• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Sözler, Orta

   Fiyat:
   129,00 TL
   İndirimli Fiyat (%34,1) :
   85,00 TL
   Kazancınız 44,00 TL
   28,33 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo

   Kitap               Orta Boy Sözler, Lügatçeli
   Yazar              Bediüzzaman Said Nursi
   Yayınevi          Zehra Yayıncılık
   Kağıt - Cilt       Sarı Şamua -  Vinleks Cilt 
   Sayfa - Ebat    1.104 sayfa -  14.5x20 cm  -  Orta Boy - Lugatlı
   Yayın Yılı         2018   


    
   Her sayfa altında bilinmeyen kelimeler
   Ayet ve hadis mealleri, hadis kaynakları
   Şahıs ve kavramlarla ilgili notlar


    

   Zehra Yayınları, Bediüzzaman Said Nursi (ra) Lügatçeli Sözler kitabı nı incelemektesiniz.
   Lügatçeli Sözler kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
     
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2

    


   Zehra Yayıncılık, Risale-i Nur Külliyatının günümüz insanlarının kolayca anlayabilmesine yardımcı olmak amacıyla yepyeni bir çalışma başlatmış oldu. Risale-i Nur Külliyatının her parçası diğerinin tamamlayıcısı olan bu risaleler şimdiye kadar dünyanın birçok diline çevrildi. Birçok ilmi deyim ve kavramları içeren Risale-i Nur’un dili hiç şüphesiz günümüz okuyucularına ağır gelmektedir. Bu sebeple kendi orjinal uslubuna müdahale demek olan sadeleştirme yerine, anlaşılması güç olan kelime ve kavramların anlamlarını her sahifenin altındaki dipnotlarda alfabetik olarak verme yolunu tercih etmiş bulunuyoruz. Umarız bu tarz bir çalışma ile Risale-i Nur’un anlaşılmasına katkıda bulunmuş oluruz.
    
   Risalelerde geçen ayet, hadis ve diğer Arapça, Farsça ve Kürtçe ibareler tercüme edilerek kaynaklarıyla birlikte aynı sayfa altında gösterilmiştir. Ayrıca Risalelerde geçen yer, isim ve kavramlar ise kitabın sonundaki “Notlar” kısmında verilmiştir.
    
   Sunuş

   Elinizdeki eserin müellifi Bediüzzaman Said Nursî, yüz yıla yakın süren ha­yatı boyunca Batının askeri ve kültürel meydan okuyuşu karşısında İslam dün­yasının manevi dinamiklerini Kur'an ve Sünnetin sabitelerinden hareketle or­taya koymaya çalışmış, meydana getirdiği Risale-i Nur Külliyatıyla çağdaş bir İslam düşüncesi ekolü oluşturmuştur. Çağdaş İslam toplumunun inşasında te­mel harcın iman hakikatları olduğunu vurgulayan Bediüzzaman Said Nursî, surlarında gedikler açılmış İslam kafasını yeniden onarmaya çalışmıştır.

   Bir kuyumcu titizliği içinde çalışan bu mücevherat dükkânının dellâlı, Kur'an ve Sünnetin çağdaş yorumunu bu asrın teferruat içinde boğulmuş ve dünyevî meşgaleler içinde yorgun düşmüş olan insanına bir âb-ı hayat çeşmesi olarak sunmaya gayret etmiştir. Bu tılsımlı ve iksirli çeşmeden içenler Kur'an ve Sün­netin serin gölgesinde hayata yeniden dönmektedirler. Ölmeye yüztutmuş ruhlar, günahların ağırlığıyla paslanmış kalpler ve ümitsizlik içinde azap çeke­rek kıvranan gönüller, mesih-misal bir dokunuşla yeniden hayat bulmakta ve dirilmektedir. Risale-i Nurları anlayarak okuyanlar bir ba'sü ba'de'l mevt (ölümden sonra yeniden diriliş) hakikatini hayatlarında bizzat yaşıyorlar, deni­lebilir.


   Her çağın kendine özgü bir takım problemleri olduğu gibi çağımızın da problemleri vardır. İslam ümmetinin tarihi süreci dikkatle izlenecek olursa gö­rülecektir ki, her fetret döneminde o dönemin manevi hastalıklarına ve yara­larına Kur'an ve Sünnet eczahanesinden reçeteler çıkaran büyük mücedditler, mürşitler ve gönül erleri gelmiştir. Ümmetin en sıkışık olduğu dönemlerde ma­na aleminin bu yıldız-misâl kahramanları birer meşale gibi dalalet ve bidat ka­ranlıklarını dağıtarak, şüphe bulutlarını bertaraf etmeye ve hakikat güneşini göstermeye muvaffak olmuşlar, ümmeti inkıbaz halinden kurtararak ona bast ve inşirah halini bahşetmişlerdir.

