• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Tatlıya Bağlayalım

   Fiyat:
   22,00 TL
   İndirimli Fiyat (%31,8) :
   15,00 TL
   Kazancınız 7,00 TL
   Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda

   Kitap          Tatlıya Bağlayalım  
   Yazar         Sema Maraşlı   
   Yayınevi     Motto Yayınları   
   Kağıt Cilt    2.Hamur - Karton Kapak cilt
   Sayfa Ebat  224 sayfa - 13.5x21 cm
   Yayın Yılı    2019   Sema Maraşlı Tatlıya Bağlayalım kitabını incelemektesiniz. 
   Motto Yayınları Tatlıya Bağlayalım kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   Mutlu Evlilik Okulu   
   Sema Maraşlı
   MOTTO


   Sunuş

   Bu kitapta, eşinizi, kayınvalidenizi, gelininizi, damadınızı, çocuklarınızı, annenizi, babanızı, büyükannenizi... göreceksiniz.

   Aile bağlarını güçlendirmenin, eşlerin her ikisinin de zararlı çıktığı hesapları kapatmanın, yepyeni muhabbetler başlatmanın, aile hayatına canlı renkler katmanın, yaşama sevincini her dakika tatmanın, can sıkıcı günleri unutmanın, evliliği ayakta ve zinde tutmanın sırlarını bulacaksınız.

   Her hikâye bir şifa kitabının satırları gibi...


   İyilik de eşit değildir kötülük de. Sen kötülüğü en güzel olan hareketle sav. O zaman görürsün ki seninle kendisi _JL arasında bir düşmanlık olan kimse sanki yakın candan bir dost oluvermiş." (Fussilet sûresi 34. Ayet-i Kerîme)

   Evlilik berekettir, muhabbettir. Bir kişi ile evlenir, koca bir aileye sahip olursunuz. Aileniz bir iken iki olur. Bir nimettir on­lar. Fakat her nimetin külfeti olduğu gibi yeni bir aileye sahip olmanın da zorlukları elbette vardır. Sevdiğinizin sevdikleridir onlar. Eşinizi kıskanabilirsiniz, paylaşmak istemeyebilirsiniz. Yahut eşinizin ailesi kendi evlatlarını kıskanıp paylaşmak iste­medikleri için size gönül kapılarını kapatabilirler, işte o zaman iki yol vardır önünüzde.

   Birinci yol: "Senin ailen benim ademdir." deyip hata ve ku­surlarına bakmadan onları kabullenmek, sevgi ve saygı göste­rerek gönül kapılarından içeri girmeyi başarmaktır. Gönül ka­pısının kilidi "iyilik anahtarı" ile açılır, iyilik edenler nice düş­manlıkları dostluklara çevirip gönüllerde yer edinmeyi başara­bilirler.
   ikinci yol: Sürekli eşinizin ailesinin hatalarına ve hoşlanma­dığınız yönlerine bakıp onlardan uzak durmak ve eşinizi de ai­lesinden koparmaya çalışmaktır. Bu kötü olan yoldur.
   Birinci yolda kazanır, ikinci yolda kaybedersiniz. Eşinizi ai­lesinden koparmaya çalışırsanız evliliğinizi kendi elinizle yık­maya başlamışsınız demektir.

   Evlilik eğitimlerim, seminerlerim ve gelin-kayınvalide ilişki­leri üzerine yazdığım yazılara gelen e-postalarda gördüm ki ma­alesef pek çok kişi bu hataya düşerek kendine, eşine ve evliliği zarar veriyor. Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki ülkemizde depresyon yüzünden psikiyatra giden kadınların çoğu, kayınva­lide meselesinden gidiyor ve boşanmalarda en büyük sebepler­den biri gelin-kayınvalide anlaşmazlıkları. O halde akıl ve evlilik sağlığımız için bu derde çare bulmamız, gelin-kayınvalide iliş­kilerini tatlıya bağlamamız gerekir.

   Evlilik kitaplarını yazarken gelin-kayınvalide mevzularına hep yer verdim. Mademki bu mesele, evliliklere bu kadar derin­den nüfuz ediyor, o halde başlı başına bir kitap olmalı diye dü­şündüm. Gelin-kayınvalide üzerine yazma niyetiyle kitaba baş­ladım fakat kayınpeder, kayın, görümce, gelinin annesi, damat derken bir aile kitabı ortaya çıktı.

   Kitabı yazarken pek çok kişi ile görüştüm. Ayrıca gelin-ka­yınvalide yazılarım üzerine pek çok okurumun bu hususta kendi yaşadıklarına dair bana anlattıklarından derlediğim notlarım vardı. Anlatanlar ve yazanlar yaşadıklarını son derece samimi olarak benimle paylaştılar. Ben de onların başından geçenleri hikâyeleştirdim. Evlilik kitaplarımda bulunan ve gelin-kayınva­lide meselesine dair üç hikâyeyi de bu kitaba kattım.

   Kitap; evli bekâr herkese hitap ediyor. Kayınvalideler hak­kında pek çok kişide kuvvetli peşin hükümler var. Genç kızlar müstakbel kayınvalideleri mutlaka kötü olacakmış gibi korkutu­luyor. Bu yüzden onlardan uzak durması tembih ve telkin ediliyor. Umarım bu kitap böylesi korku ve endişeleri giderme­ye, peşin husumetlere son vermeye vesile olur.

   Kitapta evli erkekler; eşi ve annesi arasında kalmamak, kal­mışlarsa bundan kurtulmak için nasıl bir yol izlemeleri gerekti­ğini görecekler. Kadınlar da eşlerinin ailesi ile kendileri arasında çıkabilecek problemleri çözebilecek reçeteler bulacaklar.

   "Başkalarının tecrübelerinden faydalanıp aynı hatayı yapma­mak akıllılıktır." sözü mucibince hikâyeler umarım pek çok ki­şiye hayırlı bir rehber olur; evlilik hayatına, beraber yaşama sa­natına, geçim maslahatına, akrabalık bağlarını kuvvetlendirme­ye dair güzel, faydalı ve yeni yollar açar.
   Yaşadıklarını benimle paylaşan, kitabın ortaya çıkmasına katkıda bulunan okurlarıma teşekkür ederim. Ayrıca kitaptan faydalanıp hayatına güzellikler katacak olanlara da yazdıkları­mın işe yaramasına vesile olacakları için teşekkür ederim. Ve tabii, kitabı yazmayı bana nasip eden Rabb'ime sonsuz şükürle­rimle...

   Sema Maraşlı

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056780387
   MarkaMotto Yayınları
   Stok DurumuVar
   9786056780387

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.