesika ve belgelerin mevcudiyetidir. Bediüzzaman’ın hayatı çok hareketli, çok bereketli ve dopdolu… Tahsilinin ilk başlangıcı olan çocukluk çağından son Urfa seyahatine, oradan ebediyete uzanan hayatının seyri hakkında bazen yılları, bazen ayları, bazen de haftaları ve günleri atlatmak zorunda kalıyoruz. Yeterli bilgi ve belge ele geçmeyince, bazı noktalar bilinmezliğini koruyor. İşte bu seride yer alan çok sayıda resim, fotoğraf, resmi ve gayr-ı resmi belgeler bu noktalara ışık tutuyor, aydınlatıyor.

   Son Şahitler serisi, bu nurlu yolun sevdalısı olan Necmeddin Şahiner’in çeyrek yüzyılı aşan alışmasının bir belgesidir.

   Son Şahitler bitti mi? Bediüzzaman hakkında bilgi sahibi olan herkes sözünün söyledi mi? Bediüzzaman’ı tanıyan, onu ziyaret eden herkesin müşahade ve hatıraları bütünüyle tespit edildi mi? Bu soruların cevabı mutla “Hayır” olacaktır. Hayat devam ettikçe Bediüzzaman’ı görenler, tanıyanlar hayatta oldukları müddetçe bu araştırma bitmiş sayılmayacak, devam edecektir.

   Bu araştırma devam ettiği ve yeni bilgi ve belgeler tespit edildiği, Son Şahitlerin ilk ciltleri mevcut olmadığı, mevcutlar da o günkü şartlar gereğince tam ve arzu edilen manada bir tasnif ve tertibe tabi tutulmadığı için seriyi yeni baştan ele aldık ve bazı yenilikler yaptık:
    
   1. Elimizde mevcut ciltlere ilave olarak Necmeddin Şahiner tarafından geniş hacimli dosyalar intikal etti. Bu bilgi ve belgeler ışığında Bediüzzaman’ın hayat seyrini ve şahitlerin onu ilk tanıyışlarını göz önüne olarak tekrar düzenledik. Böylece yayınlanan ciltlerde bulunanların önceki yerleri tamamen değişmiş oldu.
    
   1. Aradan yirmi yoldan fazla bir zaman geçtiği için bazı bilgilerin yenilenmesi, eksik bilgilerin tamamlanması ve ilavesi gerekiyordu. Mesela, vefat ettiklerini tespit ettiklerimizin vefatlarını, daha önce hatıraları bırkaç satır olarak kaydedilmiş olanların bazılarının hatıralarını genişletilmesi gibi.
    
      C. İstifadenin kolaylaşması ve araştırmacılara yardımcı olunması maksadıyla her cildin sonuna geniş bir şahıs, yer ve konu indeksi hazırlandı.

    
   Bu çalışmasıyla Risale-i Nur müellifi Bediüzzaman Said Nursi’ni tanınmasına ve anlaşılmasına vesile olabilmişsek kendimizi bahtiyar hissedeceğiz. Tevfik Allah’tandır.
    
       Nesil Yayınları 

    
                    ÖNSÖZ

    
   Biz millet olarak, az söyleyen, az konuşan, fakat çok iş yapan, fiilen konuşan insanlarız.
   Her ne kadar nisyan perdelerine sarsa da, milletimizin yüzyıllar boyu Allah ve vatan için döktüğü terler, cömertçe akıttığı kanları; hiçbir zaman seyri silemeyecektir.

   Dedelerimiz hizmet ve himmetlerini yapmışlar, fakat bu asil cehtlerini tescil ve temhir arzusunu göstermişlerdir. Bu sevdaya kapılmamışlardır.
   Bu düşünce, mukaddes ve ulvi nasibidir milletimizin.
   Biz “Allah Rızası” diye yüce bir müfkureye gönül vermişiz. Bu inanç, bu ideal, takvim yapraklarıyla birlikte devam edip gelmiştir.
   Bu kudsi nasip, Son Sahitler’de de hükmünü icra etti.

   Son şahitler, bu konudaki araştırmamızın, çalışmamızın ne ilkidir, ne de sonu olacaktır.

