• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   2020 DHBT 1 Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Klavuz Hazırlık Kitabı

   2020 DHBT 1 Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Klavuz Hazırlık Kitabı
   2020 DHBT 1 Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Klavuz Hazırlık Kitabı
   2020 DHBT 1 Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Klavuz Hazırlık Kitabı
   2020 DHBT 1 Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Klavuz Hazırlık Kitabı
   2020 DHBT 1 Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Klavuz Hazırlık Kitabı
   2020 DHBT 1 Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Klavuz Hazırlık Kitabı
   Görsel 1
   Görsel 2
   Görsel 3
   Görsel 4
   Görsel 5
   Görsel 6
   Fiyat:
   65,00 TL
   İndirimli Fiyat (%46,2) :
   35,00 TL
   Kazancınız 30,00 TL
   35.00 www.goncakitap.com.tr
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   1.Hamur, Karton Kapak Cilt, 972 sayfa
   145,00 TL
   KDV Dahil 69,00 TL
   %52,4
   1.Hamur, Karton Kapak Cilt, 595 sayfa
   85,00 TL
   KDV Dahil 47,00 TL
   %44,7
   1.Hamur, Karton Kapak Cilt, 652 sayfa
   85,00 TL
   KDV Dahil 47,00 TL
   %44,7

            Stoktan Kargo
    

   Kitap              2020 DHBT 1 Tüm Adaylar Konu Anlatımlı Klavuz Hazırlık Kitabı   
   Yazar             Seyit Badır  ( Diyanet Eğitim Görevlisi )  
   Yayınevi        Ahsen Kitap   
   Etiket Fiyatı   65 TL
   Kağıt Cilt       1.Hamur Beyaz kağıt, Karton kapak ciltli
   Sayfa Ebat    543 sayfa ,16x24 cm
   Baskı            2020
   ISBN             9786056612817   

    

   Ahsen Kitap DHBT 1 Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı incelemektesiniz.   
   DHBT 1 Konu Anlatımı Klavuz Hazırlık 2020 kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   DEĞERLİ DHBT ADAYLARIMIZ...

   Bildiğiniz gibi Diyanet İşleri Başkanlığı’nda ilk defa göreve başlamak için DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) yapılmaktadır. Sınav, ÖSYM tarafından iki yılda bir defa yapılmaktadır. Bu sınavda başarılı olunmadan Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Din Görevlisi, Müezzin veya Kur’ân Kursu Öğreticisi olarak memur statüsünde çalışılması mümkün değildir. Dolayısıyla Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sizler için büyük önem arz etmektedir.

   Yazar ekibimizin hepsi en az İlahiyat mezunu olmakla beraber DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI EĞİTİM MERKEZİ HOCALARIDIR bir kısmı üniversitede akademisyen. Her biri alanında yetenekli ve tecrübeli kişilerdir.

   2020 DHBT 1 Tüm Adaylar İçin Konu Anlatımlı HAZIRLIK KİTABI Ahsen Kitap Yayıncılık

   Sizlere tavsiye edebileceğimiz şu an piyasada DHBT 1 için en uygun kitap Ahsen yayınlarının DHBT Kaynak Kitabıdır.

   DHBT Sınavında Kaç Soru Sorulacak?

   2020 Dhbt Sınavında 40 Soru Sorulacaktır. 20 Soru Dhbt-1’den Tüm adaylara ortak sorulacak. 2020 Dhbt-2 Sınavında da, her düzey için kendi konularından 20 soru sorulacaktır. Ortaöğretim düzeyine kendi düzeylerinden 20 Soru, Lisans ve Önlisans düzeyindekilerine de kendi düzeylerinden 20 soru sorulacaktır.

   (DHBT-1 ve Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavına yönelik hazırlanmış şu andaki İLK VE TEK KİTAPTIR...

   Hiçbir şekilde tereddüdünüz olmasın. Çünkü, bizler zaten önceki dönemde "YETERLİLİK" kitap çalışması yapmadığımız için, bu kaynağı sıfırdan, ÖSYM'nin belirttiği kaynaklara uygun olarak DHBT 1 için hazırladık.)

   Soru Tipleri : Bilgi soruları, paragraf soruları, okuma anlama ve çıkarım soruları, bilgiyi kullanabilme soruları, yorum soruları.

   DHBT Konu anlatımı ve soru bankası kitapları hazırlanırken nelere dikkat edildi?

   Hazırladığımız DHBT sınavına hazırlık kitaplarının en önemli özelliği, ÖSYM'nin belirlediği ANA KAYNAKLARIN birebir konu konu, ünite ünite özetlenmesidir.

