• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Son Şahitler - 2

   Fiyat:
   65,00 TL
   İndirimli Fiyat (%47,7) :
   34,00 TL
   Kazancınız 31,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Karton Cilt, 2.Hamur, 450 Sayfa
   65,00 TL
   KDV Dahil 34,00 TL
   %47,7
   Karton Kapak Cilt, 2.Hamur Kağıt, 450 Sayfa
   65,00 TL
   KDV Dahil 34,00 TL
   %47,7
   Karton Kapak, 1.Hamur , 478 Sayfa
   130,00 TL
   KDV Dahil 80,00 TL
   %38,5
    
     Kitap              Son Şahitler 2
     Yazar              Necmettin Şahiner
     Yayınevi          Nesil Yayınları
     Kağıt - Cilt      2.Hamur  - karton kapak cilt
     Sayfa - Ebat   450 sayfa - 16.5x23.5 cm
     Yayın Yılı        2004
    

   Nesil Yayınları Necmettin Şahiner Son Şahitler Bediüzzaman Said Nursi yi Anlatıyor 2 adlı kitabı incelemektesiniz.
   Son Şahitler 2 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları ve bilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

    

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

    
            Son Şahitler - 2
    
    
     Son Şahitler 2
     Necmeddin Şahiner
    
    
           TAKDİM
    
   Sadece gerçeği arama gayretinin mahsulü olan bu eser, muhtaç olduğu emeğin haklı semeresidir. Çünkü, incelendiğinde anlaşılacağı gibi, masa başında hazırlanmamıştır. Eserin konusu ile alakalı her tip ve mizaçta insan, bulunduğu yer ve mekan neresi olursa olsun. Zorlu ve yorucu gayretlerle aranıp bulunmuş, yapılan görüşmeler sayesinde yaşanan hadiselerin hakikati şahitlerin dilinden tesbit edilmiştir.
   Değerli araştırmacı Necmeddin Şahiner, bu araştırmacının göze alması gereken meşakkatlere, gerçeği bulma uğruna severek katlanarak bu eseri vücuda getirmiştir.

   İslam inanç ve tefekkürünü neşir ve müdafaa uğrunda, bir asra yaklaşan hayatı boyunca hiçbir engel tanımayan bir alimin bize meçhul kalmış hususiyetleri, onu gören ve tanıyanların şahitlikleriyle bu eser dizisi içinde gün yüzüne çıkarılıyor.

   Çağdaş İslam düşüncesinin en güçlü temsilcisi Bediüzzaman’ı gören ve tanıyanların bize aktardığı hatıralar, Kur’an’ın çağdaş tefsiri Risale-i Nur’larla biraya getirildiğinde bir iman ve irfan ekolü gerçeğini bir bütün halinde daha yakından ve kolaylıkla tanımak imkanı doğmaktadır.

   Bu eserde nakledilen hatıralar belli bir dönemin veya birkaç kişinin mevzili ve şahsi görüşünden ibaret değildir. Meşrutiyet öncesin den Cumhuriyet devrinin 1960’lı yıllarına uzanan zaman şeridi üzerindeki hatıralar zinciri, Risale-i Nur müellifi Bediüzzaman’ın istikrarlı ve aydınlık hayat çizgisini maddi-manevi bütün yönleriyle önümüze getiriyor. Böylece, karanlık niyetlerin mahsulü olan mesnedini bulamamış iftiralar, canlı şahitlerin hakikata tercümanlığı sayesinde bertaraf edilmektedir.

   Hakkında ileri-geri çok söz söyleyen Bediüzzaman Said Nursi’nin gerçek şahsiyet ve fikirlerini tanıyabilmek için, öncelikle onun fikir şahsiyetini gerçek haliyle ortaya koyucu mahiyetteki objektif çalışmalara ihtiyaç bulunduğu inancındayız.

   Bu eserin değeri, böyle bir gerçeğe hizmet endişesindedir. Çünkü peşin hükümden uzak objektif tesbitler, bu eser serisinin bir bütün halinde muhtevasını meydana getiriyor. İspatlanmamış isnadlara, asılsız ithamlara dayanma tenezzülünden uzaktır.

   Değerli araştırmacı Necmeddin Şahiner’in, en küçük ayrıntıyı gözden kaçırmayan bir titizlikle en doğruyu bulma konusundaki tavizsiz çalışmalarını takdirle yad etmemek mümkün değildir. Araştırmacılıktaki bu vasfı sebebiyledir ki, gerek Risale-i Nur eserleri ve gerekse onun müellifi Bediüzzaman üzerine çalışma yapan yurt içi ve yurt dışı akademik çevreler, Şahiner’in emek mahsulü olan bilgi ve belgeleri ilmi ve muteber kaynak olarak rahatlıkla kullanabilmektedirler. Bu konuda ortaya çıkarılmış gerçeklerin büyük ekseriyetinin altında, Şahiner’in durmak, yılmak ve yorulmak bilmeyen kararlı emek ve gayretleri vardır.

