• Tüm Kategoriler
  • Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü Sepete Atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   2020 DHBT 2 Ortaöğretim Lise Konu Anlatımlı Klavuz Hazırlık

   2020 DHBT 2 Ortaöğretim Lise Konu Anlatımlı Klavuz Hazırlık
   Görsel 1
   Fiyat:
   65,00 TL
   İndirimli Fiyat (%46,2) :
   35,00 TL
   Kazancınız 30,00 TL
   35.00 www.goncakitap.com.tr
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   1.Hamur, Karton Kapak Cilt, 972 sayfa
   145,00 TL
   KDV Dahil 69,00 TL
   %52,4
   1.Hamur, Karton Kapak Cilt, 595 sayfa
   85,00 TL
   KDV Dahil 47,00 TL
   %44,7
   1.Hamur, Karton Kapak Cilt, 652 sayfa
   85,00 TL
   KDV Dahil 47,00 TL
   %44,7

             Stoktan Kargo

   Kitap             LİSE 2020 Klavuz DHBT 2 Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı, ORTAÖĞRETİM
   Yazar             Komisyon  
   Yayınevi        Ahsen Kitap   
   Etiket Fiyat   65 TL
   Kağıt  Cilt      1.Hamur Beyaz , Karton kapak ciltli
   Sayfa  Ebat   662 sayfa, 16x24 cm
   Yayın Yılı        2020 son baskı
   ISBN               9786056612824  
    

   Ahsen, LİSE ORTAÖĞRETİM DHBT 2 Konu Anlatımlı  hazırlık kitabı nı incelemektesiniz.
   Din Hizmetleri Alan Bilgisi DHBT 2 Konu Anlatımlı hazırlık kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2

    
    
   DEĞERLİ DHBT ADAYLARIMIZ...

   Bildiğiniz gibi Diyanet İşleri Başkanlığı’nda ilk defa göreve başlamak için DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) yapılmaktadır. Sınav, ÖSYM tarafından iki yılda bir defa yapılmaktadır. Bu sınavda başarılı olunmadan Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Din Görevlisi, Müezzin veya Kur’ân Kursu Öğreticisi olarak memur statüsünde çalışılması mümkün değildir. Dolayısıyla Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sizler için büyük önem arz etmektedir.

   Yazar ekibimizin hepsi en az İlahiyat mezunu olmakla beraber DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI EĞİTİM MERKEZİ HOCALARIDIR bir kısmı ise üniversitede akademisyen,  Her biri alanında yetenekli ve tecrübeli kişilerdir.

   2020  DHBT 2 Ortaöğretim (İMAM HATİP LİSESİ) Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı

   ÜRÜN AÇIKLAMASI
   SON SINAV SİSTEMİNE TAM UYUMLU TEK KİTAP !!!

   DHBT 2 ORTAÖĞRETİM KONU ANLATIMLI HAZIRLIK KİTABI ORTAOĞRETİM  (İ.H.L.)MEZUNLARI


   Sayfa Sayısı: 660 

   Test Sayısı: 75

   Soru Sayısı : 1400  (Yaklaşık)

    Konu Anlatım Sayfa Sayısı: 450  (Yaklaşık)

   Bu kitap, İHL Mezunlarına yönelik hazırlanmıştır.

   ÖSYM’nin belirlediği 7 Ana Bölümden oluşmaktadır.

   Kaynak olarak İHL ders kitapları esas alınmıştır.

   Konu anlatım özetlerinin sonunda, ölçme değerlendirme testleri hazırlanmıştır.

   Önemli bölümler şematize edilmiştir.

   Tanımlar ve önemli bilgiler kutucukları içinde dinamik olarak verilmiştir.

   Ayrıca konular mümkünse maddeleştirilerek özetlenmiştir.

   Bu kitaptan DHBT Sınavında 20 soru sorulacaktır.

