• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Son Şahitler 4, Necmeddin Şahiner

   Fiyat:
   65,00 TL
   İndirimli Fiyat (%47,7) :
   34,00 TL
   Kazancınız 31,00 TL
    
     Kitap             Son Şahitler 4
     Yazar            Necmettin Şahiner
     Yayınevi        Nesil Yayınları
     Kağıt  Cilt      2.Hamur - karton kapak cilt
     Sayfa  Ebat   500 sayfa - 16.5x23.5 cm
     Yayın Yılı       2008


   Nesil Yayınları, Necmettin Şahiner tarafından yazılan Son Şahitler Bediüzzaman Said Nursi yi Anlatıyor 4 adlı kitabı incelemektesiniz.
   Son Şahitler 4 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları ve bilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2       Son Şahitler - 4
    
    
   Son Şahitler 4
   Necmeddin Şahiner
    
    
                   TAKDİM
    
   Yeryüzüne (arz) Allah’ın dilemesiyle halife kılınan “hedef insan”a ulaşabilmiş kimseler her asırda bulunuyor. Bunlar topluluklar için, imani ve içtimai örnekler teşkil ediyorlar. Bu müstesna zatlardan tam istifade edebilmenin yolu, belki de en kestirme yolu, hayatlarının, yaşayışlarının ve ne yapmak istediklerini iyici bilinmesine gerekli tesbitlerin yapılabilmesine bağlıdır. Bu da etraflıca araştırmalarla, tetkikatla elde edilebilir. Bunu için ne derece ciddi çalışmalar yapılırsa yine de azdır.

   Hicri 13. Asrın başında duran, sureten medeni olan insanları medeniyet-i hakikiye olan İslamiyet ile dirilmeye, hayatlanmaya davet eden,
   “İhya-yı din, ihya-yı millettir”

   “Hayat-ı din, nur-u hayattır” diye ufku tabiatçılık ve inkar-ı uluhiyet felsefeleriyle kararan insanlığa Kur’ani “Şualar” ve “Lem’alar”la nur serpmekle hakiki kemalatın İslamiyet ve imanda olduğunu ispat eden namdar ismiyle Bediüzzaman’ı tanımak ise çok daha ehemmiyetlidir.

   Değerli araştırmacı ve kardeşim Necmeddin Şahiner’in bu sahada yirmi yılı aşan bir mesai sarfetmiş olmasına hiç de şaşmamak lazımdır. Yorumsuz olarak ancak hadiseleri, hatıraları ve vesikaları nakledebilmek, dürüstçe bunu yapmak, hisleri, kanatları karıştırmamak, başlıbaşına bir hizmet sayılabilir. Zannederim ki, muasırları olan ilim ehli ve hakikatı arayanlar, Bediüzzaman Said Nursi gibi bir zat-ı alicenabı tanımamış, tanıyamamış olduklarına çok tesadüf edeceklerdir. Gerçekte, o; eserlerinde, yani Risale-i Nur şaheserlerinde, onun aynasında pırıl pırıl parlamaktadır. Bu nisbette insanın rütbe-i aklının, eserine aksetmesi çok harikadır.

   Bu mücessem iman mümeslisine nasıl lakayd kalınabilir? Çok Taaccüb ediyorum. Mütebahhir ulemadan maraş’ın medar-ı iftiharı Müftü Hafız Ali Efendi Hazretleri bizleri Risale-i Nuru okumak sebebiyle tebrik ederdi, müjdelyer verirdi: “Cenab-ı Said Radiyallahu Teala Anh Efendimiz kümmelindendir. Her ne derseniz ona layıktır. O zata yakışır” buyururlardı. Hatta büyüklüğünün kıskanıldığını, haset edildiğini, isminden ürküldüğünü söylerlerdi.

   Evet, böyle asrını dolduran, hatta aşan zatların hayatlarını ve eserlerinin tetkikine çok fedakar Necmeddinler lazımdır.
   Herhalde en uygun şekilde bu hizmet için enstitüler ve üniversitelerde kürsüler ihdas edilmelidir. Manevi irfanımız için müstakbel nesillere bu hizmeti yapmakla borçluyuz. Şimdilerde bu vazifeyi en candan yapanlardan birisidir Şahiner ve onun bu çalışması temel teşkil edebilir.
   Doğrusu, seneler önce çocuk denecek yaşlarda onun böyle bir istidadının fark ederek bu yolda teşvik ettiğime isabet olmuş ki. Çok semerelerini gördük. İstifade ediyoruz. O günlerde lise son sınıf öğrencisi olan bu günü yorulmaz araştırmacı, biyograf Necmeddin Şahiner’e söylediğim şu mealdeki sözleri hiç unutmadım:
   “Kardeşim Necmeddin ! Senin, eşhas-ı zamanı, devrin şahıslarını tanımak hususunda tecessüs derecesinde ciddi merakın var… Büyük Üstad Bediüzzaman Hazretlerinin hayatının incele, öyle ki onun ikamet ettiği yerleri gör, görüşenlerle görüş, isim, zaman ve mekan belirterek bunları yorulmadan on yıl toplayarak, sonra tasnif eder, bir eser haline getirirsin. Belki bu derleme, bu araştırmalar kaynak olur. Size de bunlar için müracaat edilir, hayır vesilesi olur” demiştim.

