• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Tam Dua, Mustafa Necati Bursalı

   Fiyat:
   30,00 TL
   İndirimli Fiyat (%50) :
   15,00 TL
   Kazancınız 15,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   Karton Kapak, 12 Cilt, 4.264 Sayfa
   750,00 TL
   KDV Dahil 408,00 TL
   %45,6
   Karton Kapak, 2.Hamur, 570 Sayfa
   60,00 TL
   KDV Dahil 38,00 TL
   %36,7
   Ciltli, 2.Hamur, 570 Sayfa
   130,00 TL
   KDV Dahil 82,00 TL
   %36,9

   Kitap              Tam Dua
   Yazar             Mustafa Necati Bursalı
   Yayınevi         Gayem Yayınları
   Kağıt  Cilt       2.Hamur - karton kapak cilt
   Sayfa  Ebat    480 Sayfa - 13.5x19.5 cm 
   Yayın Yılı        2011   Gayem Yayınevi, Mustafa Necati Bursalı tarafından yazılan Tam Dua adlı kitabı incelemektesiniz.
   Tam Dua kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları bilgiyi aşağıda geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
    
   Yaratan Rabbinin adıyla  oku .  O, insanı " alak " dan yarattı. Oku , Senin Rabbin en cömert olandır.  Alak 1-2
     
    
        Tam Dua Kitabı

    
                 ÖNSÖZ
    
   Ey Rabbim! Senin mübarek ismini anarak ve rahmetinin gölgesine sığınarak ve Senden mağfiret dileyerek söze başlarım. Şüphesiz âlemlerin Sultanı sen olduğun gibi, sözlerin sultanı da elbet Sensin!
    
   Sana hamd eder, her işimde Senden yardım dilerim. Sana hakkıyla hamd etmekten âcizim. Senin nîmetlerinin şükrünü insan nasıl ifa edebilir ki, bir nefes için iki şükür lâzımdır. Vücudumdaki her bir kıl Senin eserin olunca, artık ben niceye bir çırpmayım ki, her bir kılın şükrüne muvaffak olayım...

   Kullarına en güzel duaları öğreten yine Sensin. Kullarıma "Ben Yakınım!" buyuran da Sensin. İyiler de senin kapına, günahkârlar da Senin kapına iltica eder. Melekler de senin azamet ve saltanatın karşısında tit­reyip dururlar.
    
   Yâ Rabbi, Yâ Rabbi! Sen herkesin "Yâ Rabbî!" deyişlerini duyarsın. Sen her canlının rızkını verir, her düşküne acırsın. Padişahlar da senin kapında devlet bulur, köleler de. Kim Senin dergâhından yüz çevirirse, o kendisine yazık etmiş olur.
   Ey canımı yaratan! Can, senin kapının toprağıdır. Yalnız sana kulluk eder, yalnız senden yardım dilerim. Ben yalnız senin katından ümitliyim. Senin tevfîkin yâr olmayınca kul ne yapabilir ki?
    
   Senin yüce hükmün benim acîz vücudumu dünyaya göndermeseydi, beni kim yaratmaya kadir olurdu? Sen bana akıl ve kavrayış vermeseydin, hangi servet aklımı satın almaya yeterdi?
    
   Ey güzel Mevlâm! Ben her an senin cömertliğinin harmanından başak toplamaktayım. Senden dâima muradım yine Sensin!
    
   Benim bu eğri büğrü sözlerimi doğru olarak kabul buyur. Beni bu işimde başarılı et, benim ümit geceme hayırlı bir sabah lütfet.
     
   Sensin âlemin Rabbi, Hamd Sana, şükür sana. Ey keremler sahibi,
   Hamd Sana, şükür Sana!
   Suyum oluktan akar, Bulutlar indirir kar,
   Aşkın yürekler yakar, Hamd Sana, şükür Sana!..
   Sen Halik, ben yaratık, Nasıl sevinmem artık? Vurur yüreğim tık tık,
   Hamd Sana, şükür Sana!
   Aşkınla çağlar bülbül, Keremin dağıtır gül, Sensiz yaşamak müşkül,
   Hamd Sana, şükür Sana!