   Bütün konularımız ve testteki sorularımız müfredatın aynısıdır.,

   DHBT-2 KONU ANLATIMLI HAZIRLIK KİTABI   (Ortaöğretim-İHL Düzeyi)

   2020 DHBT Sınavlarına hazırlanmak için aşağıdaki kaynaklardan çalışmanız gerekmektedir. AHSEN YAYINLARI  olarak bizler sizin için aşağıdaki kaynakları tek tek okuyup, özetleyip her konu ile ilgili ÖSYM formatında sorular hazırladık.
    
   1.TEFSİR
   2.HADİS
   3.FIKIH
   4.KELAM
   5.DİNİ HİTABET
   6.İSLAM TARİHİ
   7.KARŞILAŞTIRMALI DİNLER TARİHİ

   KİTABIMIZIN BELİRGİN ÖZELLİKLERİ:

   1. Alanında Uzman Güvenilir Yazarlar
   2. En Geniş ve Kapsamlı Konu Anlatımı. (Çalışmamız bu alanda yazılmış en kapsamlı kaynaktır.)

   3. Konu Anlatımında Önemli Noktalar Koyulaştırılarak Dikkat Çekilmiştir.

   4. Konu İçinde Verilen Bilgi Notu ile Püf Noktalar Belirtilmiştir.

   5. 660 sayfa ve 1400 Soru

   6. Kısacası EN GÜVENİLİR KAYNAK…

   7.AHSEN YAYINLARININ SİZLERE EĞİTİM HİZMETİDİR

    KİTABIMIZ DHBT SINAVLARINA  YÖNELİK HAZIRLANMIŞ OLMAKLA BİRLİKTE HER DİN GÖREVLİSİNİN ve ADAYININ  YANINDAN AYIRAMAYACAĞI  BİR KAYNAKTIR.
   DHBT-2 Ortaöğretim-İHL Düzeyi Sınavına Dahil Olan Konular;
   DHBT ORTAOĞRETİM İMAM HATİP  İHL  Düzeyi KONU ANLATIMLI HAZIRLIK KİTABI  hazırlanırken ÖSYM’nin istediği müfredat birebir olarak işlenmiş, konu ve kazanımların dışında ders kitaplarındaki bütün konular taranmış ve önemli görülen bölümler Ösym formatına uygun sorular haline getirilmiştir.

   BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?
   Dhbt Konu anlatımı ve soru bankası kitapları hazırlanırken nelere dikkat edildi?
   Hazırladığımız DHBT sınavına hazırlık kitaplarının en önemli özelliği, ÖSYM'nin belirlediği ANA KAYNAKLARIN birebir konu konu, ünite ünite özetlenmesidir.
   Konu anlatım özetleri ve soru bankası kaynak kitaplarımızı kullanan adaylar, hem bilgi eksikliklerini giderecekler, hem de paragraf, yorum, sonuç çıkarma ve bilgiyi kullanmaya yönelik soru tarzlarını da çözme pratiğini öğrenmiş olacaksınız.
   Dhbt-1 ve DHBT-2 Sınavının İkisine de Girmek Zorundamıyım?
   (DHBT-1) temel dini bilgisi sorularını (20 soru) bütün adaylar ortak çözecektir. DHBT-2 sınavında ise  (ortaöğretim) İHL mezunları, Önlisans ve Lisans mezunları kendi düzeylerine göre (20 soru) ile karşılaşacaklardır. Neticede her iki sınavın sorularını yapmak mecburdur.
   2020  DHBT Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı Kaç Sayfa, Kaç Soru Vardır?
   DHBT ORTAOĞRETİM (İHL) kitabımız da 660  sayfadır. DHBT ORTAOĞRETİM (İHL) kitabıÖSYM Sınav sistemine % 100 uyumlu olarak hazırlanmıştır.
   DHBT ORTAOĞRETİM (İHL) kitabında yaklaşık 1400 soru mevcuttur. Son 6 yılda  yapılan DHBT  sınavlarındaki sorular analiz edilmiş, soru tipleri ve oranları belirlenmiş ve bu DHBT  KİTABI  bu verilere dayanılarak hazırlanmıştır.

