• Tüm Kategoriler

  • DİKKAT : Toplu Ürün Siparişleri için 0535 224 37 24 whatsapp tan bilgi alınız. Yayınevleri nin ZAM İHTİMALİ için tedarik sıkıntısı var.

   Gönderim Yaptığımız Kargo Firmaları
   Sürat , MNG ve PTT kargo dur. Uygun Fiyat ve Hızlı Teslim ile ürün Sevkiyatımız sorunsuzca devam etmektedir. Kapıda Nakit Ödeme sistemi de var, Ürünü sepete atıp Adresi girdikten sonra Ödeme Seçenekleri ekranında karşınıza çıkar. Taksit durumuda aynı şekilde çıkar.

   2020 Klavuz DHBT 2 Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı

   Fiyat:
   65,00 TL
   İndirimli Fiyat (%46,2) :
   35,00 TL
   Kazancınız 30,00 TL
   Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

   Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler

   1.Hamur, Karton Kapak Cilt, 595 sayfa
   85,00 TL
   KDV Dahil 47,00 TL
   %44,7
   1.Hamur, Karton Kapak Cilt, 652 sayfa
   85,00 TL
   KDV Dahil 47,00 TL
   %44,7
   1.Hamur , Karton Cilt, 172 Sayfa
   45,00 TL
   KDV Dahil 23,00 TL
   %48,9


   Kitap              2020 Klavuz DHBT 2 Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı
   Yazar             Komisyon  
   Yayınevi        Ahsen Kitap   
   Kağıt  Cilt      1.Hamur Beyaz , Karton kapak ciltli
   Sayfa  Ebat   783 sayfa, 16x24 cm
   Yayın Yılı       2020 son baskı   Ahsen, Lisans Önlisans  DHBT 2 Konu Anlatımlı  hazırlık kitabı nı incelemektesiniz.
   Din Hizmetleri Alan Bilgisi DHBT 2 Konu Anlatımlı hazırlık kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.

   Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2


   DEĞERLİ DHBT ADAYLARIMIZ...

   Bildiğiniz gibi Diyanet İşleri Başkanlığı’nda ilk defa göreve başlamak için DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) yapılmaktadır. Sınav, ÖSYM tarafından iki yılda bir defa yapılmaktadır. Bu sınavda başarılı olunmadan Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Din Görevlisi, Müezzin veya Kur’ân Kursu Öğreticisi olarak memur statüsünde çalışılması mümkün değildir. Dolayısıyla Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) sizler için büyük önem arz etmektedir.

   2020 DHBT 2 Önlisans Konu Anlatımlı HAZIRLIK KİTABI Ahsen Kitap Yayınları

   Yazar ekibimizin hepsi en az İlahiyat mezunu olmakla beraber DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI EĞİTİM MERKEZİ HOCALARIDIR bir kısmı üniversitede akademisyen,  Her biri alanında yetenekli ve tecrübeli kişilerdir.

   DHBT 2 ÖNLİSANS KONU ANLATIMLI HAZIRLIK (YALNIZCA LİSANS   VE ÖNLİSANS MEZUNLARI) 

   SON ÖSYM SINAV SİSTEMİNE TAM UYUMLU TEK KİTAP !!!
   100 % 100 BAŞARI GARANTİSİ VERİYORUZ !!!
   KONU ANLATIMLI  (Türkiye’de İLK !!!)

   KONU ANLATIMI Hazırlık Kitabımız 785 sayfadan oluşmaktadır.

   Soruların hepsi 5 şıklıdır.
   20 Soruluk testler halinde.
   Her testin cevapları testin sonunda verilmiştir.
   Yönergedeki konuların sıralamasına göre hazırlanmıştır.
   Soruların hepsi ÖSYM SINAV SİSTEMİNE uygun hazırlanmıştır.
   ÖSYM’nin belirlediği KAYNAKLAR dışından soru hazırlanmamıştır.
   Her soruya ait, öncüller mevcuttur. Öncüllerde kaynaklardaki bilgiler kullanılmıştır.
   DHBT sınavı sistemine % 100 uyumludur.
   Sadece DHBT LİSANS VE Önlisans 2 sınavına yönelik hazırlanmıştır.