   Doğrusu kendisinden bekleneni mükemmele ulaşmak derecesinde yaptığını görüyoruz.

   Büyük bir sadakat ölçüsüyle yapılan bu güzel ve faydalı çalışmaya karşı takdir hislerimi her zaman izhar etmişimdir. Şahiner gibi, derlenmiş bilgilerini yazılarla kayıt altına alan, zaman silgisini silip yok etmesine fırsat vermeyen kimseleri imrenerek takip ediyorum, onların ortaya çıkardıkları eserlerinin dikkatle okuyorum. Kendi ihmal ve kusurumun vicdanı baskılarını bir derece okuyarak telafi ediyorum. Kendileri için güzel meşguliyetler arayan gençlerimiz ağabeylerinin örnek alsınlar, tavsiyelere ehemmiyet versinler, çalışmalarına erken başlasınlar. Büyüklen için (onların daha iyi tanınması yolunda) yapılan çalışmalar küçük değildir, manevi ecrini de Allah (c.c.)’dan umuyoruz.
    
   Ahmed İhsan Genç
   ( İstanbul - Göztepe )
    
    
                      ÖNSÖZ

   Son Şahitler Bediüzzaman Said Nursi’yi Anlatıyor ismindeki çalışmalarım Nur sevdasını bir sesidir.

   Nur bahsi bitmez ve tükenmez, fakat takatim değil. Bana düşen, bu kudsi işe gönül vermekti. Gönül değil, bu mukaddes işe gençliğimi, hayatımı ve maddi geleceklerimi de verdim. sadece gönül değil, bu iyi zerrat-ı vücudumla yapıyorum. Bu nurlu yürüyüşte bütün kuvvetim, emelimin temizliğinden ibarettir.

   Tam yirmi üç sene evvelki, on saatlik Nurs yolunda yürüyüşten sonra Kutis köyündeki beş on dakikalık molamızda vücudumla birlikte ayaklarımın sanki nüzul inmiş gibi titreyişini İsmail Yazıcı ve Nazım Gökçek Ağabeylerim çok iyi hatırlarlar. O yıllarda Nur Üstad Bediüzzaman’a ait ne duyuyorsam, elimdeki küçücük deftere notlar alırdım.

   Uzun zamanlardır bu not alışlardan, bu yazışlardan toplayıp bulabildiklerimden, süzülerek ancak sizlere onda birisini çıkararak takdim ediyordum.

   Sonra bu yazılanlar biçbir zaman bir kişinin kafasının işi de olmadı, nice nice nur kardeşler hep tashih ettiler, hep elediler, hep münasip olmayanları koymadılar. Bu işte yardımı olanları, hep dualarım ve minnet duygularımla yad ediyorum. Ben gayretlerimde bir ekip on çıkaran çiftçiler gibi seviniyorum.
    
   Nur Üstad Bediüzzaman Said Nursi’yle alakalı üç özel dergi bir düzineyi bulan kitap çalışmalarımla birlikte yeni yeni kitapların hazırlıkları içindeyim. Saadet dolu günler ve aydınlık geceler yaşamaktayım. Yazılarım ne sistemli bir ilim tetkiki, ne de subjektif bir sanattır. Son Şahitler Bediüzzaman Said Nursi’yi Anlatıyor sadece ve sadece Kur’an’ın Nurlarına sevdalanmış kalbin nurları etrafına sıçratarak, nur yolunda son nefesini verebilmesidir.

   Hiçbir davam yok. Biraz emeğim, nura sevdalanmış gönlüm ve nur için yaşayıp, nur için ölebilme gayretim var, o kadar.
   İnsan mazisi içindir. Bunu için hep mazideki yüce şeref levhalarının vesikalarını toplayabilmeye çalışıyorum. Ben tam olanı değil, toplayabildiklerimi dökmeden vermeye çalışıyorum.

   Onları, yüzleri ve binleri çoktan aşan ve taşan şahit insanlar… Edirne, şam, Berlin, Hakkari, Milas, Erzincan ve Elmalı sadece şu anda hatırıma gelebilen beldeler.
   Bu nur hizmetinde ürpertici zorluğu bilmez miydim? Ama Nur Üstadın Avukatı Bekir Berk Ağabeyimin “Kardeşim, biz istihdam olunuyoruz” şeklindeki nurlu sözü, zerrat-ı vücuduma, nurdan zevk ve lezzetler vermektedir. Yoksa hiçbir zaman “Ben de yazdım, ben de yazabilirim” gibi bir bed düşünce ve fikir hiçbir an hayalime bile gelmedi. Tam aksine, Bediüzzaman Hazretlerinin hayatı-eserleri konusunda bilgilerim ilerleyip artınca, ne kadar bu mevzuda ilme ve bilgilere muhtaç olduğuma daha da iyi anlıyorum.
   Ne yaptığımı pek iyi bilmiyorum. Ama adına ihlas denilen Nur kulesine çıkmak için, son nefes, son imkan ve son sermayeye kadar harcamanın sevdası içinde yaşamaya çalışıyorum.