   SON SÖZ…
   2020  DHBT  sınavlarına hazırlık kitaplarını alırken dikkat etmeniz gereken 2 konu.

   1. Dhbt kitaplarının içeriği ÖSYM'nin belirlediği müfredatla birebir uyumlu olmalı.

   2. Dhbt kitaplarının içindeki sorular Ösym’nin soru stillerine % 100 uyumlu olmalı.


      ÖNSÖZ
    
    Saygıdeğer Adaylar;
    
   Diyanet İşleri Başkanlığımız son yıllarda yapmış olduğu sınavlarla mensubu bulunan ve toplumu din konusunda aydınlatmaya çalışan din gö­revlilerinin ve bu vazifeye aday olacakların bilgi seviyelerini artırmayı ve buna paralel olarak topluma daha sağlıklı dini bilgi sunmayı hedeflemekte­dir. Bu bakımdan ÖSYM tarafından yapılacak olan Din Hizmetleri Alan Testi (DHBT) sınavı ve kurum içi görevlendirmeler için Başkanlığımız tara­fından yapılan Mesleki Bilgi Seviye Tespit (MBST) Sınavı ve her türlü YE­TERLİK sınavları büyük önem arz etmektedir. DHBT-1 ve DHBT-2 sınav­ları 20 şer soru olmak üzere toplam 40 soru üzerinden ve TEK OTURUM­DA yapılmaktadır. Sınav süresi olarak, adaylara 40 soruya 60 dakika veril­mektedir.
    
   Bu çalışma Diyanet İşleri Başkanlığı'nda görev almak isteyen İmam Hatip Lisesi mezunu olan kardeşlerimize hitap etmektedir. Muhtevasıyla İMAM-HATİPLİK, MÜEZZİNLİK, KUR'ÂN KURSU ÖĞRETİCİLİĞİ sınavlarına hazırlanan adaylarımızın, bu hazırlık sürecinde en büyük yar­dımcısı olacaktır. DHBT-2 Önlisans Konu Anlatımı ve Soru Bankası, Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT- 2 Önlisans), Önlisans müfredatı esas alına­rak ÖSYM'nin sınav sistemi ile % 100 uyumlu olacak şekilde hazırlanmış­tır. Alanında uzman, ÖSYM'nin sınav sistemi ve soru tarzları konusunda deneyimli bir kadro tarafından titiz bir çalışma sonucunda ortaya çıkmıştır. Zira kitap içinde yer alan konuların hangilerinde öğrencilerin anlama zorlu­ğu çektiğini, hangi konulara daha dikkatli çalışmak gerektiğini, hangi konu­ların daha fazla önem arz ettiğini sahada görmektedirler. Kitapta yer alan konular bu ilkeler doğrultusunda işlenmeye özen gösterilmiştir. Bununla birlikte alanında ihtisas sahibi, uzman diyanet personeli inceleme ekibimiz tarafından kitabımız defalarca eleştirel bir bakış açısıyla incelenmiştir.
    
   Bu değerli çalışmayı hazırlama sürecinde ticari kaygılardan ziyade sınav noktasında siz değerli adaylara verimlilik yönünden daha fazla katkı sağlama çabası ilk hedefimiz olmuştur. Çalışmamız sınavın sorumluluk ala­nının tamamını kapsayan, aynı zamanda Önlisans Açıköğretimde okutul­makta olan on iki temel dersten oluşmaktadır. Bu dersler kitap içerisinde birbirinden bağımsız müstakil bölümlere ayrılmıştır. Ayrıca her ders de kendi içerisinde Açıköğretimle ilgili derslerin öğretim programlarında yer verdiği şekliyle ünitelere ayrılmıştır. Derslerin kitapta kapladığı alan, sınav­da çıkan soru sayısına göre ayarlanmıştır. Özellikle çok soru çıkan dersler mümkün olduğunca daha geniş tutulmuştur. Konular siz değerli adayların anlayabileceği şekilde basitleştirilmiştir. Bazı konular içerisinde yer alan konular birer ikişer cümlelik maddeler haline getirilmiştir. Bu yöntem ile kitabımız ile sınava hazırlanan adayların zaman kaybı yaşamadan daha ve­rimli çalışabilmesi hedeflenmiştir.
    