   Fikir ve moral değerlerinin, cemiyetinin örnek şahsiyetlerinin tanıyan insanlar olmak, övülmeye layık bir meziyettir. Islahatçı, gelişmeci ve medeniyetçi çizgide müsbet insani değerleri nesillere mal etme gayesi, dava adamlarının kararlı gayretleriyle mana ve zenginlik kazanır.
   Elinizdeki kitap, bu gayret ve himmetlerin cemiyetten alınmış müsbet neticelerini ibretli tablolar halinde önümüze getiriyor. Cemiyetin her kesiminden değişik fikir ve mizaca mensup insanların bir inanca nasıl gönül verdiklerinin ibretli hikayelerini, bir fikre hizmetin lezzetli hatıralarının aynı lezzeti tattıran bir üslupla takdim eden bu esere karşı söyleyebileceğimiz söz sadece şükrandır.

   Safa Mürsel
    

                          ÖNSÖZ
    
   Allah’ın lütfu ve inayetiyle devam eden çalışmalarımızdan Son Şahitler’in ikinci cildini sizlere takdim etmekle şeref duymaktayım.
   Bu cilt de, bundan evvelki ciltte olduğu gibi, hatıralar resmi geçidi halinde devam etmektedir. Bu aziz yadigarları, konu ile alakalı resimler, kupürler, referanslar ve vesikalarla aydınlatmaya çalıştık.

   Şahitlerimizin beyan, ifade ve hatıraları yine yurdun dört bucağından toplanmıştır.
   Her bir hayat sahibi gibi, Son Şahitler de hatıralarla doludur. Bu hatıraları daima yad etmek ihtiyacındadırlar. Bizim kudsi vazifemiz ise bu yada, bu nakle, bu beyanlara vasıta ve vesile olmaktır.
   Maziye alt hadiselere, resmi yazılar ve vesikalar kadar, hatıralar da ışık tutar. Hatta hadiselerin hakiki sebeplerini hatıralardan çık daha iyi öğrenebiliriz.
   Şahitliğin önemi üzerine iki örnek vermek istiyorum:

   Adalet burcunun güneşi Hazret-i Ömer ona, “Ben seni tanımıyorum ama, benim seni tanımamam sana zarar vermez. Seni tanıyan birisini getir” der.
   Bunun üzerine topluluktan biri onu tanıdığını söyler. Hazret-i Ömer de, onu ne ile tanıdığını sorar, adam: “Adaletle ve faziletle” cevabını verir.
   Hazret-i Ömer tekrar sorar: “Bu adam senin geceni, gündüzünü, girdiği, çıktığı yeri bildiğin en yakın komşun mudur?”
   Adam: “Hayır.”
   Hazret-i Ömer : “Yol arkadaşlığı yaptın mı?”
   Adam bu suale de hayır deyince, Hazret-i Ömer:
   “Öyleyse sen onu tanımıyorsun” der ve şahitlik yapacak adama, “Seni tanıyan birini getir” diye emreder.
   Bu örnek, İslamda şahitliğe verilen önemi belirten ibretli bir hedisedir.
   Gustave Le Bon ise, Bir Tarih Felsefesinin İlmi Esasları isimli eserinde:
   “Şahadete verilen ehemmiyet o kadar büyüktür ki, tarih ve adalet ona dayanmaktadır” demektir.
   Bediüzzaman Said Nursi’nin mübarek ömrünün yıllarına, aylarına ve günlerine ışık tutan, aydınlatan delillerimizden bir bölümü de “ Son Şahitler ” dir.
   Son Şahitler,” ona talebe olup, ondan ders alanlar…
   Son Şahitler,” onun dostu ve arkadaşı olup, onunla sohbet edenler, seyehat edenler…
   Son Şahitler,” polis olarak ifadesini alanlar, onu karakollara götürüp orada misafir edenler…
   Son Şahitler ,” beldeden beldeye onu götürürken yanında bulunan bekçiler, jandarmalar…
   İşte bu gibi kimseler onun şahitleridirler…