   AHSEN YAYINLARI DİN HİZMETLERİ ALAN BİLGİSİ DHBT 2 ÖNLİSANS KAYNAĞINI TEST EDİN, FARKI FARKEDİN…
   Test etmeden fark edemezsiniz... 
   ÜRÜN AÇIKLAMASI
   LİSANS-ÖNLİSANS ADAYLARI AMAN DİKKAT!!!

   DHBT Sınavına LİSANS-ÖNLİSANS DÜZEYİNDEN girecek adaylar okulda gördükleri aşağıdaki derslerden sorumludur. Hangi kaynağı alırsanız alın, aşağıdaki derslerin hepsinin içinde bulunduğu kaynakları seçin. Yoksa eksik ve yetersiz çalışmış olursunuz. 

   DHBT sınavına ESKİ KAYNAKLARLA DEĞİL, YENİ ÇIKAN KAYNAĞI İLE ÇALIŞIN BAŞARILI OLUN… 
   AHSEN Yayınları tarafından çıkartılan DHBT -2 (İlahiyat Önlisans Düzeyi),KONU ANLATIMI ve  Soru bankası Aşağıdakı dersler ve kaynaklar dikkate alınarak, ÖSYM Sınav sistemine % 100 uyumlu olarak hazırlanmıştır..

   DHBT-2 SINAVINA DAHİL OLAN KONU/DERSLER (LİSANS-ÖNLİSANS)

   1. Tefsir
   2. Hadis
   3. Kelama Giriş
   4. İslam İnanç Esasları
   5. Tefsir Usulü ve Tarihi
   6. İslam Hukukuna Giriş
   7. İslam İbadet Esasları
   8. Hadis Tarihi ve Usulü
   9. İlk Dönem İslam Tarihi
   10. İslam Mezhepler Tarihi
   11. Yaşayan Dünya Dinleri
   12. İslam Kurumları ve Medeniyeti

   Dhbt Lisans-Önlisans Düzeyi konu anlatımlı hazırlık kitabı hazırlanırken ÖSYM’nin istediği müfredat birebir olarak işlenmiş, konu ve kazanımların dışında ders kitaplarındaki bütün konular taranmış ve önemli görülen bölümler Ösym formatına uygun sorular haline getirilmiştir.

   BUNLARI BİLİYOR MUYDUNUZ?
   Dhbt Konu anlatımı ve soru bankası kitapları hazırlanırken nelere dikkat edildi?
   Hazırladığımız DHBT sınavına hazırlık kitaplarının en önemli özelliği, ÖSYM'nin belirlediği ANA KAYNAKLARIN birebir konu konu, ünite ünite özetlenmesidir. 
   Konu anlatım özetleri ve soru bankası kaynak kitaplarımızı kullanan adaylar, hem bilgi eksikliklerini giderecekler, hem de paragraf, yorum, sonuç çıkarma ve bilgiyi kullanmaya yönelik soru tarzlarını da çözme pratiğini öğrenmiş olacaksınız.

   KİTABIMIZIN BELİRGİN ÖZELLİKLERİ:

