• Tüm Kategoriler

  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

    

   Tenbihul Gafilin Sohbetler Tercümesi 2. HAMUR

   Fiyat:
   180,00 TL
   İndirimli Fiyat (%52,2) :
   86,00 TL
   Kazancınız 94,00 TL
   28,67 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
   Aynı Gün Kargo
    
   Kitap          Tenbihul Gafilin Gafletten Uyandıran Sohbetler
   Yazar          Ebul Leys es Semerkandi
   Yayınevi    Yasin Yayınları
   Tercüme     Ubeydullah Bayram Tekin
   Kağıt Cilt    2. HAMUR - Kalın Ciltli
   Sayfa Ebat  816 sayfa - 16,5x24 cm.
   Yayın Yılı    2019   Yasin Yayıncılık Tenbihul Gafilin Gafletten Uyandıran Sohbetler kitabı nı incelemektesiniz.
   Ebul Leys es Semerkandi Tenbihul Gafilin Gafletten Uyanış Sohbetler kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   Takdim  

   Alemlerin rabbi olan Allah'a hamd olsun. Allah cc bize hidâyet edip doğ­ru yolu gösterip kitâbını buldurdu. Bizleri sevap ve günahı bilmeye davet etti. Bizleri diğer ümmetler üzerine faziletli kıldı. Hz. Muhammed (sav) ile bize hak ve doğruyu gösterdi. Salât ve selam, yaratılmışların en mükemmeli ve seçil­mişi olan Hz. Muhammed (sav)'e, âline, ashâbına, ehl-i beytine ve biz ümme­tinin üzerine olsun.

   Ebu'l-Leys Nasr b. Muhammed b. İbrâhîm es Semerkandi ehl-i sünnet alimlerindendir. Künyesi Ebu'l Leys'dir. Kendisine, İmamü'l Hûda lakabı ve­rilmiştir. Ebu Cafer Hinduvani'nin talebesidir. Hadis, tefsir, tasavvuf, kelam, ahlak ve diğer ilim alanlarında mahirdir. İlmi icazeti, İmam Ebu Yusuf'a ka­dar ulaşmaktadır. En meşhur kitabı, Tenbihu'l Gafılin'dir. 1040 yılında Türkçeye tercümesi Katip Çelebi tarafından yapılmıştır.

   Bu eser genelde İslam ahlakını anlatmakta olup ayet, hadis ve güzel sözlerle bezenmiştir. İhlas konusu ile başlayan kitap, kabir azabı, kıyamet, tövbe etmek, anne baba hakkı, akrabayı ziyaret etmek, komşuluk hakkı, kibir, gıybet, beş vakit namaz, Allah korkusu, dua ve mescidlere hürmet etme ko­nuları yanı sıra fıkhı konuları da ele almıştır.

   Alemlerin rabbi olan Allah'a hamd olsun. Allah , bize hidâyet edip doğ­ru yolu gösterip kitâbını buldurdu. Bizleri sevap ve günahı bilmeye davet etti. Bizleri diğer ümmetler üzerine faziletli kıldı. Hz. Muhammed (sav) ile bize hak ve doğruyu gösterdi. Salât ve selam, yaratılmışların en mükemmeli ve seçil­mişi olan Hz. Muhammed (sav)'e, âline, ashâbına, ehl-i beytine ve biz ümme­tinin üzerine olsun.
   Ebu'l-Leys Nasr b. Muhammed b. İbrâhîm es-Semerkandî ehl-i sünnet alimlerindendir. Künyesi Ebu'l Leys'dir. Kendisine, İmamü'l Hûda lakabı ve­rilmiştir. Ebu Cafer Hinduvani'nin talebesidir. Hadis, tefsir, tasavvuf, kelam, ahlak ve diğer ilim alanlarında mahirdir. İlmi icazeti, İmam Ebu Yusuf'a ka­dar ulaşmaktadır. En meşhur kitabı Tenbihu'l Gafılin 'dir. 1040 yılında Türkçeye tercümesi Katip Çelebi tarafından yapılmıştır.

   Bu Tenbihul Gafilin kitabı genelde İslam ahlakını anlatmakta olup ayet, hadis ve güzel sözlerle bezenmiştir. İhlas konusu ile başlayan kitap, kabir azabı, kıyamet, tövbe etmek, anne baba hakkı, akrabayı ziyaret etmek, komşuluk hakkı, kibir, gıybet, beş vakit namaz, Allah korkusu, dua ve mescidlere hürmet etme ko­nuları yanı sıra fıkhı konuları da ele almıştır.

   Bu bilgileri bilmeyenlere de öğretilmesi gerekmektedir. Nitekim Allah

   (Rabbinin yoluna, hikmetle, güzel öğütle çağır ve onlarla en güzel şekil­de mücadele et. Şüphesiz senin Rabbin, kendi yolundan sapanları en iyi bi­lendir. O, doğru yolda olanları da en iyi bilendir),  buyurmuştur.
   Başka bir âyet-i kerîmede (Allah'ın kendisine Kitap'ı, hükmü, peygam­berliği verdiği insanoğluna: 'Allah'ı bırakıp bana kulluk edin' demek yaraş­maz, fakat: 'Kitabı öğrettiğinize, okuduğunuza göre Rabb'e kul olun' demek yaraşır.[1]

   Ubeydullah Bayram Tekin
   İstanbul/2019

    
   1. Nahl, 16/125

   [1]Âl-i İmrân, 2/79

    
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786053461585
   MarkaYasin Yayınevi
   Stok DurumuVar
   9786053461585

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.