   İşte Bediüzzaman Said Nursî de tıpkı kendi selefleri gibi ümmetin hayatın­da tecdid misyonunu üstlenerek bu nurlu ve aydınlık yolu göstermeye çalış­mıştır. Hadiste rivayet edildiği gibi, "Şüphesiz ki Allah, her yüzyılın başında bu ümmetin dinini tecdid edecek olan bir müceddit gönderir." Nübüvvet kapısının ka­panmasından sonra teceddüd hareketini üstlenen mücedditler, her asrın ihti­yaçlarını ve koşullarını gözönünde tutarak dinin yenilenmesi anlamında veraset-i nübüvvet makamını deruhte etmişlerdir. Dolayısıyla, Said Nursî de tarihi süreç içerisinde bu geleneğin bir devamıdır. İslam tefekkür tarihinin altın zin­cirinde çağdaş halkayı teşkil eden Bediüzzaman, bu çağın, hayatı süratle ka­yıp giden evladı için Kur'an ve Sünnetten en kısa ve en selametli bir yolu ve metodu çıkarmıştır. Bu yol, her şeyin here ü merc olduğu günümüzde, en kı­sa ve en selametli bir metotla bidat rüzgârlarına ve dalalet hücumlarına karşı 
   çabuk sönmeye maruz kalan taklidî imanı, hiçbir şüpheye mahal bırakmaya­cak ve küfrün hiçbir saldırısı karşısında sarsılmayacak olan tahkiki imana çe­virme yoludur. Böylece Kur'an ve Sünnetin ulvi semasından tereşşuh eden bu nur damlaları günümüz müslümanlarının manevi yaralarına şifalı birer mer­hem ve iksirli birer tılsım olmaktadır.


   Elinizdeki bu kitap, Risale-i Nur Külliyatının ana gövdesini ve esasını oluş­turur. Risale-i Nur Külliyatından diğer eserler bu ana gövdeden ayrılmış dallar mesabesindedir. Bu itibarla Üstad Bediüzzaman Said Nursî,
   Sözler kitabına özel bir ihtimam göstermektedir. Kendi tabiriyle Sözler, günümüz insanlarının manevî yaralarına şifalı bir merhem, küfür karanlıklarından gelen hücumlara karşı en faydalı bir nur ve dalâlet vadilerinde hayrette kalanlar için en güzel ve doğru bir rehberdir. Sözler, Kur'an hakikatlerinin birer anahtarı ve o haki­katleri inkâr etmeye çalışanların başlarına inen birer elmas kılınçtır.   Kitaptan yararlanmak için dikkat edilmesi gereken hususlar:

   1. Her parçası diğerinin tamamlayıcısı olan Risale-i Nurlar şimdiye kadar dünyanın birçok diline çevrildi. Birçok ilmî deyim, kavram ve ıstılahları içeren Risale-i Nur'un dili günümüz okuyucularına ağır gelmektedir. Bu sebeple kendi orjinal üslubuna müdahale demek olan sadeleştirme yerine, anlaşılması güç olan kelime, deyim, kavram ve ıstılahların anlamlarını her sahifenin altındaki dipnotlarda alfabetik olarak verme yolunu tercih etmiş bulunuyoruz. Umarız bu tarz bir çalışma ile Risale-i Nur'un anlaşılmasına katkıda bulunmuş oluruz.
    
   1. Eserde geçen ayet, hadis ve diğer Arapça, Farsça ve Kürdçe ibareler ter­cüme edilerek kaynaklarıyla birlikte aynı sayfa altında gösterilmiştir.
    
   1. Kitapta (*) işareti ile gösterilen yer, isim ve kavramlar ise kitabın sonun­daki "Notlar" kısmında izah edilmiştir. (*) işareti ile gösterilen isim ve kavram­lar birden çok yerde geçiyorsa, sadece ilk geçtiği yer işaretlenmiş olup, tekrar edilen isim ve kavramlar hakkında bilgi edinmek için kitabın sonundaki "Not­lar" kısmına bakılmalıdır.
    
   1. Bkz. rumuzuyla gösterilen hadis kaynakları, bu kitapta geçen hadis me­tinlerinden farklı veya yakın ifadeler taşımaktadır.
    
   1. Kitabın sonuna kavram, esma-i ilâhiye, kitap, şahıs ve yer isimlerini içe­ren karma bir indeks konulmuştur. Ayrıca yapılan çalışmada başvurulan kay­nakları içeren bir de bibliyografya eklenmiştir.
   2.  
   Çalışmak bizden, tevfik ve yardım Allah'tandır.


   Zehra Yayıncılık    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789756382660
   MarkaZehra Yayıncılık
   Stok DurumuVar
   9789756382660

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.