   1. Alanında Uzman Güvenilir Yazarlar  (Komisyon ) 
   2. En Geniş ve Kapsamlı Konu Anlatımı. (820  sayfalık Çalışmamız bu alanda yazılmış en kapsamlı kaynaktır.)
   3. Konu Anlatımında Önemli Noktalar Koyulaştırılarak Dikkat Çekilmiştir.
   4. Konu İçinde Verilen Bilgi Notu ile Püf Noktalar Belirtilmiştir.
   5. 8120  sayfa ve YAKLAŞIK 2000 SORU 
   6. Kısacası EN GÜVENİLİR KAYNAK…
   7.TÜM KONULAR ÜNİTE ÜNİTE HAZIRLANMIŞTIR 
   8. Bu bölümdeki Konular ve sorular hazırlanırken, Önlisans derslerinin müfredattaki kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır.
   Dhbt-1 ve DHBT-2 Sınavının İkisine de Girmek Zorundamıyım?
   (DHBT-1) temel dini bilgisi sorularını (20 soru) bütün adaylar ortak çözecektir. DHBT-2 sınavında ise  (ortaöğretim) İHL mezunları, Önlisans ve Lisans mezunları kendi düzeylerine göre (20 soru) ile karşılaşacaklardır. Neticede her iki sınavın sorularını yapmak mecburdur.
   2020  DHBT 2 LİSANS VE ÖNLİSANS Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı Kaç Sayfa, Kaç Soru Vardır?
   2020  DHBT 2 LİSANS VE ÖNLİSANS Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabız da 820  sayfadır. 2020  DHBT 2 LİSANS VE ÖNLİSANS Konu Anlatımlı Hazırlık Kitabı ÖSYM Sınav sistemine % 100 uyumlu olarak hazırlanmıştır.
   2020  DHBT 2 LİSANS VE ÖNLİSANS Konu Anlatımlı Hazırlık kitabında yaklaşık 2000 soru mevcuttur. Son 6 yılda  yapılan DHBT  sınavlarındaki sorular analiz edilmiş, soru tipleri ve oranları belirlenmiş ve bu DHBT  KİTABI  bu verilere dayanılarak hazırlanmıştır.

   DİN HİZMETLERİ ALAN BİLGİSİ (DHBT-2)ÖNLİSANS LİSANS ADAYLARI İÇİN 
   KONU ANLATIMI VE SORU  BANKASI ÖSYM SINAV SİSTEMİNE % 100 UYUMLU

   ÖNSÖZ

   Saygıdeğer Adaylar;

   Diyanet İşleri Başkanlığımız son yıllarda yapmış olduğu sınavlarla mensubu bulunan ve toplumu din konusunda aydınlatmaya çalışan din gö­revlilerinin ve bu vazifeye aday olacakların bilgi seviyelerini artırmayı ve buna paralel olarak topluma daha sağlıklı dini bilgi sunmayı hedeflemekte­dir. Bu bakımdan ÖSYM tarafından yapılacak olan Din Hizmetleri Alan Testi (DHBT) sınavı ve kurum içi görevlendirmeler için Başkanlığımız tara­fından yapılan Mesleki Bilgi Seviye Tespit (MBST) Sınavı ve her türlü YE­TERLİK sınavları büyük önem arz etmektedir. DHBT-1 ve DHBT-2 sınav­ları 20 şer soru olmak üzere toplam 40 soru üzerinden ve TEK OTURUM­DA yapılmaktadır. Sınav süresi olarak, adaylara 40 soruya 60 dakika veril­mektedir.

   Bu çalışma Diyanet İşleri Başkanlığı'nda görev almak isteyen İmam Hatip Lisesi mezunu olan kardeşlerimize hitap etmektedir. Muhtevasıyla İMAM-HATİPLİK, MÜEZZİNLİK, KUR'ÂN KURSU ÖĞRETİCİLİĞİ sınavlarına hazırlanan adaylarımızın, bu hazırlık sürecinde en büyük yar­dımcısı olacaktır. DHBT-2 Önlisans Konu Anlatımı ve Soru Bankası, Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT- 2 Önlisans), Önlisans müfredatı esas alına­rak ÖSYM'nin sınav sistemi ile % 100 uyumlu olacak şekilde hazırlanmış­tır. Alanında uzman, ÖSYM'nin sınav sistemi ve soru tarzları konusunda deneyimli bir kadro tarafından titiz bir çalışma sonucunda ortaya çıkmıştır. Zira kitap içinde yer alan konuların hangilerinde öğrencilerin anlama zorlu­ğu çektiğini, hangi konulara daha dikkatli çalışmak gerektiğini, hangi konu­ların daha fazla önem arz ettiğini sahada görmektedirler. Kitapta yer alan konular bu ilkeler doğrultusunda işlenmeye özen gösterilmiştir. Bununla birlikte alanında ihtisas sahibi, uzman diyanet personeli inceleme ekibimiz tarafından kitabımız defalarca eleştirel bir bakış açısıyla incelenmiştir.

