• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Tam Kayıtlı Halebi Sağir Arapça Metin ve Tercümesi Arapça Kısmı Yeni Dizgi

   Fiyat:
   180,00 TL
   İndirimli Fiyat (%51,7) :
   87,00 TL
   Kazancınız 93,00 TL
   29,00 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo Kargo Bedava

   Kitap               Tam Kayıtlı Halebî Sağîr Arapça Metin ve Tercümesi ( Arapça Kısmı Yeni Dizgi)

   Yazar              İbrahim Halebi
   Yayınevi         Yasin Yayınları
   Hazırlayan     Hüsamettin Vanlıoğlu
   Kağıt  Cilt       Sarı Şamua - Kalın Ciltli
   Sayfa  Ebat    728 sayfa - 17x24 cm.
   Yayın Yılı        2019   Yasin Yayıncılık Mecmaul Adab kitabı nı incelemektesiniz.
   Sufizade Seyyid Hasan Hulusi Efendi Mecmaul Adab Alaiyye kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   Hamd alemlerin rabbi Allah'a, salât ve selâm önce onun kulu ve resulü olan Muhammed Mustafa'ya sonra kıyamete kadar onun yolunu izleyenlere olsun.

   Değerli okuyucular, Halebî Sağîr, Osmanlı alimlerinden "Mülteka'l-Ebhur" sahibi İbrahim el-Halebî (v. 956 h.) tarafından kaleme alınmış muhtasar bir kitaptır. İbrahim el-Halebî bu kitabı Sedîdüddin el-Kaşğarî'ye (v. 705 h.) ait "Münyetü'l-Musallî" üzerine yazdığı şerhten kısaltarak hazırlamıştır. Müellifin yazdığı bu şerhin adı "Ğunyetü'l-Mütemellî" olup daha çok "Halebî Kebîr" diye tanınır. Halebî Kebîr fıkhî meselelerin delil ve tartışmalarına yer verdiği için hem daha geniş hem de mübtedîlere göre ağır bir kitaptır. Bu bakımdan İslamî eğitimde Halebî Sağîr daha fazla alaka görmüş, Osmanlı'dan bugüne toplumumuzda gerek ders kitabı gerekse ilmihal kitabı olarak okunmuştur. Böylece adeta bir "namaz hocası" misali asırlar boyu Müslüman cemiyetin ibadet hayatına rehberlik etmiştir.

   Arz ettiği bu ehemmiyete binaen Yasin Yaymevi olarak birkaç yıl önce Halebî Sağîr üzerine bir çalışma yaptırmayı tasarlamış, bu konuda ilgili hocalarla istişare yaptıktan sonra kitabın tercüme edilmesi için kolları sıvamıştık. Ayrıca cümlelerin gramer yapısmı çözmede kelime anlamlı tercümelerin kolaylık sağladığını göz önünde bulunduran bazı okuyucuların isteği üzerine çalışmanın kelime anlamlı olmasını kararlaştırdık. Ne var ki karşılaştığımız bazı sıkıntılar, çok daha erken tamamlamayı planladığımız tercümenin gecikmesine yol açmış, elimizde olmayarak çalışmanın yayınlanması bugüne nasip olmuştur. Uzun bir süredir kitabın basımını merakla bekleyen duyarlı okuyucularımızdan özür diliyor, çalışmamızın kendilerine faydalı olmasını Allah'tan (c.c) diliyoruz.

   Yasin Yayınevi.

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9789944356640
   MarkaYasin Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9789944356640

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.