   Ey Nebi, ey âlemin övüncü, ey herkesin Sultanı ve Peygamberler İmamı! Sana Salât ve Selâm olsun. Can da Senin pâk nurundan yaratılmıştır, cihan da. Sen, cihanın evvelinde ve sonunda misli olmayan bir varlıksın. Senin te­miz varlığın "Levlâk" ile tavsif edilmiştir. Beşerin babası olan Hazret-i Âdem senin bahçende boy vermiştir. Çünkü Senin ayağının bastığı yer, iki âlemin saadet bahçesidir.
    
   Şan ve şerefte seninle boy ölçüşecek kimse yaratılmadığı gibi, güzellik ve güzel huyda, kulluk ve efendilikte de sana denk kimse yoktur.
   En güzel niyazlar senin dilinden dökülmüş, en güzel dualar senin mih­rabında okunmuştur. Sen geceler boyu inlemiş, mübâret ayakların şişinceye kadar kıyamda durmuş, "Şükreden bir kul olmayayım mı?" demişsindir.
    
   Sen, insanoğluna her işte örnek olduğun gibi, duâ ve niyaz hususunda da en ileridesin. Senin, Rabbine karşı o içli, o güzel, o ihlâslı yalvarış ve niyazların olmasıydı, biz duâ etmeyi kimden nasıl öğrenirdik. Yine Senin Vahyen Rabbinden alıp bize getirdiğin Kur'ân-ı Kerîm olmasaydı, biz önümüzü nasıl görür, yolumuzu nasıl doğrulturduk?
    
   Ey iki Cihanın efendisi, Mahşer Meclisinin Reisi! Cenâb-ı Âdem seni vesile ederek Rabbine duâ etti de nice saadetlere mazhar oldu. Âdemin gece­si bu yüzden gündüze döndü. Ve insanlığın saadet baharı bu sebeple fışkırdı.
    
   Ceddin İbrahim Aleyhisselam Senin için Rabbine yalvardı. Hazret-i İsa da Seninle müjde verdi.
    
   Ey hakkıyla öğülmesine imkân olmayan Rahmet Nebi! Senin hallerin, işlerin, duâ ve niyazların ne kadar güzel, ne kadar hoş. Senin Rabbine karşı kulluğun da bir güzel, bir güzel ki, artık ben ne diyeyim?..
    
   Ey Nebiyy-i Âlîşan! Sana bol bol selâm olsun. Hattâ yağmur damla­larının, denizdeki katrelerin, zerreler ve ağaç yapraklarının sayısınca selâm senin üzerine ve sevdiklerinin üzerine olsun!..
    
   EVET:
    
   Geçer akçe takvadır: İş değil koltuk, masa; Ne kıymetiniz olur, bir duanız olmasa!
    
   İnsan dünyaya duâ ile gelir, dünyadan duâ ile gider. Kılınan namaz ce­naze için bir duadır. Duâ, ilk insan ve İlk Peygamber Hazret-i Âdem ile tüllenmiştir. Duâsız kul tasavvur edilemez. Cenâb-ı Âdem Cennetten yeryüzüne indirildiğinde senelerce gözyaşı dökerek Rabbine iltica etti. Onun ne türlü duâ ettiğini Kur'ân-ı Kerîm bize haber vermektedir. Âdem Aleyhisselam, o yasak meyveden yedikten ve Cennetten çıkarıldıktan sonra Rabbi Kerimine şöyle yalvardı:
   "- Ey Rabbimiz! Kendimize yazık ettik. Eğer bizi bağışlamaz, bizi esirgemezsen herhalde (maddî ve ma'nevî en büyük) zarara uğrayanlardan olacağız." (1)
   Bir düşününüz ki koskoca cihanda iki insan. Hazret-i Âdem Ve Hazret-i Havva. İnsanoğlunun iki atası, onlardan başka hiç kimseler yok. O iki
   (1)Â'raf:23.

   Güzide insan gönül gönül çırpınarak hallerini Rablerine arz ediyorlar ve di­yorlar ki:
    
   (Ey Rahmeti Sonsuz Rabbimiz! Ey Lütf-i ihsanının perverdesi olduğumuz Kerîm Halikımız! Biz o meyveyi yemek suretiyle kendimizi itaba müstehak kıldık. Eğer şu irtikâb ettiğimiz suçtan dolayı yarlığamaz, bize merhamet buyurmazsan, bizi âtıfet-i ilâhiyene mazhar kılmazsan, elbette biz hüsrana, zarar ve ziyana uğramışlardan oluruz. Sen bizi bağışlamazsan kim bağışlayabilir ki? Sen bize merhamet etmezsen, kim eder ki?)
    