   Bediüzzaman Said Nursi ile ilgili çalışmalarımız 40 yılı doldurdu. Bundan sonraki ömrümüz de Allah’ın izniyle bu konunun derinliklerinde geçecektir.

   Memleketimizin bu temel manevi hareketi ve onun temsilcisi en ince detaylarına kadar bilindikçe, yetişen nesillere Nur’dan bir rehber takdim edilmiş olacaktır.
   Bediüzzaman’ın rehber şahsiyetinin, faaliyet ve hareketlerini kronolojik olarak adım adım, gün gün tetkik etme imkanlarına sahip bulunmaktayız.

   Bu araştırmalar, bu tetkikler bizi ibretlerle dolu bir neticeye götürmektedir. Bu neticeler Bediüzzaman namındaki büyük insanın, gerçekten hayatın her safhasında bir yol gösterici olduğunu ortaya koymaktadır. Bir ömür boyun tezatsız olmak, olabilmek, işte uzun sözün kısası…
   Geçmişten günümüze her önüne gelen, Said Nursi ile ilgili rastgele yazılar yazmıştır. Asılsız ve mesnetsiz tefrikalarla millet bütünlüğü tefrikaya atılmaya çalışılmıştır. Nice kendine yazar denen kimseler, Bediüzzaman güneşini balçıkla sıvamaya kalkışmışlardır.
   Son şahitler Bediüzzaman Said Nursi’yi Anlatıyor isimli bu araştırmamızın bibliyografyası, bütün vatan sathında bulunan canlı belgelerdir, yaşayan tarihlerdir.

   İncelememizde sadece şahitlerin ifadeleri ile iktifa etmedik. Bu hususta Nur Risaleleri’nden de olayların teyid ve tasdiklerini bulduk. Hadiselerin aksettiği basın ve yayını taradık. Bazen şehirlerde, bazen köylerde, tozlanmış kütüphane raflarında hep onu aradık, hep onu sorup soruşturduk.

   Son Şahitler bu sorguların sonunda meydana geldi.

   Bir tarih profesörü, “Hatıralar, sübjektif elemanları ihtiva etmekle beraber, tarih yazmakta, belge ve vesika olarak itibar görür” demektedir.
   Son Şahitler de, şahsi hatıralar olmakla birlikte, anlatılanlarla ilgili resim, kupür, belge ve nihayet Nur Risaleleri’nden de yer yer konumun tasdik ve teyidine gidilmiştir.
   Son Şahitler hayatın çok çeşitli sahasında yaşayan, çok değişik meslek sahibi kişilerdir. Çalışmamızda yer alan şahitlerin birçoğu ahret alemine göç etti. Geride kalanlar Nur ikliminde hayatlarını geçiriyorlar.

   Daha fazla meşgul etmeyeyim, sevgili okuyucular, Son Şahitler Bediüzzaman Said Nursi’yi anlatırken, birlikte kulak verelim, beraberce dinleyelim.

   Bu vesile ile Son Şahitler’i yeni bir tertip ve tanzimle yayına hazırlayan ve istifadeye sunan Nesil Yayınları’na ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi bildiriyorum.

   Allah her şeyi hakkıyla bilendir .
    
   Necmeddin Şahiner
    

    
   VAN-SAVAŞ-ESARET ŞAHİTLERİ
    
   Mevlana Halid-iBağdadi
   Gavs-ı Hizan Seyyid Sıbğatullah
   Abdurrahman-ı Taği ve oğlu
   Nurşinli Ziyaeddin Efendi (Hazret)
   Bitlisli Şeyh Emin Efendi (Şirvan)
   Miran Aşiret Ağası Mustafa Paşa
   Şeyh Nizameddin Arvasi
   Şeyh Celal Efendi
   Tahir Paşa
   Cevdet Bey
   Ali Haydar Bey
   Nuh Polatoğlu
   Molla Ahmed-i Cano
   Molla Münevver
   Seyyid Mehmed Şefik Arvasi
   İbrahim Kazazoğlu
   Kilisli Şeyh Muhammed Vakfı Efendi
   Abdülbaki Arvesi
   Ali Çavuş (Hacı Ali Aras)
   Tinisli Fedal
   Abdullah Sağcı
   Mehmet Salih Yeşil
   Ahlatlı İsmail Hakkı Arslan
   Halil Çınar
   Osman Birgül
   Mustafa Yalçı
   Halil Paşa
   Binbaşı Ali Haydar
   Dr. M. Asaf Dişçi
   Abdurrahim Zapsu
   Molla Yasin Saatçioğlu
   Sinan Omur
   Molla Habib
   Müküslü Hamza Efendi
   Abdullah Ekinci
   Molla Hamid Ekinci
   Molla Resul
   İsmail Perihanoğlu
   H.Münir Bakan
   Sürmeneli Onbaşı Ali Baran
   Mustafa Ağralı
   Kinyas Kartal
   Haydar Süphandağlı
   Ahmed Alparslan
   Cemal Talay
   Av. Hulusi Bitlisi Aktürk
   Sıddık Alp Hızıroğlu
   Rabia Ünlükul
   Molla Said
    