   Bu gayretler esnasında, sayısını bilemediğim tevafuklar ve bu esnada Nur Üstad Bediüzzaman’ın “Tevafuk makbuliyet alametidir” vecizesi nurdan bir levha halinde karşımda parlar durur. Hele hele omuzlarım üstündeki mübarek elleri ve  heybetli sözleri:
   “Bana bak, bana bak, gözlerini benden ayırma!” ikazı.

   Yine bu kadarcık bir takdimle, aradan çekilerek, sizleri Son Şahitler’in aziz ve hatıralarıyla baş başa bırakıyorum.
   İhlas ve İlahi rıza ne güzel son duraktır.

    
   Necmeddin ŞAHİNER
   Gaziantep-1994
    

    
   EMİRDAĞ ŞAHİTLERİ
    
   Mustafa Sungur
   Akif Arıözsoy
   Mehmet Taktak
   Mehmet Özpolat
   Hafız Namık Şenel
    
   ISPARTA ŞAHİTLERİ - 2
    
   Said Özdemir
   İsmet Gülcügil
   Hayreddin Topçu
   Mustafa Çetin
   Recep Onaz
   Mehmed Büker
   Pıtnat Güngör
   Hacı Reşid Övet
   Ahmed Gümüş
   Doç. Dr. İsmail Karaçam
   Muzaffer Erdem
   Abdülkadir Badıllı
   Mehmed Emir Er
   Abdülkadir Ekinci
   Mahmut Allahverdi
   Selahaddin Akyıl
   Ali Tayyar
   Ali İhsan Özyurt
   Fahreddin Sayı
   Niyazi Tekin
   H. Kamil Okur
   Suad Alkan
   Ali Haydar Morgül
   Abdülbari Polat
   Ömer Adil Mehalifçi
   Muzaffer Küçükyıldız
   Hafız Ali Okur
   Hamdi Sağlamer
   Subhi Türel
   Prof. Dr. Hayrettin Karaman
   Mehmed Şükrü Yeşilnacar
   Rahmi Erdem
   H. Muhammed Tüylüoğlu
   Hasan Sağlam
   Av. Gültekin Sarıgül
   Yusuf Dehri
   Adile Suluk
   Mehmed Soymen
   Dr. Tahsin Tola
   Hakkı Yılmaz
   Mustafa Gül
   Abdurrahman Yargın
   Süleyman Kaya
   Yaşar Gökçek
   Yusuf Kervancı
   Hüsmen Hüseyin Duran
   Veli Işık Kalyoncu
    
   İSTANBUL ŞAHİTLERİ - 2
    
   İsmail Diken
   Nihat Yazar
   Muhsin Alev
   Hüseyin Rahmi Yananlı
   Kemal Baştuğ
   H. Hafız Selahaddin Güney
   Halil Sıtkı Öztorun
   Mehmet Şevket Eygi
   Mustafa Güleç
   Hüseyin Cahit Payazağa
   İsmail Dayı
   Avni Toktor
   Ali Kırankollular
   Cesim Küfrevi
   Tonuslu Haşmet Hoca
   H. Ali Akalay
   Mehmed Fırıncı
   Muslihiddin Sönmez
   Mehmed Emin Birinci
   İsmail Yıldız
   Galip Gigin
   Hakki Yavuztürk
   Prof. Dr. Ali Özek
   Mustafa Runyun
   Dr. Alaaddin Yılmaztürk
   Osman Yüksel Serdengeçti
   Naci Erdönmez
   Hafız Enver Ceylan
   Mustafa Cahit Türkmenoğlu
   A.Hikmet Tezcan
    
   ANKARA ŞAHİTLERİ
    
   Cemaleddin Günel
   Atıf Ural
   Prof. Dr. İbrahim Canan
   Hüseyin Aksu
   Said Köker
   Abdülkadir Akçiçek
   H. Mehmed Hasırcı (Erbaşı)
   ( Son şahitler Bediüzzaman Said Nursiyi Anlatıyor 4, Son şahitler Bediüzzaman Said Nursi’yi Anlatıyor 4, Son şahitler Bediüzzaman Said Nursi’yi Anlatıyor 4, Nesil Yayınları, Necmettin Şahiner Son Şahitler Kitabı , son şahitler 4 )
   Nesil Yayınları Necmettin Şahiner tarafından yazılan Son Şahitler Bediüzzaman Said Nursiyi Anlatıyor 4 adlı kitabı incele diniz.

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789754082340
   MarkaNesil Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789754082340

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.