• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Tam Karabaş Tecvidi, Büyük Boy

   Fiyat:
   20,00 TL
   İndirimli Fiyat (%40) :
   12,00 TL
   Kazancınız 8,00 TL
   Aynı Gün Kargo

   Kitap             Tam Karabaş Tecvidi – Ali Haydar Elifbalı, Soru Cevaplı
   Yayınevi        Alem yayıncılık
   Kağıt - Cilt     Sarı Şamua kağıt, Karton kapak cilt
   Sayfa - Ebat  80 Sayfa, 16,5x24 cm. Büyük Boy
   Yayın Yılı       2017 ,  Orjinal osmanlıca metin , türkçe metin birarada   Alem yayıncılık Tam karabaş tecvidi kitabını incelemektesiniz.
   Sorulu cevaplı tam karabaş tecvid kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

    
   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
    
     
      Soru Cevaplı Elifbalı Tam Karabaş Tecvidi
    
    
   Allah-u Teala'ya sonsuz hamd ve sena, Resulullah'a, aline ve ashabına salât ve selam olsun.
    
   Peygamberimiz Sallallahu aleyhi ve sellem efendimiz bir hadisi şeriflerinde: “Sizin en hayırlınız Kur'ân-ı Kerim'i öğrenen ve öğreteninizdir” buyurmuşlardır.
    
   Bu hadis-i şerife göre önce doğru şekilde Kur'an-ı Kerim okuyup öğreneceğiz; sonra da, Kur'ân- Kerim okumasını bilmeyen müslüman kardeşlerimize öğretmeye çalışacağız. İşte bu ikisini de yapan, en hayırlı kimselerin yanında yerini alacaktır. İnşa’-Allah.
    
   Kur'ân-ı Kerim öğrenmeyi arzu eden her müslüman kardeşimizin "Tecvid” ilmini de öğrenmesi, bilmesi icap eder. Kur'an-ı Kerim'i Tertil (Tecvid) ile okumak farzdır. (Furkan-s:4/Müzzemmil-s:4) Kur'an'ın tecvid ile okunması, onun vahyedilmesiyle birlikte başlamıştır. Tecvid, her harfi ağızdaki çıkış yerinden  (mahrecinden) seslendirerek doğru ses tonuyla "hiçbir harfi diğerine karıştırmadan usulüne uygun olarak okumak” demektir. Bir başka deyiş Tecvid ilmi, Kur'an-ı Kerimin nasıl doğru ve güzel okunacağını öğreten adıdır.
    
   Kısaca "Ben; Kur'ân-ı Kerim'i düzgün okumayı öğreneceğim!" diyen her müslümanın, mutlaka dünya ve ahiret sorumluluğundan kurtulması için tecvid ilmini de öğrenmesi gerekir.
    
   Halveti dergahının büyüklerinden, Osmanlı devrinde yaşamış Alaeddin-i Karabaş-ı Veli'nin hazırladığı bu tecvid kitabı yüzyıllardır talebelere Kur'an-ı Kerim'i en güzel şekilde okumaları için ders kitabı vazifesi görmektedir.
    
   Ayrıca kitabımızın bu son baskısında, Kur'an-ı Kerim okumaya yeni başlayacak kardeşlerimizin Elif-Bâ’ ihtiyacını da karşılamak gayesiyle yayınevimizden çıkan Açıklamalı Ali Haydar Elif-Bâ’sını özetle verdik, ezan ve namaz duâları ile kısa süreleri de ilave ettik. İnşa’-allah faydalı olacağına inanıyoruz.
    
   Manevi desteğinin olduğuna inandığımız ve aslına uygun olarak bugünkü konuşulan lisana tatbik ettiğimiz bu elinizdeki kitapta bugüne kadar çıkan Tecvid kitaplarından farklı olarak, doyurucu ve öğretici açıklamalar bulacaksınız.
    
   Beğenmek ve dua sizden, gayret bizden, hidayet Allah-u Teala'dandır.   ( karabaş tecvid kitap , tam karabaş tecvidi , alem yayınları karabaş tecvid , orijinal osmanlıca karabaş tecvidi , ali haydar elifbalı tecvid kitabı , osmanlıca türkçe tecvid bir arada )
    
    
   H. Ali Eser
   Alem Yayınları
    


   Alem yayıncılık Sorulu cevaplı Elifbalı Tam karabaş tecvidi kitabını incele diniz. 
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789944332118
   MarkaAlem Yayınları
   Stok DurumuVar
   9789944332118

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.