    
   Kitabımızın konu anlatımları, önemli detayları atlamadan, bununla birlikte siz değerli adayların kafasını karıştıracak ayrıntılara girmeden, sade ve kolay anlaşılır bir şekilde kurgulanmıştır. Ayrıca her ünitede önem arz eden anahtar bilgiler konudan bağımsız olarak dikkat çekecek bir biçimde not kutucuğu olarak verilmiştir. Her ünitenin sonunda yer alan değerlendir­me soruların her biri özenle seçilmiştir. Sorularımızın tamamı orijinal bir formatta, öğrenilen konuları pekiştiren, bununla birlikte her adayın objektif düzeyde kendisini değerlendirme fırsatı sunmaktadır. Kitabımızda yer alan soruların başlıca özellikleri:
    
   Mutlaka bir veya daha fazla konuyu değerlendirebilecek düzeyde hazırlanmıştır.

   Sadece soru olsun da nasıl olursa olsun mantığından uzak bir şekil­de, ÖSYM standartları gözetilerek, adayları hem değerlendirecek hem de öğrendiği bilgileri ölçebilecek yeterliliğe sahip bir düzeyde hazırlanmıştır.
    
   Sorularda özgünlük ve orijinalliğe önem verilmiş, kurgusu ve mantı­ğı ile adayların gireceği sınavda kendilerine katkı sağlaması hedef­lenmiştir.
    
   Kitapta yer alan her soruda öğrenilen bilgileri standartlara uygun bir şekilde değerlendiren, bununla birlikte adayların yorum yapabilme becerisini geliştirerek farklı bir bakış açısı kazandırabilecek yet-kinlikte hazırlanmıştır.
    
   Aynı tarz bilgi sorularından ziyade, ÖSYM'nin standartlarına uygun bütün soru tiplerine yer verilmiştir. Bu yolla sınava girecek adayların sınavda yabancılık çekmemesi hedeflenmiştir.
    
   Sorular, bilgi gerektiren ancak bununla birlikte bilgiyi doğru bir şe­kilde yorumlayabilme, muhakeme yapabilme ve mantık yürütme il­kelerini de göz ardı etmeyecek bir yapıda sunulmuştur.
    
   Soruların cevapları ilgili konu testinin hemen sonuna yerleştirilmiş­tir. Bu sayede cevap anahtarı kitabın sonunda yer alan diğer kaynak­lar da olduğu gibi cevapları kontrol esnasında adayların "3. Test miydi?  5. Test miydi?" anlamsız ikilemler yaşamasının önüne ge­çilmesi amaçlanmıştır.
    

   Kitabı Aldım Sınava Nasıl Çalışmalıyım?
    
   Devlet kurumları tarafından yapılan sınavlara hazırlanan adayların düştükleri başlıca yanılgılar şunlardır. Maalesef bu yanılgılar çoğu zaman birçok adayın ilgili sınavda istediği başarıyı elde etmesine büyük bir engel teşkil etmektedir. Konuları öğrenmeden soru çözmek, bazı konuları önceden bildiği için tekrardan gözden geçirme gereği duymamak, sınava yönelik yapılacak çalışmayı sınava yakın dönemde kısa bir zamana sıkıştırmak... Yüksek bir başarı elde etmek için yeterli süre içerisinde mümkün olduğunca planlı çalışmak şarttır. Sınava 5 - 6 ay öncesinden başlayarak, her gün ak­satmadan yapılacak 1 saatlik düzenli çalışmanın, sınava 15-20 gün kala 10 - 12 saat günlük çalışmaktan daha verimli olduğunu unutmayın. Zira kısa süre içerisinde yapılmak istenen yoğun bir çalışma zihinsel bir yorgunluğa sebep olacağından bu durum beraberinde isteksizlik, umutsuzluk ve bıkkın­lığı getirecektir. Konular iyice öğrenilmeden soru çözmeye yönelmenin daha fazla yanlış yapmaya sebep olacağından, bu durum motivasyon kaybı­na, psikolojik olarak umutsuzluğa sebep olabilir. Bu yüzden verimli bir ça­lışma için mutlaka konular iyice özümsenmelidir.
    