   Bediüzzaman Said Nursi, bugünkü manada muntazam bir tahsil görmedi, fakat “Nur Mekteb-i İrfanı” gibi gönüller üzerine müesses bir Nur Mektebi kurdu.
   Bediüzzaman Said Nursi, muntazam bir medrese tahsili yapmadı, fakat “Medresetü’z-Zehra” gibi bir “Nur Medresesi” kurdu.
   Böyle bir Üstad hakkında hakkında elbette bir çok eserler yazılmıştır ve yazılacaktır. Üstad Bediüzzaman henüz hayatta iken, hakkında hazırlanan Tarihçe-i Hayat’ın girişinde bu mevzu ile alakalı olarak şu ifadeler bulunmaktadır:
   “Bu eser, istikbaldeki münevver Nur talebeleri için hakiki bir me’haz teşkil etmektedir. Muhterem edib ve muharrirler, bundan istifade ile inşallah daha mükemmel, daha hakikatli ve faydalı tarihçe-i hayatlar hazırlayacaklardır.”
   Bediüzzaman’ın tafsilatlı hayat hikayesinin nasıl yazılabileceği de yine bu mezkur eserin girişinde şu şekilde anlatılmaktadır:
   “Üstadın mesleğini meşrebini ve hususi ahvalini, pek çok seciye ve hasletleri şahsında ve hizmetinde toplayan şahsiyetini tarif edemedik. Onun yaşadığı müteaddit hayat safhalarını yakından gören ve içinde bulunan talebe ve hizmetkarlarını birer birer dinlemek ve görüşmek lazımdır ki, tarihçe-i hayatı bir derece mufassal hazırlanabilsin.”
   Bu Son Şahitler serisi, uzun ve mübarek bir ömrü daha tafsilatlı bir şekilde ortaya koymak için birer çırpınıştır. Bu çırpınışların neticesinde bir aziz mürşid ve rehber, insanlığa tanıtılmış olacaktır.
   Sizleri Son Şahitler’le baş başa bırakırken, Allah’a emanet olun. Aziz okuyucular!
    
   NECMEDDİN ŞAHİNER
    

    
   ISPARTA ŞAHİTLERİ 1
    
   Mehmed Sözer (Tenekeci Mehmed Efendi)
   Mehmed Gülırmak
   Süleyman Rüştü Çakın
   Mustafa Ezener
   Şefik Sarıoğlu
   Mehmed Babacan
   Fazıl Doyran
   Ahmed Hamdi Okur (Çil Müftü)
   Abdullah Lütfi Özerdem (Saatçı Lütfi)
   Aşçı Hüseyin Zevki Usta
   Nuru Benli
   Şükrü İçhan
   Ayşe Uzunoğlu
   Mehmed Gezgiç (Seyrani)
   Abdülmecid Perihanoğlu
   Bekir Yanıksaz
    
   ESKİŞEHİR ŞAHİTLERİ
    
   Kemal Taner
   Postacı Kamil
   Şükrü Şahinler
   İsmail Doyuk
   Muhittin Keskin
   İziz Tayyar
   Hacı Yaşar Zeydan
   H. Ömer Biçer
   Hasan Okur
   Emir Çayırlı (Çaycı Emin Bey)
   İsmail Tunçdoğan
   Selahaddin Çelebi
   Hilmi Selma (Erkal)
   Mehmed Feyzi Pamukçu
   Mehmed Münip Yalaz
   Araçlı Deli Mü’min (Meydani)
   İbrahim Mırmır
   Dadaylı Halit Bey (Halit Akmansü)
   Tahsin Aydın
   Nadir Baylasl
   Abdullah Yeğin
   Hatice Yıldız
   İbrahim Fakazlı
   Mehmed Tevfik Yakamercan
   Ahmed Özken (Kureyşi)
   Sadik Demirelli
   Ahmed Köroğlu
   Ahmet Ataklı
   Hasan Atıf Egemen
   Emrullah Demirkaya
   Hüseyin Remzi Sönmezgil
   Satı Yılmaz
   İsmail İlgazi
   Feyzi Ertem
   Salih Uğurtan
    
   DENİZLİ ŞAHİTLERİ
    
   Doç. Dr. Nureddin Topçu
   Hesna Şener
   Hüseyin Beşli
   Hasan Feyzi Yüreğil
   Gönenli Mehmed Efendi (Mehmed Öğütçü)
   Hilmi Arıcı
   Süleyman Hünkar
   Ziya Sönmez
    
   AFYON ŞAHİTLERİ
    
   Ekir Tekinalp
   Rasim Günden
   Hasan Akyol
   Hasan Değirmenci
   Hasan Ergen
   Mehmed Kayıhan
   Ali Savran
   Nihat Bozkurt
   Ahmed Hancıoğlu
   Kemal Bayraklı
   Nureddin Can
   Rifat Fiziler
   Hilmi Pancaroğlu
   Ahmed Hikmet Gönen
   Hasan Zalımoğlu
   İbrahim Arman
   Çalışkanlar Hanedanı
   Osman Çalışkan
   Mehmed Çalışkan
   Halil Çalışkan
   Mahmud Çalışkan
   Kamil Çalışkan
   Hüseyin Çalışkan
   M. Zeki Çalışkan
   Ceylan Çalışkan
   İhsan Çalışkan
   Hamza Emek
   Dr. Tahir Barçın
   Ahmed Feyzi Kul

   Nesil Yayınları Necmettin Şahiner tarafından yazılan Son Şahitler Bediüzzaman Said Nursiyi Anlatıyor 2 adlı kitabı incele diniz.

   Son Şahitler Anlatıyor 2 , Son şahitler Bediüzzaman Said Nursiyi Anlatıyor 2, necmeddin şahiner eserleri , son şahitler kitapları. nesil yayınları

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789754082364
   MarkaNesil Yayınları
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9789754082364

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.