   Bu değerli çalışmayı hazırlama sürecinde ticari kaygılardan ziyade sınav noktasında siz değerli adaylara verimlilik yönünden daha fazla katkı sağlama çabası ilk hedefimiz olmuştur. Çalışmamız sınavın sorumluluk ala­nının tamamını kapsayan, aynı zamanda Önlisans Açıköğretimde okutul­makta olan on iki temel dersten oluşmaktadır. Bu dersler kitap içerisinde birbirinden bağımsız müstakil bölümlere ayrılmıştır. Ayrıca her ders de kendi içerisinde Açıköğretimle ilgili derslerin öğretim programlarında yer verdiği şekliyle ünitelere ayrılmıştır. Derslerin
   kitapta kapladığı alan, sınav­da çıkan soru sayısına göre ayarlanmıştır. Özellikle çok soru çıkan dersler mümkün olduğunca daha geniş tutulmuştur. Konular siz değerli adayların anlayabileceği şekilde basitleştirilmiştir. Bazı konular içerisinde yer alan konular birer ikişer cümlelik maddeler haline getirilmiştir. Bu yöntem ile kitabımız ile sınava hazırlanan adayların zaman kaybı yaşamadan daha ve­rimli çalışabilmesi hedeflenmiştir.

   Kitap içerisinde yer alan dersler şunlardır:

   Tefsir
   Tefsir Usulü ve Tarihi
   İslam Hukukuna Giriş
   İslam İbadet Esasları
   Hadis
   Hadis Tarihi ve Usulü
   İslam İnanç Esasları
   Kelama Giriş
   İlk Dönem İslam Tarihi
   İslam Kurumları ve Medeniyeti
   İslam Mezhepler Tarihi
   Yaşayan Dünya Dinleri

   Kitabımızın konu anlatımları, önemli detayları atlamadan, bununla birlikte siz değerli adayların kafasını karıştıracak ayrıntılara girmeden, sade ve kolay anlaşılır bir şekilde kurgulanmıştır. Ayrıca her ünitede önem arz eden anahtar bilgiler konudan bağımsız olarak dikkat çekecek bir biçimde not kutucuğu olarak verilmiştir. Her ünitenin sonunda yer alan değerlendir­me soruların her biri özenle seçilmiştir. Sorularımızın tamamı orijinal bir formatta, öğrenilen konuları pekiştiren, bununla birlikte her adayın objektif düzeyde kendisini değerlendirme fırsatı sunmaktadır. Kitabımızda yer alan soruların başlıca özellikleri:

   Mutlaka bir veya daha fazla konuyu değerlendirebilecek düzeyde hazırlanmıştır.
   Sadece soru olsun da nasıl olursa olsun mantığından uzak bir şekil­de, ÖSYM standartları gözetilerek, adayları hem değerlendirecek hem de öğrendiği bilgileri ölçebilecek yeterliliğe sahip bir düzeyde hazırlanmıştır.

   Sorularda özgünlük ve orijinalliğe önem verilmiş, kurgusu ve mantı­ğı ile adayların gireceği sınavda kendilerine katkı sağlaması hedef­lenmiştir.


   Kitapta yer alan her soruda öğrenilen bilgileri standartlara uygun bir şekilde değerlendiren, bununla birlikte adayların yorum yapabilme becerisini geliştirerek farklı bir bakış açısı kazandırabilecek yet-kinlikte hazırlanmıştır.

   Aynı tarz bilgi sorularından ziyade, ÖSYM'nin standartlarına uygun bütün soru tiplerine yer verilmiştir. Bu yolla sınava girecek adayların sınavda yabancılık çekmemesi hedeflenmiştir.

   Sorular, bilgi gerektiren ancak bununla birlikte bilgiyi doğru bir şe­kilde yorumlayabilme, muhakeme yapabilme ve mantık yürütme il­kelerini de göz ardı etmeyecek bir yapıda sunulmuştur.

    

   Diğer Özellikler
   Stok Kodu9786056612831
   MarkaAhsen Kitap
   Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
   9786056612831
    
    

    

   PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.