    Duâ, kulun silahı, gönül gecelerinin sabahı ve dertlinin felahıdır.
   Kerîm Mabudumuz, Nebilerinin ve Peygamberlerinin ne türlü duâ ve ni­yazda bulunduklarını misâllerle bizlere haber vermektedir. Kur'ân-ı Kerîm'de zikredilen Peygamber kıssaları bizi intibaha getirmek ve basîret gözümüzü açmak içindir.
    
   Hazret-i Musa ilk vahye mazhar olduğunda, hemen Rabbine duâ ve ni­yaz etti. Hazret-i Yûnus, balığın karnında zindan derdi çekerken tazarru ve niyaza başladı. Bütün bunlar gösteriyor ki, duâsız kul olmaz.
   Ben duâ, niyaz bilmem, benim kimseye ihtiyacım yok demek, imansız kalblerin ve bodur mantıkların işidir. Akıl sahipleri her ân yüzlerini Cenâb-ı Hakkın dergâhına tutmuşlar ve kullukta karar kılmışlardır.
    
    Kul olmadan sultan olunmaz.
   Padişahlar da O'nun kapısında kuldur, Vezirler de...
   Zenginler de O'nun kapısında kuldur, fakirler de.
   Melekler de o kapıdan nasib alır, Cinler de.
   Kuşlar da o kapının tanelerini toplar, balıklar da.
    
   Yani: Cenâb-ı Hakkın kerem sofrasından yemeyen yoktur. Şanı Yüce Al­lah, Hazret-i İbrahime rızık verdiği gibi, inkâr çukurundaki Nemrud'un rızkını da kesmez.
    
   Böyleyken, akılsız kâfirler kendilerine başka ilâhlar edinirler.
    
   Biz, irfan fukaralarına değil, basîret sahiplerine hitap edeceğiz. Cennet­ten toplanmış bir demet gül gibi, bir demet duâ sunacağız.
   Duamız, Kur'ân-ı Kerîm'den, Peygamberlerden, Velîlerden, Sıddık ve Salihlerden ve Hak âşıklarının dilinden olacaktır. ( Tam Dua kitap , Dua Mustafa Necati Bursalı kitapları, Mustafa Necati Bursalı namaz hocası , dua kitabı , gayem yayınları )
    
   Sözü burada manzum bir duâ ile noktalıyorum:
    
                               NİYAZ
    
   Kulluğum sana benim, bir Sensin RAB Allah'ım, Dînimi îmânımı etme türâb Allah'ım!
   Eski ve muzlim illet insana pençe vurur,
   Şimdi yürekler mahzun, şimdi harap Allah'ım!
   Ne Selmân tarzı bir aşk, ne Ebû Zer huyu var, Bir çile yumağıdır: Acem, Arap Allah'ım!
   Dünyanın gülistanı bülbülünü yitirdi, Başları döndürmede, viski, şarap Allah'ım!
   Bu çemen diyarında kıvılcımlar boy verdi, Kimi yanar kül olur, kimi kebap Allah'ım!..
   Yüzümüz kereminin eşiğine âşinâ, Âcizler sığınağı elbet bu bâb Allah'ım!
   Kimsenin ırmağından kadeh doldurtma bize, Senin elinde rahmet, elinde Âb Allah'ım!
   Affına, rahmetine, lütfuna ümitliyiz,
   "Lâ taknedû!"(*) diyerek geldi hitap Allah'ım!
   Resulünün nurundan bizi mahrum eyleme, Ondan armağan bize: Sünnet, kitap Allah'ım!

   (*) Lâ taknedû: Allah'ın rahmetinden ümid kesmeyiniz!
    

   MUSTAFA NECATİ BURSALI
   3/5/1994 Yeniköy
   Gayem Yayınevi, Mustafa Necati Bursalı Tam Dua Kitabı nın tanıtımı sona erdi.       
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056260216
   MarkaGayem Yayınevi
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786056260216

   İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.