   İSTANBUL ŞAHİTLERİ 1
    
   Ali Himmet Berki
   Ali Rıza Sağman
   Manastırlı İsmail Hakkı
   Mehmed Hamdi Efendi (Çelik)
   Dr. Hamid Uras
   Eşref Edip Fergan
   Şeyh Bahit
   Kabasakal Çerkez Mehmet Paşa
   N. Hasan Sarıkaya
   İsmail Hakkı Uzunçarşılı
   Abdülaziz Çaviş
   Mustafa Bolay
   Hafız Ali Reşad
   Hattat Hamid Aytaç
   Enver Paşa
   Ömer Lütfi Gedikoğlu
   Osman Nuri Tol
   Mehmed Sofuoğlu Prof. Hilmi Ziya Ülken
   Tevfik Demiroğlu
   İsmail Hakkı İzmirli
   Mustafa Barçın
   Ali Balaban ve Cemile Balaban
   Mehmed Said Şamil
    
   BURDUR ŞAHİTLERİ
    
   Abdurrahman Cerrahoğlu
   Hacı Fatma Seyhan
   Rahmi Sultan
   Nasuhizade Şeyh Mehmed Balkır
   Binbaşı Asım Bey
   Besim Müftügil
    
   BARLA ŞAHİTLERİ
    
   Cemal Can
   Hakkı Tığlı
   Tevfik Tığlı
   Hüseyin Hüsnü Tığlı
   Dr. Yusuf Kemal Durakoğlu
   İhsan Üstündağ
   Muhacir Hafız Ahmed
   Sıdık Süleyman Kervancı
   Bekir Dikmen
   Tevfik Göksu (Şamlı Hafız)
   Muallim Ahmed Galip Keskin
   Abdullah Çavuş (Yavaşer
   Ahmed Keskin
   Çaprazzade Abdullah
   Şem’i Güneş
   Mübarek Süleyman
   İlemalı Sabri (Sabri Gönenç)
   Osman Yıldırımkaya (Katip Osman)
   Hafız Halid
   Mustafa Çavuş
   Mustafa Ertürk (Sarıbıçak Mustafa)
   Abdullah Çavuş (Kula)
   Hüseyin Arslan (Kuzca Hatibi)
   Büyük Ruhlu Küçük Ali
   Hacı Hafız Mehmed Avşar
   Hacı İbrahim Hulusi Yahyagil
   Milaslı Halil İbrahim
   Yüzbaşı Refet Barutçu
   Bedreddin Uşaklıgil
   İslamköylü Hafız Ali Efendi
   Hüsrev Altınbaşak
   Abbas Mehmed Kara
   Kamil Demirtaş
   Bahri Çağlar
   H. Enver Tevfik Öztürk
   Demirci Salih Efendi
   İbrahim Huban
   M. Tahiri Mutlu
    
    
     

    
   Nesil Yayınları Necmettin Şahiner tarafından yazılan Son Şahitler Bediüzzaman Said Nursiyi Anlatıyor 1 adlı kitabı incele diniz.


   Son şahitler Bediüzzaman Said Nursiyi Anlatıyor 1, Son şahitler Bediüzzamanı Anlatıyor 1 , necmeddin şahiner son şahitler, necmeddimn şahiner kitapları, nesil yayınları, said nursi hayatı, bediüzzamanın hayatı serisi

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789754082347
   MarkaNesil Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789754082357

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.