    
   Konumlar özümsendikten sonra çok fazla zaman kaybetmeden soru çözümü yapılmalıdır. Bu sayede hem eksik bilgiler tespit edilir hem de öğrenilen konuların kalıcılığı sağlan­mış olur. Özellikle konular içerisinde yer alan kavram, tarih, isim, olayların öncelik ve sonralık sırası gibi anahtar bilgileri kısa kısa notlar alarak çalış­mak hazırlık sürecinde adaya fayda sağlayacak güzel bir yöntemdir. Çözü­len sorularda çıkan yanlışları analiz etmek oldukça önemlidir. Yaptığımız yanlışlar aslında bizlere o konunun eksik kısımlarını gösterir. Yanlış yaptı­ğımız sorulardan hareketle mutlaka ilgili konuları tekrar gözden geçirmek hazırlık noktasında muhteşem bir katkı sağlayacaktır. Ayrıca doğru yaptı­ğımız ancak, çözerken tam emin olamadığımız sorulara da anlaşılır bir işaret koyarak daha sonra gözden geçirmek hakkında kısmi bilgi sahibi olduğu­muz konuları sağlamlaştırır.
    
   Son olarak sınava yabancılık çekmemek adına ÖSYM'nin geçmiş yıllarda sorduğu soruları kendi internet sitesi veya farklı internet platformlarından temin ederek, sınav öncesinde mutlaka incelemek gerekir. Bu sayede sınavda karşımıza gelecek sorular hakkında bizlere ob­jektif bir fikir vereceği gibi, öğrendiğimiz konuları da gerçeğe yakın bir dü­zeyde sınama fırsatı sunar.
    
   Unutmayalım ki; kaynak kitaplar gireceğiniz sınavda, sizleri hedefe ulaştıracak sadece birer yardımcıdır. Bu hususta asli unsur siz adayların kendisidir. Gereken ilgiyi şartlara uygun şekilde gösteren aday için kazanıl­mayacak sınav yoktur. Lütfen bu sınava hazırlanırken kendinize şu soruyu ısrarla sorun; "Benimle aynı konumda olan her aday bu sınava bir şekilde hazırlanıyor. Peki, ben kendimi sınavda diğer adaylardan daha başarılı kıla­cak ne yaptım veya yapmalıyım? Beni gireceğim bu sınavda binlerce adayın önüne taşıyacak kadar çalışıyor muyum?" Her şey sizlerde biter.
    
   Çalışmamıza gösterdiğiniz teveccühten dolayı en kalbi duyguları­mızla teşekkürlerimizi sunarız. Gireceğiniz bu sınavda Yüce Allah'ın hepi­nize hak ettiğiniz karşılığı fazlasıyla vermesini temenni ederiz. Bu anlamlı çalışanın ortaya çıkması için zengin bir kadro ile büyük bir gayret sarf ettik ancak yine de gözden kaçan eksik ve hatalarımız olmuş ise şimdiden özür dileriz.
    
   Gayret bizden tevfik yalnız Allah'tandır. ( DHBT 2 önlisans konu anlatımlı soru bankası, din hizmetleri alan bilgisi dhbt sınavı, ahsen yayınları, dhbt 2 soru bankası, 2016 baskı, ösym sistemine uygun, 5 şıklı soru sistemi, önlisans dhbt 2 kitabı )
    
    
   Yayın Komisyonu

    
    
    
   Ahsen yayınları LİSE ORTAÖĞRETİM Din Hizmetleri Alan Bilgisi DHBT 2 Konu Anlatımlı Hazırlık kitabı nı incele diniz.
   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056612824
   MarkaAhsen Kitap
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786056612824
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.