• Tüm Kategoriler
  • Anlaşmalı kargo firmamız MNG kargo dur. 

   Virüs Salgını nedeniyle, özellikle TESLİMATTA KAPIDA ÖDEME Şekliyle yapılan alımlarda ufak tefek teslimat sorunları yaşasak ta, genel itibariyle STOKLU çalıştığımız için GÖNDERİMLERİMİZ devam etmektedir. Havale veya kredi kartı ile alımlarda sorun daha az yaşanmaktadır.

   AYRICA PEŞİN FİYATINA VADE FARKSIZ 3 TAKSİT LE ALIŞVERİŞ BAŞLAMIŞTIR.     

   2020 DHBT 2 Ortaöğretim Lise Klavuz Soru Bankası

   2020 DHBT 2 Ortaöğretim Lise Klavuz Soru Bankası
   Görsel 1
   Fiyat:
   65,00 TL
   İndirimli Fiyat (%46,2) :
   35,00 TL
   Kazancınız 30,00 TL
   35.00 www.goncakitap.com.tr
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   1.Hamur beyaz, Karton Kapak Cilt, 543 Sayfa
   65,00 TL
   35,00 TL
   %46,2
   1.Hamur, Karton Cilt, 660 Sayfa
   65,00 TL
   35,00 TL
   %46,2
   1.Hamur, Karton Cilt., 704 Sayfa, 2018
   55,00 TL
   19,00 TL
   %65,5

             Stoktan Kargo

   Kitap             Klavuz DHBT 2 Ortaöğretim Lise Soru Kütüphanesi
   Yazar             Ahsen Sınav Komisyonu 
   Yayınevi       Ahsen Kitap   
   Etiket Fiyatı  65 TL
   Kağıt  Cilt    1.Hamur Beyaz kağıt, Karton kapak ciltli
   Sayfa  Ebat   556 sayfa, 16x24 cm
   Yayın Yılı     2020 son baskı
   ISBN             9786056612855  

    

   Ahsen yayınları 2020 DHBT 2 Klavuz DHBT 2 Ortaöğretim Lise Soru Kütüphanesi kitabı nı incelemektesiniz.
   Din Hizmetleri Alan Bilgisi DHBT 2 Ortaöğretim Lise Soru Bankası kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.


   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2   Yazar ekibimizin hepsi en az İlahiyat mezunu olmakla beraber DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI EĞİTİM MERKEZİ HOCALARIDIR


   Bir kısmı ise üniversitede akademisyen, Her biri alanında yetenekli ve tecrübeli kişilerdir.

   DHBT-2 Ortaöğretim-İHL Düzeyi Sınavına dahil olan konular;

   2020 DHBT Sınavlarına hazırlanmak için aşağıdaki kaynaklardan çalışmanız gerekmektedir. AHSEN KİTAP Yayınları olarak bizler sizin için aşağıdaki kaynakları tek tek okuyup, özetleyip her konu ile ilgili ÖSYM formatında sorular hazırladık.


   1. Tefsir

   2. Hadis

   3. Fıkıh

   4. Kelam

   5. İslam Tarihi

   6. Dini Hitabet

   7. Karşılaştırmalı Dinler Tarihi

   DHBT-2 SORU BANKASI (Ortaöğretim-İHL Düzeyi)

   DHBT-2 Ortaöğretim-İHL Düzeyi Sınavına Dahil Olan Konular;

   DHBT İHL Düzeyi Soru bankası hazırlanırken ÖSYM’nin istediği müfredat birebir olarak işlenmiş, konu ve kazanımların dışında ders kitaplarındaki bütün konular taranmış ve önemli görülen bölümler Ösym formatına uygun sorular haline getirilmiştir.

   2020 DHBT SORU KÜTÜPHANESİ Kitabı Kaç Sayfa, Kaç Soru Vardır?

   DHBT ORTAOĞRETİM (İHL) kitabımız da 556 sayfadır. DHBT ORTAOĞRETİM (İHL) kitabı ÖSYM Sınav sistemine % 100 uyumlu olarak hazırlanmıştır.

