4 Lü Kuranı Kerim ve Meali, Tecvidli

Fiyat:
85,00 TL
İndirimli Fiyat (%47,1) :
45,00 TL
Kazancınız 40,00 TL
Geçici olarak temin edilememektedir. Temin edildiginde

Bu ürünün yerine tercih edebileceğiniz ürünler


Kitap               4 Lü Kuranı Kerim Meali ve Dini Bilgiler Seti
Meal               Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır
Sadeleştirme  Prof. Dr. Mustafa Özel - Dokuz Eylül Üniv. İlahiyat Fakültesi
Yayınevi          Asır Ajans, Asır Yayınları
Hat                 4 lü Bilgisayar Hat, Kolay okunan, satır arası renkli kelime meal
Kağıt  - Cilt     Sarı şamua, kenar yaldızlı, Lüks ciltl
Sayfa - Ebat   622 sayfa, 20x28 cm, Rahle boy
Yayın Yılı        2014
Özellik            Toplu meal, Renkli Tecvidli, Gül kokulu, Kırık Meal, Toplu Meal

 

 
1- Arapça Hat
2- Satır Arası Kelime Meali
3- Toplu Meal
4- Renkli Tecvid

 

 
Hediye Seti    1- Özgürlük Peygamberi Hz. Muhammed Kitabı,
                        2- Esmaül Hüsna ve kuranı kerimde dua ayetleri kitabı
                        3- En Kolay Namaz Öğrenme Rehberi kitabı
                        4- Görüntülü Tecvid Öğreniyorum vcd
                        5- Efendimiz İlahi cd

 

Hediyeleriyle birlikte tam 6 parçalık set
Özel Kutulu Kuranı kerim seti
Dost ve arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz muhteşem bir set
Asır Yayınları güvencesi ile


 
Asır Yayınları tarafından hazırlanan Dörtlü Kuranı Kerim ve Meali kitabını incelemektesiniz.
Satır arası kelime mealli, gül kokulu, renkli tecvidli, bilgisayar hatlı 4’li kuranı kerim kitabı hakkında yorumları oku yup kitabın konusu, özeti, fiyatı, satış şartları hakkında bilgiyi geniş bir şekilde edinebilirsiniz.
  
Yaratan Rabbinin adıyla oku . O, insanı " alak " dan yarattı. Oku, Senin Rabbin en cömert olandır. Alak 1-2
 
 
               Kuranı Kerim ve Meali
 
 
Arapça Hat, Satır Arası Kelime Meali, Toplu Meal, Renkli Tecvid,  Elmalılı M. Hamdi Yazır Meali
 
 
Kapsamlı bir çalışma sonucu hazırlanan bu Kuranı Kerimde; Arapça Hat , Satır Arası Kelime Meali, Kuranı Kerim Meali tam Metni ve Renkli Tecvid'i bir arada bulabileceksiniz.
 
Tamamı Renkli, Rahle boy, 20x28 cm ebatlarında, göz yormayan pırıl pırıl baskısı ve en son Bilgisayar teknolojisi ile hazırlanmış Arapça hattı ile bu Kurân-ı Kerim'i çok kolay okuyacaksınız.
 
Arapça kelimenin altına Türkçe kelime meallerinin yazılması ile de artık Arapça bilginizi daha da geliştirme imkanına kavuşacaksınız.
 
Özenle hazırlanmış bu Kuranı Kerimde Elmalılı Hamdi Yazır'ın en son sadeleştirilmiş tam metni ile kuranı daha iyi anlayacak ve yaşayacaksınız.
 
4’lü Kuranı Kerimde tüm tecvid kaideleri tam değişik renklerle renklendirilmiş. Bu Kur'an-ı Kerim'i anlamına uygun en doğru biçimde okuyabilirsiniz.
 
Medler, İdğam, İzhar, İhfa, İklab, Kalkale, kalın okunan harfler gibi tüm tecvid kaideleri arapça harflerde özel renklerle kodlanarak Kur'an-ı Kerimin doğru okunmasında sizin en büyük yardımcınız olacak.
 
Bir Kuran-ı Kerim'de bulunmasını istediğiniz tüm özellikIeri bu Rahle Boy Dörtlü Kur'an-ı Kerim de bulabilirsiniz. Asır yayınevi 4 lü kuranı kerim meali
  
 
      SUNUŞ
  
Yüce Allah'ın adıyla.
 
Her türlü övgü, saygı, ibadet yalnızca O'nun hakkıdır.
Elçisi, habercisi, rehberimiz Muhammed Mustafa(sav)'e selam olsun!
Getirdiği kitabı bizlere ulaştıran, açıklayan, anlatan, öğreten bilginlerimize, hocalarımıza Rabbimizin katından rahmet yağsın.
 
Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır'ın Hak Dini Kur'an Dili tefsirinde yer alan meâl bölümünü kelime merkezli olarak her Arapça kelimeye karşılık gelen Türkçe kelime mealini aynı arapça kelimenin altına yazdık. Bununla, okuyucunun Kuran-ı Kerim'in anlam dünyasına daha yakından bakmasına yardımcı olmayı amaçladık.
 
 
Yöntem gereği, Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır'ın mealindeki metne bağlı kaldık.
 
 
Elmalılı'nın bazen Arapça cümle yapısına göre meal yaptığı ayetleri, Türkçe cümle yapısına göre düzenledik. Müfessir, kelimelere çok güzel Türkçe karşılıklar verirken, bazen de Arapça kelimeyi mealde olduğu gibi bırakmıştır. Bu durumlar, az değildir. Biz, bunların Türkçe karşılıklarını vermeye çalıştık. Elmalılı'nın kendi zamanında kullanılıp da günümüzde kullanılmayan kelime ve deyimleri, bugünün kullanımına uygun hale getirdik. Anlam bütünlüğünden dolayı bazen birden fazla ayet, birleştirilerek sadeleştirildi. Ayrıca Allah'ın isimlerini, zamirlerin ilk harflerini büyük harfle yazdık. Bazen dipnotlarda, ayet veya kelimelerin açıklamasını yaptık.
 
Müfessirin metne bağlılığından dolayı, kimi durumlarda kendisinin verdiği anlam, yetersiz kaldığı için parantez içinde ilaveler yaptık. Bazen müfessirin meal kısmında verdiği anlamı değil de, tefsir kısmında verdiği anlamı tercih ettik. Hem meal, hem de tefsir bölümünde anlamı açık olmayan yerlerin açıklamasında, Celâleyn tefsirinden de yararlandık.
 
Bunlara ek olarak, kelimelerin sözlük anlamını değil, müfessirin verdiği anlamı verdik. Elmalılı, kimi zaman metne çok bağlı kalırken, kimi zaman da çok rahat anlam verebilmektedir. Müfessir zaman zaman ayetleri mealen genişçe anlamlandırmaktadır. Mealde karşılığı olmayan sözcükleri satır arası mealde siyah olarak bıraktık.
 
Elmalılı bazen fiile isim, bazen de isme fil anlamı vermiştir. Kimi yerde zamir yerine isim, kimi yerde de isim yerine zamir kullanmıştır. Kelimeleri birebir karşılama yolunu tercih etmedik.
 
 
Kur'ân-ı Kerim'in usülüne uygun olarak okunmasını sağlamak, yani tecvid kaideleri için hem Arapça harflerde renklendirmeler yapılmıştır. Bu renklendirmeler; Med, İdğam, İzhar, ihfa, İklab, Kalkale, Kalın okunan harfler ve okunmayan harfler için yapılmıştır. Tecvid renklendirmeleri vakf (durak) işaretleri gözetilerek renklendirilmiştir. Bu nedenle hızlı okumalarda bazı tecvid kaideleri oluşabilir veya okuyuşa göre kaybolabilir. Örneğin iki ayet duraklamadan beraber okunduğunda birinci ayetin son harfi ile ikici ayetin ilk harfine göre bir tecvid kaidesi oluşabilir. Kur'ân-ı Kerim'i okurken bu durumları göz önene almak gerekir.
 
 
Müfessirimiz Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır 'a ve diğer âlimlerimize Yüce Allah'tan rahmet ve mağfiret dileriz. Gösterdiğimiz onca dikkat ve özene rağmen gözden kaçan noktaların düzeltilmesi bakımından mealimiz, okuyucularımızın katkısına açıktır. Ancak Allah'a sığınır, ancak Ondan yardım dileriz. ( asır yayınevi dörtlü kuranı kerim, tecvidli gül kokulu 4 lü kuran, tecvitli kuranı , 4 lü kuranı kerim kitabı, 4lü kuran satır arası kelime meal, renkli tecvidli kuran, gül kokulu dörtlü kuran, satır arası kelime meal, bilgisayar hatlı tecvidli gül kokulu dörtlü kuranı kerim , tv reklamı kuranı kerim )
 
 

Asır Yayınevi dörtlü Gül Kokulu satır arası renkli kelime mealli, tecvidli kuranı kerim kitabını incele diniz.
Diğer Özellikler
Stok KoduAs Dört Ku Rah
MarkaAsır Yayınevi
Stok DurumuBu ürün geçici olarak temin edilememektedir.
En yeni ürünler
Güvenli teslimat
Kampanyalı ürünler
Piyasadaki en iyi fiyat

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.