   Konu anlatım özetleri ve soru bankası kaynak kitaplarımızı kullanan adaylar, hem bilgi eksikliklerini giderecekler, hem de paragraf, yorum, sonuç çıkarma ve bilgiyi kullanmaya yönelik soru tarzlarını da çözme pratiğini öğrenmiş olacaksınız.

                     ÖNSÖZ

   Diyanet İşleri Başkanlığı ilk defa Kur'an Kursu Öğreticiliği, imam ve müezzin olarak görev alacaklar için MEB'e yaptırmış olduğu Yeterlik Sına­vını, 2014 yılından itibaren ÖSYM'ye yaptırmak üzere anlaştı. Böylece sa­dece sınavı yapan kurum değişmedi, sınavın başta ismi olmak üzere içeriği, sınırları, soru sayısı değişti.

   KPSS-DHBT süreci ile ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı açıklamaları ve ÖSYM uygulamaları iyi bilinmediği için kamuoyunda yanlış bilgiler yer alabilmektedir. İlk olarak Yeterlik adıyla başlayan süreç artık DHBT adıyla Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi sınavı şeklinde devam etmektedir. Bu de­ğişiklik sadece basit bir isim değişikliği olmayıp, sınav tarzının, soru tipleri­nin ve kaynak kullanımıyla ilgili birçok değişikliği de beraberinde getirmek­tedir.

   İlk defa memur olacaklar için gerekli olan KPSS ile birleştirilerek yeni adıyla DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) olan yeni sınavda, mezun adaylar yanında son sınıflar ve 11. Sınıflar da sınava girebilecek. Adaylar mezuniyet durumuna göre üç kategoride sınava girecekler. Sorular beş seçenekli; soru tarzı ise artık sadece bilgiye dayalı değil, ÖSYM tarzın­da, doğrudan bilgi, doğrudan yorum ve bilgiye dayalı yorum olmak üzere üç farklı türde olacaktır.

   DHBT-1 Konu Anlatımlı hazırlık kitabı , Din Hizmetleri Alan Bil­gisi (DHBT-1 Tüm Adaylar İçin ) müfredatına yönelik hazırlanmıştır. Diya­net İşleri Başkanlığı, personel alımında Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sınavından alınan puanı esas alarak atama yapmaktadır. DHBT'den alınan puan ile atama yapılacağı için konulara çalışmanın yanında bol bol soru çözmek ve deneme çözmek gerekmektedir. DHBT - 1 sınavı ile ilgili ÖSYM'nin yaptığı açıklamalar ışığında, adaylar aşağıdaki konulardan ve kaynaklardan sorumlu tutulacaklardır.


   DHBT'de adaylar aşağıdaki konulardan sorumlu tutulacaklar:
   1. İnanç Esasları (İlmihal, TDV)
   2. İbadet Esasları (İlmihal, TDV)
   3. Kur'an-ı Kerim ve Anlam Bilgisi, Tecvit (Kur'an Yolu Türkçe meal ve Tefsiri, Komisyon,Diyanet İşleri Başkanlığı Yay., Anka-ra,2006)
   4. Siyer (İbrahim Sarıçam, Hz. Muhammed ve Evrensel Mesajı, Di­yanet İşleri Başkanlığı Yay., Ankara, 2004; Hamidullah, Muhammed, İslam Peygamberi, İstanbul, 2003)
   5.   İslam Ahlakı (İlmihal, TDV)

   DHBT çoktan seçmeli test olarak uygulanacaktır ve DHBT'nin ilk bölümü (DHBT-1) temel din bilgisi sorularından oluşacaktır. Bu bölümdeki sorular, tüm öğrenim düzeyleri için ortak olacaktır.

   Yapmış olduğumuz bu mütevazı çalışmada dini bilgiyi doğru ve planlı bir şekilde ve tamamen sınava girecek adayları göz önüne alarak işle­meye çalıştık. Konuları bir din görevlisinin bilmesi gerektiği kadar izah ettik, zira konu bilinmeksizin mücerret soru çözmenin kuru bir ezberden öteye gitmediği kanaatini taşımaktayız.

   Ahsen Yayınları olarak çıkarttığımız DHBT - 1 Konu Anlatımlı Hazırlık Klavuz Kitabı, yukarıdaki konular ve kaynaklar dikkate alınarak, ÖSYM Sınav sistemine % 100 uyumlu olarak hazırlanmış kitaptır.
   Konu anlatımlı Hazırlık Klavuz kitabımızın alandaki eksikliği doldurmasını ümit ediyor, Sınava gi­recek tüm adaylara başarılar diliyoruz.


   Düzenleyen KOMİSYON


   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056612817
   MarkaAhsen Kitap
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786056612817
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.