   DHBT ORTAOĞRETİM (İHL) kitabında yaklaşık
   3500 soru mevcuttur.
   Son 6 yılda  yapılan DHBT sınavlarındaki sorular analiz edilmiş, soru tipleri ve oranları belirlenmiş ve bu
   DHBT KİTABI bu verilere dayanılarak hazırlanmıştır.

    ÖNSÖZ

   Saygıdeğer Adaylar;

   Diyanet İşleri Başkanlığımız son yıllarda yapmış olduğu sınavlarla mensubu bulunan ve toplumu din konusunda aydınlatmaya çalışan din gö­revlilerinin ve bu vazifeye aday olacakların bilgi seviyelerini artırmayı ve buna paralel olarak topluma daha sağlıklı dini bilgi sunmayı hedeflemekte­dir. Bu bakımdan ÖSYM tarafından yapılacak olan Din Hizmetleri Alan Testi (DHBT) sınavı ve kurum içi görevlendirmeler için Başkanlığımız tara­fından yapılan Mesleki Bilgi Seviye Tespit (MBST) Sınavı ve her türlü YE­TERLİK sınavları büyük önem arz etmektedir. DHBT-1 ve DHBT-2 sınav­ları 20 şer soru olmak üzere toplam 40 soru üzerinden ve TEK OTURUM­DA yapılmaktadır. Sınav süresi olarak, adaylara 40 soruya 60 dakika veril­mektedir.

   Bu çalışma Diyanet İşleri Başkanlığı'nda görev almak isteyen İmam Hatip Lisesi mezunu olan kardeşlerimize hitap etmektedir. Muhtevasıyla İMAM-HATİPLİK, MÜEZZİNLİK, KUR'ÂN KURSU ÖĞRETİCİLİĞİ sınavlarına hazırlanan adaylarımızın, bu hazırlık sürecinde en büyük yar­dımcısı olacaktır.

   DHBT-2 İmam Hatip Lisesi Konu Anlatımı ve Soru Bankası, Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT- 2 İHL Düzeyi ), Ortaöğretim müfredatı esas alına­rak ÖSYM'nin sınav sistemi ile % 100 uyumlu olacak şekilde hazırlanmış­tır. Alanında uzman, ÖSYM'nin sınav sistemi ve soru tarzları konusunda deneyimli bir kadro tarafından titiz bir çalışma sonucunda ortaya çıkmıştır. Zira kitap içinde yer alan konuların hangilerinde öğrencilerin anlama zorlu­ğu çektiğini, hangi konulara daha dikkatli çalışmak gerektiğini, hangi konu­ların daha fazla önem arz ettiğini sahada görmektedirler. Kitapta yer alan konular bu ilkeler doğrultusunda işlenmeye özen gösterilmiştir. Bununla birlikte alanında ihtisas sahibi, uzman diyanet personeli inceleme ekibimiz tarafından kitabımız defalarca eleştirel bir bakış açısıyla incelenmiştir.

   Bu değerli çalışmayı hazırlama sürecinde ticari kaygılardan ziyade sınav noktasında siz değerli adaylara verimlilik yönünden daha fazla katkı sağlama çabası ilk hedefimiz olmuştur.

   Çalışmamız sınavın sorumluluk ala­nının tamamını kapsayan, aynı zamanda imam hatip lisesinde okutul­makta olan 7 temel dersten oluşmaktadır. Bu dersler kitap içerisinde birbirinden bağımsız müstakil bölümlere ayrılmıştır. Ayrıca her ders de kendi içerisinde Milli Eğitim bakanlığı nın ilgili derslerin öğretim programlarında yer verdiği şekliyle ünitelere ayrılmıştır. Derslerin kitapta kapladığı alan, sınav­da çıkan soru sayısına göre ayarlanmıştır. Özellikle çok soru çıkan dersler mümkün olduğunca daha geniş tutulmuştur. Konular siz değerli adayların anlayabileceği şekilde basitleştirilmiştir. Bazı konular içerisinde yer alan konular birer ikişer cümlelik maddeler haline getirilmiştir. Bu yöntem ile kitabımız ile sınava hazırlanan adayların zaman kaybı yaşamadan daha ve­rimli çalışabilmesi hedeflenmiştir.

   Kitap içerisinde yer alan dersler şunlardır:

   İslam Tarihi
   Tefsir
   Fıkıh
   Hadis
   Kelam
   Hitabet ve mesleki uygulama
   Karşılaştırmalı Dinler Tarihi


   Kitabımızın konu anlatımları, önemli detayları atlamadan, bununla birlikte siz değerli adayların kafasını karıştıracak ayrıntılara girmeden, sade ve kolay anlaşılır bir şekilde kurgulanmıştır. Ayrıca her ünitede önem arz eden anahtar bilgiler konudan bağımsız olarak dikkat çekecek bir biçimde not kutucuğu olarak verilmiştir.

   Her ünitenin sonunda yer alan değerlendir­me soruların her biri özenle seçilmiştir. Sorularımızın tamamı orijinal bir formatta, öğrenilen konuları pekiştiren, bununla birlikte her adayın objektif düzeyde kendisini değerlendirme fırsatı sunmaktadır.

   Kitabımızda yer alan soruların başlıca özellikleri:

   Mutlaka bir veya daha fazla konuyu değerlendirebilecek düzeyde hazırlanmıştır.

   Sadece soru olsun da nasıl olursa olsun mantığından uzak bir şekil­de, ÖSYM standartları gözetilerek, adayları hem değerlendirecek hem de öğrendiği bilgileri ölçebilecek yeterliliğe sahip bir düzeyde hazırlanmıştır.

   Sorularda özgünlük ve orijinalliğe önem verilmiş, kurgusu ve mantı­ğı ile adayların gireceği sınavda kendilerine katkı sağlaması hedef­lenmiştir.

   Kitapta yer alan her soruda öğrenilen bilgileri standartlara uygun bir şekilde değerlendiren, bununla birlikte adayların yorum yapabilme becerisini geliştirerek farklı bir bakış açısı kazandırabilecek yetkinlikte hazırlanmıştır.

   Aynı tarz bilgi sorularından ziyade, ÖSYM'nin standartlarına uygun bütün soru tiplerine yer verilmiştir. Bu yolla sınava girecek adayların sınavda yabancılık çekmemesi hedeflenmiştir.

   Sorular, bilgi gerektiren ancak bununla birlikte bilgiyi doğru bir şe­kilde yorumlayabilme, muhakeme yapabilme ve mantık yürütme il­kelerini de göz ardı etmeyecek bir yapıda sunulmuştur.

   Soruların cevapları ilgili konu testinin hemen sonuna yerleştirilmiş­tir. Bu sayede cevap anahtarı kitabın sonunda yer alan diğer kaynak­lar da olduğu gibi cevapları kontrol esnasında adayların "3. Test miydi?  5. Test miydi?" anlamsız ikilemler yaşamasının önüne ge­çilmesi amaçlanmıştır.

   Kitabı Aldım Sınava Nasıl Çalışmalıyım?

   Devlet kurumları tarafından yapılan sınavlara hazırlanan adayların düştükleri başlıca yanılgılar şunlardır. Maalesef bu yanılgılar çoğu zaman birçok adayın ilgili sınavda istediği başarıyı elde etmesine büyük bir engel teşkil etmektedir.

   Konuları öğrenmeden soru çözmek,

   Bazı konuları önceden bildiği için tekrardan gözden geçirme gereği duymamak,

   Sınava yönelik yapılacak çalışmayı sınava yakın dönemde kısa bir zamana sıkıştırmak...

   Yüksek bir başarı elde etmek için yeterli süre içerisinde mümkün olduğunca planlı çalışmak şarttır. Sınava 5 - 6 ay öncesinden başlayarak, her gün ak­satmadan yapılacak 1 saatlik düzenli çalışmanın, sınava 15-20 gün kala 10 - 12 saat günlük çalışmaktan daha verimli olduğunu unutmayın. Zira kısa süre içerisinde yapılmak istenen yoğun bir çalışma zihinsel bir yorgunluğa sebep olacağından bu durum beraberinde isteksizlik, umutsuzluk ve bıkkın­lığı getirecektir.

   Konular iyice öğrenilmeden soru çözmeye yönelmenin daha fazla yanlış yapmaya sebep olacağından, bu durum motivasyon kaybı­na, psikolojik olarak umutsuzluğa sebep olabilir. Bu yüzden verimli bir ça­lışma için mutlaka konular iyice özümsenmelidir.

   Konular özümsendikten sonra çok fazla zaman kaybetmeden soru çözümü yapılmalıdır. Bu sayede hem eksik bilgiler tespit edilir hem de öğrenilen konuların kalıcılığı sağlan­mış olur. Özellikle konular içerisinde yer alan kavram, tarih, isim, olayların öncelik ve sonralık sırası gibi anahtar bilgileri kısa kısa notlar alarak çalış­mak hazırlık sürecinde adaya fayda sağlayacak güzel bir yöntemdir.

   Çözü­len sorularda çıkan yanlışları analiz etmek oldukça önemlidir. Yaptığımız yanlışlar aslında bizlere o konunun eksik kısımlarını gösterir. Yanlış yaptı­ğımız sorulardan hareketle mutlaka ilgili konuları tekrar gözden geçirmek hazırlık noktasında muhteşem bir katkı sağlayacaktır. Ayrıca doğru yaptı­ğımız ancak, çözerken tam emin olamadığımız sorulara da anlaşılır bir işaret koyarak daha sonra gözden geçirmek hakkında kısmi bilgi sahibi olduğu­muz konuları sağlamlaştırır.

   Son olarak sınava yabancılık çekmemek adına ÖSYM'nin geçmiş yıllarda sorduğu soruları kendi internet sitesi veya farklı internet platformlarından temin ederek, sınav öncesinde mutlaka incelemek gerekir. Bu sayede sınavda karşımıza gelecek sorular hakkında bizlere ob­jektif bir fikir vereceği gibi, öğrendiğimiz konuları da gerçeğe yakın bir dü­zeyde sınama fırsatı sunar.

   Unutmayalım ki; kaynak kitaplar gireceğiniz sınavda, sizleri hedefe ulaştıracak sadece birer yardımcıdır. Bu hususta asli unsur siz adayların kendisidir. Gereken ilgiyi şartlara uygun şekilde gösteren aday için kazanıl­mayacak sınav yoktur. Lütfen bu sınava hazırlanırken kendinize şu soruyu ısrarla sorun; "Benimle aynı konumda olan her aday bu sınava bir şekilde hazırlanıyor. Peki, ben kendimi sınavda diğer adaylardan daha başarılı kıla­cak ne yaptım veya yapmalıyım? Beni gireceğim bu sınavda binlerce adayın önüne taşıyacak kadar çalışıyor muyum?" Her şey sizlerde biter.

   Çalışmamıza gösterdiğiniz teveccühten dolayı en kalbi duyguları­mızla teşekkürlerimizi sunarız. Gireceğiniz bu sınavda Yüce Allah'ın hepi­nize hak ettiğiniz karşılığı fazlasıyla vermesini temenni ederiz. Bu anlamlı çalışanın ortaya çıkması için zengin bir kadro ile büyük bir gayret sarf ettik ancak yine de gözden kaçan eksik ve hatalarımız olmuş ise şimdiden özür dileriz.


   Gayret bizden tevfik yalnız Yüce Allah'tandır.


   Yayın Komisyonu

   Ahsen yayınları Din Hizmetleri Alan Bilgisi DHBT 2 Lise ortaöğretim imam hatip lisesi soru bankası kütüphanesi kitabı nı incele diniz.


   DHBT 2 Orta Öğretim Lise Soru Bankası Kütüphanesi 2020, Ahsen Kitap, Teslimatta Öde, Yayın 2020 Yeni baskı

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056612855
   MarkaAhsen Kitap
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786056612855
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.